Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי לעבוד וללמוד כסטודנט?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 44 דקות, Blaz00r כתב:

קצת מוגזם, אפשר ללמוד שם את הרוב המוחלט של תארי ה"מיינסטרים" (מלבד אולי משפטים והנדסת חשמל/מכונות).

פספסת את מיקום הגרשיים. יותר נכון לומר שאפשר "ללמוד" את הרוב המוחלט של תארי המיינסטרים באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 שעה, arturkopit כתב:

למידה מרחוק?וואלה,רואים שאתה לא סטודנט בתקופת הקורונה.צורת למידה מזעזעת ולא נוחה.

לא מסכים לגמרי.

אומנם בגלל הקורונה נוצר בלאגן, אבל כשזה עובד זה עובד סבבה לגמרי לדעתי.

גם חלק מהמרצים בעייתיים בעיניין הלימוד מרחוק, ובמיוחד רואים את זה על מרצים שהם גם ככה לא טובים. אבל בסך הכול - סביל.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, tepic כתב:

פספסת את מיקום הגרשיים. יותר נכון לומר שאפשר "ללמוד" את הרוב המוחלט של תארי המיינסטרים באינטרנט.

אפשר ללמוד כמעט כל דבר באינטרנט, המידע זמין לכולם. מה שאי אפשר דרך האינטרנט זה לקבל תואר, בשביל זה צריך לעבור במוסד להשכלה גבוהה, וזו בתכלס הסיבה ש-99% מהאנשים הולכים ללמוד מלכתחילה - תואר בעזרתו יתברגו בשוק העבודה (וגם באקדמיה עצמה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Bob Ross זה מאוד תלוי לאיזו עבודה את מכוון.

אם סתם אתה רוצה קצת הכנסה, אז אפשר לעבוד. אני התחלתי לעבוד משנה שניה בדוכני אוכל בסופשים וזה הכניס לי אחלה של כסף (יותר ממה שהציעו לי בעבודה בתחומי ההנדסה).

תחפש משהו גמיש וסגור פינה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, David32 כתב:

לא מסכים לגמרי.

אומנם בגלל הקורונה נוצר בלאגן, אבל כשזה עובד זה עובד סבבה לגמרי לדעתי.

גם חלק מהמרצים בעייתיים בעיניין הלימוד מרחוק, ובמיוחד רואים את זה על מרצים שהם גם ככה לא טובים. אבל בסך הכול - סביל.

הייתי אומר שמרצים מעולים הפכו לסבילים, כל השאר הפכו למאוד לא סבבה, זה פשוט לא עובד טוב.

להבדיל מקורסים מתוקשבים שבנוים מההתחלה ככאלה בהם ההרצאות מוקלטות מראש ויש מטלות במודל, מהם אני נהנה. בתור מי שהעבודה שלו היא ללמד ובמקביל סטודנט שמכיר את שני צידי הוילון, להיות בצד של המרצה גרוע בהרבה. אולי יום אחד VR תגיע לרמה שכיתה וירטואלית תיהיה כמו רגילה אבל עד אז שיעורים בזום ישארו לא יעילים ובעיקר ממש לא כיפים ( אם הייתי רוצה ללמוד מהבית הייתי נרשם לפתוחה)

ולנושא השרשור - כן אפשר. אבל תצטרך להתפשר והרבה (היקף המשרה, כמות הקורסים, חיי חברה), הייתי ממליץ לא לעבוד בסמסטר הראשון אם אתה יכול להרשות לעצמך, רק כדי ללמוד להכיר את עצמך ואת המסגרת החדשה, אני מאמין שרק מניסיון אישי שלך תלמד את האיזון הנכון.

עריכה אחרונה על ידי Iwind
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור סטודנט לחשמל שנה שלישית, זה אפשרי. גם לי אישית זה נתן לפעמים קצת לברוח מהלימודים ולהתאוורר.
כנראה שייקח לך הרבה כוחות נפשיים ותיאלץ לוותר על כמה דברים בדרך, אבל כל עוד זאת עבודה שמאפשרת לך ללמוד בה (בעיקר אבטחה) יהיה בסדר.

