Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על מקרה המוות בארה״ב של הבחור האפרו-אמריקני שנגרם בידי שוטר?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1411 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גזענות היא לא העניין כאן.

חלוקה חברתית אתנית מושרשת + אינטרס כלכלי של רבים וטובים שתמשיך להיות זרימה של אסירים היא כן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן פרשות דומות, אבל חוצות גבול הגזע, אני זוכר צעיר לבן חסר בית שהוכה למוות, וגבר לבן שנורה למוות ע"י שוטר שאח"כ הסתבר שחרט על הרובה שלו "תתעסק איתי ותקבל את תכולה" או משהו כזה, צעירה לבנה ממינסוטה שהתה בביתה ונרצחה ע"י שוטר שחור.

מה שקורה בזיון, אבל לא קשור לגזע.

Just now, יבגניפ כתב:

גזענות היא לא העניין כאן.

חלוקה חברתית אתנית מושרשת + אינטרס כלכלי של רבים וטובים שתמשיך להיות זרימה של אסירים היא כן.

איזה חלוקה אתנית בדיוק? רוב המיעוטים בארה"ב מצבם עדיף ממצב הלבנים, בחיאת יבגני, בלי מרקסיזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, khalil כתב:

איזה חלוקה אתנית בדיוק? רוב המיעוטים בארה"ב מצבם עדיף ממצב הלבנים, בחיאת יבגני, בלי מרקסיזם.

מה קשור מרקסיזם?

יש מיליון ואחד מחקרים על נטישה של בתי ספר ושכונת על רקע אתני, סיכוי השתלבות בשוק העבודה לאחר סיום לימודים אקדמים של שחורים מול לבנים, כמות אסירים שחורים אל מול לבנים ובכלל יחסם של אלו מול אלו בעולם הפשע.

לטעון שאתניות משחקת תפקיד מהותי בחייהם של בני אדם בארה"ב זה לא מרקסיזם - לא בדברים הטובים ולא ברעים. גם לא זה שבתי כלא זו תעשייה משגשגת שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, tzahico כתב:

ביום רגיל, יתכן שזה משפט נכון. ברגע שיש לך 40 מיליון מובטלים - התמונה טיפה משתנה.

הלילה התחילו כבר פרעות בלוס-אנג'לס, וסביר להניח שבמהלך הסוף שבוע יפרצו פרעות במוקדים נוספים.

אני מודאג בעיקר לגבי רובעים עם נוכחות יהודית חזקה כמו ברוקלין, אבל גם במקרה שלי - אני גר בעיירה בניו-ג'רזי עם איכות חיים טובה (רכבת 40 דקות למנהטן, פארקים, בתי-כנסת) שגובלת בעיירה אחרת שבה בכל יום ניתן לצלם סצנות ששמות את The Wire בכיס הקטן. כל מה שמפריד בין העיירות זה נהר ומספר גשרים.

שזה נכון לגבייך, מה שמוכיח שהשאלה של הבחור ששאל לדעות הישראלים האמריקאים פה לא רלוונטית.

לדוגמא, אני גר בפנסילבניה, באזור ש97 אחוז ממנו לבנים, 0.6% אפרו אמריקאים, אני בספק מאוד גדול שזה איכשהו ישפיע על משהו אצלינו, אז המהומות ממש לא מדאיגות אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה הבסיסית שאמור להיות שוויון בהישגים או בכל תחום בין קבוצות אתניות היא לא מובנת מאליה והיא כן מרקסיסטית, בהיבט זה כן, בהחלט אתניות משחקת תפקיד. האם שחורים מבצעים פחות פשעים אבל נכלאים יותר? זה דורש הוכחה.

מדיניות המלחמה בסמים (הכושלת מאוד) בארה"ב, מייצרת המון אסירים, והמון מכורים, והיא בהחלט בעיה, לא במקומות שישראלים נוהגים לחיות בהם, אבל בדרום (הלבן גם) ובערים הפחות מוצלחות (השחורות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לשאול גם למה השחורים מעורבים יותר בפשע.

