Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות על כדאיות החלפת בית

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 40 דקות, SlowRide כתב:

היתרון הגדול של בית פרטי זה בלי שכנים צמודים והגינה, שעלומת מרפסת בבניין אפשר לעשות מנגל בשקט בלי להפריע לאף אחד, הילדים יכולים לשחק, אפשר בריכה מתנפחת, אפשר לשבת בסוף היום ולהסתכל בעצים ובציפורים במקום בשכן במרפסת ממול שמשקה את העציצים  שלו בלי חולצה ומגרבץ תוך כדי.

זה יתרון פסיכולוגי ותו לא. שכן ישכיר וילה צמודה לשלך למסיבות מה תעשה לו? כלב של השכנים נובח בלי הפסקה? על האש כל שני וחמישי? אין לך עם מי לדבר בכלל. בית פרטי. ביי ביי.  

בנוגע לשכנים שמגרבצים במרפסת ליד בלי בחולצה - כל מקרה לגופו. תלוי מאוד באופן תכנון הבניין והשכונה. אני הייתי בבתים שאתה יוצא למרפסת ולא רואה בכלל את השכנים. (והם לא רואים אותך) בבניין שאני גר בו בלב העיר יש נוף פתוח לחלוטין למרחק של 2-3 ק"מ. (פארק)  

החסרון הגדול (בעיני) של בית פרטי שלא נמצא בעיר זה תלות מוחלטת ברכב אפילו לשירותים הבסיסיים ביותר. בנוסף עלויות אחזקה הרבה יותר גבוהות שנופלות רק על הכתפיים של בעל הנכס. 

מה שכן בעידן הקורונה בהחלט יש ערך במרחבים הפתוחים שבית פרטי יכול לתת לתא המשפחתי. מדובר במרחבים שמאוד קשה לקבל בדירה בעיר בלי לשלם המון כסף. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

שכנים זה עניין של סטטיסטיקה. הסיכוי משפחה מחורבנת אחת תבוא לגור בבית הפרטי שלידך קטן יותר מהסיכוי שאחד מ12 הדיירים בבניין שלך/ בבנין הסמוך אליך יהיה ערס מחורבן. לכן יש עדיפות לבית פרטי בנושא הזה. מכלבים ורעש של קריוקי אפשר לסבול גם בבניין דירות, וגם שם אין עם מי לדבר.

בבניין מולי, מעבר לכביש, גר פפואס שמסתובב כמעט ערום במרפסת הפרטית שלו. הרחוב מאד צר אז רואים יפה מאד את כל מה שלא רוצים לראות. אבל זה הבית שלו מה אפשר להגיד לו? 

החיסרון של מרחק משירותים ותלות ברכב פרטי זה משתנה מאדם לאדם. במיוחד בתקופת קורונה, אם אתה עובד מהבית מה יעזור לך לגור בעיר?

בשביל מזון יש משלוחים ובשביל שירותים כמו קופ"ח ודואר עדיף לגור בישוב קטן שאפשר להגיע ברכב או ברגל ולא להידחס עם אנשים בתח"צ. על מסעדות ובילויים אין מה לדבר.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, YaronNahum כתב:

יש עלות של גנן , (אפשר לעשות לבד אם רוכשים כלים בכמה אלפי שקלים ושעתיים עבודה בשבוע לגינה גדולה ) 

אני חושב שגנן לגינה סטנדרטית זה אובר-קיל, לגינה סטנדרטית לדעתי צריך לא יותר ממזמרה, מגרפה,אולי מעדר ומכחסת דשא, את כל אלה כחדשים אפשר לקנות בכמה מאות שקלים ולסיים.

אם רוצים להגזים אז אפשר למצוא את כל הכלים שאפשר לחשוב עליהם בשליש-חצי מחיר ביד 2, מאנשים שקנו בתים פרטיים וחשבו שיעשו גינה בסגנון הגנים הבהאיים אבל נגמר להם הכוח.

