Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות על כדאיות החלפת בית

phpclub
שימו לב! השרשור הזה בן 1358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 49 דקות, Night Driver כתב:

בגיל 30-40 אנחנו מתייחסים בקלות להתחייבות של 3500 שקל לחודש אבל בגיל 63-65 זה כבר לא טריביאלי. אנחנו לא יודעים אם נהיה בריאים, אם נעבוד ובאיזה תנאים. תחשוב על אלה שאיבדו עכשיו עבודה גיל 58 למשל. מה הסיכוי שלהם למצוא עבודה חדשה ועוד בתנאים קרובים למה שהיה להם?

אז זהו, שבגיל 60, אני יכול למכור את הבית, לעבור לדירה ולהשאר עם סכום נאה.

באיזור המרכז בונים אלפי דירות בשנים האחרונות ו-0 צמודי קרקע. לכן הסבירות גבוהה שההפרש בין דירה לצמוד קרקע, יעלה מאוד ב10-20 שנים הקרובות. לכן אני רואה במעבר כזה, גם סוג של השקעה לעתיד.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני רואה בחיפה ההפרשים כיום קטנים. אם אתה מוכן להתעסק עם שיפוץ של צמוד קרקע (דו משפחתי או טורי) יש סיכוי טוב שיעלה פחות מדירה יותר קטנה במגדל חדש. אבל, כאמור, יהיה לך עניין של שיפוץ, אחזקה שוטפת וכנראה מדרגות, בתמורה לגינה, פרטיות וחסכון של דמי ועד בית יקרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, פינדר כתב:

אז זהו, שבגיל 60, אני יכול למכור את הבית, לעבור לדירה ולהשאר עם סכום נאה.

באיזור המרכז בונים אלפי דירות בשנים האחרונות ו-0 צמודי קרקע. לכן הסבירות גבוהה שההפרש בין דירה לצמוד קרקע, יעלה מאוד ב10-20 שנים הקרובות. לכן אני רואה במעבר כזה, גם סוג של השקעה לעתיד.

מעבר לזה שזו ספקולציה אל תשכח שבעת משבר ככל שהנכס יקר יותר כך הוא יהיה הרבה פחות סחיר. יכול להיות שחצי שנה או שנה אחרי זה הוא יחזור לערכו הגבוה אבל כשאתה תקוע אתה צריך את המימוש עכשיו.

אל תשכח גם שבונים לפי הביקוש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה,

החלק הראשון שכתבת נכון.

אבל המשפט האחרון ממש לא נכון. בהחלט יש ביקוש לצמודי קרקע באיזור המרכז, אבל יש החלטה "מלמעלה" שאין יותר הקצאה לבנית צמודי קרקע. אני לא צופה שההחלטה הזו תשתנה בעתיד, ככל שעתודות הקרקע מצטמצמות.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה חזרו כאן על ההשוואה בין דירה עם מרפסת (או בלעדיה) לצמוד קרקע אבל לא ראיתי שהוזכרו דירות גן.

אולי זה תלוי אזור אבל בסביבה שלנו יש לא מעט כאלו. בדירה הנוכחית יש לנו גינה של כ-130 מטר ובדירה הקודמת הייתה גינה של כ-50 מטר. שתייהן דירות גן.

ואני בהחלט מכיר את ההרגשה של פות"ש. היינו 4 נפשות בדירת 3.5 חדרים (82 מטר) ועברנו לדירה הנוכחית רק בגלל שהרגשנו שאי אפשר היה לזוז בבית בלי לדרוך על משהו, שהוא לא ריצפה.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית פרטי זול יחסית זה המון מפלסים. היום אני מפעיל irobot בדירה שעוזר לשמור עליה נקייה.

עם ילדים קטנים נראה לי סיוט. מי נמצא איפה.

ואם היום הם משחקים בסלון, עם מיליון מפלסים אתה מפסיק לראות אותם והסלון מפסיק להיות מרכז הבית לתחושתי.

בית מרובה מפלסים זה סיוט כשמזדקנים.

דירת גן? שמעתי סיפורי זוועה שזורקים מגבונים, זבל, חיתולים,  מסטיקים. אבל אפשר לעשות בריכונת או גקוזי.

בדירה עם מרפסת אסור לשים בריכה. ..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דירת גן זה משהו שגם אם ישלמו לי אני לא נכנס אליה, כמות ההודעות בוואטספאפ של הבניין על סיגריות, אבנים ולכלוכים מסוגים שונים שהדירות גן אצלנו מוציאות פשוט לא נתפסת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חשבתם על האפשרות למעבר לאזור פחות מבוקש וזול לקנייה אבל לבית פרטי/ דירה גדולה יותר בלי למכור את הדירה הנוכחית? 