דרך אגב, כערבי אינך חש אפליה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לזה תשובה ספריאל, התשובה היא שרוב הבנים השחורים בארה"ב גדלים בלי אבא בבית. והסיבה לזה היא שכלכלית - עדיף לאמא לזרוק את האבא קיבינימט כדי לקבל ביטוח לאומי (היי איזה קטע שגם בארץ יש כאלה שמעדיפים לא לעבוד בשביל שאתה ואני נאכיל אותם?).
אין שום מדינה בעולם שבה אנשים כהי עור חיים בה יותר טוב מבאמריקה, אבל המדינה שם לא מצליחה לרדת לשורש הבעיה ועוסקת בפלסטרים כי היא עסוקה יותר במדיניות החוץ מבמדיניות הפנים.
דווקא בעידן טראמפ מצבם של השחורים השתפר מאד, הבעיה שהתקשורת והשמאל האמריקאי שמממן אותה לא אוהבים את זה וזורעים שנאה בציבור השחור.

• אהבתי 2

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד סיבה חשובה שהשחורים גדלים בי אבא בבית היא כיון שבהרבה מקרים מדובר בהריונות של בנות עשרה, עם אב לא ידוע או כזה שעוזב את הלימודים כדי לפרנס את התינוק ונכנס למעגל של עוני ופירוק הזוגיות (אם בכלל היתה קיימת מעבר ליחסי מין מקריים).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, sperial כתב:

אתה צריך לשאול גם למה השחורים מעורבים יותר בפשע.

דרך אגב, כערבי אינך חש אפליה?

ברור שיש אפליה, ואני יכול להצביע על כל משרד ממשלתי במדיניות ספציפית שמפלה נגד ערבים. אבל, לא הייתי מקשר ישר בין ממוצע בגרות יותר נמוך למשל לבין גזענות, כי אני לא חושב שיש לזה חלק.

למה לא שואלים למה שחורים מהגרים חדשים הרבה יותר מוצלחים משחורים ותיקים, הודים, פקיסטנים, ערבים, עם ממוצע מדכורות גבוה מלבנים?

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, shellcase כתב:

והסיבה לזה היא שכלכלית - עדיף לאמא לזרוק את האבא קיבינימט כדי לקבל ביטוח לאומי

יש סימוכין לזה?

לפני 5 דקות, shellcase כתב:

אין שום מדינה בעולם שבה אנשים כהי עור חיים בה יותר טוב מבאמריקה

בריטניה?

קנדה?

צרפת?

לקחת נושא מאוד מסובך (למה שחורים מעורבים יותר בפשע), ופישטת אותו לאיזו אמירה פשוטה (שזה כי משלמים ביטוח לאומי לאמהות חד הוריות שחיות בעוני).

לא יודע מאיפה הנתונים או איפה המחקר שהוכיח את זה, עשיתי חיפוש ולא מצאתי.

בהחלט אחוז יותר גדול של ילדים שחורים חי רק עם אמא, זה כן.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, khalil כתב:

ההנחה הבסיסית שאמור להיות שוויון בהישגים או בכל תחום בין קבוצות אתניות היא לא מובנת מאליה והיא כן מרקסיסטית, בהיבט זה כן, בהחלט אתניות משחקת תפקיד. האם שחורים מבצעים פחות פשעים אבל נכלאים יותר? זה דורש הוכחה.

מדיניות המלחמה בסמים (הכושלת מאוד) בארה"ב, מייצרת המון אסירים, והמון מכורים, והיא בהחלט בעיה, לא במקומות שישראלים נוהגים לחיות בהם, אבל בדרום (הלבן גם) ובערים הפחות מוצלחות (השחורות).

קודם כל, לא אמרתי ששחורים מבצעים פחות פשעים.

