Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב שלי (2018) נראה פחות נוצץ מפורש 2013 של חבר.למה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם בלבן אפשר לראות סווירלים מאוד טוב.

המאזדה נשטפת רק במכונות שטיפה ובמכוני שטיפה, רואים סווירלים מצוין.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.7.2020 בשעה 11:41, BRAVO30 כתב:

בבקשה. במציאות היא יוצאת יותר טוב אחרי השטיפה.

20200701_113052.jpg

יכול להמליץ לי איך  אני צריך לטפל ברכב שלי כדי לקבל כזה ברק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להחליט מה אתה עושה אבל. רשמת למעלה יותר שאתה לוקח את הרכב לשטיפה במכונה או משהו כזה? כי אם אין לך כוח לשטוף בעצמך ולהשקיע בחומרים כי אתה אוהב את זה, את הרעיון של "לאהוב את הרכב ולשטוף בעצמך" (זה לא עניין של כסף, זה לא כזה הרבה), אז אולי זה לא רלוונטי אליך. צריך לאהוב את ההתעסקות הזו. 

בכל אופן, יש לך פה בפורום נושא בשם דייטליינג ואסתטיקה או משהו כזה. אם בא לך לנבור בו, תוכל למצוא המון המון מידע על איך לשטוף את הרכב (מודה שגם אני לקחתי אי אלו דברים משם ולמדתי כשהייתי חסר ניסיון), גם בשיטה קלאסית של דליים וגם נניח בשיטה מצויינת של חומר כדוגמת onr, שבשיטה זו אני משתמש מכורח הנסיבות של מחסור בחנייה פרטית צמודה לבית וגרניק. 

אם אין לך כוח לנבור, אתה יכול בהזדמנות לקפוץ לחנות נהדרת בשם "אוטוסטור" שנמצאת בחולון ולהגיד למוכר הנחמד שם "אני רוצה להשיג ברק לרכב, מה עושים"? הוא כבר יכול לשבת איתך ולייעץ לך בדיוק איך לשטוף את הרכב ולתת לך חומרים מצויינים שיש לו. יש רק איזו בעיה קטנה שמאז הקורונה, חסרה לו המון המון סחורה אבל מקווה שאולי בכל זאת יש לו את מה שתצטרך. כמובן, יש אופציה להזמין חומרים מאתרים שונים בחו"ל שמתעסקים בדייטלינג, יש אתרים מצויינים עם חומרים מעולים.

אני לא יודע איפה אתה גר, אם יש לך חנייה פרטית פרטנית נניח ואתה גר בקומת קרקע שקרובה לחנייה...אם זה כך, אז בכלל זכית, כי אלה תנאים מצויינים למי שבא לו להשקיע ברכב, אם יש לך חנייה מקורה אז בכלל. לי לצערי אין תנאים כאלה, אני נאלץ לשטוף בשיטת onr עם מים בדלי, לפי מינון נכון וכמובן זה כולל גם שימוש בחומר qd. או שאני קופץ באמת למתקן שטיפה עצמית בכפר סבא ושם שוטף, כמובן גם עם יישום של חומר qd. 

תתחיל פשוט משטיפה עצמית שאתה מבצע, לא במכון שטיפה. אתה תזדקק לדליים כמובן (במקרה שלי כאמור, זה רק דלי אחד עם מגבה שקניתי מאוטוסטור), אם יש לך גרניק, אז שוב אגיד שזכית...שמפו טוב, מגבת מיקרופייבר איכותית לייבוש, מטליות איכותיות ליישום החומר qd (אם כי ניתן גם להתיזו לפני הניגוב במגבת הייבוש ואז לא צריך שימוש במטלית היישום), חומר qd מומלץ שתקנה באותה חנות שהזכרתי. ממליץ לך לעשות גם פלסטלינה אחרי השטיפה (זה לא יהיה פשוט, יש לך רכב גדול- מרצדס ג'יפ?). אחרי הפלסטלינה אתה מיישם אוטם צבע או ווקס, תצטרך כמובן מטליות מיקרופייבר גם בשביל צורך זה, מומלץ גם אפליקטור ייעודי ליישום החומרים האלה..את הפלסטלינה והאוטם צבע/ווקס, זה משהו שמומלץ לעשות נניח 3 פעמים בשנה. בעיקר לפני כל עונת חורף וקיץ. וכמובן התחזוק הקבוע של שטיפה עצמית ביחד עם יישום חומר qd, שימוש במגבת איכותית, שמפו טוב (לא נוזל כלים). שטיפה זה משהו שכמובן הפדנטים פה מבצעים כל שבוע, אני אישית מפספס לפעמים בעצלנותי ואז זה כל שבועיים (בחורף אם יש מזג אוויר קשה, אז העצלנות יותר חזקה אפילו מכורח הנסיבות). אז כמובן שתיקח זאת בחשבון, הרעיון הוא לא לשטוף כל חודש או חודשיים כמו אחד שהרכב לא מעניין אותו. 