אבל בסוף זה עניין של כמה זמן אתה רוצה להשקיע בזה, בדרך כלל אנשים זורקים דשא סינטטי וקצת פרחים מה שמצמצם את התחזוקה לכמעט רק נקיון.

מי שיותר מתחבר לגננות משקיע יותר וזה כמובן עולה בהתאם.

הסיכוי לפריצה גבוה יותר , לרוב חברת הביטוח דורשת גם אזעקה עם מוקד (עלות נוספת )

מצד שני, הסיכוי למות משריפה או רעידת אדמה נמוך יותר 😅

עלויות חזוקה גבוהות יותר  (אם משתמשים בעוזרת בית , תעלה יותר ) , כולל תחזוקה לגג , וארנונה גבוהה יותר 

בדרך כלל זה מתקזז עם ועד בית ובלתמ"ים של דירות, עוזרת זה לא הוגן כי אפשר להשתמש בה גם בדירה.

התשובה לבית פרטי או דירה היא אישית, מי שגר בבית פרטי - יגיד שעדיף בית פרטי ומי שגר בדירה יעדיף דירה.

לדעתי כדי לבדוק כמה מהמכרים שלך עשו את המעבר לכל כיוון, האם היו יותר שעברו מבית לדירה או ההפך, ומה דעתם.

לדעתי המשוחדת - היתרונות של בית פרטי גוברים על החסרונות בפער עצום. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יש יותר משימות ועלויות בבית פרטי, אין איך להפוך את זה. בזמן שבדיילי (השקייה, גנן פעם ב...) זה בהחלט מתקזז עם ועד בית, אז פעם בעשור צובעים מבחוץ או עושים גדר חדשה וזה כבר בחמש ספרות.

מי שלא מבין את זה או משלים עם זה והיתרונות עבורו לא עולים על דירה בבניין, עדיף לו שלא יעבור.

לי לפחות, כל עלות שתהיה, כל ריחוק מקופ"ח או אוכל, לא יגבר על השקט, על הפרטיות, על הנוחות, על המריבות המגעילות שעולות בפורום אחת לשבוע.

ועניין השכן הבעייתי זו שטות מוחלטת. עם אחד אפשר לדבר (ובמקרה שבא לך, אז להפריע לו בחזרה. ומניסיון בבית של ההורים - הם מתיישרים בסוף), עם 5 בעייתיים מתוך 50 ב"מגדל" - לא.

• רעיון טוב! 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שחשוב לא מכיר היום שמגיע סיב אופטי לבתים פרטיים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, ChemGuy85 כתב:

שכן ישכיר וילה צמודה לשלך למסיבות מה תעשה לו?

אם אחרי 23- אתקשר למשטרה, הם טובים בלהשבית שמחות.

רוב בעלי הוילות בשכונות מגורים לא משכירים לאנשים שיש פוטנציאל גבוה שיעשו רעש, פשוט כי בדרך כלל אנשים כאלה מביאים איתם עוד דברים.

ואם יכנס שוטר ב23 בגלל רעש וימצא סמים בוילה, יהיה בלגן שאף בעל וילה לא רוצה.

לפני 17 דקות, ChemGuy85 כתב:

כלב של השכנים נובח בלי הפסקה?

באסה אבל מתרגלים, אם הקיר לא משותף , כלומר הגינות לא צמודות - לא מפריע.

לפני 18 דקות, ChemGuy85 כתב:

על האש כל שני וחמישי?

הלוואי, השכן יזמין אותי ואני אזמין אותו.

לפי ניסיון שלי, דווקא בשכונות של בתים פרטיים מכירים את השכנים טוב יותר מאשר בבניין.

רק לא מזמן שכרתי דירה פרטית, וכבר הזמינו אותי 3 שכנים להתארח אצלם , רק נפגשנו ברחוב כשטיילנו עם הכלבים.

