Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 - תושבת מנוע

Moss Travel
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בעיה ברכב מאזדה 3 2007 שאני לוחץ גז ועוזב לפעמים אני מרגיש משהו מכני זז למטה , אני יודע שיש לי תושבת מנוע ימין יבשה נסעתי למוסך והוא אמר לי שהבעיה בתושבת מנוע ימין והעלות זה 750 מקורית + 150 עבודה = 900 שקל , אני חושב שהבעיה בכלל בתושבת התחתונה של המנוע כי משהו למטה זז במוסך הכללי אמרו לי שהתושבת ימין העליונה פגומה השאלה אם שווה להחליף כבר את כל התושבות ימין שמאל תחתונה או להחליף רק את תושבת ימין ולבדוק אם זה פותר את הבעיה? 

עכשיו עוד שאלה :

הציעו לי 3 תושבות חליפי סיני ימין + שמאל + תחתון ב 350 שקל ממש זול לא כולל עבודה עם עבודה בערך 500-600 שווה לנסות ? המקורי תושבות ימין + שמאל + תחתון עולה עולה 1900 לא כולל עבודה ! הפרש ענק אני מתלבט אם להחליף רק תושבת ימין היבשה אבל במוסך אחר שגם התייעצתי אמרו לי שאם אני מרגיש שמשהו זז למטה שאני  מוריד את הרגל מהגז זה תושבת תחתונה בקיצור מה כדאי לעשות ?

איך תושבת מקורית אחורית עולה 90 שקל זה הגיוני ?

https://www.carpartsonline.co.il/חלקים/מאזדה/3/1600-2012/2980-מקורי-תושבת-מנוע-אחורי

באתר הזה כל התושבות ב 1500 שקל מקורי  :

http://www.otopoint.co.il/items/2707301-תושבת-מנוע-מזדה-3-שמאל-מקורי-

עריכה אחרונה על ידי Moss Travel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא קשה לזהות תושבת מנוע תחתונה קרועה, אם המוסך בדק ובטוח הייתי הולך איתו.

יכול להיות מאוד שהתושבת הגמורה גורמת לרעשים וזה מבלבל אותך, היא מתפרקת מבפנים והשמן נפרצה ממנה החוצה וזה כמעט כמו להיות בלי תושבת בכלל.

חבל על הכסף והזמן על תושבות סיניות. 700 שקל זה המחיר פחות או יותר לתושבת ברכב שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף להחליף את כל השלוש תושבות ? במוסך הכללי הוא אמר לי להחליף בינתיים רק את התושבת הימנית אבל הבנתי ממוסך אחר שאם אני לוחץ על הגז ועוזב ומרגיש דפיקה משהו זז למטה זה יכול להיות גם תושבת תחתונה 

יש קשר בין ביצועי מנוע לתושבת מנוע ? אם  התושבת לא תקינה זה  יכול לפגוע גם בביצועים ? או שאין קשר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, outnex כתב:

תתחיל מהימנית, היא תפחית את רוב הרעידות.
אם אתה באמת משאיר את הרכב להרבה שנים, אז תחליף את הכל כמו שרצית.

המוסך בדק את התושבת התחתונה והוא אמר לי שהיא קצת רכה בדק עם לום אבל אמר שהקריטי זה התושבת הימנית אז אתה אומר שעדיף ללכת רק על הימנית ?

נתנו לי הצעה של כל השלוש תושבות סיני חליפי ב 350 שקל והתקשרתי לעוד מקום והוא אמר שיש לו תושבות חליפי אבל לא סיני קוריאני ב 480 שקל כל 3 התושבות קדמי ימני תחתון איך הקוריאנים ? יותר טובים מהסינים ? או שעדיף ללכת רק על מקורי ?

את הרכב אני רוצה למכור אני מעריך שהוא יהיה אצלי עוד שנה שנה וחצי גג בגלל זה אני מתלבט אם להשקיע סכום של 1500 שקל + 500 שקל עבודה כדי להחליף את כל התושבות , כל הרכב שווה 11-12 אלף שקל במחירון סביר להניח שיתנו לי עליו אולי 7-8 אלף שקל במקרה הטוב , הוא גם מטופל במוסך מורשה קבוע מקווה שזה יעזור לי למכור אותו או שאנשים בכלל לא מסתכלים על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיני, קוראיני...זה פחות מעניין, השאלה מי היצרן של התשובות החליפיות?

