Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לשקם את הרכב הזה או שמדובר במקרה עבוד?

שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום ראיתי רכב ממודל שאני מעוניין בו ונראה כי הרכב במצב מכאני טוב אבל המצב הקוסמטי שלו גורם לי להיות עצוב.

הייתי שמח לדעת אם אפשר לשקם את הרכב ובמידה ואפשר כמה כסף זה יעלה כדי לדעת אם להמשיך בהליך או לא.

א.בסלון כול מה שמצופה בפלסטיק עם ציפוי גומי מתחיל להתקלף כמו הכפתורים בתמונה סה"כ זה קיים בכפתורים ומסביב לפתחי המיזוג.

ב.העור על ידית ההילוכים האמברקס וההגה נראה מאוד עייף (על ידית ההילוכים הוא נראה הכי נורא)

ג. יש לא מעט קילופי צבע וקילופי לכה קטנים שהייתי שמח לדעת מה דעתכם.עליהם? האם הם ימשיכה להתקלף? אם אפשר לסדר אותם? כמה כסף זה יעלה וכו...

ד.ידיות הדלת מלאות השריטות אפשר לעשות עם זה משהו?

P00528-110401.jpg

P00528-110553.jpg

P00528-110349.jpg

P00528-110420.jpg

P00528-110413.jpg

P00528-110407.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגביי הגה אפשר להזמין מעלי אקספרס כיסוי להגה בתפירה יוצא ממש מושלם (לפחות כך יצא אצלי ביונדאי) לגבי הידיות מאמין שאפשר להחליף תמורת כמה שקלים (הזמנה מחול) או לעשות ציפוי כלשהו כמו מדבקת וניל דמוי בד אם תרצה אשלח קישור. לגבי פתחי המזגן לא בעיה להזמין חדשים מעלי אקספרס גם עניין של כמה עשרות שקלים. גם לגביי הידית של האמברקס אפשר גם להחליף לא משהו שקשה לעשות לבד ,לגבי פלסטיק שאבד לו טיפה השחור תוכל לקחת מחדש פלסטיק יתן לך תוצאה טובה וכמובן לשמר כל כמה חודשים לגביי קילופי צבע אפשר לקחת לפחח ולסיים בפוליש ידני (תיקח פה המלצות) אני לא רואה פה את הסיכום נגמר באלפי שקלים אולי כ1000 שקל כולל חומרים וכמה שעות עבודה מזמנך ואם יש לך כוח ודיוק ידיים תוכל להזמין מיכל קטן של הצבע שלך בדיוק יש מלא מקומות כך ואז אולי תחסוך עוד כמה מאות לידעתי בקבוקון כסה עולה בסביבות ה80/100 שקלים

עריכה אחרונה על ידי CAPOBOSS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי כיסוי ההגה אני כבר ניסיתי בעצמי לתפור כיסוי הגה מותאם מאלי התוצאה הייתי שאחרי שעתיים של קללות ו3 ניסיונות הוא פשוט נהרס וראיתי גם איך רבים מהם מתקלפי אחרי כמה שנים לכן אני מעדיף פשוט לשמור על העור המקורי במצב טוב.

או לפחות לשלם לבעל מקצוע כי אני בעצמי ממך לא מצליח לעשות את זה.

לגבי המדבקות בסלון כזכור לי כדי שהמדבקה תחזיק צריך לשים את הקצוות מתחת לפלסיק אז צריך לפרק את הפלסטיקה שזה יכול להיות תהליך לא פשוט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין משהו שמדריך ביוטיוב לא יתן הסברה. אלא עם כן זה ממש פירוק רציני אז אולי לחשוב על דרך אחרת אם תרצה אני אשלח לך בפרטי איך יצא לי הגה. לקח לי שעתיים אבל אני מבסוט ואם בכמה שנים להחליף חדש זה שטיות. (אם בא לך לשמר יש פה מדריך איך לתחזק עור של אחד המנהלים פה או משתמש בכיר אם תרצה אשלח לך קישור),

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב לא נראה טוב וקשה לשיקום. מבחינתי זהו רכב פסול. ( פסלתי רכבים שמורים רק בגלל הגה שחוק) 

למה להתעקש דווקא על רכב הנ"ל? רכב נדיר? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אכן פחות נפוץ ומצבו המכאני עושה רושם שטוב ונראה כי המוכר מוכן לשתף פעולה.

השאלה היא באמת מה מצבו הקוסמטי אם ניתן לתקן את זה או כמו שהבחור למעלה אמר לצפות וכמה זה יעלה?

אגב הרכב סה"כ שנת 2014 ונסע לא הרבה מאיזו סיבה לדעתכם הוא יכול להגיע למצב כזה? קוסמטית נראה יורת כמו רכב בן 20 מאשר רכב בן 6.

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליוגב יש מדריך איך לטפל בעור זה הבחור שרשמתי. תתייעץ איתו הוא מעולה :) מה שאני מציע זה רק ממחשבות שלי אישיות שאני גם הולך לישם אותם גם שלי בפנימיות לא היה מתוחזק היום הוא בתהליך שיקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Gavrik, בחודשים האחרונים שאני מחפש רכב אני נדהם כמה רכבים חדישים יש להם הגה שחוק

וידיות בלויות, ריפודי משענת הרוסים ומפוררים, משענות יד ליד הדלת במצב של רכב של לפחות 30 שנה על הכביש.

