Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יצור דגמים ישנים

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי עכשיו פרק ראשון של הסדרה טהראן.

בפרק הראשון רואים את העיר טהראן ובה מספר רכבים צרפתיים, כאשר אחת הדמויות נכנסת למונית פיג'ו 406.

ואז נזכרתי כי לפני כמה וכמה שנים, כאשר הייצור של ה-405 (המדהימה) הסתיים, קראתי שזה עדיין ממשיך להיות מיוצר באיראן.

אז בעקבות הסדרה סיקרן אותי ובויקיפדיה רשום.שגם היום, איראן עדיין מייצרת את דגם פיג'ו 405.

מעניין אותי האם יש עוד מדינות שעדיין מייצרות רכבי עבר?.

אני יודע שעד אמצע 2000 אולי, במקסיקו עדיין ייצרו את החיפושית האלמותית.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן C2 בסין זו בעצם פיג'ו 206, שיוצרה שם החל מ2006 (לא יודע אם עדיין מיוצרת).

פיאט אונו יוצרה בברזיל עד 2013, עם גרסאות שתמכו באתאנול.

טנדר ניסאן ג'וניור משנות ה70 עדיין מיוצר באיראן.

ובאוסטרליה אפשר לקנות היום לנד קרוזר 70 חדש, שיוצורו החל בשנת 84.

יש עוד רבים.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, ariel000 כתב:

בפרק הראשון רואים את העיר טהראן ובה מספר רכבים צרפתיים, כאשר אחת הדמויות נכנסת למונית פיג'ו 406.

אני לא היתי סומך על הדיוק שלהם בפרטים - טהרן היא למעשה אתונה, וכמו עם סיפור המטוס שהתחלף 6 פעמים בטיסה אחת, אני לא משוכנע שהאותנטיות נשמרה במכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייצור רכבים ישנים מתקיים במדינות עולם שלישי ובמדינות שאין בהן תקינה נורמלית של בטיחות.

הסיבה היא פשוטה- הרכב זול לייצור, עם ידע שנצבר במשך שנים, כוח עבודה מקומי זול ועלויות פיתוח שהחזירו את עצמן לפני עשורים.

הרכב נמכר בזול במדינת היעד לאנשים שלא יכולים לרכוש רכב מתקדם ובטיחותי יותר. 

מזלנו הגדול הוא שבישראל נדרשת תקינה אירופאית (או אמריקאית לאחרונה) אחרת היינו רואים גרוטאות כאלה מסתובבות פה בהמוניהן.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכל'ס לא צריך לנסוע רחוק. במצרים שכנתנו יש תעשיה די מפותחת של דגמים ישנים ויחודיים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוזבקיסטן יש מפעל של שברולט קוריאה וכל שוק הרכב שם זה אוואו/אופטרה/אפיקה ולעשירים יותר ספארק/קרוז/קפטיבה

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, DJI כתב:

ייצור רכבים ישנים מתקיים במדינות עולם שלישי ובמדינות שאין בהן תקינה נורמלית של בטיחות.

הסיבה היא פשוטה- הרכב זול לייצור, עם ידע שנצבר במשך שנים, כוח עבודה מקומי זול ועלויות פיתוח שהחזירו את עצמן לפני עשורים.

הרכב נמכר בזול במדינת היעד לאנשים שלא יכולים לרכוש רכב מתקדם ובטיחותי יותר. 

מזלנו הגדול הוא שבישראל נדרשת תקינה אירופאית (או אמריקאית לאחרונה) אחרת היינו רואים גרוטאות כאלה מסתובבות פה בהמוניהן.

באסה, כבר קיוויתי לעשות יבוא אישי של 405 חדשנ ונוצצת.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, markb205 כתב:

רכב עם עיצוב יפיפה גם פנים וגם חוץ.

לאחי היה 405, מנוע 1.6 אוטומטי, שנת 94.

איזה רכב נפלא!!.

הגעתי איתו ל-180 קמ"ש, ונוחות נסיעה והמזגן היה מחזק

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, ariel000 כתב:

רכב עם עיצוב יפיפה גם פנים וגם חוץ.

לאחי היה 405, מנוע 1.6 אוטומטי, שנת 94.

איזה רכב נפלא!!.

הגעתי איתו ל-180 קמ"ש, ונוחות נסיעה והמזגן היה מחזק

מה נפלא בו בדיוק?

היה לי חבר שאחרי שגנבו ממנו סובארו DL שנת 85, קנה פז׳ו 405 צעירה יותר ב10 שנים וקילל כל רגע, עד שהפג׳ו שפכה מנוע והבחור קנה סובארו DL אחרת.