לפני כן גרתי בדירה באותה עיר - חוץ מאישה אחת בבניין כולם היו מתעלמים מקיומי , שלא לדבר על להחזיק שניה את המעלית כשאני עם ארגז קניות.

מעניין מה שאר החברים יגידו על הנושא הזה.

לפני 21 דקות, ChemGuy85 כתב:

החסרון הגדול (בעיני) של בית פרטי שלא נמצא בעיר זה תלות מוחלטת ברכב אפילו לשירותים הבסיסיים ביותר. בנוסף עלויות אחזקה הרבה יותר גבוהות שנופלות רק על הכתפיים של בעל הנכס. 

אני לא רואה איך העלויות כל כך שונות, אולי קצת פה או קצת לשם, תלוי בכנס ובגילו.

החסרון הוא חסרון בעיניך כי זו המציאות שאתה מכיר, אני עד גיל 15 לא הזמנתי אוכל הביתה - הכל היינו מכינים בבית.

יוצאים לקניות פעם בשבוע, קופת חולים יש ביישוב ליד,מכולת יש אבל קצת יקרה, בית ספר ותיכון ביישוב ליד.

עם קצת תכנון אפשר לשלב את הסידורים תוך כדי נסיעות לעבודה, אבל כמובן שמי שמתנייד רק בתחבץ - לא יכול להמשיך ככה ביישוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם בגינה אפשר לוותר על דשא ולתכנן דברים יפים מאד שדורשים תחזוקה מינימלית, לא משהו מעבר למערכת השקיה אוטומטית או השקייה ידנית שתהיה בערך אותו הדבר כמו שאתה משקה עציצים שיש לך בדירה. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, SlowRide כתב:

החיסרון של מרחק משירותים ותלות ברכב פרטי זה משתנה מאדם לאדם. במיוחד בתקופת קורונה, אם אתה עובד מהבית מה יעזור לך לגור בעיר?

בשביל מזון יש משלוחים ובשביל שירותים כמו קופ"ח ודואר עדיף לגור בישוב קטן שאפשר להגיע ברכב או ברגל ולא להידחס עם אנשים בתח"צ. על מסעדות ובילויים אין מה לדבר.

קורונה לא תהיה לנצח, אבל לבית מתחייבים לעשרות שנים. בסופו של דבר חיים יחזרו לסוג של שגרה חדשה והאקסטרה מרחב של בית פרטי יהפוך לפחות קריטי. (ובוא, אני ראיתי מרפסות שיכולות לבייש בשטח שלהן גינות בבתים פרטיים) עיר מתוכננת היטב נותנת גמישות למגוון סגננות חיים שבית פרטי באמצע שום מקום יתקשה מאוד לתת. בגילאים צעירים יש עבודה ותחבורה ציבורית. בגילאי ביניים ילדים מקבלים יותר חופש (יכולת לנסוע לבד לבית ספר, חוגים, חברים). בגיל השלישי יש קרבה לשירותי רפואה ופנאי. (קאנטרי, חדר כושר, מסעדות, ים) פחות תלות ברכב, פחות נהיגה, פחות הוצאות.

אם הייתה לי יכולת כלכלית לרכוש בית פרטי במרחק יריקה מהעיר הגדולה או בתוך העיר זה כבר סיפור אחר, אבל באמצע שום מקום לא יודע... הבית צריך להיות מאוד אטרקטיבי גם במחיר וגם בגודל בשביל להצדיק את הטרחה. רק המחשבה של להיות תקוע ברכב 3 שעות ביום מעבירה בי חלחלה... 

לפני 45 דקות, SlowRide כתב:

שכנים זה עניין של סטטיסטיקה. הסיכוי משפחה מחורבנת אחת תבוא לגור בבית הפרטי שלידך קטן יותר מהסיכוי שאחד מ12 הדיירים בבניין שלך/ בבנין הסמוך אליך

אני בקושי יודע איך השכנים שלי נראים ואני גר בבניין קרוב ל-20 שנה. 

