Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

1.0 במשקפיים זה מספר משמעותי?

Liquidator
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אינדיווידואלי, אבל סביר שכן. תרכיב משקפיים ותרגיש את ההבדל.

פלוס או מינוס? אני מניח שכוונתך לקוצר ראיה.

לא לחשוש מתיקון התשבורת, אם אתה זקוק לה איכות החיים שלך תשתפר פלאים, אבל תהיה מודע למה שסבלת עד כה רק לאחר שתתנסה.

מכל מקום, אם יש לך ספקות בקש חוות דעת נוספת.

אישית הרכבתי משקפיים בילדות, בגיל שנה וחצי הרכבתי אותם בבוקר לפני שקמתי מהמיטה. אחד הבנים שלי הגיע לרופא העיניים בגיל 17 בגלל איזו דלקת, ובבדיקת השגרה הרופא קבע שיש לו קוצר ראיה. כמובן שבחור בן 17, שנבדק כמה חודשים קודם לטופס הירוק ונמצא בעל ראיה מספקת, התכחש למה שנאמר לו. רצה הגורל והבחור עבר את מבחן הנהיגה המעשי כמה ימים אחר כך. בנסיעה הראשונה שלו, עם ליווי שלי, הזהרתי אותו ממכמונת לייזר במרחק כמה מאות מטרים. הבחור לא ראה אותה. שינינו מסלול לאופטומטריסט הקרוב שמצא צורך בתיקון של 0.75 או 1, ומאז הבחור לא מוותר על המשקפיים בנהיגה, הרצאות ושאר מצבי צורך בראיה מרחוק.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבחין בין דרישות ברשיון לבים איכות החיים, ובעניין נהיגה גם הבטיחות שלך.

במקומך לא הייתי מוותר על המשקפיים, גם אם אינם מחוייבים ברשיון הנהיגה. תראה יותר טוב, תהיה פחות מסוכן על הכביש (גם לעצמך), ומהר מאד לא תוותר עליהם בקולנוע, בהרצאות או כאשר אתה רוצה להנות מבנוף.

לפני 2 דקות, sperial כתב:

תבחין בין דרישות ברשיון לבים איכות החיים, ובעניין נהיגה גם הבטיחות שלך.

במקומך לא הייתי מוותר על המשקפיים, גם אם אינם מחוייבים ברשיון הנהיגה. תראה יותר טוב, תהיה יותר בטוח על הכביש (גם לעצמך), ומהר מאד לא תוותר עליהם בקולנוע, בהרצאות או כאשר אתה רוצה להנות מהנוף.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 2

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש אסטיגמטיזם (עין אחת פלוס 1, עין שניה מינוס 1).

יש לי בעיה מסויימת גם בראיה מרחוק וגם מקרוב, אבל אני לא צריך להרכיב משקפיים בנהיגה.

אובחנתי בילדות, אבל עם הגיל והעבודה בחדרים סגורים עם אור מלאכותי ומסכי מחשב, זה החמיר, והיום אני מרכיב משקפי ראייה כאשר אני עובד או לומד.

אני יכול לראות בסדר בלי, אבל מרגיש שמשקפי ראייה התמונה בעיניים הופכת מ720p ל4K.

שוב פעם, לא משהו שמפריע לי בנהיגה, אבל מפריע כאשר נדרש לאמץ את העיניים לזמן ממושך.

ההבדל בין בלי משקפיים לעם זה המאמץ שצריך להשקיע כדי "להתפקס". אם אני שם משקפיים, מתפנים אצלי system resources, שאותם אפשר לנצל למשהו אחר.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם כל המגיבים שלפני ומוסיף שמנסיוני עם מספר 1.0 הכל נראה לי סבבה, אבל אחרי צפיה בטלוויזיה עם כתוביות הייתי סובל מכאב ראש מציק במיוחד במהלך הלילה. 