בגדול זה דיון שאני תמיד שמח לנהל, אם כי לרוב הוא לא מוביל לשום מקום. הטעון הימני המוקצן תמיד יהיה שקבוצה אתנית שלא מצליחה להשתלב בהכרח אשמה בזה. הטעון השמאלני המוקצן יהיה שתמיד הגבר הפריוולג הלבן אשם. האמת היא באמצע. ואם יש יותר שחורים שמגיעים לבתי כלא, אז אתה יכול לנפנף בכפתיים ולהגיד "ככה זה" ואתה יכול לשאול שאלות. אם בסוף תגיע למסקנה שזה בגלל החלטות שהם מקבלים - זכותך. אם תקרא יותר ותגלה שהיחסים בינם לבין הסביבה והרוב לבן מורכבים מזה, ותראה שלהמון אנשים משתלם שבתי כלא ימשיכו להתקיים - אולי תגיע למסנקות אחרות. אני לא מכתיב לאף אחד לאיזה מסקנות להגיע ועל סמך איזו קריאה. אני גם לא מאמין שצריך להיות איסור לדבר על הבדלים תרבותיים ככלל, כי הם קיימים. רק צריך לתת להם קונטקסט ואולי גם לנסות להסביר. אם אפשר.

ואני אישית מאמין שצריך להיות שוויון בהזדמנויות. לדעתי והבנתי, הוא לא מתקיים בארה"ב, אם כי לא מדובר בפרמטר בינארי. ולהכיר בזה, זה לא מרקסיזם.

(אגב, אני לא רוצה להיות יותר מדי פוליטי, ואכתוב את זה יותר ברמת תהייה סוציולוגית: הימין מאוד אוהב לצאת נגד מרקסיזם, אבל גם ניתוחים של איך ולמה טראמפ נצח בבחירות, ניידים מול נייחים, ישראל השניה, ידה ידה, זו אותה פוליטיקת הזהויות בדיוק, רק מהימין).

לפני 2 דקות, David32 כתב:

לא יודע מאיפה הנתונים או איפה המחקר שהוכיח את זה, עשיתי חיפוש ולא מצאתי.

יש ספר כזה שפורסם בארה"ב לפני  כמה שנים.

לא זוכר את  השם, אבל בטח תוכל למצוא בקלות אם תרצה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, יבגניפ כתב:

יש ספר כזה שפורסם בארה"ב לפני  כמה שנים.

יש את זה:

https://dash.harvard.edu/handle/1/3226953

ציטוט

The results show that the scarcity of employed black men increases the prevalence of families headed by females in black communities. In turn, black family disruption substantially increases the rates of black murder and robbery, especially by juveniles. These effects are independent of income, region, race and age composition, density, city size, and welfare benefits and are similar to the effects of white family disruption on white violence. 

זה אומנם מ 87 אבל בסדר.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוטר הזה מבחינתי הוא רוצח.

שאר השוטרים שהיו שם - שותפים לרצח. אף אחד לא ראה בעיה בסיטואציה ונתן לו להמשיך לחנוק את הבנאדם.

הרי רואים שהוא מנוטרל, רואים שהוא מתחנן לרחמים ורק מבקש שלא יחנוק אותו למוות, אז למה להמשיך? אני גם מניח שהוא היה כבר אזוק.

יש תמונה ברשת של השוטר חובש כובע עם כיתוב גזעני, אם זה נכון - זה מסביר הכל.

רצח על בסיס גזענות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, shellcase כתב:

יש לזה תשובה ספריאל, התשובה היא שרוב הבנים השחורים בארה"ב גדלים בלי אבא בבית.

בול. אגב, אותה בעיה גם בחברה האתיופית בארץ, ובשוליים של העלייה מרוסיה. אמנם בקנה מידה קטן יותר, אבל אותו סיפור - משפחות מפורקות עקב מחסור בדמות אב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...