Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטול דו"ח מהירות לפנים משורת הדין - יש דבר כזה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נניח שאדם נתפס על ידי ממל"ז במהירות מופרזת, בפער של למעלה מעשרים וחמש קמ"ש, מה שגרר קנס של 750 ש"ח ומה שהכי גרוע - 8 נקודות חובה.

השוטר עשה את מלאכתו נאמנה, והדו"ח כתוב בפרוט רב וכולל את כל מה שצריך לפי החוק - פירוט להיכן כיוון את מד הלייזר, שמירת קשר עין וכו' וכו'. בקיצור - אין עילה חוקית לביטול הדו"ח.

כמו כן - הנהג לא בעל וותק של שבע שנים, אז אין אפשרות להמיר באזהרה.

יש טעם לשלוח בקשה לביטול דו"ח לפנים משורת הדין? 

במקרה המסוים שאני מדבר עליו יש רקע סוציאלי לנהג שלא מצדיק שום דבר, אבל אולי יזיז משהו.

אשמח לעצתכם.

עריכה אחרונה על ידי ben ari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית - מה שלדעתך דו"ח מושלם , לא תמיד מושלם אז תעלה אותו לכאן הסתר פרטים אישיים.

שנית - לכתוב בקשה לא עולה כסף אז תנסה

שלישית - לא תיענה בחיוב תבקש להישפט ואם הפער במהירות לא גבוה אולי יסכים התובע להפחית לדרגת קנס של 250 ש"ח + 0 נקודות

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, ישה כתב:

זה לא עולה כסף, אבל אתה מכיר מישהו שזה עבד לו? אצה הרי יודע שאין סיכוי שזה יצליח. משטרת ישראל לא מבטלת דו״חות בגלל מצב כלכלי או קושי כזה או אחר, בשביל זה צריך להגיע לבית משפט.
אם יש עבר תעבורתי ארוך ונקי יחסית, אולי אפשר לבקש המרה לאזהרה גם אם לא בדיוק עומד בקריטריונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, ישה כתב:

ראשית - מה שלדעתך דו"ח מושלם , לא תמיד מושלם אז תעלה אותו לכאן הסתר פרטים אישיים.

שלישית - לא תיענה בחיוב תבקש להישפט ואם הפער במהירות לא גבוה אולי יסכים התובע להפחית לדרגת קנס של 250 ש"ח + 0 נקודות

כרגע יש לי קושי טכני להעלות לכאן את הדו"ח. רק אשאל: שווה בכלל לבקש להישפט? ראיתי טענה שאם אין קייס לבקשת המשפט בית המשפט עוד עלול להחמיר את העונש המקורי. זה מלחיץ...

בנוסף, הבנתי שהמשפט מתקיים באזור בו בוצעה העבירה. כאן מדובר בצפון - ואני גר באזור ירושלים. לא בטוח ששווה לי לבזבז יום עבודה על הסיכון הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי לביטול הדו"ח הנו אפסי.

כפי ש'בירו' ציינה, אם הנך קרוב ל-7 שנות וותק ועברך נקי, לעתים מפנ"א ממירה לאזהרה גם נהגים שקרובים לתאי הסף.

נכון, השופט יכול להחמיר את העונש, אך 'ישה' נסה להראות לך דרך בה הנך יכול להפחית את חומרת העברה.

לפני שנכנסים אל אולם ביהמ"ש, התובע קורא אליו את הנאשמים ומנסה להגיע אתם להסדר טיעון, כך שאם מהירות נסיעתך החורגת קרובה לדרגה של עד 25 קמ"ש, יש סיכוי שהתובע יאות להפחית זאת.

במידה ולא, תמיד תוכל להודות ולבקש את רחמי ביהמ"ש ואף יתכן שהשופט יחלק את הקנס לתשלומים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, kompy כתב:

נכון, השופט יכול להחמיר את העונש, אך 'ישה' נסה להראות לך דרך בה הנך יכול להפחית את חומרת העברה.