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי התחיל בבום -1.5 ככה ביום בהיר אחרי חודשיים פלוס מינוס של כאבי עיניים דמעות וגירודים, שנבעו בעיקר ממסכים באיכות ירודה וכנראה אור כחול ובהירות גבוהה בעבודה ובבית.

השיא היה שכלקחתי את הרכב שלי לטיול בנס הרים עם חבר, אחרי 10 דק' אמרתי לאותו חבר שהוא מחליף אותי באותו הרגע כי אני לא רואה כלום לרחוק, השלטים נהיו מטושטשים עד מרחק של 30 מטר.

באור הראות טובה קצת יותר, בלילה הרבה פחות.

אני לא שם משקפיים אלא אם אני נוהג / צופה בטלויזיה או מטייל בחוץ, אחרת זה נראה כאילו אני פותח עיניים בתוך בריכה.

עשיתי בדיקה אצל אופטומטריסט ושם עלה שאני צריך או 1.0 או 1.5, עם 1.0 השינוי היה משמעותי טוב יותר מאשר בלי לשאלתך.

מאז ועד היום אני על אותו מספר, והשינוי הוא פשוט משנה חיים בעיקר למי שנולד עם בעיית ראיה, למי שלא (כמוני) זה מדכא ובהתחלה יש הכחשה במיוחד כשהראות שלי היתה 6/6 אולטרה סופר דופר למרחק, אבל המשקפיים / עדשות / לייזר נחוצים להמשך ניהול אורך חיים תקין.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבותי, אנחנו נשארים צעירים עד גיל 20, ואז מתחילים להתנוון. פעם זו הראיה ופעם השמיעה ופעם איזה דיסק בולט בעמוד השדרה וכל מיני צרות כאלה. צריך ללמוד לחיות עם כל הקרעחצנים האלה וגם עם יותר חמורים, ומשקפיים הם ממש לא סוף העולם. ליאב, אני לא יודע כמה זמן אתה מרכיב משקפיים אבל כנראה שככל שתתרגל אליהם תזקק להם יותר. וגם ה"מספר" עשוי להשתנות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר קצת יותר מ 3 שנים עם משקפי ראיה בגודל  1.5 מינוס.

שמתי לב שבלי המשקפיים אני אכן רואה טיפה יותר מטושטש מבהתחלה, אבל עם המשקף אני רואה אותו הדבר כלומר המספר נשאר דומה (גם לאחר בדיקה שעשיתי + עדשות מגע).

יש דרך להמנע מהגדלת המספר? לא מרכיב משקפיים כל הזמן רק בנסיעות או טיולים..

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לעצור את הזמן? לא הולך. גם לא תוכל לחזות את ההתקדמות ואת הקצב שלה. דרך אגב, בניגוד למשקפי קריאה שבהם התחזית די ידועה. בגיל 40 תתחיל עם +0.5-1 וזה עתקדם בהדרגה לסהיבות +3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במספר כזה הייתי נמנע מללבוש משקפיים ומתחיל לעשות תרגילים לעיניים.

קוצר ראיה נגרם מהתנוונות שריר ברגע שאתה מרכיב משקפיים או מביט הרבה זמן בעצמים קרובים אתה בעצם יוצר לו סביבה מגרה להמשך התוונות מכיוון שפשוט אין בו צורך.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המספר רק גודל עם הגיל.

בתור אחד שמרכיב משקפיים מגיל מאוחר יחסית, הבנתי שההשקעה שלי על משקפיים איכותיות/יקרות (צייס)

לא הייתה כלכלית למרות איכות העדשות, כי המספר שלי השתנה באופן חד במשך שנתיים. (מספר אחד שלם)

חושש לקנות זולות יותר  מבחינת רוחב ומבנה התעלה שיהיה נמוך, מה שיפגע בחוויית הצפייה שלי

במיוחד שאני יושב מול מחשב שעות (להזיז את הראש זה מבאס) ומול מסך ענק בסלון. (עדשות פשוטות יפגעו בטווח מבחינת זווית רוחב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...