ובקשר לזום, זה אחד הדברים הגרועים אבל עדיף מביטול סמסטר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סטודנט באוניברסיטה לתואר מדעי שנחשב יחסית לא פשוט, עובד 2-3 משמרות בשבוע במשרת HELP DESK שמאפשרת ללמוד קצת תוך כדי המשמרת. לחיוב- כלכלית, אני חי יחסית טוב לסטודנט, רוב הסטודנטים איתי בתואר לא עובדים. לשלילה, העומס מורגש ויש צורך בתכנון קפדני של הזמן ומשמעת עצמית אחרת מהר מאוד תפתח פערים. עם זאת קשה לי לדמיין את עצמי לא עובד, זה האוורור שלי מהלימודים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, sperial כתב:

ביטוח לאומי משלמים 4 פעמים בשנה והתהליך הוא קריאת QR והכנסת פרטי כ"א. ממש לא משימה קשה. כמובן שמשמרת אחת ב-3 חודשים חוסכת כמה מאות ש"ח.

אם מדברים על ביטוח לאומי ואי תשלום המס הזה. אני ממליץ על חברות כמו קקטוס מלצרות וכדומה. 

עבודות תמיד יש להם ומאוד נוח לקבוע משמרת אחת ולסגור את הפינה של ביטוח לאומי. 

כמובן זו חברה במרכז אבל אני מאמין שיהיו גם בדרום ובצפון חברות דומות.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Blaz00r כתב:

אפשר ללמוד כמעט כל דבר באינטרנט, המידע זמין לכולם. מה שאי אפשר דרך האינטרנט זה לקבל תואר, בשביל זה צריך לעבור במוסד להשכלה גבוהה, וזו בתכלס הסיבה ש-99% מהאנשים הולכים ללמוד מלכתחילה - תואר בעזרתו יתברגו בשוק העבודה (וגם באקדמיה עצמה).

פעם נהגתי לחשוב כמוך, אך היום כמי שבקרוב מאוד מסיים תואר דעתי שונה:

1. אמנם אתה צודק וכל המידע זמין באינטרנט ובספרות אבל הבעיה הגדולה שהחומר אינו מסודר, מבולגן, ברמות שונות ובגישות שונות.

באופן אישי נתקלתי בזה כאשר ביצעתי סקר ספרות לפרויקט גמר שלי שכולל ידע רב שאינו נלמד במהלך התואר עצמו - לקח לי המון זמן להתאפס רק על מה הם המקורות הרלוונטים לנושא העבודה שלי, אחר כך להתחיל ללמוד לשזור את המקורות השונים לכדי מקשה תיאורטית מוצקה יותר, וכשהיתה לי שאלה על התיאוריה אז הייתי בבעיה בלמצוא עזרה לפתירתה. אז במסגרת הפרויקט בו עסקתי בנושא אחד הלמידה הזאת אמנם היתה קשה אך בסופו של דבר השיגה את מטרתה, אך אני לא חושב שזה ישים עבור חומר של תואר שלם.

2. הסיבה העיקרית שאמרתי "ללמוד" זה כי בתואר פעמים רבות למדתי קורסים שאני וחברי אמרנו "איזה מהנדס מכונות צריך את זה?", והיום אני מבין מצוין שטוב מאוד שהכריחו אותנו ללמוד אותם כי הם מאוד רלוונטים, למרות שאז הם נראו לחלוטין מיותרים. סביר להניח שאדם שלומד את התואר לבד היה מזניח כאלה מקצועות אשר נראים לו פחות רלוונטים (לכאורה).

גם בקורסים הקלאסיים של המקצוע סביר להניח שלא הייתי לומד את הדברים לאותה רמה אם לא היה משהו שמכריח אותי לעשות את זה (כמו מבחן או עבודה).

