Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב למשפחה בדרכים בסופ"ש עד 30K

wolf89
שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

כבר למעלה מ-30 שנה מצליח להיות בר מזל ולא להחזיק רכב, אבל בקרוב בלי עין הרע נהיה +1 ואין מנוס.

הרכב אמור להיות ליציאה מהעיר בסופ"שים ואחת לחודש לנסוע מהמרכז לרמת הגולן. נשמח לרכב בגזרת הסופר מיני (אם אני מבין נכון - מספיק למשפחה צעירה?).

מה שחשוב אם כך הוא קודם כל בטיחות, אמינות ואוטומטית.

צריכת דלק ואבזור זה nice to have אבל במגבלות התקציב לא מאמין שנצליח לקבל גם וגם וגם.

ניסיתי את הבוט והוא המליץ לי טיוטה פריוס שנת 2004... במסגרת האמינות, היינו שמחים לרכב משנתון חדש יותר.

מגבלת התקציב היא 30K ללא אפשרות חריגה, עדיף כלפי מטה.

בפורום קראתי המלצות על מיצובישי ספייס סטאר, רנו קליאו וכו' - השאלה מה רמת הבטיחות/אמינות שלהן?

תודה מראש על כל עזרה והכוונה.

נ.ב.

להדיוט בתחום הרכבים (אני) - איפה כדאי לקנות? יד2? מגרש רכבים מומלץ?

עריכה אחרונה על ידי wolf89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה ריו תהיה מעולה. בין הסוםרמיני היא יחסית מרווחת בספסל האחורי ויש לה בגאז גדול מה שיתאים בצורה טובה למשפחה.

המינוס שלה זאת צריכת דלק יחסית גבוהה לקטגוריה אבל לפי מה שנראה לי אתם לא נוסעים הרבה לכן זה לא משנה כול כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

חפרתי עמוק בפורום, ראיתי דיון דומה לשלי עם רשימת הדגמים הבאה וביניהם באמת הקיה ריו:

1. הונדה גאז

2. קיה ריו

3. טויוטה ספייס ורסו

4. מיצובישי ספייס סטאר

5. I25

אני עדיין מנסה להבין איפה אפשר למצוא/להבין מי הכי בטוחה.

אמינות גם חשובה אבל מניח שאין מבחני אמינות כמו של בטיחות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הונדה ג'אז לדעתי תהיה יחסית ישנה לריו

2.קיה ריו תהי  בסדר גם 5 כוכבי בטיחות גם יחסית חדשה ואמינה ופשוטה

3.הטויוטה לדעתי תהיה גם ישנה יחסית לריו

4. ספייס סטאר קיבלה 4 כוכבי בטיחות היא לא הכי יציבה בנסיעה בין עירונית והיא קטנה יחסית לסופרמיני לכן לא הייתי מצליץ עליה למשפחה + 1 עם אופי נסיעה כמו שלכם.

5. I25 זה בערך כמו הריו אבל העמסה של הבגאז פחות נוחה בגלל שאצל הריו יש דלת תא מטען גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, כמי שנוסע נסיעות עבודה ארוכות (לפעמים 500-600 ק"מ ביום), אני במקומך הייתי מחפש רכב שהוא מידה אחת גדולה יותר, וממקם את נוחות הנסיעה (יחד עם בטיחות) מעל הדרישות האחרות. כל המכוניות שציינת בהודעה האחרונה שלך לא עונות לדרישה זו (לפחות מבחינתי). אם הגודל לא בעייתי מבחינתך, אני במקומך הייתי מחפש פלואנס בנזין 2 ליטר או פז'ו 308 הכי חדשות שנכנסות בתקציב. תוכל לקבל רכב חדש יותר, בטיחותי יותר ונוח יותר.   

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק אם ימצא בתקציב שלו 308 עם מנוע 1.2 טורבו ונתונים טובים.
פלואנס 2.0 בהחלט אופציה טובה בתקציב שלו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מתקרב לפלואנס מזדקנת לבן אדם הדיוט שלא מבין ברכבים.

