Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דרוש כדי להקים עסק?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1390 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 7 שעות, hans כתב:

בכל הקשור לשותפות - השותפויות הרציניות מורכבות משני אנשים (ומעלה) שכל אחד מהם מומחה בעל ניסיון בתחום מסוים, והם משלימים האחד את השני. אף אחד לא מצרף שותף זוטר "סתם ככה".

אתה מזכיר לי את הפולני שיצר קשר עם ייקה והציע להקים שותפות: הייקה יביא את הכסף והפולני את הניסיון.  כעבור 3 שנים השותפות התפרקה. הפולני יצא עם הכסף והייקה עם הניסיון.

• מצחיק 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• אחראי פורום

שטויות, קונים בשר ב-2₪, עוד לחמניה בשקל, מוכרים ב-60 כי המתחרה מוכר ב-63 ונהיים מיליונרים, מה קרה לך.

• מצחיק 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, itaysamurai כתב:

שטויות, קונים בשר ב-2₪, עוד לחמניה בשקל, מוכרים ב-60 כי המתחרה מוכר ב-63 ונהיים מיליונרים, מה קרה לך.

אתה סתם מהפח מחירים.

קונים ב 10,  וכרים ב 40 וחיים בסדר מה 30%

לפני 13 שעות, Legend כתב:

מה דעתכם על "רכיבה על פלטפורמה קיימת"?

לקנות עסק קיים/להיכנס כשותף/להיוולד לאבא שיש לו כבר עסק מצליח, ולהיכנס אליו לאט לאט.

פלטפורמה קיימת או עסק של ההורים חוסכים לך את השנה הראשונה של ייצוב הלקוחות וההון הראשוני. מצד שני אתה מקבל  מוניטין שלא תמיד מתאים לאישיות שלך (למשל אבא שלי מהדור שחשב שמספיק מוצר טוב ולא צריך שיווק ואם יש חילוקי דיעות ישר נכנסים עם הראש בקיר. לקח למ לא מעט שנים לשנות את זה כשבינתיים צריך לתמרן גם עם הגישה הישנה שלא מתאימה לאופי שלי וגם לבנות חדשה).

בדורה התחתונה עסק זה דבר דינמי. קח עסק הכי מצליח בעולם ולא תנהל אותו נכון ותוך 3 שנים אתה חייה פי 10 ממה שהשקעת בו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמירה למעלה מחזירה אותנו לשאלה, האם נולדים עם התכונות להיות עצמאי. ובמידה רבה - כן.

כמו שיש אנשים שטובים מאוד בלהתעסק עם עובדים, ומבססים את העסק/קריירה שלהם על זה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה אינדיוידואלי ומשתנה בין אנשים ואפילו אצל אנשים בתקופות שונות בחיים.

לדעתי זה משהו שצריך לקחת בחשבון כשפותחים עסק שעלול להעסיק עובדים,מה מידת הסובלנות שלך לעבודה עם עוד אנשים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, halperin96 כתב:

הייתי פותח עסק שהוא ONE MAN SHOW,ברגע שצריך להתעסק עם עובדים אני מעדיף להיות שכיר ולא לשבור את הראש.

אז תהיה שכיר. להיות עצמאי זה לדעת לשבור את הראש עם עובדים, רשויות, לקוחות, ספקים ועוד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ChemGuy85 כתב:

אז תהיה שכיר. להיות עצמאי זה לדעת לשבור את הראש עם עובדים, רשויות, לקוחות, ספקים ועוד. 

זה לא בהכרח מתנגש.

מכיר אנשים שעבדו כשכירים לא מעט זמן וכעת מציעים את הידע והנסיון שלהם כעצמאיים-יועצים או פרויקטורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
לפני 33 דקות, halperin96 כתב:

לדעתי זה משהו שצריך לקחת בחשבון כשפותחים עסק שעלול להעסיק עובדים,מה מידת הסובלנות שלך לעבודה עם עוד אנשים

מצד שני, לעסק של אדם אחד יש תקרה, של ביצועים, של הכנסות.

יש מצבים שזה יספיק ויש שלא, בכל מקרה יהיה מדובר על הכנסות לא גדולות מאוד.

ואז אם עסק מתפתח ומצריך עובדים, תמורת זה תגדיל הכנסות ופני העסק ישתנו? תבלום את זה? תישאר קטן (לא כגנאי)?

זו החלטה לא קלה.

אני הייתי פה וגם שם, אני בפירוש מעדיף את העסק שלי עם 2-3 עובדים כמו היום, למרות שהכל עליי וזה לא פשוט, אבל האפשרות להגדיל פעילות, הכנסות וגם "רעש" של עבודה שנותן ללקוחות ביטחון שהם נכנסים למקום עם עומק, מפצה על כך.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
  • אהבתי 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, halperin96 כתב:

זה לא בהכרח מתנגש.

מכיר אנשים שעבדו כשכירים לא מעט זמן וכעת מציעים את הידע והנסיון שלהם כעצמאיים-יועצים או פרויקטורים.

נכון, אבל בסופו של דבר יש תקרת זכוכית ל-one man show וכאשר רוצים להתרחב חייבים להכניס פנימה עוד אנשים וזה כמובן יוצר בעיות חדשות ומוסיף עוד רובד של מורכבות וככל שגדלים יש יותר בעיות ומורכבויות. מצד שני אם בונים את הארגון נכון ובהדרגה לאט - לאט מקבלים יכולת ביצועית ואיתנות פיננסית שאין לקטנים.

כמובן יש תותחי - על שהם one man show שלוקחים סכומי עתק בגין השירות שם מעניקים וחיים מעולה, אבל אין הרבה כאלה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, falou כתב:

האמירה למעלה מחזירה אותנו לשאלה, האם נולדים עם התכונות להיות עצמאי. ובמידה רבה - כן.

כמו שיש אנשים שטובים מאוד בלהתעסק עם עובדים, ומבססים את העסק/קריירה שלהם על זה.

לא יודע אם נולדים עם תכונות מסויימות לזה או שמפתחים אותן אבל אין ספק שצריך לזה יכולת עמידה בלחצים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, ChemGuy85 כתב:

נכון, אבל בסופו של דבר יש תקרת זכוכית ל-one man show וכאשר רוצים להתרחב חייבים להכניס פנימה עוד אנשים וזה כמובן יוצר בעיות חדשות ומוסיף עוד רובד של מורכבות וככל שגדלים יש יותר בעיות ומורכבויות. מצד שני אם בונים את הארגון נכון ובהדרגה לאט - לאט מקבלים יכולת ביצועית ואיתנות פיננסית שאין לקטנים.

כמובן יש תותחי - על שהם one man show שלוקחים סכומי עתק בגין השירות שם מעניקים וחיים מעולה, אבל אין הרבה כאלה. 

זה נכון שיש תקרת זכוכית,השאלה היא אם בא לך להתעסק בכל מה שכרוך ב"לשבור" אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה מספיק לך אז לך תהיה שכיר ושן בשקט.

לא שווה להיות עצמאי בשביל עוד 15-20% במזכורת כי רק התנאים הסוציאליים שאין לך שווים יותר.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...