לסיכום אכן כל המידע זמין באינטרנט, אבל מכאן ועד לדעת את החומר (ואפילו רק לדעת מה צריך לדעת) - המרחק הוא גדול מאוד.

גם אם כמעט כל הסטודנטים לומדים חומר רב לבד בבית, עדין הסטודנטים מוכוונים באופן מתמיד לחומרים הנדרשים ולרמה הנדרשת - וזה מה ששווה החותמת של התואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Blaz00r כתב:

אז למה אתה הולך לרופא או מזמין אינסטלטור?

המידע נגיש אבל איזה מידע אתה צריך ומה עושים איתו זה סיפור אחר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה לא תואר כבד ורציני כמו הנדסה/מדמ"ח וכו' לא הייתי עובד יותר מאולי איזו עבודה מזדמנת של משמרת אחת בסופ"ש.
אם זה תואר במדעי הרוח אתה יכול לעבוד גם במשרה מלאה.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוב, כל מה שתקבל כאן הן אנקדוטות. כל אחד לומד משהו אחר, במקום אחר, עם יכולות אחרות לחלוטין. עדיין, אגב, לא סיפרת מה אתה לומד אלא אם פספסתי.

אתן לך את האנקדוטה שלי. ספציפית, הנדסת מכונות. עקב בעיות זיכרון (תאונה בעבר) אני צריך יותר זמן להבנה טובה של חומר כי לרוב לא אוכל סתם לזכור בעל פה דברים. השנה הראשונה הייתה קשה מאוד והיחידים אצלנו שעבדו היו אלו שבערב ישבו בלובי של בניין משרדים סגור כאבטחה והמשיכו ללמוד.

מכיוון שהייתי צריך לחזור על שני קורסים, משנה שניה והלאה נוצר מצב שבו 1. הייתה לי מערכת עמוסה 2. חלק מהקורסים דרשו השלמה (עצמית כמובן) של חומר שעוד לא למדתי בקורסים שאני משלים.

בסמסטר היחיד שהיה לי מעט פחות עומס ניסיתי לשלב חצי משרה אך לאחר חודשיים הבנתי שזה סתם פוגע בלימודים, כאשר כספית זה לא היה 100% נחוץ (לא משנה למה).

אז אתה רואה שאין הרבה משמעות לשאלה. יש כאלה שפשוט לא מסוגלים לדחוף עומס נוסף, לא משנה מה. יש כאלו שכן, מבלי שזה יפגע להם בציונים. יש כאלו שמהות הלימודים שלהם מאפשרת להם לעבוד בשליש או חצי משרה כבר מההתחלה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם נהגתי לחשוב כמוך, אך היום כמי שבקרוב מאוד מסיים תואר דעתי שונה:  

1. אמנם אתה צודק וכל המידע זמין באינטרנט ובספרות אבל הבעיה הגדולה שהחומר אינו מסודר, מבולגן, ברמות שונות ובגישות שונות.

באופן אישי נתקלתי בזה כאשר ביצעתי סקר ספרות לפרויקט גמר שלי שכולל ידע רב שאינו נלמד במהלך התואר עצמו - לקח לי המון זמן להתאפס רק על מה הם המקורות הרלוונטים לנושא העבודה שלי, אחר כך להתחיל ללמוד לשזור את המקורות השונים לכדי מקשה תיאורטית מוצקה יותר, וכשהיתה לי שאלה על התיאוריה אז הייתי בבעיה בלמצוא עזרה לפתירתה. אז במסגרת הפרויקט בו עסקתי בנושא אחד הלמידה הזאת אמנם היתה קשה אך בסופו של דבר השיגה את מטרתה, אך אני לא חושב שזה ישים עבור חומר של תואר שלם.

