Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פסולת שנזרקת לדירת גן

rsm130d
שימו לב! השרשור הזה בן 1376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש לא נכון.

ילדים שרצים ללא הרף, קופצים על טרמפולינות, עושים מסיבות בריכה המוניות וצורחים בהשתוללות מתחת לחלון של תינוק שצריך לישון, או של סטודנט שחייב ללמוד, חודרים את החלון ואת המזגן ומהווים מטרד בלתי נסבל לכל הקומות שמעליהם.

ודירות גן זה גיהנום שלא מתאים לתרבות חוסר ההתחשבות הישראלית.

כמובן שיש תמיד יוצאים מן הכלל, אבל עדיין הגיוני יותר שלדירה עם גינה יש יותר פוטנציאל לייצר רעש ולהרוס את חיי השכנים מכיוון שיש לה יכולת להכיל יותר אנשים בחצר מאשר במרפסת וגם בגינה ילדים נוהגים להשתולל יותר מאשר בשטח קטן יותר של מרפסות.

המטרד הזה הוא לא פחות תוקפני וחסר התחשבות.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 93
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הניסיון שלי אומר על הרבה יותר מטרדי רעש, עשן וכו' מפנטהאוסים ולא מדירות גן.

בחלק הצמוד אליי בפרוייקט אנחנו 10 דירות גן, ו-14 פנטהאוסים ועוד מלא דירות סטנדרטיות. וחוץ מדירת גן אחת בעייתית השאר הכי שקטים באיזור

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, BloodFist כתב:

רעש מדירות גן לא שונה מרעש ממרפסות אחרות (לפחות אצלנו בבניין...)
בשורה התחתונה בבניינים המודרניים אם הרעש מפריע לך, סגור חלונות בבית ותדליק מזגן, הבידוד מעולה ולא שומעים כלום.

Sent from my iPhone using Tapatalk

זאת דוגמה לכל הבעייתיות של דירות גן בתרבות חוסר ההתחשבות הישראלית.

משתמע מדבריך שמבחינתך זה בסדר גמור אם אתה ממשיך להרעיש, שהשכנים יסגרו את החלונות ויסבלו בשקט.

מסכים שגם אוכלוסית הפנטהאוזים היא פלח אוכלוסיה בעייתי, כי הרי מי שקונה אותם מתכנן על מסיבות אירוח המוניות, אחרת אין לו צורך במרפסת כלכך גדולה.

אבל לדעתי מבחינת המיקום של הפנטהאוז הגובה שלו הופך אותו למטרד פחות משמעותי מדירת גן גם מבחינת עשן וגם מבחינת דיבור של אנשים. הכוונה לא למערכות הגברה עוצמתיות, אלא לדיבור רגיל של אנשים ששומעים אותם פחות מהגג מאשר אם הם מתיישבים מתחת לחלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. אבל בן אדם נורמלי גם לא ממרר את חיי השכנים שגרים מעליו, או מפזר זבל מהגינה שלו במעלית ובמסדרונות של הבניין כמו שהציעו פה.

אני בדעה שאין צורך להתחשב באנשים שלא מתחשבים באחרים.

אני לא יודע אם זה המקרה שהוביל למה שקרה לפותח השרשור, אבל אם מעירים לאותו בעל דירת גן על כך שהוא מהווה סיוט ומטרד לכל שאר דיירי הבניין והוא מתעלם, קשה לא להרגיש אמפתיה כלפי מי שנוקט פעולות של payback כלפי אותו דייר אנוכי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בובי אם אני מארח חברים פעם-פעמיים בשבוע ואנחנו יושבים במרפסת וה״רעש״ מפריע למישהו הוא יסגור את החלונות ולא ישמע כלום... כנל כשיש ״רעש״ שמפריע לי אני סוגר ומדליק מזגן ולא שומע כלום

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגדלים זה בעיה. תמיד יש את ה-4-5 דיירים שהם רועשים/זורקים בדלי סיגריות וכדומה/משאירים פס של מיץ זבל במעלית ובחדר המדרגות.
חמותי גרה בבניין כזה. ובאמת הייתה שכנה טיפה משוגעת מעליה ששפכה מי ספונג'ה וזרקה בדלי סיגריות שנכנסו למרפסת, ועל הדרך גם לדירת הגן שלמטה. החלק המשעשע הוא שבדירת הגן גר ערס אמיתי. לא צעצוע. אז היא הפסיקה עם זה מהר אחרי שהוא דיבר איתה ב'נימוס'.
מה שכן, כשגרים בקומות גבוהות כמעט ואין יתושים. זה נחמד.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גר כבר בבית פרטי קרוב ל20 שנה.

למזלי יש מרחק יחסית גדול בין הבתים.

והשכנים "הבעייתיים" שגרו בשכירות התחלפו.