לפני 40 דקות, Katom כתב:

אם אחרי 23- אתקשר למשטרה, הם טובים בלהשבית שמחות.

חה! בהצלחה עם זה. 

סתם שאלה - ואם הוא עושה לך את זה ב-20:00 בערב כאשר אתה מנסה להשכיב את ילדים לישון או סתם לנוח אחרי עבודה? 

לפני 40 דקות, Katom כתב:

הלוואי, השכן יזמין אותי ואני אזמין אותו.

זה עניין של רגישות. אני לא סובל ריח של מנגל. (או עשן מכל סוג) פעם בכמה זמן ניחא, אפשר להבליג, אבל על בסיס קבוע זה כבר פתח לעימותים

לפני 40 דקות, Katom כתב:

לפני כן גרתי בדירה באותה עיר - חוץ מאישה אחת בבניין כולם היו מתעלמים מקיומי , שלא לדבר על להחזיק שניה את המעלית כשאני עם ארגז קניות.

נו, זה לא מה שאתה מחפש בבית פרטי? 

לפני 40 דקות, Katom כתב:

אני לא רואה איך העלויות כל כך שונות, אולי קצת פה או קצת לשם, תלוי בכנס ובגילו.

גג דולף - כל הבניין מתחלק. אצלך גג דולף תביא את ה-100%. כנ"ל לגבי בעיות כלליות לדוגמא ביוב, נזילות ועוד. 

לפני 40 דקות, Katom כתב:

החסרון הוא חסרון בעיניך כי זו המציאות שאתה מכיר, אני עד גיל 15 לא הזמנתי אוכל הביתה - הכל היינו מכינים בבית.

גם אני. ההבדל הוא שאני הולך 5 דקות ברגל ויש סופר ליד הבית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עברתי על כל השירשור. 

אבל. 

השנקל שלי?

כמו שאפשר לשדרג, אפשר גם לשנמך. 

במידה ואתה נקלע לבעייה, תוכל לחזור לדירת 4 חדרים וההפרש בין המכירה והקנייה יסתום חלק מהמשכנתא, ואת היתרה ניתן למחזר.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

דווקא בישובים עם בנייה נמוכה ילדים הולכים ברגל/אופניים לבית ספר. האבסורד הוא שלמרות שבעיר שבית הספר קרוב יותר, בגלל שהתנועה יותר סואנת ההורים פוחדים ומעדיפים להסיע את הילדים לבית הספר. להגיד "עיר מתוכננת היטב" זו בדיחה עצובה כי חוץ מכמה שכונות בודדות וותיקות אין באמת כזה יצור בישראל. לגור קרוב לעיר בבית פרטי לא מצמצם משמעותית  את כמות הזמן שתבלה בפקקים, לדעתי עדיף לגור במקום כמו נהריה ולנסוע לת"א ברכבת (אחרי הקורונה) מאשר לגור בהוד השרון ולהילחם בפקקים ברכב פרטי כל יום.

בנוגע למרפסת גדולה, קח בחשבון שככל שיש לך יותר שטח "חוץ", ככה צריך יותר להשקיע בניקיון. אם יש לך מרפסת גדולה מושקעת עם עציצים וריהוט חוץ זה משהו שצריך לטפל בו וגם זה דורש השקעה של זמן וכסף.

במרפסת גדולה ככל שתהיה אתה עדיין מוגבל בלעשות גריל אם זה מפריע שלכן שמעליך, אלא אם אתה גר בפנטהאוס וגם שם יש חסרונות כמו לרדוף אחרי כל הדיירים כל פעם שצריך לעשות תיקונים בגג המשותף וצרות שיש גם בבית פרטי כמו בידוד חום מהגג וכו'.

גם אני לא יודע איך רוב השכנים שלי נראים, רק את הערסים המטומטמים אני מזהה. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, ברווז כתב:

לא עברתי על כל השירשור. 

אבל. 

השנקל שלי?

כמו שאפשר לשדרג, אפשר גם לשנמך. 