2. הסיבה העיקרית שאמרתי "ללמוד" זה כי בתואר פעמים רבות למדתי קורסים שאני וחברי אמרנו "איזה מהנדס מכונות צריך את זה?", והיום אני מבין מצוין שטוב מאוד שהכריחו אותנו ללמוד אותם כי הם מאוד רלוונטים, למרות שאז הם נראו לחלוטין מיותרים. סביר להניח שאדם שלומד את התואר לבד היה מזניח כאלה מקצועות אשר נראים לו פחות רלוונטים (לכאורה).

גם בקורסים הקלאסיים של המקצוע סביר להניח שלא הייתי לומד את הדברים לאותה רמה אם לא היה משהו שמכריח אותי לעשות את זה (כמו מבחן או עבודה).

לסיכום אכן כל המידע זמין באינטרנט, אבל מכאן ועד לדעת את החומר (ואפילו רק לדעת מה צריך לדעת) - המרחק הוא גדול מאוד.

גם אם כמעט כל הסטודנטים לומדים חומר רב לבד בבית, עדין הסטודנטים מוכוונים באופן מתמיד לחומרים הנדרשים ולרמה הנדרשת - וזה מה ששווה החותמת של התואר.

אז למה אתה הולך לרופא או מזמין אינסטלטור?  

המידע נגיש אבל איזה מידע אתה צריך ומה עושים איתו זה סיפור אחר.

שניכם צודקים, רק תראו לי איפה אמרתי שלמידה באינטרנט מחליפה/שקולה לתואר? הדיון התחיל מזה שכמגאי אמר שהפורמט של לימודי יום באוניברסיטה נשאר אותו דבר --> שאלתי על הפתוחה --> בוב אמר שהפתוחה מכסה רק שליש מהתארים --> עניתי שאפשר ללמוד שם את רוב התארים הפופולריים --> tepic אמר במילים אחרות שזה לא באמת מחליף תואר --> אני עניתי שאפשר ללמוד כמעט כל דבר באינטרנט וגם הדגשתי שתואר אי אפשר לקבל דרך האינטרנט (שזה, במילים אחרות, בדיוק מה ששניכם אמרתם). What gives?

ולהגיד "אז למה אתה הולך לרופא או מזמין אינסטלטור" זה במקרה הטוב דמגוגיה ובמקרה הרע סילוף והוצאה מהקשר של הדברים שלי. לצורך העניין, אינסטלטור ובעלי מקצוע כאלו ואחרים אני מזמין רק כמוצא אחרון אחרי שמיציתי את המידע שאפשר להוציא מהאינטרנט (כלומר אם צריך ידע ממש מתקדם ו/או כלים מיוחדים ו/או שהעלות-תועלת בחיפוש ויישום המידע לא משתלמת).

ואנקדוטה בעניין הרופא - היו לי לפני כמה חודשים כאבים בחלק התחתון ברגל בין הקרסול לעצם השוקה. בהתחלה לא ייחסתי לזה חשיבות, עברו חודשיים והכאבים לא עברו ונהיו בלתי נסבלים. הלכתי לאורתופד, בדק, בחן, שלח לצילומי רנטגן + אולטרסאונד, לא מצאו כלום, נתן ארקוקסיה, לא עזר, מבחינתו חוץ מזה שכואב לי אני בריא לגמרי. הלכתי לעוד אורתופד - אותו דבר. אחרי האבחנות הכושלות האלה התחלתי לחפש בעצמי מידע באינטרנט, הצלחתי לעלות על האיזור המדוייק שכואב (Tibialis Anterior Tendonitis, אף אחד מהאורתופדים אפילו לא היה בכיוון), חיפשתי באינטרנט תכנית פיזיותרפיה והתחלתי לעשות אותה. במקביל קבעתי תור לפיזיותרפיסטית (בוגרת תואר כמובן), שבועיים אחרי שהתחלתי את התכנית אימונים שמצאתי בעצמי. אחרי בדיקות שהיא עשתה, היא הביאה לי, שים לב, את אותם התרגילים, אחד לאחד, כמו אלו שאני עושה כבר שבועיים. אני לא צוחק - אחד לאחד, כולל מספר חזרות וכו'. טפו טפו, אחרי שהתחלתי את האימונים האלה (אל הפיזיותרפיסטית הלכתי רק פעמיים כי ראיתי שהיא אומרת לי לעשות בדיוק את אותם דברים שאני כבר עושה בלעדיה), זה עבר.

