Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אוטו ראשון לצעיר עד 20000

עדן חמו
שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האסטרה J שמצאת ב20 אלף שקל תעלה לך הרבה יותר ממה שאתה חושב, בגדול יש להם בעיה סדרתית עם מערכת הקירור ומנועים שהולכים לפח בגלל תופעת הצתה מוקדמת כמו גרעינים, ככול הנראה בגלל כשל תכנוני וטיפול לקוי בארץ. 

לא ממליץ על האוטו, בטח לא כרכב ראשון...

תשאל את ההוא מההודעה כמה פעמים פתחו מנוע ברכב הזה כדי להחליף בוכנות סדוקות או טלטלים שבורים...

אותו הדבר לגבי שברולט קרוז מאותם שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

@המחליף @Roycohen1979 

תאמת פחות התחברתי לעיצוב של הסוזוקי/קיה/סקודה

הפיגו הקליקה לי יותר יש איזה דגם מומלץ שלה לדעתכם? ולגבי האופל יש להם גם את הקורסה לפסול גם אותה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, המחליף כתב:

הקורסה הוא רכב דומה ליונדאי I 20 ולמיטב ידיעתי יש לו מחירים אטרקטיבים עקב השוק, אבל הוא מעולה.

איך הפיגו הזאת?https://www.yad2.co.il/item/ji335t

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מעולה וחזק יחסית לקטגוריה- 1.6

אבל תבדוק שהוחלפה רצועת טיימינג (מחלה ידועה בפיגו)

גם בדלק הוא יחסית סביר אבל לא מידי חסכוני.

עריכה אחרונה על ידי המחליף
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין במנוע הזה רצועת טיימינג...

הרכב הספציפי הזה לא מרגיש חזק וזללן בדלק בגלל שילוב של גיר מיושן וכבר ציינתי שאני לא ממליץ על ה1.6 בגלל שכול חוות הדעת ששמעתי עליו היו שליליות.

אם אתה רוצה 208 תחפש את גרסאת ה1.2 עם תיבת הילוכים ידנית.

הקורסה בגרסה עם מנוע 1.4 ותיבת הילוכים אוטומטית רכב טוב אתה יכול לבדוק גם אותה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה חברים , מצאתי פיגו 508 במחיר של 15000 קמ יחסית נמוך, אני יודע שהאחזקה שלו יחסית יקרה, אבל בכל זאת זה רכב מפנק, לא כדאי?

@Roycohen1979 @Gavrik @המחליף

ובנוסף מצאתי את הקורסה הזאת איך היא?https://www.yad2.co.il/vehicles/private-cars?manufacturer=5&model=26&year=-1-2015&area=25,101&subModel=15194,23807,25362,24672,31517,15187,26189,23808,25652,24673,15185

עריכה אחרונה על ידי עדן חמו
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל רכב של PSA (פיג'ו, סיטרואן, DS) עם מנוע 1.6 טורבו (140, 156 כ"ס, גם ה-200 גבולי) מלפני אמצע 2015 הוא רעיון גרוע, בטח בתקציב נמוך. אלו מנועים עם לא מעט בעיות תחזוקה אינהרנטיות. יכול להיות שהגרסאות הממש מאוחרות שלהם (2014-2015) כבר חצי סבירות, אבל אתה כנראה לא שם. ה-508 שמצאת נכללת בקבוצה הזו.

בגדול, אם אתה מחפש רכב עם תחזוקה סבירה לתקופה קצרה, הייתי מנסה לא להכנס להרפתקאות. גם כי בתקציב כזה, סביר להניח שתיתקל בבעיה או שתיים מיד אחרי הקניה, וגם כי יהיה לך מאוד קשה למכור אותו, בטח אחרי שנה.

לגבי ה-208 עם ה-1.6, נכון שלא מדובר ברכב הכי אמין בעולם אבל זו גם לא קטסטרופה כזו נוראית כמו שעושים ממנה (עם טיפה מזל). נסה לחפש אחת מטופלת עם קבלות ועם ק"מ ויד סבירים. הוא אכן לא חסכוני, לא מרגיש חזק מאוד והגיר יכול להיות מעצבן, אבל זה לא שיש לך אלטרנטיבות אחרות מדהימות בתקציב הזה.