במידה ואתה נקלע לבעייה, תוכל לחזור לדירת 4 חדרים וההפרש בין המכירה והקנייה יסתום חלק מהמשכנתא, ואת היתרה ניתן למחזר.

לא במקרה של דירה. מכירת דירה ורכישת אחרת גוזלת הרבה זמן והרבה מאד משאבים (מיסים, תיווך, התאמת הדירה החדשה לצרכים, ריהוט מותאם וכו').

לגבי העלויות - התיחסתי אליהן לפני שהתחלנו לתופף על הסירים במחסן. לפחות ניסיוני הוא שעלויות צמוד הקרקע גבוהות מאלה של דירה בבית דירות. האם זה מוצדק? זה כמו לשאול האם לנהוג בקורולה או שעדיפה E-class. זה לפי היכולות, הצרכים וסדרי העדיפות שלך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

סתם שאלה - ואם הוא עושה לך את זה ב-20:00 בערב כאשר אתה מנסה להשכיב את ילדים לישון או סתם לנוח אחרי עבודה? 

באסה, אבל כמו שכתבתי, זה נדיר יותר ממה שזה נראה, דווקא אם זה מגיע מבעל וילה שמשכיר את הדירה יותר קל להתמודד עם זה, כי יש לו הרבה מה להפסיד. 
אם זה שכן שעושה רעש בשעות האלה - הרבה יותר בעייתי, אבל שוב, זה קורה גם בבנייני דירות. ההבדל הוא שבבניין דירות רובם שומעים את רובם, ובמקרה של בית פרטי - רעש מפריע בדרך כלל רק אם השכן ממול או מהצד עושה רעש. ובגלל שיש 3 שכנים בצד או ממול וכמה עשרות בבניין - סביר להניח שבבניין זה סיכון גבוה יותר.

זה עניין של רגישות. אני לא סובל ריח של מנגל. (או עשן מכל סוג) פעם בכמה זמן ניחא, אפשר להבליג, אבל על בסיס קבוע זה כבר פתח לעימותים

אחד היתרונות בלהכיר את השכנים הוא שאתה יכול לדבר איתם, "היי אני ממש סובל מהריח של המנגל, תוכל להעביר אותו לצד השני של הגינה בבקשה ?" אני חושב שאם השכן נורמטיבי - הוא לא יסרב.

נו, זה לא מה שאתה מחפש בבית פרטי?

בבית פרטי ביישוב - מי שעושה את המעבר בדרך כלל מחפש את הקהילתיות.

בעיר אולי זה משהו אחר.

אני אישית לא, אני לא מחפש להמנע ממפגשים חברתיים, ההפך, אני חושב שיחסים טובים עם שכנים זה חובה, אם אתה גר בבית פרטי או לא - זה לא משנה.

שכנים יכולים להיות ההבדל בין איכות חיים ומעברי דירה תכופים.

אני לא מתכוון להיות חבר הכי טוב שלהם, אבל כן להגיד בוקר טוב ערב טוב, לשאול מה שלום X, להזמין לקפה בשבת , זה נחמד.

נכון שלפעמים שום דבר לא יעזור, אבל רוב האנשים נורמטיביים, להתעלם מקיום של אנשים שיש להם השפעה על איכות החיים שלך זה לא בהכרח הדבר החכם לעשות.

גג דולף - כל הבניין מתחלק. אצלך גג דולף תביא את ה-100%. כנ"ל לגבי בעיות כלליות לדוגמא ביוב, נזילות ועוד. 

זה האידיאל שכל הבניין יתחלק, במציאות בדרך כלל אנשים יעשו בעיות.

הוא עבר שנה שעברה, אז הוא צריך לשלם פחות, והוא בכלל בקומה 1 והוא לא מבין איך הגג קשור אליו.

בבית פרטי אתה יכול לסיים את העסק ביומיים, ולפעמים זה שווה את התוספת בכסף.