וזו סתם דוגמה אחת. יש לי עוד הרבה דוגמאות, כולל אורתופד שניתח אותי בברך ובישר לי חגיגית שלא אוכל לחזור לשחק כדורגל (חובבני) יותר, וטפו טפו, אחרי הרבה חודשים של עבודה קשה (כן כן, דרך תוכניות שיקום מהאינטרנט, כי כל אנשי המקצוע בעלי התארים היו סקפטיים), חזרתי לשחק, ואני עד היום משחק.

גילוי נאות - יש לי תואר ראשון בכלכלה מאונ' ת"א (שאני מרגיש שאם הייתי משקיע את אותו זמן בלימוד עצמי של כלכלה או כל תחום אחר הייתי מקבל הרבההה יותר כלים פרקטיים מהפחות או יותר כלום שיש לי עכשיו בתחום הכלכלה, אבל בתכלס זה לא כזה עניין אותי), בשנה וחצי האחרונות של התואר עבדתי במשרה מלאה בחברה ליעוץ עסקי ובמהלך התואר כולו הייתי להערכתי בפחות מ-30% מההרצאות (ברוב הקורסים לא ידעתי איך נראה המרצה); ותואר שני במנהל עסקים מהפתוחה (לא הייתי נוכח/לא ראיתי אף הרצאה). אז אני לא דוגמה לכלום, כי אני רגיל ללמוד לבד, זה לא מתאים לכל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש ניסיון רע עם אורטופדים, יש הרגשה שאלה שנתקלתי בהם או לא רוצים להפעיל את הראש, או על הזין שלהם והם ידחפו את הטיפול הסטנדרטי וישלחו אותך הביתה.

פיזאוטרפיסט פרטי טוב השקיע בי יותר זמן מאשר כול האורטופדים שהייתי אצלהם ביחד - שזה מדהים בעיניי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, גם את זה חוויתי לפני הניתוח בברך. כאבים חזקים בברך במשך תקופה ארוכה, מגיע לאורתופד שהוא אפילו לא "סתם" רופא אלא פרופסור (!), עשה את הבדיקות שעשה, שלח אותי לעשות מדרסים, כמובן שלא עזר (וגם שלח אותי להמשיך להשתמש בהם אחרי שחזרתי אליו ואמרתי לו שזה לא משתפר), הייתי אצלו לפחות 5 פעמים בנושא שהתפרסו על כמה חודשים. בסופו של דבר אחרי שהטיפול שלו לא עזר הגעתי לפיזיותרפיסט פרטי, שאחרי 5 דקות (!!) של בדיקה אמר שזה ככה"נ קרע במניסקוס, ומשם זה התגלגל לניתוח. המנתח שניתח אותי אמר שבגלל שלא טיפלתי בזה מייד (בגלל אותו פרופסור) זה המשיך להחמיר (הסחוס המשיך להישחק יותר ויותר) והיו צריכים להוציא לי כמעט את כל המניסקוס (ושלא אוכל לחזור לשחק כדורגל בגלל זה).

אבל זה היה כשעוד הייתי תמים לפני הגיוס לצבא, זה פחות או יותר היה הטריגר שגרם לי לא לקבל כתורה מסיני כל מה שרופא (או פרופסור!) עם 3 תארים ו-40 שנות ניסיון אומר. ויש לי עוד מלא דוגמאות אבל חבל על המקום בשרת והסטייה מנושא השרשור המקורי.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...