Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מנהלים משא ומתן שיוביל להנחה ברכישת רכב?

GTאי
שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, מראש אני משער שאין מתכון מנצח ותשובה חד משמעית. אבל בכל זאת, מה כן אומרים/מה לא אומרים? אסטרטגיית משא ומתן (רכישה איטית או מהירה), האם לשחק אותה לא מבין כלום או דווקא להראות שאני מכיר את עולם הרכב טוב?

ואולי, לא משנה מה אני אעשה - בסוף איש המכירות אוכל אנשים כמוני לארוחת בוקר וההנחה שלי תסתכם תמיד ב 1,000 ש"ח בשביל לסמן V על הסעיף של ההנחה.

ברור כמובן שהתוצאה הסופית תלויה ברכב/מדיניות היבואן/מלאי שצריך להיפטר ממנו ומה לא. אבל בסוף בסוף אני בטוח שיש כמה אלפים של גמישות אצל רובם המוחלט של הנציגים. בואו נניח שאני לא רוצה מימון ולא צריך טרייד. נטו משא ומתן.

מה אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד מהקורסים הכי טובים שלמדתי בשני התארים שלי זה קורס משא ומתן, אם נקצר את הקורס אז יש לך אופציה (קניית הרכב) ויש אלטרנטיבות (קניית רכב אחר מיבואן אחר לדוגמא, קניית רכב יד 2 בן שנה מאותו סוג, קניה מ 0 קילומטר וכו..)

לפני שאתה מגיע למשא ומתן עם היבואן תוודה שיש לך את כל אלטרנטיבות (ושגם אתה מוכן לקחת אחת מהם במידת הצורך) ואז זה לא שאלה של עד כמה אתה טוב בלהתמקח אלה עד כמה היבואן רוצה למכור לך כך שתיקח את האופציה שלו.

• רעיון טוב! 2

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שיטה אחת כי אין מוכר אחד.

יש מוכרים ששיטה X תגרום להם רק לאנטי ויש מוכרים שבאותה שיטה יורידו הרבה במחיר.

יש מוכרים שרוצים למכור מהר תמורת התפשרות על המחיר ויש מוכרים שמצידם להשאר עם הרכב רק לא למכור בשקל פחות מהמחירון.

כמו שנאמר לך - תדע מה האלטרנטיבות שלך. 

אם זה רכב מיבואן - גם מה עסקאות 0 ק"מ על הרכב רלוונטיות ומבצעי חבר.

רכב שהמחיר שלו אצל היבואן 120 ונמכר ב-0 ק"מ ב-100 יקבל הנחה יפה יותר אצל היבואן מאשר רכב שאין לו צפי למלאי ל-3 חודשים.

בד"כ הנחות חבר זה הגבול התחתון פחות או יותר שיגיעו איתך. אני ממליץ לך ללכת לסוכנות. לקבל הצעה. להשוות בין סוכניות משנה. יש הבדלים.

אחרי זה לבדוק ואפילו לשאול בפורום לגבי ההצעה. אנשים מתביישים משום מה לספר מה ההצעה שנתנו להם. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם את העניין התזמון -

בסוף חודש הנטיה לתת הנחות והטבות עולה. למה? כי אנשי המכירות צריכים לעמוד ביעדי-מכירות חודשיים, ובסוף החודש יש להם יותר נכונות למכור אם לא עמדו ביעדים(לעתים נדירות גם במחיר הפסד).

הדבר נכון שבעתיים בסוף רבעון או לפני שמתחלפת שנת הדגם. בד"כ סביב התקופה הזאת גם יש מבצעים יותר אגרסיביים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר ניהלתי מו"מ ב-4-5 סוכנויות לפני מספר שבועות המסקנה שלי היתה ברורה:

1. יש למוכרים גבול ברור של הנחות, לא תוכל לרדת ממנו.

2. מוכר יספר לך כמה רכבים מכר בשבוע האחרון. גם כמקדם מכירות (הרכב מבוקש) ועולי גם כדי להבהיר שאינו לחוץ לבונוס כי ממילא יקבל אותו.

3. במסגרת המו"מ יש גם איזה שורה קצרה של הטבות נוספות שאיש המכירות ישמח להציע.

דרך אגב, את המחיר הסופי לרכב שרכשתי ראיתי אצל עוד כמה משתמשי פורום, כך שכנראה שמדובר במחיר שמקובל על כל סוכנויות אותו מותג.

כאשר מדובר ברכישה ממוכר פרטי זה סיפור אחר לגמרי,  תלוי כמה הוא להוט להפטר מהרכב.

ועניין אחרון - גובה ההנחה ברכבים עממיים נפוצים כנראה לא מצדיק השקעת מאמץ גדול מדי, ממילא גבול ההנחה די ידוע מראש ומדובר בסכומים לא גדולים. לעומת זאת בפורום הזה מסופר כל העת על ההנחות הגדולות ברכבי יוקרה. אני לא מתעניין בסגמנטים האלה, אז אין לי ניסיון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לדפדף באתר הזה בדגמים שמעניינים אותך. 

זה נותן אינדיקציה על מחיר הדגם בפועל. 

https://www.carzone.co.il/

אני בד"כ לא מראה את כל נידע שיש לי לצד השני, אבל דואג תמיד להראות לו שאני כן מבין ומנוסה בתחום (מאין נקודת איזון). 

מצב השוק בשנים האחרונות מאפשר משא ומתן כמעט על כל דגם. מן הסתם, יש הבדלים גדולים במדיניות היבואנים השונים. 