באופן כללי, נראה שאתה מחפש "מציאה" בצורת רכב עם בעיה כזו או אחרת בתמורה להנחה של כמה אלפי שקלים. זו לרוב אסטרטגיה פחות מוצלחת, כי  אתה אולי יודע על בעיה אחת בקניה, אבל יש סיכוי שיש עוד בעיות, ובעיות כאלו עלולות לנבוע מתחזוקה לקויה של הבעלים הנוכחי או הקודם. אני הייתי מעדיף (בהרבה) רכב שהוא לא "מציאה" במחיר, אבל שתוחזק טוב, בטח אם ההבדל הוא כמה אלפי שקלים. זה הבדל שאתה עלול להוציא מהר מאוד במוסך על רכב לא מתוחזק, בלווית בזבוז הזמן ועוגמת הנפש הנלווים.

את הקורסה אני לא כל כך מכיר, לא רוצה לייעץ לגביה.

אם תמצא פיאסטה 1.4 אוט' עד 2012 (לא אלו מ-2013 והלאה עם מנוע 1.6, בגלל הגיר הרובוטי הלא מוצלח שלהן) במצב סביר, זה רכב לא רע. לא מצטיין בשום דבר, אבל גם לא נופל בשום דבר. הן די נדירות, ואלו ששרדו לא תמיד במצב מזהיר כבר.

• אהבתי 2

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@pooh-bear הודעה מאוד מפורטת סידרת לי הרבה דברים תודה רבה!

אשמח אם תוכל לתת לי 3 4 דגמים שכדאי לי לכוון אליהם כי אני קצת מבולבל, כמה חברה המליצו פה על קורסה ומצאתי הרבה מכירות ב10000-15000 ק''מ יחסית סבירים, וההתלבטות כרגע היא בינה לבין הפיגו 208 אם יש עוד הצעות אטרקטיבות אשמח לשמוע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור, את הקורסה אני לא מכיר. היה פה פעם שרשור של מישהו שהיתה לו קורסה והיו לו כל מיני בעיות קטנות אבל מעצבנות. מצד שני, זה לא מחייב שכולן כאלו. נסה את @khalil, הוא נוהג להמליץ עליהן.

מעבר לפיאסטה הייתי מחפש גם מאזדה 2, הגרסה עם ה-6 כריות אוויר.

אבל ברצינות, אם ה-208 נראית לך טוב, לא הייתי פוסל אותה על הסף. תעשה נסיעת מבחן ותראה איך הגיר מרגיש לך. אם אתה במרכז, יש מוסכים מעולים שיוכלו לעזור לך לבדוק.

אם היית מוכן לידני, הייתי מחפש גם קליאו 0.9 טורבו ידנית (אולי קצת מעל התקציב), שהיא גם רכב ממש לא רע. האוט' (רובוטית למעשה) תהיה גם כנראה מעל התקציב, וגם עלולה לעלות לך כמה אלפים אם משהו ילך בגיר ח"ח.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורסה ידנית מ2011 (מכיר את ב1.4 לא את ה1.2) רכב מאוד ספרטני, עם מזגן חלש, אבל אמינה מאוד, נוחה, זולה מאוד לאחזקה וקשה למצוא רכב בשנתון הזה במחיר הזה (ב15 אש"ח נדמה לי), אני מעדיף אותה יותר מהקליאו בעיקר בגלל המנוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, khalil כתב:

קורסה ידנית מ2011 (מכיר את ב1.4 לא את ה1.2) רכב מאוד ספרטני, עם מזגן חלש, אבל אמינה מאוד, נוחה, זולה מאוד לאחזקה וקשה למצוא רכב בשנתון הזה במחיר הזה (ב15 אש"ח נדמה לי), אני מעדיף אותה יותר מהקליאו בעיקר בגלל המנוע. 

אני מעדיף אוטומט דווקא

איך הקורסה באוטומט? ומה עוד היית מציע עד 20000?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1365 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...