Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מובילאיי מקומי - מיצובישי ספייס סטאר 2013

shimronfio
שימו לב! השרשור הזה בן 1425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן, 

ברשותי מיציבושי ספייס סטאר ולאחרונה נתקלתי במבצע של מובילאיי, שאני מבין שאם אבצע כיום את ההתקנה, תוך שנתיים אני אצא "מרווח" מעלות ההתקנה. 

השאלה היא האם ניתן להשתיק את קול הצפצוף של המובילאיי? עד כמה זה באמת יכול להשפיע שמדובר בהתקנה מקומית ולא מערכות בטיוחת שבאות מראש מהיצרן? 

והאם לדעתכם בשל השיקול הכלכלי שווה ללכת על זה? (עלייה מחירון הרכב?, החזר של לפחות 1400 שקל ממשרד התחבורה, החזרים של בערך 300 שקל בשנה על ביטוח חובה). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מובילאיי הוא תמיד התקנה מקומית, רכבים שמגיעים עם מערכות מהיצרן זה לא מובילאיי אלא מערכות אחרות, טובות בהרבה.

יש רכבים שנמכרים מראש עם התקנה מקומית של מובילאיי (כאלה שלא מגיעים עם מערכות בטיחות מקיפות מספיק).

אני חושב שאם משתיקים את הצפצפה (שזה בערך הדבר היחיד שהמובילאיי עושה) אז מה המטרה להתקין אותו?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק שזה ישפיע על המחירון של הרכב (בפועל, לא על הנייר).

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך זה עכשיו, אבל כשלי היה מובילאיי, היית צריך כול הנעה מחדש להשתיק את הצפצופים. 

אתה מעוניין לשלם 600 שקל(2100 התקנה, ו-1500 הנחה ברישוי) בשביל מערכת שתשתיק אותה ? 

נשמע לי מיותר. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן את השנקל שלי בדיעה לגבי המובילאיי.

נתעלם רגע מהשיקול הכלכלי.

אני לא חושב שהמערכת הזו כל כך מדהימה, ברכב העבודה שלי היה Moveon ולא סבלתי את זה.

הוא היה מצפצף גם אם לא היה צריך.

אני חושב שהרבה אנשים שיש להם את המתקן, בשלב כלשהו הם נהיים אדישים לצפצופים של המכשיר וכאשר הוא מצפצף, על מנת להזהיר מקרה אמת, הם לא מגיבים כי הם כבר בשלב התעלמות מזה.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בהכרח. 

אני נסעתי במשך שנה סביב ה-3 שעות ביום עם המערכת הזאת, והיא אשכרה הצילה אותי פעם מלעשות תאונה(לקראת סוף אותה שנה).

האם זה שווה את הצלצולים ברמה היומיומית? בגדול, לדעתי לא.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, davemustaine87 כתב:

לא בהכרח. 

אני נסעתי במשך שנה סביב ה-3 שעות ביום עם המערכת הזאת, והיא אשכרה הצילה אותי פעם מלעשות תאונה(לקראת סוף אותה שנה).

האם זה שווה את הצלצולים ברמה היומיומית? בגדול, לדעתי לא.  

מכבד את דעתך ויותר מכך, שמח שהיא עזרה להציל אותך.
חוץ מהטרדה טרם חוויתי משהו במכשיר הנ"ל.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היא עובדת לא רע,אין צפצופים מיותרים,רק על שמירת מרחק מידי פעם.

הרכב השני בלי המערכת ואני לא חושב על התקנה,אם אמכור לפני חבל על הכסף.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גם אצלי היא עובדת לא רע.  כשהיא מצפצפת - בהחלט יש סיבה (אם כי לפעמים זה רק בגלל אמנות סימון הכבישים הישראלית, אבל מובילאיי לא באמת יכול להתחשב ביצירתיות הזו).

מבחינתי, וכנראה בהתקנה נכונה של מובילאיי - המערכת בהחלט תורמת מצד אחד ובכלל לא מפריעה מצד שני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.5.2020 בשעה 17:25, m3x7r3m3 כתב:

לדעתי מובילאיי הוא תמיד התקנה מקומית, רכבים שמגיעים עם מערכות מהיצרן זה לא מובילאיי אלא מערכות אחרות, טובות בהרבה.

מערכות מקוריות ברכבים הם בהרבה מקרים של מובילאיי.

הם היו מייצרים את המערכת של טסלה אבל התחילו מריבות אחרי שנהרגו אנשים וטסלה החליפו יצרן.

את הציפצוף הטיפשי שמוכרים בארץ הם מוכרים בשביל להכניס קצת כסף אבל זה לא עיקר החברה.

להתקין בשביל להרוויח כסף עוד כמה שנים אם לא ישנו את החוק זה לא ממש הגיוני.

להתקין כי אתה מאמין שזה יכול להציל חיים זה קצת הגיוני, זה לא בלימה אוטומטית אבל זה יכול לעזור.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טרם הצלחתי להעביר יותר מ3 דקות ברכב שהחרא הזה מותקן בו בלי להתעצבן ולכבות אותו. בטיחותית התרומה שולית, כלכלית - אין שום רווח, בטח לא אחד ששווה את ההתעסקות במערכת החשמל של הרכב ובזבוז חצי יום עבודה.

ציטוט

רכבים שמגיעים עם מערכות מהיצרן זה לא מובילאיי אלא מערכות אחרות, טובות בהרבה.