אבל עזוב, אם מצאת תושבת מקורית ב470 שקל אז תרכוש אותה ותן למוסך להחליף ותראה אם יש שינוי, אל תחליף את כולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אני מתלבט איזה תושבת להחליף קודם את הימנית יש לי קצת רעידות או התחתונה שאני לוחץ על הגז ועוזב יש קפיצה משהו זז מתחת משהו מכני במוסכים אמרו לי שזה קשור לתושבת תחתונה , ועוד שאלה כל פעם שאני לוקח את הרכב למוסך מורשה מאזדה בעל הבית לא רוצה שאני אהיה ליד הרכב בבדיקה אומר לי להשאיר את הרכב בתירוצים "יש עומס " ואז אני מסתכל מהצד ורואה שאין בכלל עומס בטיפול האחרון הצצתי מרחוק וראיתי שהם שמו "כלי עבודה " על המכסה מנוע לא ראיתי שמישהו החליף שמן מנוע לא ראיתי שעשו כלום ואחרי 10 דקות העלו את הרכב ברמפה כאילו סתם שיחקו אותה עושים משהו ואחרי 10 שנות התקשרו אלי " צריך להחליף חלק " כל פעם עושים לי את הקטע הזה " בטיחותי בלה בלה " ואם אני מתעקש להישאר לראות את הבדיקה הרי יש חדר המתנה הם טוענים שאי אפשר יש עומס בקיצור עושים הכול שאני אלך , נשמע קומבינה לא ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שובר את הראש בהגזמה.
אם יש תושבת גמורה בוודאות, תחליף אותה - אם הבעיה נפתרה סבבה, אם לא - תחליף גם את התחתונה, יש גם עוד אחת מתחת למצבר.
בכל מקרה - אל תגע בזבל סיני או טורקי, התוצרת שלהם נחותה משמעותית.
תקנה תושבות מיצרנים אירופאים או יפנים, קוריאה היא פשרה טובה באמצע לרוב. אם תמצא מוצרים של lemforder (לא יודע אם הם מייצרים למאזדה) או febi, זה אחלה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לי בחנות חלקי חילוף שאסור להחליף רק תושבת אחת כי התושבת השניה הדפוקה תהרוס גם אותה כי יהיה חוסר איזון , נראה לי שאני אחליף תחתונה קודם מעצבן אותי הקפיצה הזאת שעוזבים את הגז .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חנות ותיקה לחלקי חילוף ליד הבית שלי והוא דווקא אמר לי שאין שום בעיה עם התושבות הסיניות ושאף אחד עד היום לא החזיר לו אותם ושהחיים שלהם זה בערך 20,000 ק"מ זה שווה ב 350 שקל ? 3 תושבות ימין שמאל ותחתונה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני ומנסיון חבריי, תושבת מקורית מחזיקה לאורך שנים ותושבת סינית מחזיקה לכמה חודשים. סבא שלי ז"ל היה אומר: "אין לי כסף לקנות בזול".

עשה כחוכמתך, אני בסך הכל מייעץ מניסיוני..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המוסכים הכלליים שאני מכיר משתמשים בתושבות סיניות אפילו חלק מהמוסכים המורשים , הרכב מאוד ישן ואני רוצה למכור אותו בגלל זה אני מתלבט אני רוצה להחזיק את הרכב גג שנה .

לא מבין איך אנשים אוהבים מאזדה הרכב עגלה אפילו המוסך המורשה אמר לי שזה הרכב ושאין מה לעשות אפילו המאזדה 3 החדשה 1.5 ליטר לא סחבה גם המנוע 2 ליטר לא בדיוק מטוס קל כנפיים  ושותה דלק 9-11 ק"מ לליטר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכנן להשאיר את הרכב אצלך, אין חובה להשקיע. אז מה אתה מתייעץ? לא הבנתי..

בקיצור, אם אתה רוצה שיחזיק - שים מקורי ותחליף את כולם.

אם אתה לא רוצה, שים זבל סיני כלשהו וסע לשלום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...