Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בקשר לעיוות צבעים במצלמות

דניאל1983
שימו לב! השרשור הזה בן 1399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה זה לייטרום?
בינתיים מצאתי רק שני חולצות ירוקות שהמצלמה הופכת אותן לכחולות. זה קורה בכול תנאי התאורה. הם תמיד נראים כחולים.
את שאר הצבעים והגוונים המצלמה לא משנה.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מוזר מאד. בדוק את הגדרות איזון הצבעים. שוב, ב-raw זו לא אמורה להיות בעיה, ואני מניח שאתה בודק על מסך המחשב כדי להיות עצמאי מעיוותי הצבע של הטלפון.

לייטרום זו תוכנת עריכת תמונות מבית אדובי, קיימת גרסה למחשב וגרסה לטלפון, שתיהן כלולות במנוי.. אתה יכול להוריד גרסת ניסוי לשבוע, אחרי כן זה עולה 35 ש"ח לחודש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלתי לגבי הבעיה בפורום סמסונג.

הם טוענים שככה מצלמות עובדות. הכול תקין.

The camera can't just show you "true color", because it's a mechanical device. In some ways, the post-processing it does to create a mimics human color perception but this is not always right as the camera doesn't have the perception that the human eye has. Using the white balance you are telling the camera which colour is white so it can process the scene correctly and display the right colours. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני לגמרי. חלק מהסיפור בטלפונים הוא להציג על המסך צבעים עשירים - ואפילו עשירים מדי. זה מעוות את הצבעים.

אם יש לך מצלמה "אמיתית" נסה להשוות את הצבעים ב-JPEG שהיא יוצרת לאלה של ה-RAW, ואז תקבל הדגמה של האפקט. כמובן שאת צבעי ה-JPEG תוכל לשנות לפי "תוכנית" שתוכל לבחור במצלמה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבר שנתנו לך לא נכון.

זה ברור שהחיישן לא קולט 'צבע אמיתי' ונדרש עיבוד. גם מה שאתה רואה ב"עיניים" הוא בפועל אחרי עיבוד ולא מה שנקלט בעין אחד לאחד. בגלל זה יש את הויכוחים על צבעים של שמלות וכל השיט הזה.

אבל פה המצב שונה כי רק צבע אחד בתמונה מקבל גוון לא נכון, ואיזון לבן יכול לתת לו את הגוון הנכון אבל אז כל שאר התמונה בגוון לא נכון...

אולי פשוט החיישן הזה (ואחרים מהמשפחה שלו) קולט בצורה שגויה גוון מאוד מסויים של ירוק. 

הרי אפילו ב raw (שוב, אם זה באמת raw) כל הצבעים נכונים למעט הירוק הזה..

ממש מסקרן אותי הדבר הזה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, הוא הצליח לתקן את הגוון הירוק - אבל במחיר עיוות החום של הספה.

הסיבה שציינתי שמדובר בחיישנים (ומעבדי תמונה) של סמסונג נהיא בדיוק זו: יתכן שמהנדסי סמסונג ויתרו - במודע או שלא במודע - על נאמנות לצבעים מסויימים על מנת לקבל אפקטים כאלה או אחרים. אני סקרן איזה אוכלוסיה מצויה בקבוצות המיקוד שעליהן נבדקים המכשירים ומה טעמהמבחינת צבעים בצילומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאפשר לתקן את הגוון תוכנתית, עם פילטר אפשר גם להפוך שחור ללבן, זה לא העניין. 

יש מצב שהחיישן מעוות צבעים ברמת ה firmware, לא יודע.

אני עם S7 כבר 3 שנים, מצלם הרבה (וירוק), מעולם לא נתקלתי בעיוות כזה.

תביא את החולצה אלי, איפה אתה גר? :p

ב a8 יש חיישן של s6 דרך אגב..

בכל מקרה, הצעה אחרת -

נסה לצלם עם שני החיישנים האחרים, עם הטלפוטו ו ultra wide.

אחד זה זום x0.5 ואחד זה x2.

חזור עם תשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכול המצבים שני החולצות הירוקות הספציפיות האלה הופכות לכחולות.

רק אם אני מקרב את המצלמה קרוב לחולצה הצבע נשאר ירוק. וגם כאשר אני עושה זום יותר מ ×3, ועל ידי זה מחליף עדשה, הצבע לא משתנה ונשאר ירוק.

אני גר בחיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, דניאל1983 כתב:

בכול המצבים שני החולצות הירוקות הספציפיות האלה הופכות לכחולות.

רק עם אני מקרב את המצלמה קרוב לחלוצה הצבע נשאר ירוק. וגם כאשר אני עושה זום יותר מ ×3, ועל ידי זה מחליף עדשה, הצבע לא משתנה ונשאר ירוק.

אני גר בחיפה.

כנל גם ב x0.5?

אגב, קבל, בול אותה בעיה: https://www.dpreview.com/forums/thread/2003756

ואתה שכן. מעניין יהיה לבדוק מה ה s7 יציג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם ב×0.5.

וגם בצילומי ווידאו בכול הרזולוציות. 8k, 4k....

ראיתי גם את הבעיה עם הכסא. הגוון של הכסא די קרוב לגוון החולוצות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, דניאל1983 כתב:

כן, גם ב×0.5.

וגם בצילומי ווידאו בכול הרזולוציות. 8k, 4k....

ראיתי גם את הבעיה עם הכסא. הגוון של הכסא די קרוב לגוון החולוצות שלי.

ההסבר הכי הגיוני שניתן שם קשור לקרני uv והדרך שבה חיישן המצלמה מפרש אותם.

לאור העובדה שהצבע אכן "זרחני" יש מצב שזו הסיבה.

אולי אם גם אנחנו היינו רואים את הספקטרום הזה היינו מפרשים את זה ככחול, ובחיישנים אחרים זה פשוט מסונן מראש.

למה זה בכל זאת ירוק כשאתה מצלם מקרוב? אולי כי אין מספיק קרני uv שמגיעים לחולצה ומוחזרים לחיישן.

ניתן שם עוד הסבר בשם metameric failure אבל הוא נפסל כי המצב זהה בתנאי תאורה שונים.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה"זום" שעליו אתה מדבר הוא זום תוכנתי. אתה צריך לבחור מצלמה אחרת (אצלי זה על ידי הקשה על העצים במסך הפתיחה של המצלמה). הבעיה היא שצילום raw הוא רק עם המצלמה ה"ראשית".

ניסית לצלםבתנאים שומים  במצלמה שאינה של טלפון? אם הרעיון של עוגה לגבי UV נכון אפשר בלי ועם פילטר UV על העדשה. כמובן תלוי גם בתכונות שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בכול תנאי התאורה.
גם מחוץ לבית וגם בבית.

רק כאשר אני מקרב את המצלמה קרוב לחולצה או כאשר אני עושה זום יותר מ×3, רק הצבע שלה לא משתנה

ה"זום" שעליו אתה מדבר הוא זום תוכנתי. אתה צריך לבחור מצלמה אחרת (אצלי זה על ידי הקשה על העצים במסך הפתיחה של המצלמה). הבעיה היא שצילום raw הוא רק עם המצלמה ה"ראשית".

ניסית לצלםבתנאים שומים  במצלמה שאינה של טלפון? אם הרעיון של עוגה לגבי UV נכון אפשר בלי ועם פילטר UV על העדשה. כמובן תלוי גם בתכונות שלו.
אני בוחר מצלמה אחרת על ידי לחיצה על העץ הבודד או עושה זום יותר מפי 3.
זה לא משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...