Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרוסאובר/ג׳יפון - למה?!

Tibbyle
שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אני רואה את המגמה בארץ (ובעולם) של מעבר מרכבים משפחתיים או משפחתיים פלוס לג׳יפונים קטנים/גדולים, קרוסאוברים או איך שלא תקראו לזה.

שאלתי לכם היא - למה?!

אני באמת מנסה להבין איזה יתרון יש לקניה של ג׳יפון שכזה לעומת רכב משפחתי ״רגיל״, מעבר אולי לזה שיותר קל לצאת ולהיכנס אליו (אפשר לחשוב...).

מה גם שלפחות בתיאוריה, ג׳יפון אמור להיות פחות בטיחותי כי הוא יותר גבוה.

אשמח לתובנות של חברי הפורום בעניין :)

עריכה אחרונה על ידי Tibbyle
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בעקרון - אין יותר מדי יתרונות, עניין של אופנה.

אולי יותר קל לחנות ( לעלות על מדרכות ) ולטייל בשבילים שלא דורשים יכולת שטח אמיתית, בלי לפגוע בתחתית הרכב.

יש גם מי שאוהב ישיבה גבוהה.

יש גם חסרונות ( אחיזה פחות טובה בגלל מרכז כובד גבוה, צריכת דלק, מחיר קניה ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Tibbyle כתב:

היי לכולם,

אני רואה את המגמה בארץ (ובעולם) של מעבר מרכבים משפחתיים או משפחתיים פלוס לג׳יפונים קטנים/גדולים, קרוסאוברים או איך שלא תקראו לזה.

שאלתי לכם היא - למה?!

אני באמת מנסה להבין איזה יתרון יש לקניה של ג׳יפון שכזה לעומת רכב משפחתי ״רגיל״, מעבר אולי לזה שיותר קל לצאת ולהיכנס אליו (אפשר לחשוב...).

רשימה חלקית ליתרונות יחסיים: (בהתאם לאדם, לטעם ולג'יפון הספציפי)

-כמו שכתבת כניסה ויציאה נוחים יותר (למשל מי שצריך לחגור ילדים בכסא הבטיחות הגב שלו יגיד תודה )

-יותר גבוה זה לרב פחות ארוך- יתרון גדולחניה בעיר צפופה

-תא מטען עם מפתח הטענה רחב בשל מבנה שתי הקופסאות

-עיצוב - זה כבר עניין של טעם אבל הרבה רואים בקו העיצובים המאפיין גיפונים כיתרון, כמו תמיד יש ויש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית היתרון הגדול ביותר של גיפון הוא שדה ראיה טוב יותר בהגעה לצמתים עם שדה ראיה גרוע (יושבים גבוהה יותר), אם כי יש לו מעט גיפונים ורכבים רגילים שהשדה ראיה שלהם לקוי בגלל סיבות אחרות.

יתרון נוסף, הוא מראות גדולות לי אישית נוח יותר, למרות שמצד שני יש גם רכבים רגילים שהמראות בהם בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישיבה זקופה יותר, כניסה קלה יותר, רכב קצר יותר, וכל נושא מרכז הכובד והיציבות הוא פשוט אגדה אורבנית - התנהגות זהה לגמרי לזה של רכב במרכב "קלאסי".

• מצחיק 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה נוח משמעותית, במיוחד עם ילדים.

כי ל99% מהאנשים מעניין את התחת ביצועים

כי רובם מציעים נפח אחסון גדול יותר מסדאן , אבל הרבה אנשים לא אוהבים סטיישן אז הפרופורציות נראות נכון יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי לפני שנה לג'יפון מהסיבה שהוא פשוט הציע את החבילה שהכי התאימה לי ממה שהיה זמין באותו הזמן.

היתרונות מבחינתי היו ישיבה גבוהה (ביחס לרצפת הרכב. ביחס לכביש זה זניח), כניסה ויציאה נוחות יותר, מרווח פנימי ותא מטען ביחס לאורך הכללי. מעבר לזה נוחות ואבזור ביחס למחיר.

לגבי מרכז כובד אולי משמעותי בנהיגה ספורטיבית אבל לרכב יומיומי זה שטויות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שבנסיעה רגילה מרכז כובד גבוה יותר הוא כדבריך, או כדברי חברך הנחרץ יותר המדבר במונחים של "אגדה אורבנית", שטויות, אבל כך גם כל דבר הקשור לדינמיות ואופן ההתנהגות של רכב. אבל לא צריך רק נהיגה ספורטיבית בכדי להבחין בהבדלי התנהגות בסיסיים בין רכב גבוה לנמוך, כל מצב שאינו נסיעה בקו ישר או נסיעה איטית ומתונה במצבים אחרים, מראה מיד שיש דבר כזה שקוראים לו פיזיקה וזו, מה לעשות, ממשיכה לעבוד, גם במצבים בהם מנסים לעקוף את כלליה בעזרת כל מיני בקרים וריסונים אלקטרוניים. 

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פיזיקה ויש גם הנדסה.קודם כל לא מדובר ברכבי שטח עם מרווח גחון של עשרות סנטימטרים. הפלואנס למשל היתה עם מרווח גחון גבוה יות מהרבה ג'יפונים.

