Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביא לי בבקשה אחד קוראסון, אחד באגט ואחד 5008, תודה.

ST12345
שימו לב! השרשור הזה בן 778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 13 שעות, ST12345 כתב:

ממש לא. מתנצל שלא הייתי מספיק ברור. המסר התת רצפתי כאן היה שיש duda שבימים כתיקונם אנחנו מצליחים להרגיע, אבל איך שהיא מריחה איזה אפרסק טרי באופק ( הטריגר מאבא שלי) אז היא צוללת פנימה. כל מה שניסיתי לספר זה איך אדם יחסית נורמאלי ומיושב בדעתו, נכנס להוצאה משמעותית על רכב, שממש לא מחוייבת המציאות וכל זה בגלל גחמה כזו או אחרת/ מחשבה / רגש וכל דבר אחר שמשחרר את הנוקר על הדודה. 

לאנוס הוא דוגמא נהדרת לכך. כמובן שיש לברך על כך שאנחנו בגיל וביכולת הכלכלית לעשות קצת שטויות כלכליות, לתרץ אותן במגוון קשקושים ולעמוד בהוצאה בגבורה. 

כל זמן שאנחנו משכנעים את עצמנו (ואת האישה) בסיבות ובנסיבות הקריטיות בגינן ביצענו את הרכישה האחרונה, ועדיין קמים בבוקר עם חיוך מטופש על הפנים, (כמו שנאמר "מפגרים, אבל אופטימיים"), כל השאר בונוס.

לדעתי יש מצב שאולי אתה מאלו שהיו אמורים לדלג לפסקה האחרונה מיד לאחר הפתיח. 

תתחדש!

אני ממש מתחבר למה שכתבת.  גם לי לפעמים קופצת DUDDA לא ברורה לשידרוגים והחלפות ולא רק בתחום הרכב.
לפני מספר שנים הייתי ממש קרוב לקניה של רכב חדש מהסיבות הלא מוצדקות.   קיבלתי עצות ממש טובות בפורום וגם מאישתי שעדיף לרדת מהעניין.

עכשיו שאני מסתכל לאחור זאת הייתה החלטה סופר נכונה כי היא אפשרה לי לבצע קפיצה גדולה לרכב טוב יותר שנה מאוחר יותר.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 180
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

מעניין אם עשית חישוב כמה כסף הפסדת לאורך, נניח, חמש השנים האחרונות על כל ההחלפות האלו.

לא לאנוספורס, אבל באותו ראש.  זה לא עניין של הכסף אלא ההנאה. מישהו פעם אמר לי שאי אפשר להשוות את הכסף שהשקעת במשהו מוחשי לעומת מה שהשקעת למשל בטיול פרימיום של שבוע. למשל 40K ברכב שישמש את המשפחה  או טיול למלדיבים לאי אקזוטי לשבועיים.

יש לך חלום או גחמה. הסיפוק שבא מעצם המימוש הוא priceless אחרת מה הטעם?

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שפרייסלס בעייני זה שאני אשכרה הצבתי כאן את הבנצ'-מארק לGO STUPID על משהו. 

:-P

• מצחיק 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, lanosforce כתב:

מה שפרייסלס בעייני זה שאני אשכרה הצבתי כאן את הבנצ'-מארק לGO STUPID על משהו. 

:-P

מודה ועוזב ירוחם (או דימונה) . אבל כן האומץ או לחליפין הטיפשות  לרכוש רכבים מסוימים ממקורות "מפוקפקים"  קשים לתפיסה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר אתה קונה מכונה ואתה בודק אותה במעמד הרכישה וגם לפני כן - אתה מאשר את הנתונים שלה מול משרד התחבורע ומשרד הרישוי, משיג עליה כמה שיותר מידע מקדים. אתה מקבל גם מידע מבדיקה עצמאית\מכון בדיקה\מוסך ואז כל מה שנשאר לך זה לקחת את הריסק שגם רכישה מושכלת לא יכולה להתמודד איתו וזה בעצם "מזל". 

אתה כבר נהג מיומן אז רכב שמעביר הילוכים לא טוב, מנוע שנשמע לא טוב - אתה תזהה מהר מאוד. 