אם אתה מצליח להגיע למצב שיש לך מספיק הון עצמי למשכנתא בלי למכור את הדירה, אתה יכול לשלם את המשכנתא מהשכירות שתקבל על הדירה הקטנה. גם אם זה ל30 שנה, זה לא פוגע משמעותית ברמת החיים שלך ובסוף יש לך 2 דירות. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להתרחק מהאזור בגלל המשפחה - אנחנו נפגשים יחסית הרבה והרבה פעמים נעזרים בהם להוציא את הילדים או לשמור עליהם, המקום היחידי שחשבתי עליו שהוא זול יותר ועדיין באזור זה בית דגן, רמלה/לוד זה לא מקום שאני רוצה לגדל בו את הילדים שלי

לצערי אין לי הון עצמי נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר בדירת גן, למעט שכן אחד בעייתי עם סיגריות שהלך, אין כמעט בעיות.

זה מאוד תלוי בשכנים והחומר האנושי ממנו עשויים

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים, אבל זה הימור שאני לא מוכן לקחת אותו, כי אם אני נופל זה נפילה קשה.

לקחת סיכון שמישהו יזרוק סיגריה בוערת על הראש של הבן שלי או שיפול משהו כבד מלמעלה אני לא מוכן.

אגב כשנכנסנו לבית חלק מהדברים העלו במנוף דרך המרפסת והמובילים לא קשרו אותם טוב ופלטת עץ נפלה לשכנים בדירת גן, תאר לך עכשיו שהיה שם ילד משחק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 3.7.2020 בשעה 11:09, A_lex כתב:

בית פרטי זה תמיד היה החלום הישראלי (גם שלי), אבל שאלה שעברה לי כבר כמה פעמים בראש... מה בעצם היתרונות לעומת החסרונות בבית פרטי, בהנחה ומדובר בבית בעיר ולא נחלה במושב או משהו?
- פחות שכנים זה כמובן יתרון סטטיסטית.
- ברור לי שהגינה גדולה ממרפסת ממוצעת, אבל מה עושים בה שאי אפשר לעשות במרפסת? (שוב, לא מדבר על וילה בארסוף עם בריכה אולימפית ומגרש טניס).
- היכולת לעשות דיטיילינג לאוטו? סבבהemoji3.png

בצד החסרונות... לעיתים יש פחות פרטיות, סיכון גבוה יותר לפריצות, עלויות תחזוקה והשקעת זמן נדרשת גבוהות יותר, נו וכמובן... עלות התחלתית גבוהה בהרבה.

בקיצור, לא בטוח שזה כל כך חד משמעי.

בתור אחד שעבר במקרה לבית פרטי (בעת חיפוש אחרי דירה , מצאתי בית פרטי בעיר מגורי בסכום קרוב מאוד למחיר הדירה )  לפני הרבה זמן. תרשה לי לחלוק עליך. 

יש הרבה יתרונות לבית פרטי

הגינה במיוחד אם מדובר על משהו יותר מ20 מטר מאפשרת לילדים לשחק בכיף בכדור ,  מקום מפלט בזמן קורונה ,

מקום לרכב מיוחד ,  / טיפול ברכב / אופנוע 

אין שכנים מעל / מתחת שמרעישים מזיזים רהיטים 

אפשר לעשות על האש בקלות בלי להטריד 

אפשר לגדל כלב בקלות רבה יותר (יוצא לחצר כמעט מתי שרוצה ) 

אין ועד בית 

החסרונות 

יש עלות של גנן , (אפשר לעשות לבד אם רוכשים כלים בכמה אלפי שקלים ושעתיים עבודה בשבוע לגינה גדולה ) 

הסיכוי לפריצה גבוה יותר , לרוב חברת הביטוח דורשת גם אזעקה עם מוקד (עלות נוספת )

עלויות חזוקה גבוהות יותר  (אם משתמשים בעוזרת בית , תעלה יותר ) , כולל תחזוקה לגג , וארנונה גבוהה יותר 

לסיכום ,

לדעתי אם אתה לא מותח את השמיכה יותר מדי,  ונשאר לך עדיין כסף לקרה חירום לך על בית פרטי. לדעתי לא תצטער. 

אני לפחות לא מצטער שעשיתי את הצעד. 

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כל מה שקשור לרכב אפשר לעשות גם בחניה פרטית בבניין. היתרון הגדול של בית פרטי זה בלי שכנים צמודים והגינה, שעלומת מרפסת בבניין אפשר לעשות מנגל בשקט בלי להפריע לאף אחד, הילדים יכולים לשחק, אפשר בריכה מתנפחת, אפשר לשבת בסוף היום ולהסתכל בעצים ובציפורים במקום בשכן במרפסת ממול שמשקה את העציצים  שלו בלי חולצה ומגרבץ תוך כדי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, phpclub כתב:

אני מסכים, אבל זה הימור שאני לא מוכן לקחת אותו, כי אם אני נופל זה נפילה קשה.

לקחת סיכון שמישהו יזרוק סיגריה בוערת על הראש של הבן שלי או שיפול משהו כבד מלמעלה אני לא מוכן.

אגב כשנכנסנו לבית חלק מהדברים העלו במנוף דרך המרפסת והמובילים לא קשרו אותם טוב ופלטת עץ נפלה לשכנים בדירת גן, תאר לך עכשיו שהיה שם ילד משחק.

בגדול צריך לראות את המקום, אם זה היה בית שלי הייתי עושה (כמו שהרבה עם דירות גן בשכונה עשו) פרגולה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...