ולחשוב שפעם מחיר היה קבוע ולא ניתן לויכוח בכלל. 

ההשוואה הטובה ביותר היא השוואה לעיסקת ליסינג 0 קילומטר. סוכנויות היבואן ממש מתחרות בליסינג. הסיבה היא שמכירות לציי רכב ומכירות לפרטיים הם שני אגפים שונים בחברה ומתחרים בינהם על מלאי/לקוח. יש יריבות שפועלת לטובתך. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנסיון שלי את ההנחות האמיתיות מקבלים רק כאשר המוכר רואה את כרטיס האשראי מול העיניים ומבין שאם הוא יתן הנחה הוא יסגור עסקה על המקום.

אף אחד לא ישבור את השוק בשביל שתלך הביתה לחשוב על זה ואז אולי גם למתחרים.

אם תשכנע את המוכר שאתה עכשיו ברגע זה קונה את הרכב ותדרוש הנחה מסוימת, עדיין לא נתקלתי במקרה שלא הלכו לקראתי, גם מוכרים שנשבעו בהתחלה באמא שלהם שהם לא יכולים לתת הנחות ושהחברה לא מרשה להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי מהזקנים זוכר את הימים שהסובארו באולם התצוגה ברחוב המסגר עמדו נעולות, אנשים עמדו מחוץ לדלת עם צ'קים. היה מחיר מחירון טייק איט אור לייב איט. האגדה מספרת שהבעלים של יפנאוטו צעק מקומת המשרדים על הקונים שילכו למתחרים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מצחיק 2
  • מעניין 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו יד שניה בת חודש נמכרה במחיר של חדשה כי היתה רשימת המתנה לרכב חדש. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום, רוב היבואנים עובדים עם מערכות ממוחשבות ובצורה מסודרת כך שאם לקוח x נכנס לסוכנות בת״א וקיבל הצעה, כאשר יגיע לסוכנות y של אותו יבואן איש המכירות יקיש את הנייד של הלקוח והופ, כל המידע חשוף לו.
יבואנים שלא עובדים בצורה כזו פשוט יוצרים שוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכנראה כבר אמרו, ברכבים "עממיים" עד 200k נניח המחירים וההנחות די ידועים. גם הלקוח הכי ממולח בעולם לא יצליח לרכוש לדוגמא 3008 ב20k פחות מהמחירון ככה שדי קשה לצאת "פראייר" בסביבות המחירים האלו.

לעומת זאת, ברכבים היקרים 300-400 וצפונה המו"מ אגרסיבי ומהניסיון שלי מתנהל כמו בשוק המשי בביג'ינג, שני הצדדים מתקתקים מחירים במחשבון עד שמסכימים :)

Sent from my LM-G810 using Tapatalk

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, סולל הדרך כתב:

מי מהזקנים זוכר את הימים שהסובארו באולם התצוגה ברחוב המסגר עמדו נעולות, אנשים עמדו מחוץ לדלת עם צ'קים. היה מחיר מחירון טייק איט אור לייב איט. האגדה מספרת שהבעלים של יפנאוטו צעק מקומת המשרדים על הקונים שילכו למתחרים...

לא רק זוכר, אפילו זוכר את המחיר שילמתי לרכב חדש, 19500 אלף ש"ח.

• מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, Matanel כתב:

כמו שכנראה כבר אמרו, ברכבים "עממיים" עד 200k נניח המחירים וההנחות די ידועים. גם הלקוח הכי ממולח בעולם לא יצליח לרכוש לדוגמא 3008 ב20k פחות מהמחירון ככה שדי קשה לצאת "פראייר" בסביבות המחירים האלו.

לעומת זאת, ברכבים היקרים 300-400 וצפונה המו"מ אגרסיבי ומהניסיון שלי מתנהל כמו בשוק המשי בביג'ינג, שני הצדדים מתקתקים מחירים במחשבון עד שמסכימים :)

Sent from my LM-G810 using Tapatalk

אבל הנחות 5-10k מקבלים תמיד, גם במקומות שהמוכר מצהיר בהתחלה שהמחיר הוא ברזל ושאסור לו לתת הנחות. מנסיון.

ומקבלים אותן בד"כ רק שניה לפני מעמד התשלום כאשר המוכר רואה את הכסף בעיניים ומשוכנע שההנחה היא תנאי לביצוע העסקה ושאם הוא יתן את ההנחה הוא סוגר עסקה במקום.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, yogev20 כתב:

לפני 28 דקות, yogev20 כתב:

לא רק זוכר, אפילו זוכר את המחיר שילמתי לרכב חדש, 19500 אלף ש"ח.

סליחה טעות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הנחות 5-10k מקבלים תמיד, גם במקומות שהמוכר מצהיר בהתחלה שהמחיר הוא ברזל ושאסור לו לתת הנחות. מנסיון.
ומקבלים אותן בד"כ רק שניה לפני מעמד התשלום כאשר המוכר רואה את הכסף בעיניים ומשוכנע שההנחה היא תנאי לביצוע העסקה ושאם הוא יתן את ההנחה הוא סוגר עסקה במקום.

כמו שרשמו, זה גם עניין של היצע וביקוש.
אני זוכר שכשרכשתי את הג׳אז שלי (ידנית מודל 2016) היתה רק הטבה של 50% על אבזור (מרים שמשות וקודנית) כי לא היה מלאי. כמובן שהיום המצב שונה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...