הייתי הולך על בטוח ורוכש רכב נוח אמין וחסכוני לתוואי בין עירוני, קיה פורטה עם הגיר 5 הילוכים, או אולי תמצא אחת מהדגם החדש יותר, 6 הילוכים שאולי תכנס בתקציב. (אני רואה כמה ביד 2 שנכנסות מתחת ל30 אלף שקל)

אגב, פריוס 2004 לא הייתה בארץ מעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אדם הדיוט בנושא רכבים הייתי שולח ישר לחנות של טויוטה. הבעיה היא התקציב שלו.

איזה בעיות מיוחדות יש לבנזין 2 ליטר? שים לב, לא 1.6 ולא דיזל. גם פורטה היא אופציה טובה, רק אני לא בטוח שמה שיימצא בתקציב שלו יהיה עדיף.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שזכור לי בארץ מעולם לא נמכרה פורטה עם 5 הילוכים. או 4 או 6.

חוץ מזה ה-2.0 לא מנוע בעייתי. זה שילוב שמגיע מהקשקאי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, טעות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופ"שים שהם אינם נסיעה לרמת הגולן, הם כנראה נסיעה לת"א ועל כן - אני חושב שאעדיף רכב מעט יותר קומפקטי מקיה פורטה (ראיתי כי ההבדל באורך בין הפורטה לריו הוא כ-25 ס"מ).

לגבי נוחות - כיום שאני נוסע לרמת הגולן זה מתבצע במאזדה 2 בת 10+ (משאיל מאבא), את נוחות הנסיעה עבורי הייתי מדרג 7/10 (כרגע גם בלי תינוק מאחורה..).

האם הפורטה או הריו יהיו יותר/פחות נוחות מזה לפי ניסיונכם?

רק מוודא, פורטה (או כל רכב אחר) - עדיף יותר הילוכים (6) מאשר פחות (4), נכון?

תודה רבה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הריו אותו דבר כמו המזדה, למרות שרכב ישן כמו המזדה כנראה ירגיש יותר רע בגלל התיישנות החומר.

כל רכב עדיף יותר הילוכים.

בדבר אמינות, אם מדובר בגיר פלנטרי מול רובוטי, עדיף פלנטרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, wolf89 כתב:

בסופ"שים שהם אינם נסיעה לרמת הגולן, הם כנראה נסיעה לת"א ועל כן - אני חושב שאעדיף רכב מעט יותר קומפקטי מקיה פורטה (ראיתי כי ההבדל באורך בין הפורטה לריו הוא כ-25 ס"מ).

לגבי נוחות - כיום שאני נוסע לרמת הגולן זה מתבצע במאזדה 2 בת 10+ (משאיל מאבא), את נוחות הנסיעה עבורי הייתי מדרג 7/10 (כרגע גם בלי תינוק מאחורה..).

האם הפורטה או הריו יהיו יותר/פחות נוחות מזה לפי ניסיונכם?

תראה, בסוף אפשר להסתדר כמעט תמיד, אנחנו הצלחנו לדחוף שני כסאות בטיחות נגד כיוון הנסיעה בספסל האחורי בטריוס של אשתי. כיף זה לא. אתה צריך לדעת שבשנתיים הראשונות הצאצא יצטרך לנסוע בכסא בטיחות עם הגב לכיוון הנסיעה, ואם הרכב קטן (=בעל בסיס גלגלים קצר) זה אומר שאחד היושבים המושבים הקדמיים ישב מכווץ קדימה. אם אתם אנשים גדולים במידותיכם, זה יכול להיות מעיק.

אם כבר מדברים על מכוניות קטנות, למה לא פיאסטה 1.4 אוטומטית? (מדגיש לא 1.6 רובוטית). כמו של @EliC25 רק אוטומטית. אלי מה דעתך? נסעתי בה כנוסע והתרשמתי לטובה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי הגיעו פלנטריות? אני יודע שיש רובוטי 6 הילוכים, פספסתי משהו באמצע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט יש (אולי לא הרבה) פיאסטות 1.4 פלנטריות 4 הילוכים, לכל הפחות בשנתונים 2012-2013.

( @zvit ?)

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1375 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...