לפני שנכנסים אל אולם ביהמ"ש, התובע קורא אליו את הנאשמים ומנסה להגיע אתם להסדר טיעון, כך שאם מהירות נסיעתך החורגת קרובה לדרגה של עד 25 קמ"ש, יש סיכוי שהתובע יאות להפחית זאת.

במידה ולא, תמיד תוכל להודות ולבקש את רחמי ביהמ"ש ואף יתכן שהשופט יחלק את הקנס לתשלומים.

המהירות היתה שלושים ושמונה קמ"ש מעל המותר, שלושים ושלושה לאחר הפחתה. אני חושש שזה לא נקרא 'קרוב', לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה לא קרוב.

1-3 קמ"ש, מדרגת המהירות הנמוכה יותר, נחשב קרוב.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב, אז, מצורף כאן צילום הדו"ח שקיבלתי.

החור היחיד שאני מזהה כאן הוא טעות בשעה: הארוע התרחש קרוב לשתיים עשרה בצהריים, כמו שמעידה שעת ההדפסה למעלה מצד שמאל, אבל השוטר כתב בגוף הדו"ח שהשעה היתה שמונה ועשרים בבוקר. 

חוץ מזה, נראה דו"ח יצוק מברזל, לעניות דעתי הלא מלומדת. אשמח אם תוכלו למצוא דרך לעזור לי.

תודה רבה!

דוח מהירות 001.jpg

תיקון טעות
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן - 

מניסוח ההודעה נראה כי אין דבר כזה לבטל דו"ח לפנים משורת הדין, כי התובע חייב להתבסס על כך שהעבירה לא בוצעה, ואין באפשרותו לרחם על אי מי, גם אם יש טענות למצב סוציאלי וכדומה.

יש עוד תקוה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בהבדל השעות

הדו"ח מודפס ב 11:28 האירוע בשעה 08:20 ברור שמשהו לא תקין. מתי קרה המקרה בבוקר או לקראת צהריים?

אבל דינו של הדו"ח להתבטל!!!

כדי לקבל קריאת מהירות צריך לבצע מספר פעולות 

ראשית לקלוט את הרכב המתקרב

שנית לכוון אליו את הממל"ז  לכיוון מרכז הרכב איזור לוחית הרישוי נניח שניה

שלישית לחיצה על ההדק הממל"ז מנסה להינעל על המטרה נניח שניה

רביעית הממל"ז הצליח לקרוא את המהירות  - נדרש 0.3 שניות 

על פי חוברת היצרן המרחק המתקבל הוא המרחק בסיום המדידה.

אם ניקח את זמן המדידה 0.3 שניות הרכב עבר כ 11 מטר

הוסף את השניה להינעל על המטרה  = 35 מטר 

כיוון לרכב המטרה שניה עוד 35 מטר

ביחד 81 מטר  הוסף את המרחק /שרשם המכשיר בסוף המדידה 293 מטר , כלומר התחלת פעולת האכיפה החלה במרחק של 374 מטר !!

מרחק העולה על 300 מטר המותר על פי הנוהל ועל פי הפסיקה.

• רעיון טוב! 3

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ישה כתב:

נתחיל בהבדל השעות

הדו"ח מודפס ב 11:28 האירוע בשעה 08:20 ברור שמשהו לא תקין. מתי קרה המקרה בבוקר או לקראת צהריים?

אבל דינו של הדו"ח להתבטל!!!

כדי לקבל קריאת מהירות צריך לבצע מספר פעולות 

ראשית לקלוט את הרכב המתקרב

שנית לכוון אליו את הממל"ז  לכיוון מרכז הרכב איזור לוחית הרישוי נניח שניה

שלישית לחיצה על ההדק הממל"ז מנסה להינעל על המטרה נניח שניה

רביעית הממל"ז הצליח לקרוא את המהירות  - נדרש 0.3 שניות 

על פי חוברת היצרן המרחק המתקבל הוא המרחק בסיום המדידה.