לא נכון, חלק ניכר ממערכות הOEM מפותחות על ידי מובילאיי, רק שהן מוטמעות ברכב ועוברות בקרה של היצרנים ומתוכננות בהתאם לדרישות שלהם ולא בהתאם למה שבא לחברת מובילאיי. המוצר שנמכר בארץ הוא מיושן ופרימיטיבי ביחס למה שתקבל ברכב שמיוצר עם המערכת.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המובילאיי טועה המון, וגם באופן מבדח נורא.

קודם כל הוא קורא את השלטים של המהירות מהיציאות, קורא תמרור מהירות של 80 כ30 הגבלת גובהה של 4.5 מטר כתמרור של 45 קמ״ש וכו׳.

דבר שני החיישן מרחק לא עובד עם מצלמה ולכן רוב יצירנות הרכב משתמשות בראדר המדויק משמעותית - המצלמה המטופשת שלו מצליחה לעשות טעויות ממש עקומות(לדוגמא -  לזהות רכבים חונים/פחי זבל/הולכי רגל בפניות בתור אובייקטים שאני הולך להרוג, כנ״ל רכב בזמן סיבוב במעגל תנועה או הולכי רגל שהולכים לצידי הכביש וכלל לא עומדים מולי).

הכי מצחיק? שאני ממש יכול לעשות תחרות בינו לבין המערכת בטיחות המקורית של הגולף - בזמן שהגולף מצאה בעיה ובלמה אותי פעם לפני תאונה הקשקוש הזה מפלסטיק  אפילו לא טרח לצפצף, הוא פה רק להזהיר אותי מפחי זבל חונים.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, LotusElise כתב:

מערכות מקוריות ברכבים הם בהרבה מקרים של מובילאיי.

הם היו מייצרים את המערכת של טסלה אבל התחילו מריבות אחרי שנהרגו אנשים וטסלה החליפו יצרן.

את הציפצוף הטיפשי שמוכרים בארץ הם מוכרים בשביל להכניס קצת כסף אבל זה לא עיקר החברה.

לפני 13 שעות, shellcase כתב:

לא נכון, חלק ניכר ממערכות הOEM מפותחות על ידי מובילאיי, רק שהן מוטמעות ברכב ועוברות בקרה של היצרנים ומתוכננות בהתאם לדרישות שלהם ולא בהתאם למה שבא לחברת מובילאיי. המוצר שנמכר בארץ הוא מיושן ופרימיטיבי ביחס למה שתקבל ברכב שמיוצר עם המערכת.

הכוונה הייתה שהמערכות המקוריות הן לא המוצר שאתה מתקין בארץ.

מי היצרן של כל חלק וחלק ומי קינפג אותו ולפי איזה פרמטרים ומאיפה הוא מקבל את האינפוטים שלו, זה כמו שאומרים - אופרה אחרת.

הרי הוא לא באמת יכול להיכנס לאוטודיפו ולהזמין קיט OEM נכון? הוא יכנס ויבקש מובילאיי והוא יקבל את המוצר המוגמר המצ'וקמק.

אני אפילו לא יודע אם למוצר המוגמר הזה שמותקן בארץ יש שם דגם בכלל. אבל אם כן לזה בדיוק הכוונה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.5.2020 בשעה 21:49, noknok כתב:

המובילאיי טועה המון, וגם באופן מבדח נורא.

קודם כל הוא קורא את השלטים של המהירות מהיציאות, קורא תמרור מהירות של 80 כ30 הגבלת גובהה של 4.5 מטר כתמרור של 45 קמ״ש וכו׳.

דבר שני החיישן מרחק לא עובד עם מצלמה ולכן רוב יצירנות הרכב משתמשות בראדר המדויק משמעותית - המצלמה המטופשת שלו מצליחה לעשות טעויות ממש עקומות(לדוגמא -  לזהות רכבים חונים/פחי זבל/הולכי רגל בפניות בתור אובייקטים שאני הולך להרוג, כנ״ל רכב בזמן סיבוב במעגל תנועה או הולכי רגל שהולכים לצידי הכביש וכלל לא עומדים מולי).

הכי מצחיק? שאני ממש יכול לעשות תחרות בינו לבין המערכת בטיחות המקורית של הגולף - בזמן שהגולף מצאה בעיה ובלמה אותי פעם לפני תאונה הקשקוש הזה מפלסטיק  אפילו לא טרח לצפצף, הוא פה רק להזהיר אותי מפחי זבל חונים.

לידיעתך, קונצרן VW רוכש את הציפים שלו ממובילאיי ומבצע הטענות עם חברות כמו ZF. 

BMW,AUDI הם בין הלקוחות הכי גדולים של מובילאיי, ולא נראה לי שאף אחד מתלונן על הרכבים שלהם. 

כך בחשבון שהמערכת מוטמעת לך באוטו לעומת התקנה מקומית שדורשת כיוונון והתאמה של טכנאי תהיה בהרבה פחות טובה ממערכת שיוצרה ונבדקה עבור רכב ספיצפי. 

בתאריך 21.5.2020 בשעה 19:11, davemustaine87 כתב:

לא יודע איך זה עכשיו, אבל כשלי היה מובילאיי, היית צריך כול הנעה מחדש להשתיק את הצפצופים. 

אתה מעוניין לשלם 600 שקל(2100 התקנה, ו-1500 הנחה ברישוי) בשביל מערכת שתשתיק אותה ? 

נשמע לי מיותר. 

המבצע להשגת המובילאיי יהיה פחות מ-2000, שקל, אני יותר בונה על 700 להנחה ברישוי ועוד 300 בביטוח, ככה שאם הרכב מחזיק אצלי עוד שנתיים, מה שסביר ב-99 אחוז שיקרה, אני בעצם סוג של חוסך אגרות על ההקתנה של המובילאיי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1425 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...