Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיר dsg 2020 - שאלה בקשר להתנהגות הגיר

Shay Fishman
שימו לב! השרשור הזה בן 1291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום .

קיבלתי היום את האיביזה החדשה שלי (זה לא הנושא😀).

שמתי לב שבזמן נסיעה בעיקר שעוזבים את הגז נניח בזמן שיוט. הגיר מידי פעם מעביר את עצמו "לניוטרל", המנוע בסל"ד סרק ונדלקת נורית אקו בלוח השעונים.

הקטע שאני יודע שזה אמור לקרות במצב נסיעה אקו . ואני כל הזמן נסעתי במצב נורמל , לא בדקתי איך זה עובד במצב ספורט (לא לקחתי סיכון שהרכב יתאמץ🤓)

השאלה שלי האם זה תקין שהגיר מתנהג ככה במצב נסיעה רגיל? 

הייתה לי איביזה 2016 לפני הרכב החדש, שזה לא היה קורה  לא משנה עם האוטו במצב דרייב או ספורט.

יכול להיות ששינו משהו בתוכנה של הגיר?

אשמח לשמוע מעוד אנשים עם אותו רכב\גיר

תודה... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא משוכנע שהגיר ב"ניוטרל". יש לי סקודה קארוק, ובמקרים רבים בשיוט, גם עם רגל קלה על דוושת התאוצה, אני מקבל חיווי של מצב "eco". אצלי בנוסף, מותקן מנוע מהסוג שמבטל פעולת שני צילינדרים כשהתנאים מתאימים.

אבל אני חייב לציין, שיש גם מצבים שבהם "נעלם" החיווי של ההילוך שבו נמצאים, ואז אולי באמת יש מצב של (כאילו) הילוך סרק. אני לא בטוח שזה מדוייק, כי ידוע לי שמומלץ (בטיחותית) לא לשלב להילוך סרק במהלך נסיעה.

עריכה אחרונה על ידי pasat04
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, pasat04 כתב:

אבל אני חייב לציין, שיש גם מצבים שבהם "נעלם" החיווי של ההילוך שבו נמצאים, ואז אולי באמת יש מצב של (כאילו) הילוך סרק. אני לא בטוח שזה מדוייק, כי ידוע לי שמומלץ (בטיחותית) לא לשלב להילוך סרק במהלך נסיעה.

גם מבחינת חיסכון בדלק, לא הגיוני להעביר את הגיר לסרק כל עוד המנוע מסתובב ביותר מ-1000+ סל"ד בזמן שהמכונית מתגלגלת. 

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, pasat04 כתב:

אבל אני חייב לציין, שיש גם מצבים שבהם "נעלם" החיווי של ההילוך שבו נמצאים, ואז אולי באמת יש מצב של (כאילו) הילוך סרק. אני לא בטוח שזה מדוייק

בדיוק זה המצב אצלי, נגיד אני בהילוך 7. מופיע על הצד d7 נניח באיזור ה2000 סל"ד. ובאמת שאני ממש בקושי נוגע בגז החיווי d7 נעלם, ומופיע רק d , והסל"ד סביב ה1000 .

קודם כל תודה על התשובה, זה הרגיע אותי שהכל אצלי ברכב תקין.

השאלה למה באמת קיימת האופציה הזאת, זה מעניין    

עריכה אחרונה על ידי Shay Fishman
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלישה בסרק מבזבזת דלק בהשוואה לגלישה תוך כדי שילוב גיר, כי כל עוד המנוע מסתובב בסיבובים מספיק גבוהים (נניח 1000+ סל"ד) אין הזרמה של דלק - לעומת זאת בסרק, חייבים להזרים דלק כדי שהמנוע לא ייכבה. אלא אם כן, מדובר במצב של גלישה איטית לקראת עצירה והמחשב S&S מדומם את המנוע לפני עצירה מוחלטת.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

חיסכון בדלק, זהו למעשה הנושא העיקרי של טכנולוגיית השבתת שני צילינדרים בנסיעת שיוט ואכן הסקודה קאמיק שלי( 1.5 ליטר סטייל) סוגרת 700 ק״מ למיכל דלק (50 ליטר) בזכות נסיעה מתונה ורגועה שכן בדרך כלל אינני ממהר לשום מקום. בנוגע לתופעת היעלמות חיווי ההילוך ובכן זהו מצב בו המנוע עבר לתכנית של 2 צילינדרים בהפוגה וכך משייט לו הרכב על שני צילינדרים בלבד, אינו מתאמץ ומותיר את מפלס הדלק במיכל מעל הקו האדום🙂לכן גם הסקודה קאמיק עם מנוע 1.5 ליטר צורכת בכביש בינעירוני פחות דלק מאותו רכב עם מנוע 1.0 ליטר (999).

• משעמם 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל תכל׳ס, מי שמזמין רכב מצ׳מפיון מוטורס לדעתי הוא אידיוט גדול. אתמול הסקודה קאמיק שהזמנתי ( 1.5 ליטר סטייל, שחור מטאלי) הגיעה לארץ אבל לתדהמתי הרבה ללא חבילת הרשתות וללא פנס נשלף בתא המטען, מסתבר שהיבואן הוריד גם את זה ומי שמזמין סקודה קאמיק מקבל אותה עירומה מאיבזור וגם משלם 15 אלף יורו יותר מאירופה שם הקמיק מאובזרת מכל טוב. כמובן שסירבתי לקבל את הרכב ואני שמח על כל ושלם עם עצמי. אגש להזמין פיג׳ו 2008 פרמיום.

• רעיון גרוע 2
  • משעמם 2
  • לא הבנתי... 3
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ייתכן שחבילת הרשתות והפנס הנישלף היו חסרים ספציפית ברכב שלך, או שהובהר לך שמעתה כל הרכבים מגיעים ללא זה? אם צמפיון החליטו לחסוך גם בזה, זה פשוט הזויי. כמה זה כבר עולה?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, מ.כ כתב:

אתמול הסקודה קאמיק שהזמנתי ( 1.5 ליטר סטייל, שחור מטאלי) הגיעה לארץ אבל לתדהמתי הרבה ללא חבילת הרשתות וללא פנס נשלף בתא המטען

לא הבנתי, קפצת אתמול לנמל להעיף מבט בתא המטען?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, מ.כ כתב:

כמובן שסירבתי לקבל את הרכב ואני שמח על כל ושלם עם עצמי

רק לחדד,

צ'פיון סתם ככה ביטלו לך עיסקה במעמד המסירה, בגלל איזה פנס מסכן בתא מטען?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, מ.כ כתב:

אתמול הסקודה קאמיק שהזמנתי ( 1.5 ליטר סטייל, שחור מטאלי) הגיעה לארץ

לא חושב שרכב יימסר באותו יום שהגיע לארץ

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1291 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...