Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט ארונה מול קיה סטוניק מול יונדאי וניו

DonJuan
שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שני רכבים דומים מאותה קטגוריה ואחת קצת שונה

אנחנו זוג שמצפים לקטנה בקרוב.

חשובה לנו נוחות הנסיעה והבטיחות של הרכב.

נסענו על שניהם ולא הצלחנו לבחור מי מהשניים אהבנו יותר. (סטוניק וארונה)

על הוניו ניסע שבוע הבא

יש לכם איזה שהם תובנות?

תודה

עריכה אחרונה על ידי DonJuan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת בטיחות לסטוניק יש תיקון סטייה מנתיב שבסיאט ממומש ע"י מוביילאי ללא מערכת מקורית עם תיקון אקטיבי(גם יותר מדוייק וגם מתקן ולא רק מתריע).

מצד שני לסיאט יש בקרת שיוט אדפטיבית בזמן שלסטוניק אין, מבחינת נוחות אני מרגיש שהארונה קצת יותר נוח מהסטוניק.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתיחה קלה של התקציב ויש לך סקודה קאמיק. הרבה יותר מרווחת מהצמד שבחנת (על היונדאי הייתי מוותר - לא מתחרה ראויה במחיר שהיבואן דורש). 

הקאמיק נותנת תמורה מצויינת (1.0 אמבישן ב 119900 במבצע). 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, markb205 כתב:

מתיחה קלה של התקציב ויש לך סקודה קאמיק. הרבה יותר מרווחת מהצמד שבחנת (על היונדאי הייתי מוותר - לא מתחרה ראויה במחיר שהיבואן דורש). 

הקאמיק נותנת תמורה מצויינת (1.0 אמבישן ב 119900 במבצע). 

למה סקודה קאמיק עדיפה על אלו שציינתי?

רק בגלל מרווח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרווח ואבזור בטיחות (בהשוואה לארונה הזהה מבחינת מנוע/גיר). 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקאמיק מציעה 9 כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית ותיקון סטייה מנתיב.

בארונה יש 6 כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית, אבל יש רק זיהוי סטייה מנתיב על ידי מובילאיי.

מצד שני ארונה עולה כ-10 אלף ש"ח פחות והיא מקבוצת רישוי נמוכה יותר, מה שאומר אגרת רישוי זולה יותר.

יש לי כבר לא מעט תובנות לגביי הארונה, השאלה מה מעניין אותך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, dorsht כתב:

הקאמיק מציעה 9 כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית ותיקון סטייה מנתיב.

בארונה יש 6 כריות אוויר, בקרת שיוט אדפטיבית, אבל יש רק זיהוי סטייה מנתיב על ידי מובילאיי.

מצד שני ארונה עולה כ-10 אלף ש"ח פחות והיא מקבוצת רישוי נמוכה יותר, מה שאומר אגרת רישוי זולה יותר.

יש לי כבר לא מעט תובנות לגביי הארונה, השאלה מה מעניין אותך.

תודה על התגובה.

תראה, אנחנו לא מחפשים רכב פוזה או משהו כזה.

חשוב לנו הבטיחות שכן הרכב ישא את בתנו הקטנה.

חשוב לנו שכן יסחוב נסיעות לדרום ולצפון.

חשוב לנו שבתא המטען תיכנס עגלת תינוק בקלות.

גם שיקולי צריכת דלק, רעש בזמן הנסיעה, תחזוקה שוטפת, ירידת ערך ואמינות החברה באים בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע עם הארונה די הרבה למרכז, נסעתי גם פעם אחת לאילת, אין לה שום בעיה לסחוב. גם לקאמיק עם מנוע 1.0 לא תהיה בעיה.

מבחינת תא מטען, אם יש לכם עגלה, אני מציע שתלכו לסוכנות הקרובה ותראו בעצמכם אם העגלה נכנסת לכם כמו שצריך וכמה מקום נשאר בתא המטען.

מבחינת צריכת דלק ותחזוקה שוטפת הארונה והקאמיק יהיו מאוד דומות.

לגביי ירידת ערך קצת מוקדם להגיד על הקאמיק, אבל נראה שהארונה לא מתרסקת. לפי הקבוצה של סיאט בפייסבוק קשה למצוא ארונה במצב טוב.

אמינות גם אמורה להיות דומה מאוד כי רוב המכלולים של הקאמיק והארונה משותפים.

בסקודה בטיחות אקטיבית עדיפה ויש עוד 3 כריות אוויר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשוב להביט גם כמה שנים קדימה. אם המשפחה תתרחב, הקאמיק תתאים יותר למשפחה עם 2 ילדים. 

אני חטשב שפער המחיר לא גדול. והיתרונות של הקאמיק כן נמצאים אצלך במקום גבוה בסולם הדרישות. 

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לארונה יש גרסת FR עם תיקון סטיה מנתיב, התראת שטח מת ועוד כמה פיצ'יפקעס, בעיקר עיצוביים. אבל אז גם המחיר דומה לזה של הקאמיק, ואז הבחירה היא לפי העיצוב.

מבחינת תא המטען הארונה מצויינת (למרות שטם בחנתי אותה עם 5 מזוודות), משתווה לזה של הסוזוקי קרוסאובר שארוכה ממנה ב-16 ס"מ, ומניסיוני תא המטען שלה מכיל מטען של 5 מבוגרים שנוסעים לטיול של 10 ימים בחו"ל. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

לארונה יש גרסת FR עם תיקון סטיה מנתיב, התראת שטח מת ועוד כמה פיצ'יפקעס, בעיקר עיצוביים. אבל אז גם המחיר דומה לזה של הקאמיק, ואז הבחירה היא לפי העיצוב.

אין תיקון סטייה מנתיב ב-FR.

זה לפי המפרט באתר של סיאט כמובן:

https://www.seat.co.il/models/arona/

יש התראת שטח מת ותנועה צולבת ברוורס.

יש גם חיישני רוורס מקוריים שקועים שלא מגיעים בדגם הבסיסי.

גם תא הנוסעים איכותי ונעים יותר מאשר בסטייל.

יש כמובן פיצ'פקעס של עיצוב וגג בצבע שונה מצבע הרכב, אבל זה לא קריטי לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהביקור שלי בסוכנות לפני מספר שבועות זכור שיש, אבל אולי אני טועה, הדגם הזה לא היה על הפרק בכל מקרה (נרכש הסטייל). מסכים אתך לחלוטין לגבי פריטי העיצוב, מבחינתי הם לא משמעותיים. ובכל מקרה, כיוון שהרכב נרכש עבור אשתי שכנראה לא תנהג ביו יותר מ-10,000-15,000 ק"מ בשנה (וגם אם היא תתחלף אתי ברכבים סדר הגודל ישאר דומה) הרי שהפריטים האלה לא משמעותיים. 

אישית אני מוצא את התראת התנועה הצולבת בנסיעה לאחרו שימושית - באחד הדגמים שבדקתי יש גם בלימה אוטונומית במצב זה, אבל אני לא זוכר אם מדובר בארונה FR או בדגם יפאני\קוריאני, בפעם האחת בה נהגתי בחו"ל לא חשתי יותר ביטחון בזכות התראת שטח מת, אבל אולי זה כיוון שלא ידעתי להשתמש בתכונה הזו.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישבתי היום בווניו ובארונה.
הארונה מרווח יותר מהווניו, המושבים בווניו נוחים יותר מאלה שבארונה. שתיהם מרגישים פשוטים יחסית מבפנים.
הווני מרגישה קצת פחות צפופה מהסטוניק, אבל עדיין לא מדובר ברכב מרווח במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...