התנהגות של רכב נגזרת מהמון פרמטרים שמרכז הכובד הוא רק אחד מהם. מספיק להרחיב את מפתח הסרנים באותו אחוז שהגבהת את מרכז הכובד כדי לבטל את השפעתו. יש עוד הרבה דרכים אחרות וכמו בכל רכב הכל שאלה של הפשרות ההנדסיות והתוצאה הסופית שרוצים להגיע אליה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגובה הכללי של הרכב משמעות שאינה נופלת ממרווח הגחון שלו,  בכל הנוגע למרכז הכובד. כמובן שאפשר להרחיב את מפסק הסרנים שלו, אפשר לצייד אותו בג'אנטים מברזל יציקה, גם אפשר להכניס משקולת כבדה בריצפתו ( מה שאגב קורה במכוניות חשמליות או היברידיות כשהמצבר מצוי בריצפת הרכב ולכן כללית הן מתנהגות טוב יותר ), אפשר לעשות המון בכדי להוריד את מרכז הכובד, אבל לכל אלו מחיר במקומות אחרים, רובם לא רצויים. וכמובן שאפשר וכך גם עושים, לרסן את מגבלותיו באופן פיזיקלי או אלקטרוני ע"י הקשחת מתלים או בקרי יציבות למיניהם. אבל המבנה הבסיסי הוא פגום דינמית יחסית לרכב דומה נמוך ולכן אגב לא תוכל להגיע ליכולות הדינמיות של 911 עם קאיין לדוגמה.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מבוגרים שבוחרים בתצורת הרכב הזה. הסיבה בריאותית - קל להם יותר להכנס אליו (ולא "ליפול" אליו), כי כך הם פחות מכופפים את הגב והברכיים ,הפחות-גמישים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקר אופנה, שקובעת כי הדבר החשוב בכביש הוא לשבת גבוה מזה שלפניך בפקק (בכמה ס"מ בודדים), ולשבת ברכב עם חתימה גבוהה או רמיזה ל"שטח" בדגמים מסוימים, במחיר הרבה יותר זול מלהחזיק לנד קרוזר מצוחצחת (גם זה היה באופנה פעם).
מעבר לזה לג'יפונים יש תא מטען גדול ונוח לעומת סדאן מקביל, מרווח גחון נדיב ותנוחת ישיבה זקופה שקל להיכנס ולצאת ממנה.
ל90% מהאנשים לא אכפת מהתנהגות כביש, ולרובם אין מושג איך הגבהת הרכב משפיעה על הסיכוי שלו להתהפך.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Tibbyle כתב:

היי לכולם,

שאלתי לכם היא - למה?!

אני גם פעם הייתי בקו המחשבה שזה רק "שופוני" ורק הגודל של הרכב שמרשים אנשים ועושה להם את זה - ברור שזה מרכיב מאוד מכריע בבחירת ג'יפון - אי אפשר להכחיש את זה.

עד שקניתי SUV וכשאני אומר SUV אני לא מתכוון לצעצועים שנוסעים כאן בכמויות על הכבישים - אני מתכוון לSUV הארד קור - מנוע 3.7 V6 עם נעילה מרכזית וסרן אחורי חי. 

אבל לבן אדם שיש לו משפחה, ילדים - אי אפשר להתחרות בכלל בפרקטיקה של הרכבים האלה - תא המטען כל כך נגיש ונוח וגם גדול. 

כן אתה יכול לקנות סטיישן וואגון או מיניואן - אבל לאחד אין את גובה הישיבה ותנוחת הישיבה הנוחים ולשני פשוט בוא נודה בזה - לא נחשק במיוחד בתור הדיילי דרייבר שלך. 

והמחשבה הזאת של "אפשר לחשוב" לגבי קלות הכניסה והיציאה מהרכב - תגיד את זה לבן אדם עם פיקת ברך דפוקה או בעיות גב. 

חזרתי במרץ האחרון לשני רכבי סדאן ויש בי חלק לא קטן שפשוט מתגעגע לפרקטיות וליכולת ההעמסה של הרכב הקודם - קשה להתחרות בזה אם מה שאתה מחפש זה את הפרקטיקה ואת הישיבה הגבוהה. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, רועי5 כתב:

לגובה הכללי של הרכב משמעות שאינה נופלת ממרווח הגחון שלו,  בכל הנוגע למרכז הכובד. כמובן שאפשר להרחיב את מפסק הסרנים שלו, אפשר לצייד אותו בג'אנטים מברזל יציקה, גם אפשר להכניס משקולת כבדה בריצפתו ( מה שאגב קורה במכוניות חשמליות או היברידיות כשהמצבר מצוי בריצפת הרכב ולכן כללית הן מתנהגות טוב יותר ), אפשר לעשות המון בכדי להוריד את מרכז הכובד, אבל לכל אלו מחיר במקומות אחרים, רובם לא רצויים. וכמובן שאפשר וכך גם עושים, לרסן את מגבלותיו באופן פיזיקלי או אלקטרוני ע"י הקשחת מתלים או בקרי יציבות למיניהם. אבל המבנה הבסיסי הוא פגום דינמית יחסית לרכב דומה נמוך ולכן אגב לא תוכל להגיע ליכולות הדינמיות של 911 עם קאיין לדוגמה.

הפלגת רחוק מידי. אני התכוונתי לדברים הרבה יותר פשוטים כמו מנוע בוקסר למשל ומיקום רכיביל עתירי מאסה כמה שיותר נמוך.

בכל רכב יש פשרה בין הגובה למרכז הכובד (גם משפחתית לא תגיע להתנהגות של פרארי) אבל מה שמשפיע הוא בעיקר מרווח הגחון שקובע את גובה הרצפה וגובה עיקר המאסה. הגג כבר ממש לא שוקל הרבה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...