ושוב אגיד, תקפוץ פשוט לאוטוסטור בהזדמנות, יש שם אחלה גבר בשם משה, תגיד לו שאתה רוצה להתחיל לשטוף את הרכב בעצמך ולפנק אותו בברק וכו' וכו'. הוא כבר ידריך אותך מה לעשות ומה לקנות. אולי רק תטלפן אליו לפני לוודא שיש לך בשביל מה להגיע, כי כמו שכתבתי, המון סחורה חסרה לו כבר הרבה מאד זמן לצערי. יש אפשרות גם לעשות משלוחים ממנו אגב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי במחסן שלי אפשרות לשטוף את הרכב בדיוק כמו בבית שהרכב חונה ממול

מה ההמלצה ? לקנות  גרניק? סבון טוב?

לא נדרש חומר נוסף כמו וקס או משהו שגורם לברק?

אני פחות נוטה ללכת לחנויות ולבקש המלצות כי בד"כ המוכרים שם מוכרים מה שנוח להם או מה שנשאר להם במלאי

גם אם זה לא ב 100% מה שאני צריך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי לאוטוסטור יש המלצות טובות.

אתה תצטרך כמה דברים:

1. שני דליים, רצוי עם Grit guard.

2. גרניק לא יזיק כמובן. אפשר גם צינור מים.

3. שמפו איכותי.

4. כפפת מיקרופייבר איכותית לשטיפת הרכב. מברשת דיטיילינג גם לא מזיק שתהיה לכל מיני פינות.

5. מגבת מיקרופייבר לייבוש הרכב.

6. מגבות וחומר לחלונות.

7. חומר לניקוי ג'אנטים, מברשות וכו'.

זה הבייסיק לדעתי לשטיפה נכונה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Transporter כתב:

יש לי במחסן שלי אפשרות לשטוף את הרכב בדיוק כמו בבית שהרכב חונה ממול

מה ההמלצה ? לקנות  גרניק? סבון טוב?

לא נדרש חומר נוסף כמו וקס או משהו שגורם לברק?

אני פחות נוטה ללכת לחנויות ולבקש המלצות כי בד"כ המוכרים שם מוכרים מה שנוח להם או מה שנשאר להם במלאי

גם אם זה לא ב 100% מה שאני צריך

אין ספק שאם יש לך יכולת להשתמש בגרניק, זה הדבר הכי טוב והכי קל לביצוע גם. אם כך, כן, תשקיע בגרניק. אתה יכול גם לקנות לקנות מקציף לגרניק, לשלב של הטרום שטיפה, אבל לא קריטי וזה כבר יהיה אם תרצה לשלב יותר מקצועי שלך, אחרי שממש תיכנס לעניינים. 

אז אם נישאר בגרניק, מספיק שתתיז מים על כל האוטו בשלב הראשוני. לאחר מכן, אתה ממלא דלי בשמפו איכותי לרכב. לוקח כפפת מיקרופייבר איכותית שתקנה, מספיג אותה בדלי עם השמפו וכך עובר על כל הרכב, בתנועות עדינות ללא לחץ מיותר. המהדרין יגידו לך להשתמש בעוד דלי עם מים בלבד, בו תטבול את הכפפה מיד אחרי כל פנל שתעבור, בשביל לנקות אותה מהלכלוך. לטעמי, אם בדלי של השמפו יש גם מגבה בקרקעית שסופח את הלכלוך, זה מספיק טוב, אתה מכניס את הכפפה לדלי  לכמה שניות וזה מספיק טוב. אחרי שסיימת לעבור על הרכב עם הכפפה והשמפו, אתה משתמש כמובן שוב בגרניק בשביל להוריד המים והסבון. מייבש היטב עם מגבת ייבוש ייעודית ואיכותית. רצוי גם פה לא להפעיל לחץ מיותר. אם המגבת מספיק איכותית, היא תספוג מצויין את המים אפילו רק על ידי הצמדתה למשטח הרכב. 

