Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאוורר תליה מתקשה להסתובב

rafi_vk
שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, מה שלומכם?

לאחרונה המאוורר תליה שלנו מתקשה להסתובב בתחילת ההפעלה.

אם נותנים לו כמה דחיפות אז הוא מתחיל להסתובב 

פתחתי אותו, חוץ מאבק שניקיתי , לא מצאתי קלקול חשמלי, מכאני, ניתוק או משהו....

האם שימון ע"י WD40 יועיל או שפשוט לרכוש חדש?

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפחות אני לומד משהו... לשם העשרת הידע:

תוכל לתת לי מידע אודות תפקיד הפחמים? איך הם עובדים? מה קורה מבחינה חשמלית? ומה הגודל שלהם?

התנגדות של בידוד איננה לינארית ואם המתח השאריתי באזור הזליגה של גוף החימום כשהאפס מחובר נמוך מספיק לא תהיה זליגה משמעותית. כשהאפס מנותק מלוא המתח מופיע בנקודה החלשה ונוצרת פריצה להקפיץ את הפחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשום בגוגל החלפת פחמים.
בגדול הם מעבירים את האנרגיה המגנטית לצורך יצירת תנועה סיבובית.
לא מסובך להחליף אך אתה צריך למצוא פחמים מתאימים.

לדעתי, לא שווה את ההתעסקות וההשקעה ועדיף לקנות מאוורר חדש.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לקנות חדש - זה לא עולה הרבה - רק לשם הלימוד. אני כבר מחפש...

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי יש מאווררי ווסטינהאוז.
נקנו במבצע בהום סנטר עם 10 שנות אחריות.
בכל פעם שזה קורה אצלי אני לוקח להוםסנטר הקרוב לתיקון ותמיד הבעיה היא קבל שמתפגר ודורש החלפה.
שווה לבדוק. זה לא חלק יקר.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק עכשיו התייעצתי עם חבר שלי שהוא טכנאי מזגנים והוא מייד "פסק" שהבעיה היא אכן בקבל . הוא גם אמר לי שלדעתו אין פחמים במאווררים הללו.

הוא המליץ לי לבדוק היום בבית את ערכו של הקבל ואולי לנסות להחליף.

לגבי מה שאמרת עם 10 שנות האחריות -  נשמע שווה. מי מחליף לך? מישהו בהום סנטר או שהם שולחים זאת לספק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש את אותם מאוורים מהום סנטר של ווסטינהאוס.

גם אצלי אותם תופעות, זה שיש אחריות זה יופי, אבל בשביל לממש אותה אתה צריך לפרק את המאוורר מהתיקרה, לשים גוף תאורה חלופי עד שהמאוורר יחזור, להוריד את הכנפיים מהמאוורר, לנסוע להום סנטר, לחכות שבועיים או יותר, לחזור להום סנטר לאסוף את המנוע, לפרק את גוף התאורה החלופי, להרכיב את הכנפיים למנוע חזרה , להרכיב את המאוורר חזרה על הקיר בשביל לגלות בעוד שנה או שנתיים שצריך לעשות הכל שוב- את זה תכפיל ב3 מאווררים.

אני וויתרתי על מימוש האחריות

מצד שני בחדר שינה שלי יש מאוור גם של ווסטינהאוס אבל דגם אחר- קליפורניה- עד עכשיו כבר מספר שנים עובד ללא דופי, רציתי להחליף ב3 החדרים לאותו הדגם אבל כבר אין אותו למכירה כנראה..

עריכה אחרונה על ידי michaelbe6
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק.
אצלי כל שנה אחד אחר.
דווקא מאוורר סיני ב150שח מחזיק כבר שנים.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, asix כתב:

בגדול הם מעבירים את האנרגיה המגנטית לצורך יצירת תנועה סיבובית

הם לא.

מה שהם עושים זה להעביר זרם לסלילים במנוע.

אם תסתכל על הרוטור תראה שבחלק העליון יש טבעת נחושת מחולקת לפסים. כל זוג פסים נגדיים הוא למעשה התחלה וסיום של סליל. כשעובר בסליל זרם שמועבר דרך הפחמים שנוגעים בפסים נוצר שדה מגנטי שיחד עם השדה המגנטי הקבוע מהמגנטים בגוף המנוע גורם לתנועה וכדי שהתנועה תמשיך הזוג הבא בא במגע עם הפחמים וחוזר חלילה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אין פחמים במנוע של פותח השרשור (ובדרך כלל למאווררי תקרה), ומדובר במנוע השראתי ללא פחמים עם קבל קבוע. התקלה אופיינית לקבל לא תקין.

עריכה: ראיתי שפותח השרשור קיבל כבר תשובה לגבי הפחמים והקבל, אז אני מחזק.

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, asix כתב:

תרשום בגוגל החלפת פחמים.
בגדול הם מעבירים את האנרגיה המגנטית לצורך יצירת תנועה סיבובית.
לא מסובך להחליף אך אתה צריך למצוא פחמים מתאימים.

לדעתי, לא שווה את ההתעסקות וההשקעה ועדיף לקנות מאוורר חדש.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

תראה לי מאוורר ביתיי העובד על מתח רשת החשמל עם פחמים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...