Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מד קרינה (למדידת דירה בקרבת קו מתח גבוה)

Moonlight Theory
שימו לב! השרשור הזה בן 1405 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבל הוא לא רוצה למדוד קרינה הוא רוצה למדוד שדה חשמלי (או אולי לא?)

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שהשדה החשמלי עצמו מעניין אותו, אלא בטח כמו בכותרת, מעניין אותו הקרינה הנוצרת מאותו שדה חשמלי.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהמתנשאים שעקפו את הציון שלי בפיסיקה 2 לא יפגעו אם אדלג על להגיב להם.

Mx3
יכול לתת איזו מילה או שתיים?
שיטת מדידה יש טיוטה של משרד הסביבה, אז העיקר מבחינתי היכולות של המכשיר, וסמוך עליי שאני אבין אותך גם אם אני לא מריו ליביו (לא אלייך אישית, מצחיק אותי שמתקטננים פה על רמת המכינה).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין בתחום משיק (RF).

אם מעניין אותך הקרינה הבלתי מייננת - אין לך טעם למדוד אותה, היא לא רלוונטית, וכל עוד אתה במרחק של לפחות 5 מטרים מהשנאי - אין לך בעיה (ונדיר שזה לא המצב)

אם מעניין אותך הקרינה המייננת - אני מכיר את התחום ממש על קצה המזלג, בצבא עבדנו עם מכשירים שעלו כמה אלפים ליחידה, והכשרה של משרד הכלכלה נדמה לי בנושא, ככה שהיה אחד שהיה אמון על המכשיר וביצע מדידות.

אז אני ממש לא מכיר מספיק כדי לענות לך על מכשיר שימדוד קרינה מייננת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "למדוד קרינה"? אפשר למדוד עוצמת שדה חשמלי או מגנטי. אפשר לחשב SAR שזה כבר בעייתי כי אין שיטה אחידה לחישובו. אפשר לנסות לחשב אפקטים ביולוגיים - משהו מקביל ל-Sievert בקרינה מייננת, אני לא יודע האם בכלל קיימת יחידה או שיטה דומה לקרינה לא מייננת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכון וייצמן מגדיר את זה בתור צפיפות השטף, שוב בגלל שלוקחים אותי לדיונים צדדיים פה לא באמת מעניין אותי אם זה צפיפות השטף או לא.

מדובר על קרינה בלתי מייננת כמובן, אבל הויכוח החוזר פה הוא שהיא לא מזיקה.

אולי זה נכון, אבל אני לא יודע להוכיח את זה, ולכן אני רוצה להתייחס לפרמטר הזה בשיקול הקנייה.

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן קישור. זה מעניין, אשמח ללמוד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, sperial כתב:

מה זה "למדוד קרינה"? אפשר למדוד עוצמת שדה חשמלי או מגנטי. אפשר לחשב SAR שזה כבר בעייתי כי אין שיטה אחידה לחישובו. אפשר לנסות לחשב אפקטים ביולוגיים - משהו מקביל ל-Sievert בקרינה מייננת, אני לא יודע האם בכלל קיימת יחידה או שיטה דומה לקרינה לא מייננת.

לא רלוונטי קרינה בלתי מייננת, כל עוד נשמר הטווח ביטחון הזה של כמה מטרים, שכן המכשיר הסלולרי בד"כ מייצר קרינה שעקב המרחק הקצר מגיעה בעוצמה גבוהה יותר לגוף מאשר קו מתח במרחק 10 מטרים (או יותר).

מה שמעניין זה הקרינה המייננת שמגיעה לאיזור הכי "פגיע" בדירה המיועדת.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדירה צמודה לכור בכרכור?

עד כמה שאני יודע 50 הרץ זו לא קרינה מייננת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קישור

https://davidson.weizmann.ac.il/online/maagarmada/doubt/האם-קרינה-ממכשירי-חשמל-מסוכנת-לבריאות

זה נטו בשביל העברית, לא בשביל הפיזיקה/רפואה.

ברור שאני בודק קרינה בלתי מייננת, ולא על סלולר אלא על קו מתח גבוה שעובר בדיוק במרכז השכונה כך שגם דירות וגם מוסדות לימוד צמודים אליו.
נדמה לי שזה שיקול לגיטימי, אם מישהו כאן מוכן לשלוח את הילד שלו ללמוד בבית ספר שנמדדה בו קרינה גבוהה מהתקן, או לגור בדירה כזו, אז ברור שאני והוא לא נסכים שזה לגיטימי.

עריכה אחרונה על ידי Moonlight Theory
טעות בקישור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שלי די ברורה גם מהכתבה: מצד אחד אין שום הוכחה שהקרינה הלא מייננת מזיקה, מצד שני, הגבול של עוצמת שדה מגנטי 2 מיליגאוס מבוסס על.... כלום.

דרך אגב, מישהו יודע לכמה מיליגאוס אתה נחשף בבדיקת MRI, שנחשבת לא פולשנית כיוון שהקריה בה אינה מייננת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקודה שלך ברורה, לא טוען אחרת.
כתבתי מספיק פעמים שאני מוצא את זה לגיטימי, גם אם זה בספק רב, אם היית עושה אחרת זו החלטה שלך.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, התשובה לחידה היא 15-30 מיליון מיליגאוס. זה בבדיקה שכל אחד מעדיף, כיוון שהקרינה בה נחשבת פחות מסוכנת מזו של, נניח, CT. 

ועוד דבר חשוב - את משמעות החשיפה לקרינה המייננת בבדיקות רנטגן מחשבים ביחידה הקרויה סיברט (ואלפית שלה מיליסיברט), אבל גם החישובים האלה בעייתיים כי הידע על השפעת הקרינה מבדירות רנטגן מוגבל מאד גם הוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע, אבל הסריקה היא צורך.
לעומת זאת מגורים בדירה שיש בה חריגות יהיה קשה להגדיר כצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות עם קרינה בלתי מייננת הן:

1. חשיפה מעל לתקן לאורך זמן (כמו למשל בבית, בבית הספר וכו')

2. חשיפה הרבה הרבה מעל לתקן לזמן קצר (כמו למשל לעלות לעמוד חשמל ולחבק שנאי מתח גבוה)

אם אתה בעניין של מדידת קרינה בלתי מייננת, אז יש מספיק מכשירים סבירים, החלק החשוב הוא דווקא איפה למדוד, זה לא בהכרח המקום שהכי קרוב בדירה למקור הקרינה, אלא המקום הכי רגיש, נניח מרפסת, חלון וכאלה שפונים למקור הקרינה (בטון מנחית קרינה באופן משמעותי), למדוד בכל המיקומים הרגישים הללו ולקחת את המקום הכי גרוע מבחינת קרינה ולראות מה התוצאה שם.

שים לב לבדוק בנתוני המכשיר מה מידת הסטייה שלו.

במאמר מוסגר קרינה בלתי מייננת דומה מאוד לקרינת RF, וכללי האצבע בהן זהים - מרחק ביטחון (הקרינה יחסית לריבוע המרחק מה"קורן").

לא חושב שיש שכונות חדשות שבהן לא עומדים בתקן הנ"ל, אבל בתור תושב השכונה אתה מוזמן לשלוח לי כתובות ואנסה להסתכל בעיניים שלי על המקומות, לא במקום מדידה אלא רק לפי כללי האצבע הכלליים

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...