אם אתה בן אדם שלפחות עשה\עושה טיפולים שוטפים בעצמו או רכש ידע במכונאות - אתה תדע לזהות הרבה יותר. 

מה שהזוי בעיני זה בן אדם שהולך וקונה משפחטומטית ליסינג חדשה נוצצת וחולם על מרצדס שהיה יכול לקנות בשליש מחיר ולספוג כמה תקלות גדולות בכדי שתיסע כמו חדשה - ולוקח איתו את המשפחטומטית לקבר במקום את המרצדס. 

• רעיון טוב! 2

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, zaf כתב:

לא לאנוספורס, אבל באותו ראש.  זה לא עניין של הכסף אלא ההנאה. מישהו פעם אמר לי שאי אפשר להשוות את הכסף שהשקעת במשהו מוחשי לעומת מה שהשקעת למשל בטיול פרימיום של שבוע. למשל 40K ברכב שישמש את המשפחה  או טיול למלדיבים לאי אקזוטי לשבועיים.

יש לך חלום או גחמה. הסיפוק שבא מעצם המימוש הוא priceless אחרת מה הטעם?

א) זה לא היה בקטע שיפוטי, באמת מעניין אותי מה הפרמיה שמשלמים על החלפות כל כך תכופות.

ב) ברור שיש סיפוק במימוש החלום, אבל אפשר לממש חלום "באחריות" ואפשר לממש אותו בפזרנות. במקרה הזה לא ברור לי אם הסיפוק מגיע מהרכב עצמו, או מעצם חווית ההחלפה.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@MiniMiz3r  א) זה שונה מרכב לרכב.  במקרה שלי זה תמיד באותו "חלון תקציב"  ב) משניהם 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ST12345 נהניתי מאוד וקראתי כל מילה - עד הסוף.

תתחדש ותהנה, עשית אחלה של בחירה ומי כמוני מבין את השיקולים וה"שריטות" שלך.

נ.ב: ואבא שחל צודק - אין כמו מאזדה! אל תתווכח עם אבא :D

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, MiniMiz3r כתב:

מעניין אם עשית חישוב כמה כסף הפסדת לאורך, נניח, חמש השנים האחרונות על כל ההחלפות האלו.

בחמש שנים לא הפסדתי כלום כי כל הרכבים עד לפני שנה וקצת היו בליסינג תפעולי של החברה (ושם יכולתי לבחור כמעט כל רכב), בגילום מס מלא שכולל גם את כל ההוצאות הנלוות במלואם (דלק, שטיפות, חניה, כבישי אגרה וכד').

בחברה החדשה שאני עובד בה מאז, אני מעדיף לקבל החזר הוצאות רכב מלא (שמשקף את עלות הליסינג והגילום) + דלקן, ולבחור רכב בעצמי שיותר מתאים לגחמותיי כמו שהוצגו כאן.

ברכישה ומכירת הסורנטו הפסדתי סכום נכבד מאחר והרכב עבר משנה חמישית לשנה שישית, בה לוי יצחק שייבדל לחיים כל שהם, מפסיק לחשב חודש עליה לכביש, והסורנטו עלה לכביש בנובמבר. כלומר, ברכישה שילמתי מחירון של כמעט 2014 ובמכירה קיבלתי כמו ינואר 2013. תוסיף ירידת ערך וכו' וכד' וכיוצב'ז, ותגיע לסכום נכבד. גם הוספתי מלא דברים שלא כולם שולמו במכירה. תרשום גם טיפולים/תיקונים, טסט, פלאגים, פלטינות, שמן ברקס, עמייאת...

אז תראה שאת האלמנט קיבלנו פה בשמחה.

מי שמחפש כאן היגיון כלכלי לא ימצא כלום.

שוב מזכיר, שיש ריגוש כל שהוא בסיבובים באולמות התצוגה, בהתרגשות לקראת הכלה הממשמשת ובאה, מישהי חדשה בחיים שלנו...

מישהי להתעסק איתה, לפנק אותה...אין היגיון כלכלי ברגש

עריכה אחרונה על ידי ST12345
  • אהבתי 2

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, lanosforce כתב:

מה שהזוי בעיני זה בן אדם שהולך וקונה משפחטומטית ליסינג חדשה נוצצת וחולם על מרצדס שהיה יכול לקנות בשליש מחיר ולספוג כמה תקלות גדולות בכדי שתיסע כמו חדשה - ולוקח איתו את המשפחטומטית לקבר במקום את המרצדס. 