אם ניקח את זמן המדידה 0.3 שניות הרכב עבר כ 11 מטר

הוסף את השניה להינעל על המטרה  = 35 מטר 

כיוון לרכב המטרה שניה עוד 35 מטר

ביחד 81 מטר  הוסף את המרחק /שרשם המכשיר בסוף המדידה 293 מטר , כלומר התחלת פעולת האכיפה החלה במרחק של 374 מטר !!

מרחק העולה על 300 מטר המותר על פי הנוהל ועל פי הפסיקה.

וואלה?!

דבר ראשון - הבדל השעות: הארוע קרה בצהריים. שעת ההדפסה היא הנכונה, לא השעה המצויינת בגוף הדו"ח.

אבל בעיקר, ואולי כתוספת לענין השעה: לאור הדברים המפתיעים שכתבת לי, מה היית מייעץ לי לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלוח בקשה לביטול הדו"ח

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לכתוב שם?

כי אשמח אם תוכל להסביר לי את הכשל שמצאת.

לפי החוק הממל"ז חייב להיות, כאמור, במרחק הפחות מ300 מ'. העין האנושית לא שמה לב למרחקים מדוייקים. אז מה קובעות התקנות? השוטר אמור קודם לקבוע את המרחק - איך? ורק אז להפעיל את הממל"ז?

כלומר, כשאתה כותב "פעילות האכיפה החלה במרחק הגדול מ300 מטר" - איך השוטר אמור להתחיל לאכוף לפני שהוא יודע מה המרחק?

(שואל כמובן כדי לדעת איך להתנסח בפניה לביטול הדו"ח - אני סומך עליך לחלוטין ולא מפקפק בנתונים שאתה מביא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יושב השוטר בסבבה שלו בנקודה אותה בחר. לא אלאה אותך כעת אבל הוא יושב בנקודה שאושרה מראש על ידי מפקדיו.

מפעיל את הממל"ז אל עצמים בולטים בשטח   עד שמגלה  את אותו עצם  ושהוא במרחק 300 מטר ממנו.

כל מה שבין אותו עצם לשוטר הוא בטווח המותר.

מה שמעבר אליו הוא מעבר ל 300 מטר ולכן אסור להתחיל ללזור על רכב מעבר לאותו עצם.

וסתם עוד קוריוז שמראה כי השוטר לא מקצוען , על השוטר לציין כי בדק שאין תמרור המורה על מהירות נסיעה שונה ממהירות ברירת המחדל של 90 קמ"ש.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. כאמור, סומך עליך, אך משיטוט אקראי באתרים ברשת מציינים כל מיני עו"ד רק כי *מרחק המדידה* צריך להיות קטן מ300 מטר - ותו לא. אתה בטוח שזה יכול לעבוד?

ותשמע עוד משהו. יש לי ווייז, והסיבה שלא התריעו על השוטר הזה היא שהוא החנה את הניידת באיזו פניה ימינה עם הפנים כלפי מטה, יצא רגלית לשולי הכביש המהיר ומשם כיוון את הממל"ז. פחות שמים לב לשוטר שעומד בגפו מאשר לניידת חונה שהיא בולטת.

בכל מקרה, כשהוא תפס אותי, הוא התפרץ לכביש כמו משוגע וסימן לי לעצור. כמעט דרסתי אותו בטעות, אבל עצרתי, וזאת כנראה היתה שטות: אם הייתי פשוט ממשיך בנסיעה, קשר העין שלו איתי היה בהכרח מתנתק כי כאמור, הוא לא ישב בניידת, והניידת חנתה במרחק משמעותי ממנו - עם הפנים בזווית של 90 מעלות, כך שכדי לרדוף אחריי הוא היה צריך לפרסס... חבל שעצרתי, אני מניח. או שלא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1364 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...