Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אסטרה 2003 לא מניע כשהמנוע חם (אין סטרטר)

Perezzzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אופל אסטרה בנזין 1.6 2003.

מצבר תקין והרכב מניע בקלות בשיגרה, יש תקופות שאין לי כלל את הבעיה והכל בסדר.

כרגע המצב הוא שבבוקר אני מניע רגיל, לאחר שהמנוע מתחמם ואני מכבה אותו, לא ניתן להניע - יש ממש ניתוק של המתח לסטרטר, כאילו אחד החיישנים מנתק את אפשרות ההנעה.

לאחר שהמנוע מתקרר לגמרי, יהיה סטרטר והרכב יניע שוב.

לאחרונה קרה לי שגם לאחר שהמנוע קר עדיין אין סטרטר, זה קרה כשהיה חם בחוץ ואני חושד שמשהו

בחום של האוויר במנוע, אולי חיישן טמפרטורת אוויר.

*בלי קשר או אולי כן...?

אני סובל כבר הרבה זמן משסתום egr לא תקין, ניקיתי אותו כמה פעמים ולבסוף ניתקתי לו את המתח בחודש האחרון.

אולי אחד החיישנים תקול?

אולי ריליי מזייף?

אולי קשור איכשהו לשסתום egr?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גיר מותקן ברכב?

אם גיר ידני יותר פשוט לבדוק את מעגל הפיקוד

אם גיר אוטומטי צריך לכחת בחשבון גם את מתג TR (מתג מצב הילוכים בגיר) במעגל הפיקוד - אצלי זה היה התקלה.

בברכה

חיים יוד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא - המעגל שם מאד פשוט ,אין מחשב או ממסר באמצע - מתג התנעה - מתג TR -  ו לפיקוד סטרטר .

סהכ בדיקה מהירה של מתחים בכניסה למתג ויציאה ממנו ולפיקוד סטרטר מייד תגלה איפה הנתק במעגל .

בהצלחה

חיים יוד

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה המתג מצב ידית הילוכים, לא אמורות להיות תופעת נוספות כמו תצוגת מצב הילוך לך נכונה בלוח שעונים וחוסר אפשרות להוציא את הידית מ P? או שאין את הדברים האלו בדגם הנ"ל? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום בוקי

כמובן שיש מידע למתג TR יש 10 חוטים בקונקטור אבל רק 2 הם גישור ישירות לפיקוד סטרטר כל השאר הם ל DIC לסטטוס של הבורר .

הפיקוד עובר ישירות מהסוויץ דרך המתג לסטרטר בדגם הזה מעגל מכאני טהור לא אלקטרוני .

בברכה

חיים יוד

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום מרק

אני לא בעל הרכב אבל בשנתון הזה 2003 אני מאמין שזה G עם הדגם מנוע הפופולרי Z16XE למרות שגם שאר הדגמים בשנתון הזה עם מעגל התנעה דומה

בברכה

חיים יוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היית לי תקלה זהה ברכב אחר מאותם שנים. 

בהתחלה מצאתי קו מינוס רקוב מהמצבר לשילדה שהיה מתחמם מאוד, ההחלפה שלו שיפרה את המצב אבל לא פתרה אותו.

לבסוף רק החלפת סטרטר פתרה את הבעיה לחלוטין. הבעיה נוצרת ככל הניראה בסולינואיד של הסטרטר, שלא מכניס את הסטרטר לפעולה כשהוא חם מאוד.

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום יגאל

אני מבין מה שאתה אומר אך אם אנכנו רוצים גם כצת ללמד ולא ישר לשלול את תקינות הרכיב הנבדק ,מפני שיכולות להיות כמה סיבות לאי תיפקדו של הסטרטר  חשמלית או מכאניית ,שאחת מהם הייתה הבנדיקס אצלך.

ומה יותר פשוט במעגל הפשוט הזה לבדוק ב 5 דקות מפלי מתח בניסיון התנעה - כבל ראשי , מינוס שילדה ,ופיקוד סטרטר. -להבין מאיפה הבעיה ו לטפל בה.

להחליף סטרטר ולאחר מכן להבין שיש בעיית פיקוד לא ההיתי ממליץ ללכת בדרך זו.

אם רוצים להיות ממש צדיקים אז לאחר שהסטרטר עובד אפשר למדוד צריכת זרם בהתנעה לוודא שהיא לא מוגזמת מידי .(אני פעם מדדתי 900A) גם הייתה אופל יישנה אך אז הסטרטר עבד אבל המנוע לא היה מניע עכב זאת .

בברכה

חיים יוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, מרק10 כתב:

חיים, האם הדגם של הרכב נקרא H או G ?

הדגם הוא glx  אז אני חושב שזה אסטרה g

לפני 3 שעות, חיים יוד כתב:

תתפלא - המעגל שם מאד פשוט ,אין מחשב או ממסר באמצע - מתג התנעה - מתג TR -  ו לפיקוד סטרטר .

סהכ בדיקה מהירה של מתחים בכניסה למתג ויציאה ממנו ולפיקוד סטרטר מייד תגלה איפה הנתק במעגל .

בהצלחה

חיים יוד

תודה חיים,

אתה יכול להסביר לי איפה המתג נמצא כדי שאוכל לבדוק עליו מתח?

והפיקוד סטרטר נמצא על הסטרטר?

עכשיו הלכתי לנסות להניע אותו שוב (השארתי אותו בחניון במרכז קניות...)

הרכב כבר קר מן הסתם... עדיין אין סטרטר.

בדקתי קצת פיוזים, וממסרים בצורה ויזואלית.

ניתקתי את המצבר לכמה דקות ולאחר מכן שוב ניסיתי להניע.

שום דבר לא עוזר...  

עריכה אחרונה על ידי Perezzzz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התופעה שאתה מדבר עלייה עשוייה להצביע על סטרטר תקול. נסה את הבדיקות הבאות:

* בזמן שחברך מנסה להניע את הרכב תן כמה מכות קלות עם פטיש (לא להתבייש) על התחת של הסטרטר או על היקפו. שים לב לא לתת מכות באיזור הקונקטור.

אם הרכב מנסה להניע או מתניע אז הבעיה בסטרטר.

* העבר את הסווי'ץ למצב ON. נתק את הקונקטור או החיווט המתחבר לסטרטר (פיקוד) בדרך כלל כבל יחסית דק של 2-2.5 ממ"ר.

חבר כבל קצר כאשר בצידו האחד קיים תנין לחיבור למצבר ובצידו השני הכבל חשוף.

גע בעזרת הכבל החשוף בנעל הכבל של הפיקוד לסטרטר.

עם הרכב מניע בקלות ייתכן שהבעיה בכלל בכבל הפיקוד או הסווי'ץ או ממסר.

* אתה יכול גם בעזרת מד מתח לבדוק בזמן ניסיון התנעה האם מגיע מתח של כ12 וולט לפיקוד של הסטרטר. חבר צד אחד של מד המתח למינוס של המצבר ואת צידו השני לקונקטור של הסטרטר (לשם כך יש לפרק את הקונקטור).

בתמונה המצורפת בניתי לעצמי בעבר מתקן בדיקה פשוט לבדיקת סטרטרים ואוכל להשאיל לך כבל מתאים בכדי לנסות להניע את הרכב.

20191005_132624.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10
  • מעניין 2

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...