האמת כאן אני לא מזדהה איתך, ישראל ישראלי גם חושב על האחזקה לאורך זמן (עלותה כמובן) ומכירה העתידית,

ומי שהממון לא מצוי בכיסו (או לחילופין מנסה לשים בצד משהו לימי הקורונה...) עדיף שילך על משהו יותר סטנדרטי שמתאים לכנסתו.

אין לי שום ביקורת על מי שמתנהג אחרת כל עוד הוא יכול לעמוד פיננסית בהחלטותיו, וכן אני מודע לכך שחלומות עולים כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן קשה להתווכח עם קורולות שעדיין נמכרות מעל המחירון. בשבילי ובשבילכם זה בזבוז זמן וכסף אך בשביל מי שרוצה להחליף רכב בכל X שנים, להנות מרכב חדש ומאובזר באפס תקלות וצריכת דלק טובה, ולמכור תוך יומיים במחירון,  אין אופציה יותר טובה מאשר לקנות קורולה. 

היום כבר מזמן זה בג'יפונים, אך על אותו עיקרון.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ST12345 כתב:

ברכישה ומכירת הסורנטו הפסדתי סכום נכבד

זה מה שהקרבת - יש כאלה שיקראו לזה הפסד. 

אבל את זה הרווחת! 

לבחור רכב בעצמי שיותר מתאים לגחמותיי

וגם את זה 

ש ריגוש כל שהוא בסיבובים באולמות התצוגה, בהתרגשות לקראת הכלה הממשמשת ובאה, מישהי חדשה בחיים שלנו...

את הכסף שהשכבת - בסדר, לא תיקח לקבר. 

אבל את הסיפוק ואת החיוך - כן! 

וזה כל הסיפור בסופו של דבר - להנות, כל עוד אפשר! כל עוד מזה בוחרים להנות.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אימצתי בשלוש שנים האחרונות גישה של "חיים פעם אחת". 

כל עוד אני לא מוציא אוכל מהפה של הילדים שלי, שיהיה לי בהצלחה.

• רעיון גרוע 1

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קודם כל דואג לבסיס הכלכלי של הבית - שם משהו בצד לילדים כל חודש  - ולאחר החסכונות אם נשאר משהו בצד - נהנה מהחיים כל עוד יכול. 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, llaavvii כתב:

האמת כאן אני לא מזדהה איתך, ישראל ישראלי גם חושב על האחזקה לאורך זמן (עלותה כמובן) ומכירה העתידית,

ומי שהממון לא מצוי בכיסו (או לחילופין מנסה לשים בצד משהו לימי הקורונה...) עדיף שילך על משהו יותר סטנדרטי שמתאים לכנסתו.

אין לי שום ביקורת על מי שמתנהג אחרת כל עוד הוא יכול לעמוד פיננסית בהחלטותיו, וכן אני מודע לכך שחלומות עולים כסף.

התמונה המצטיירת ברוב המקרים, לפחות ממה שאני קורא כאן בפורום היא שעם ישראל קונה מחיר והנחות בכל תחום. התוצאה היא שמופעל מנגנון שלם של רציונליזציה על שורת פשרות שמביאות את הקונה לרכוש במחיר שרצה אבל לא את מה שבאמת רצה או חלם עליו.

הדוגמאות הבולטות הן "מה אפשר לקנות ב40K?" ואז מגיעות הצעות החל ממיני ועד למפלצות זקנות . אני עוסק במכירות היי טק כמה עשורים ושאלת הפתיחה שלי בכל פעם היא מה אתה צריך.ואחר כך האם יש לך תקציב מוגדר.  לא פעם פגישה מסתיימת בלא כלום כי אין לי דרך לפגוש את הצרכים בתקציב המוגדר. אבל כמעט תמיד הלקוח קונה פעמיים, פעם ראשונה את מה שניתן היה לרכוש בתקציב ופעם שניה את מה שבאמת צריך אבל הפעם במחיר גבוה יותר. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 778 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...