Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מיני 25-50K

yehudaeitam
שימו לב! השרשור הזה בן 1411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, 

כיום נוסע בפיאט גרנדה פונטו 2008 ידנית. 

הרכב אצלי בערך 4 שנים, בסה"כ הייתי מרוצה ממנו מאוד. 

מעוניין להחליף לרכב עם גיר אוטומטי. 

נוסע כ20 ק"מ ביום, שילוב של עירוני ובין עירוני. מעט פקקים.

בנוסף קצת נסיעות בתוך העיר בסופשים, ופעמיים שלוש בחודש נסיעות יותר ארוכות (יכול גם להגיע ל100-200 ק"מ לנסיעה). לדעתי עושה כ-12-13 אלף ק"מ בשנה. 

טווח התקציב יחסית רחב, סדר גודל של 20-50 אלף. מצד אחד לא רוצה סתם להוציא כסף על רכב, מצד שני כן רוצה רכב שירגיש קצת יותר חדש ומאובזר. 

אני גר במרכז אז עדיפות לרכב מיני, אבל לא קופסת סרדינים.. 

חשוב שיהיה רכב אמין, נוח וצריכת דלק טובה. איבזור זה אחלה בונוס.

אשמח להמלצות, תודה 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחפש רכב מיני ומנגד לא קוספת סרדינים קצת מנוגד אחד לשני.

אם אתה מחפש מיני מרווחת יחסית יש את מיצובישי ספיי סטאר, בסוף 2014 קיבלה תוספות איבזור, חסכונית, בעיר נוחה, אמינות טובה. מנגד יש רכינה בפניות ורעש המנוע הזמן תאוצה או מאמץ.

סיכום ספייס סטאר.

אם מרווח פחות משנה, יש את יונדאי i10 סלון נעים יותר משולב שני צבעים, מושבים טובים, נוחות נסיעה טובה, לעיר אפשק להתספק במנוע ה 1.0 אם התקתיב שלך מאפשר גם 1.2.

לקראת ה50 אלף יש את שברולט ספארק, חזקה יותר, לדעתי גם נוחה אך צפופה יותר מהספייס ובעלת תא מטען קטן יותר, עדיפות לרמת אבזור ltz, מצרף לך מבחן שלי על הרכב:

מבחן ספארק.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שהספייס סטאר תהווה שדרוג אל מול הפונטו... אמנם הפונטו ישנה אבל היא סופרמיני טובה.

אם אין לך בעיה עם הגודל של הפונטו הייתי דובק בסופרמיני. מבין רכבי המיני המחירים שלהן בשוק היד2 לדעתי גבוהים מאוד מול התמורה שהן מציעות.

במחיר של מיני כמו ספארק אפשר למצוא סופרמיני יותר נוחה מאובזרת בטוחה חזקה וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, חוזר בי מבחינת הגודל. תכלס הגודל הנוכחי רוב הזמן מתאים לי. 

אשמח גם אם תוכלו לפרט האם בעיניכם יש טעם נגיד להשקיע 50 ביחס למה שאוכל לקבל אם אשקיע 35 למשל. 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל תלוי בך ובדרישות שלך יש אנשים שמרגישים נפלא בסנדלי שורש של 100 שקל וסובלים מנעל אלגנט ב1500 שקל ויש את ההפך.

מבחינת סופרמיני אוטומטיות יש לך פיאסטות ב20 אלף שקל יש לך קליאו ב30 אלף שקל ויש לך 208 ב45 אלף שקל.

לכול אחת מהן יש את ההיתרונות והחסרונות שלה אני מציע שפשוט תלך לאיזו סוכנות ותיסע בכול אחת מהן ואחר כך תראה מה מרגיש לך יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי 208 עם מנוע טורבו 1.2 אופציה טובה, היא נוחה וזריזה. יש מחלה בדמות רצועת טיימינג שיכולה להתפורר, לכן כדי לבדוק האם הוחלפה ואם לא לבדוק את מצבה.

הקליאו גם כן זריזה, פחות נוחה אך דינמית יותר, יש תלונות על מח גיר באזור ה 50-60 אלף.

הייתי בודק גם סוזוקי סוויפט למשל, אמינה אך פחות זריזה, מצד שני גיר פלנטרי רגיל אז אין מצמדים.

הונדה גאז תהיה מרווחת יותר, חסכונית ואמינה,.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה עברה בסוף 2015 מתיחת פנים וקיבלה מנוע חדש בנפח 1.0, איכות חומרים טובה יותר ודשבורד חדש יותר.

האיביזה מציעה מנוע זריז לצד תיבת הילוכים זריזה, אני מאוד אוהב את השילוב, נוחות סבירה עם מושבים לדעתי תומכים ונוחים, מאחור מרווח בינוני עם מושב לא נוח.

מוזמן לקרוא את המבחן שלי:

איביזה

הגיר מנגד לא נחשב לשיא האמינות, מח גיר או בורר לחצן הילוכים יכולים להתקלקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרך להעריך את הסיכוי שתהיה תקלה בגיר באיביזה? מניח שזה קורה בד"כ אחרי כמות מסויימת של קילומטרים? 

מישהו יכול לעזור לי בהשוואה קלילה בין הרכבים שעלו פה בפוסט? 

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מצמדים אורך חייהם תלוי באופי נסיעה, פקקים ועירוני יקצר את חייהם לעומת נסיעה שרובה מחוץ לעיר.

מח גיר צריך מזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.6.2020 בשעה 18:01, yehudaeitam כתב:

תודה.

מה לגבי איביזה?

האיביזה לדעתי פחות טובה ומיושנת בהשוואה ל208/קליאו. בנוסף אם לוקחים בחשבון את פוטנציאל התקלות עם הגיר והמנוע שלה (עד 2014) אני לא רואה שום סיבה להעדיף אותה במיוחד שהיא יקרה יותר בהשוואה ל 208/קליאו מאותן שנים

ההיתרון היחיד שלה על ה208 לדעתי זה המזגן בשאר הדברים או שה208 טובה יותר או שווה לאיביזה.

על הקליאו יש לה היתרון גם במרווח.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Gavrik כתב:

ההיתרון היחיד שלה על ה208 לדעתי זה המזגן בשאר הדברים או שה208 טובה יותר או שווה לאיביזה.

יכול לפרט? באיזה פרמטרים ה208 עדיפה? 

ומבחינת מזגן, כמה ההבדל משמעותי? מזגן זה שיקול חשוב מבחינתי.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה208 מעט מרווחת יותר, איכות החומרים מבחינת הסלון טובים יותר, המושבים שלה נוחים יותר משמעותית, התנהגות הכביש טובה יותר...

לגבי המזגן לצערי לא אוכל להעיד על המזגן באיביזה סה"כ אני יכול להגיד שהמזגן ב208 חלש עד כמה זה של האיביזה טוב יותר אני לא יודע אבל לא שמעתי תלונות על המזגן באיביזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האיביזה עברה לקראת סוף 2015 מתיחת פנים וקיבלה מנוע חדש, אך גם סלון בעל איכות חומרים טובה יותר שלא נופל מהפיגו.

לגבי המושבים שפ הפיגו הם טובים אך לדעתי בעלי תמיכת צד פחות טובה מאשר של האיביזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי בעיקר לאיביזה לפני המתיחה אך גם אחרי המתיחה יש מקומות בהם הפיגו מושקעת יותר למשל ידיות הדלת ששולב בהן פלסטיק שחור מבריק (כמו שאוהבים לקרוא לזה פסנטר) שמהדר גם את אזור המולטימדיה ויציאות המיזוג.

ההבדל ביניהן בולט בעיקר לעין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...