מצד שני, בבית פרטי אין מעלית שמתקלקלת ואז צריך במשך שבוע לרדת ולעלות 7 קומות ברגל, במצב הזה 5 דק מהסופר לא יעזור לך.

*במקרה הזה, קומות 1-2 לא רצו להשתתף, מבחינתם אין בעיה לעלות ברגל קומה אחת ולכן אין צורך לתקן את המעלית.
אחרי שהשתכנעו, הציעו לשלם חלק קטן מהסכום כי הם משתמשים במעלית הרבה פחות מקומה 10, אז למה שישלמו אותו דבר ?

גם אני. ההבדל הוא שאני הולך 5 דקות ברגל ויש סופר ליד הבית. 

נכון, אצלנו פתרו את הבעיה עם קניות במרוכז כל שבוע ויש מכולת קטנה שאמנם עובדת 8-20 ומחירים גבוהים אבל להשלמות קטנות זה מספיק טוב.

אחד החסרונות שלא דיברו עליו בבתים פרטיים זה מציצנות, בחלק מהבתים כל אחד יכול לראות מה אתה עושה במטבח או בגינה, אפשר להתמודד עם גדר גבוהה.

יש גם שוני בין בית פרטי בעיר וביישוב.
האם היית מוכן לגור בבית פרטי ביישוב ? איפה שסביר להניח שיש קהילתיות ולכן השכנים פחות מרעישים, ? בהנחה ויש מכולת שפתוחה 12 שעות ביום.

עריכה אחרונה על ידי Katom
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אע"פ  שאני תלוי ברכב ( זה החסרון הכי גדול), אני בהחלט מעדיף את הבית הפרטי במושב.

השכן מרעיש? סוגר חלונות דאבל גלאס מפעיל מזגן וסלאמת.

אין לי אף אחד על הראש, לא תלוי לגחמותיהם של הדיירים בבניין/ועד בית וכד' רק זה שווה את השקט.

יש גם בניינים קטנטנים עם מיעוט דירות. 

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 01:10, phpclub כתב:

היי חברים יקרים,

אני זקוק לדעתכם בנושא שמטריד את מנוחתי.

אני גר כ 10 שנים לערך בדירת 4 חדרים גודל 96 מטר, מטבח סטנדרט מהקבלן, ללא השקעה מהותית בדירה כי לא היה כסף זמין.

בתחילה היה לי חדר עבודה, הילדים גדלו והחדר עבודה הפך לחצי עבודה וחצי משחקים.

מאז שהילדים נולדו כל הבית התחיל לאגור כמויות אדירות של צעצועים ומשחקים, חדר המשחקים מתפוצץ, חדר השינה שלהם התפוצץ גם וכשהם מוציאים משחקים אז זה לסלון ...

לא מזמן נולד הילד השלישי ואיתו נולדה גם הדילמה - איפה אני שם אותו ?

אז התשובה הברורה מאליו היא שהחדר עבודה הולך קפוט ונהפך לחדר שינה + חצי חדר משחקים.

מה אני עושה עם המחשב (שמשמש גם לעבודה) ? 2 מסכים שכל כך התרגלתי אליהם, צפוף כבר אמרנו ?

בדקתי אצל קבלנים ויד2 - התחלתי לחשוב על מעבר ל-5 חדרים, אך זה מהווה תוספת של 300-500 אש"ח למשכנתא ע"פ ההערכה הבאה :

200-250 אש"ח קפיצה מ4 ל 5.

150-100 אש"ח עבור שיפוץ/מטבח/ריהוט הבית החדש.

אי אילו שקלים עבור מיסים, מתווכים (רוב הדירות שראיתי הן דרך מתווך) ותוספות כאלו ואחרות.

חושב על זה, להוסיף סכום כסף כל כך גדול על חדר אחד מסכן (מדירת 96 מטר לדירת 120 מטר), מרפסת פחות או יותר אותו גודל -  לא ממש מתיישב לי בהגיון.