בשלב הזה, באופן חד פעמי ולא אחרי כל שטיפה כמובן, ממליץ לך רק לבצע את הטיפול דיטיילינג שכתבתי עליו, יישום פלסטלינה ומייד אחרי, יישום אוטם צבע או ווקס. כמובן להשתמש במטליות ייעודיות ואפליקטור ליישום האוטם צבע/ווקס. 

אחרי שעשית את הטיפול הזה, הרכב מוכן. כל שבוע אבל או מקסימום שבועיים, אתה חוזר על השטיפה באותו אופן שרשמתי למעלה (בלי השלב של הפלסטלינה והווקס/אוטם כמובן). רק שאחרי הניגוב וייבוש המים, אתה משתמש מה שנקרא בחומר QD שישמר את הברק ויגן על הצבע. אתה מתיז חומר כזה גם על המטלית הייעודית וגם על הרכב ופשוט מיישם את זה ומייבש. תעבור ככה פנל פנל וכמובן שלא צריך להשתגע עם ההתזה של החומר, אתה מתיז קצת על המטלית וקצת על המשטח רכב שעליו עובד, עובר ומייבש פנל פנל. דרך נוספת אגב לעבוד עם ה- QD, היא שאחרי שהורדת את המים והסבון עם הגרניק, אתה מתיז את החומר על כל הרכב ואז עובר עם המגבת ייבוש הייעודית. החומר הזה גם יקל עליך לייבש את הרכב. 

שכחנו, ג'אנטים. חומר ייעודי לניקוי ג'אנטים, של סונקס למשל. אתה מתיז על הג'אנטים, מחכה שתי דקות ועם הגרניק עובר עליהם ומוריד את החומר. אפשר לעבור עליהם אח"כ עם מטלית, להוריד שאריות לכלוך או להשתמש במברשת ייעודית לניקוי שלהם, לאחר התזת החומר.

חוץ מזה, כמובן להשתדל כמה שפחות לשים רכב בשמש ואם כן, לכסות בכיסוי איכותי. לשמור גם על הדשבורד מהשמש עם כיסוי. 

לגבי אוטוסטור, המוכר שם מקצועי וישר והגון, הוא לא ידחוף לך שום דבר שאתה לא צריך, באחריות. ויסביר לך בדיוק ובמקצועיות איך לעבוד.

עריכה אחרונה על ידי BRAVO30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, Transporter כתב:

וזה מה שיחזיר לו את הברק? לא וקס?

מהלגבי גילדה?

ג'ילדה לא מומלץ. מגבת מיקרופייבר יותר מומלצת.

ווקס יכול לתת ברק, אבל עדיף להשקיע (אם אתה יכול) בפוליש רב שלבי אצל דיטיילר ויישום ציפוי. אם ציפוי יקר לך אתה יכול לשים אוטם צבע אחת לתקופה, זה גם טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

מגבת איכותית וגדולה סופגת בכיף מים מכל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי

נלך לחפש

בכל מקרה לגבי שטיפה רגילה במים וסבון אני חושב שאיפה שאני שוטף עושים עבודה טובה 

אני חושב שחסר לי משהו אחר. וקס או טיפול כזה או  אחר שאני לא מכיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל העצלנים ( ובשביל ההתחלה ) - אפשר לקנות באוטוסטור או תיכנס להום סנטר .

מוכרים גם שם ב 50₪ Sonax BSD .

https://www.autostore.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%94%D7%91%D7%A8%D7%A7%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%A4%D7%99-sonax-xtreme/

אחרי השטיפה רסס ונגב עם מטלית מיקרופיבר.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...