זה היה בשנת 2009 בערך.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Fazer כתב:

אני לא היתי סומך על הדיוק שלהם בפרטים - טהרן היא למעשה אתונה, וכמו עם סיפור המטוס שהתחלף 6 פעמים בטיסה אחת, אני לא משוכנע שהאותנטיות נשמרה במכוניות.

גם לי הפריע המטוס שהתחלף (אפילו לא דומה). וכמובן שהסדרה מצולמת באתונה ולא בטהרן (אפשר לראות את זה ברכבים האיטלקיים וריבוי הקטנועים) אבל גם אני סבור שיש בפרק הראשון קטעי צילום רחוב/נוף ללא שחקני הסדרה כמובן אותנטיים מאיראן ולא מיוון.

אגב, בתחילת משבר הקורונה יצא לי לצפות בשידור חדשות ללא קול (ובלי כתוביות) וזיהיתי את איראן בדיוק לפי ריבוי 405 חדשים וקסנטיה.

גם במצרים הרכבים האלה (פיג'ו, לא סיטרואן) יוצרו תקופה ארוכה אחרי שיצורים הפסיק באירופה והם נפוצים בקהיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפיג'ו 405 היה באירן גם גרסת טנדר

דייהו לאנוס - עדין מיוצרת תחת השם שברולט לאנוס במצרים או תחת המותג הסוייבטי zaz.

שברולט ספארק מהדור הקודם עדין נמכרת באמריקה הלטינית כולל גרסת סדאן מזעזעת.

iran-khodro-arisun-peugeot-405-pickup-10.jpg

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, vadim6385 כתב:

מה נפלא בו בדיוק?

היה לי חבר שאחרי שגנבו ממנו סובארו DL שנת 85, קנה פז׳ו 405 צעירה יותר ב10 שנים וקילל כל רגע, עד שהפג׳ו שפכה מנוע והבחור קנה סובארו DL אחרת.

זה היה בשנת 2009 בערך.

כן, רכב צרפתי זה זבל, זה חרא, זה פויה, יאדה יאדה יאדה, רכב יפני  יאדה יאדה יאדה.

בתור פרנקופיל, לא חידשת לי שום דבר.

לפני 32 דקות, itsik170 כתב:

לפיג'ו 405 היה באירן גם גרסת טנדר

דייהו לאנוס - עדין מיוצרת תחת השם שברולט לאנוס במצרים או תחת המותג הסוייבטי zaz.

שברולט ספארק מהדור הקודם עדין נמכרת באמריקה הלטינית כולל גרסת סדאן מזעזעת.

iran-khodro-arisun-peugeot-405-pickup-10.jpg

אני מודה, אולי זה אני, אבל קשה לי לראות פה דמיון ל-405, אבל נראה טנדר מוזר וחמוד בו זמנית.

הוא דווקא מזכיר לי את הפולונז הפולני.

לפני 6 שעות, Eily כתב:

גם לי הפריע המטוס שהתחלף (אפילו לא דומה). וכמובן שהסדרה מצולמת באתונה ולא בטהרן (אפשר לראות את זה ברכבים האיטלקיים וריבוי הקטנועים) אבל גם אני סבור שיש בפרק הראשון קטעי צילום רחוב/נוף ללא שחקני הסדרה כמובן אותנטיים מאיראן ולא מיוון.

אגב, בתחילת משבר הקורונה יצא לי לצפות בשידור חדשות ללא קול (ובלי כתוביות) וזיהיתי את איראן בדיוק לפי ריבוי 405 חדשים וקסנטיה.

גם במצרים הרכבים האלה (פיג'ו, לא סיטרואן) יוצרו תקופה ארוכה אחרי שיצורים הפסיק באירופה והם נפוצים בקהיר.

האמת שאני דווקא הייתי שמח להביא חיפושית 2003, או לפחות לנהוג באחת, זה ממש  סקרן.

לא בדקתי, אבל מעניין אם שמו מזגן.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Buki כתב:

בבקשה, שנה שעברה נסעתי בגרוזיה אחרי 405 איראנית שנראתה חדשה לגמרי. יש שם הרבה תיירים שבאים ברכב מאיראן.

98.jpg.234afc7877d4f8c09577a4db9dc21f0e.thumb.jpg.25980604777cb5f4ed72d03b4f48b2e3.jpg

למה טרחת למחוק את המספר? שמשמרות המהפכה לא יחקרו אותו איך הוא נתן לישראלי לסוע מאחוריו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...