חבר שעשה צעד ורכש בית פרטי לקח משכנתא של כ 900K ואמר לי "מה אתה מפחד ממשכנתא גדולה? קח משכנתא תשדרג את חיי היומיום שלך בצורה משמעותית, אז מה אם המשכנתא היא ל-30 שנה?"

מעבר לאי כדאיות הכלכלית הברורה לי בסכום ואורך המשכנתא, אני פוחד ומשקשק מסכום כזה אבל הסתקרנתי ובדקתי, על בתים פרטיים שאצטרך להוסיף כ 700K למשכנתא, אבל אין ספק שזה ליגה אחרת מדירת 4 חדרים.

וכאן אני זקוק לעזרתכם, אשמח לשמוע את דעתכם, לכאן או לכאן, עם נימוקים.

האופציות שלי כרגע הן :

1. להשאר ב-4 חדרים, לשפץ ולהחליף בית אי שם בעתיד בעוד מספר שנים.

נק 1 - כפי שאנחנו רואים את העתיד כרגע, התאומים שיושנים באותו חדר ביחד, בעוד כ 10 שנים כאשר יהיו בגיל העשרה כבר ירצו את פרטיותם, יהיה זה לא הגיוני להשאר במצב שבו הם ממשיכים להיות יחד באותו חדר, שגם ככה קטן.

נק 2 - בעוד מספר שנים לא רחוק יצטרכו ספריה ומקום ללמוד בו, אם אני מוסיף ספריה/שולחן לחדר שלהם הוא כבר יהיה עמוס מאוד.

נק 3  אם גם ככה נחליף בעוד 10 שנים, אז מה ההבדל בין היום לבין 10 שנים ? היום אני אוסיף סכום ובעוד 10 שנים אוסיף סכום.

2. לשדרג בכל זאת ל-5 חדרים תוך כדי ניסיון למצוא את הטוב ביותר עבור סכום הכסף הנמוך ביותר.

משמעות היא הגדלת סכום המשכנתא בסכום רציני "עבור חדר".

3. לגדל ביצים, לקחת סיכון מחושב ולקנות בית פרטי, להנות מרמת חיים אחרת אך עם משכנתא גבוהה לאורך זמן ארוך.

מודה ולא אבוש לא קראתי אף תגובה לשרשור

לא יודע מה מקורות ההכנסה של משפחתך אבל אם הם לא בטון וראינו עכשיו עם הקורונה שאין דבר בטוח לא קונה דירה/ בית  בעת הזו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גר בבית פרטי 5 שנים לאחר כל חיי בעיר. אין מה להשוות. 

צריך לברר טוב טוב מי האוכלוסיה באזור. כי אכן בתים פרטיים מזמינים יותר רעש ובלגן, ואם זה אנשים עם כסף אז פי כמה. כי הם חושבים שמותר להם הכול. 

גנן עולה בחודש 250₪. לא ביג דיל. 

ארנונה זולה יותר כי אתה לא משלם על הגינה. 

מחסן ארעי לא בנייה קשה, לא מצריך היתרים וזכויות בנייה. 

עצי פרי עולים כמה מאות אבל מניבים אחלה פרי כיף חיים. לא מצריך תחזוקה כלל. שם צנרת ומחשב השקיה ויש לך אחלה צל ופירות בכלום כסף. מניסיון, יותר פירות טעימים מהסופר. 

אם תקנה באזור קרוב לעיר לא תהיה בעיה של תנועה. גם לא חייב מושב, אפשר מועצה מקומית. 

משכנתה תלוי בהכנסה שלך.  יש כאלה שתוספת של 1000₪ כבדה עליהם ויש כאלה שתוספת של 5000 לא מדגדגת. ממש תלוי בהכנסה. אל תלך על הקשקש. בלי קשר לקורונה, אף פעם. 

איכות חיים בבית פרטי עולה בכל קנה מידה על דירה / פנטהאוז. אם תרצה להרחיב דבר איתי בפרטי על שאלות קונקרטיות יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...