אפשר לספור על יד אחת את הטאקלים עם השכנים אבל כנראה שזה באמת עניין של מזל.

כשיש רעש גם אני דוגל בלסגור את החלון, וכמה שפחות להתעסק ולהתחכך עם שכנים. 

הבעיה - בד"כ בלתי אפשרי לבודד רעש הלימה. 

ובאמת יש רעשים, שבידוד אקוסטי ממוצע לא יצליח לבלום. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגדלים זה בעיה. תמיד יש את ה-4-5 דיירים שהם רועשים/זורקים בדלי סיגריות וכדומה/משאירים פס של מיץ זבל במעלית ובחדר המדרגות.
חמותי גרה בבניין כזה. ובאמת הייתה שכנה טיפה משוגעת מעליה ששפכה מי ספונג'ה וזרקה בדלי סיגריות שנכנסו למרפסת, ועל הדרך גם לדירת הגן שלמטה. החלק המשעשע הוא שבדירת הגן גר ערס אמיתי. לא צעצוע. אז היא הפסיקה עם זה מהר אחרי שהוא דיבר איתה ב'נימוס'.
מה שכן, כשגרים בקומות גבוהות כמעט ואין יתושים. זה נחמד.

אין יתושים? הא?
אתה רוצה שאני אצלם לך איך הילדים שלי נראים בקומה 19?

לגבי רעש במגדלים, בשכונת מגדלים גם אם מישהו מארח במרפסת פעם בשבועיים שלושה בלבד סטטיסטית כמעט תמיד יהיה מישהו שמארח במרפסת.
אבל בכל מקרה, המרפסת נמצאת בקרבת הסלון ולא חלונות חדרי הילדים.
עברתי לפני שבועיים לדירה הנוכחית, וכיוון שאני אחרון בטור המרפסת שלי לא מקורה וגדולה יחסית כך שאפשר לזרוק אליה זבל מכמה חלונות ומרפסות. חששתי שהילדים של דיירי הפנטהאוזים בשתי הקומות מעלי יזרקו זבל, למרבה השמחה התבדתי.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אולי אצלה זה קשור גם לאקלים יבש של הר חומה בירושלים...[emoji848]

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, bobi כתב:

ממש לא נכון.

ילדים שרצים ללא הרף, קופצים על טרמפולינות, עושים מסיבות בריכה המוניות וצורחים בהשתוללות מתחת לחלון של תינוק שצריך לישון, או של סטודנט שחייב ללמוד, חודרים את החלון ואת המזגן ומהווים מטרד בלתי נסבל לכל הקומות שמעליהם.

ודירות גן זה גיהנום שלא מתאים לתרבות חוסר ההתחשבות הישראלית.

כמובן שיש תמיד יוצאים מן הכלל, אבל עדיין הגיוני יותר שלדירה עם גינה יש יותר פוטנציאל לייצר רעש ולהרוס את חיי השכנים מכיוון שיש לה יכולת להכיל יותר אנשים בחצר מאשר במרפסת וגם בגינה ילדים נוהגים להשתולל יותר מאשר בשטח קטן יותר של מרפסות.

המטרד הזה הוא לא פחות תוקפני וחסר התחשבות.

אני מבין שסבלת מדירת גן מסוימת ולכן החלטת שכל מי שגר בדירת גן הוא סוציומט תוקפני וחסר התחשבות. מן הסתם הנסיון שלך הוא אנקדוטלי ולא מעיד על המציאות, אני מקווה שאתה מבין את זה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Bob Ross כתב:

הפתרון הכי טוב לצערי זה פשוט לא לגור בדירת גן. 

או להתאבד ולא לחיות בכלל. 

• מעניין 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, falou כתב:

או להתאבד ולא לחיות בכלל. 

הלכת מאוד רחוק אבל מבין את מטרת התגובה, ובאופן כללי אתה צודק.

אבל, במקרה הספציפי של דירת גן, זו בעיה נפוצה מאוד למיטב הבנתי, שקשה מאוד להימנע ממנה. לדעתי זה פשוט לא שווה את הטרחה.

כל הקונספט של דירת גן זה קונספט  חצי אפוי ובעייתי. מאוד בעייתי: 

לנסות להנות מהיתרונות של בית פרטי במחיר של דירה, אמנם על הנייר זה נשמע הפתרון האולטמטיבי לכמהים לבית פרטי במחיר שפוי, אבל המציאות כמובן, תמיד הרבה יותר מורכבת וקשה.

להיות בדירת גן ששוכנת בתחתית של בניין קומות מלא במרפסות וחלונות מעליך, זה מתכון לצרות, לא משנה כמה שכנים טובים יש לך. מעבר לזה, גם אובדן קשה של פרטיות.

כמה אפשר להנות מהגינה בדירה הזו שכל הבניין צופה בך מלמעלה?

לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...