כמובן פסלתי את כל הרכבים, אך אני קפדן ייתר על המידה. הסיבות שזה נגרם הן רבות מעבר לאנשים שלא אכפת להם מהרכב השימוש בקרמים לידיים למשל הם רק אחת הסיבות להגה שחוק בשילוב ידיים אגרסיביות. (כנ"ל משענות יד וריפודים)

מחזיק אגב רכב שגילו כמעט 20 שנה - כל המכלולים הפנימיים חדשים. ( שילוב של שימור ועדינות)

יש כמה שיטות להחזיר את המצב לקדמותו, במיוחד הדבקת פנלים קורבון בשלל צבעים לפי הטעם

שיכסו את כל המפגעים. את ההגה אפשר לצפות בכיסוי עור חדש. השאלה כמה אתה מוכן להשקיע עבור זה

כי מדובר על מחירים גבוהים. ולא הזכרנו צבע דהוי.

דוגמות.

ציפוי קורבון.

https://odiva-art.co.il/ציפוי-לרכב/ציפוי-קרבון-לרכב/

חידוש הגה.

https://ammira.co.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול עושה רושם שהמוכר מוכן לשתף פעולה אני לא יודע כמה הוא יהיה מוכן להוריד על הריגקטים האלו אבל אני מקווה שנגיע לעמק השווה.

אפשר אולי סדר גודל של עלויות תיקונים על פי הסעיפים?

א. תיקון משהו כמו 5-6 קילופי צבע ולכה

ב. תיקון או ציפוי של קילופי פלסטיקה בסלון (מסביב למתגי החלונות ומסביב לפתחי המיזוג)

ג. ציפוי מחדש של ההגה

ד. תיקון קוסמטי או ציפוי הידיות בדלת (ניתן לראות אותן ליד הכפתורים בצילום)

ה. תפירה חדשה להגה 

ו. ניקוי עמוק לכול חלקי הבד בסלון (מושבים ומשענות באזור הדלתות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יכול להעריך עבודה כזו, כי אני לא בעל מקצוע רק מבין משהו בתחום.

אולם מדובר על כמה אלפים טובים. קילופי לכה לא ניתנים לתיקון אלא צביעה מחדש. 

אומנם יש את טכניקת חידוש צבע מקולף ללא צביעה שמבצעים RestorFX ( למעשה הם מלבישים שכבת לכה חדשה)

אך הדעות על איכות הביצוע שלהם נתונה במחלוקת. תעשה חיפוש דובר על זה רבות. ( גם זה לא זול במיוחד ויכול להגיע לאלפי שקלים)

גם עברו הרבה שנים מאז שהם קיימים, ויכול להיות שהטכניקה והתוצאה שלהם השתפרה. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כל דבר חייב לתת לבעל מקצוע ברצינות זה מוגזם. לא קשה להדביק מדבקה קרבון או וניל אחרת כמו זאת למשל אם צריך קונה אקדח חום עולה כ20 דולר במקסימום מעלי אקספרס וכן קניתי הגיע תוך 5 ימים מדבקה כזאת ענקית כ10 דולר. אפשר להזמין תפירה להגה ולעשות לבד או להפרד מכמה מאות עבור התקנה. או ללכת אפילו לתופרת אחת טובה תעשה לך בכמה מאות או לרפד. אני מאמין שאולי עם חומר לחידוש זה גם יעזור רק לישים כל כמה חודשים. ,לגבי הצבע והלכה כן ממליץ לקחת לבעל מקצוע או עם זה ממש נקודות כאלה פה ושם הייתי עושה בעצמי. לא חייב כל דבר בעל מקצוע אני לא חושב שזאת מטרת הפורום רק להמליץ על בעל מקצוע ושום דבר לא לעשות בעצמך לאן נעלם פה הd.i.y... 

כן ולא אכפת לי עם ימחקו או יסירו אותי די נמאס לי לראות פה כל דבר לך לבעל מקצוע ותפרד מכמה אלפים. 

Screenshot_2020-05-28-21-28-32-546_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל כבר התנסתי בזמנו עם המדבקות האלה המון עבודה והכל הלך פארש בקיץ אחרי שנה כשהדבק שלהן נמס והן התחילו להתמלא בבועות ולהיפרד מהפלסטיק.

אני הולך לבעל מקצוע בדיוק בשביל להמנע מהמצבים האלה ולקבל עבודה מקצועית ולחסוך זמן.

יש דברים שלא מתאימים לdiy  ושיש להם עקומת למידה זה בסדר לעשות בעצמך וזה בסדר גם לשלם לבעל מקצוע כול אחד וההעדפה שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשאלת השאלה, האם אדם ששומר ככה על הרכב שלו מטפל ברכב בצורה נאותה? בחיים לא הייתי קונה רכב במצב כזה וגם לא לוקח בחינם

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפולים לפי הספר.

הנזק יכל להיבצר ממפגש עם חומרים שפגעו בפלסטיקה ובעור ז"א לא מחייב שהאדם הזניח את הרכב סביר להניח שזה פשוט מחוסר ידיעה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1417 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...