Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: מרצדס CLA35 AMG

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• אהבתי 1
  • מעניין 2

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה כתבה, רק מציין שרכב יכול להגיע עם מנוע 1.3 ולהיות ממש אחלה, זה פשוט צריך להיות מנוע וואנקל (כזה או כזה🤣

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, m3x7r3m3 כתב:

רק מציין שרכב יכול להגיע עם מנוע 1.3 ולהיות ממש אחלה, זה פשוט צריך להיות מנוע וואנקל (כזה או כזה🤣

צודק, כתבתי רק "נחשב". הייתי צריך להיות יותר ספציפי ולכתוב "נחשב לנורמלי", כי אין ספק שגם המאזדה RXים נחשבות. נחשבות למקבילה האמינותית של הרפס משולב עגבת ואבעבועות שחורות. 😂

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסקירה הזאת הזכירה לי את הסקירה של האמונד על הוריקן פרמורמנטה.

שכמו שהפרמורמנטה הייתה הדגם המלא והראוי ללמבורגיני, כך גם המרצדס הזאת.

נ.ב התמונות לא פחות ממדהימות

עריכה אחרונה על ידי shachar187
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ה-CLA החדשה יצא לי לראות במציאות לראשונה באחד ממפגשי הפורום האחרונים, טרום תקופת הקורונה. עם מנוע 1.3 וצבע חיוור, היא לא הצליחה להשאיר יותר מדי רושם. עם האימג' הזה בראש נותרתי עד שעיניי פגשו לראשונה ב-35 הצהובה. אין מה להגיד - בצבע הצהוב הזה בשילוב עם השחור והדיפיוזר המוחצן, היא נראית מדהים.

מושב הנהג מצויין. הוא אוחז בדיוק במידה ולא כזה ש"בולע" אותך פנימה ולא מאפשר תזוזה, ובסיסו באורך מושלם (שגם מתכוונן אם אני זוכר נכון). אותו המושב, בשילוב הגה ה-AMG הבשרני, מייצרים תחושה מצויינת מאחורי ההגה.

המתלים נוקשים מאוד, וזה מורגש מאוד על אספלט משובש במהירות נמוכה. עם עליית המהירות זה פחות מורגש, ואולי זה בכלל בגלל שהריגוש עולה ואיתו יורדת תשומת הלב לפרטים לא מעניינים כמו כביש מחורבן :). אותם מתלים נוקשים עושים עבודה נהדרת בריסון המרכב. כבר בסחיטת הדוושה הראשונה הבנתי ש-35 זה משהו אחר. התגובה למצערת חדה, והבנצית יודעת לצאת באגרסיביות מהמקום ולהמשיך ולצבור מהירות היטב. זה לא מרגיש מהר כמו שזה בפועל, אבל תלונות בנושא לא תשמעו ממני. במצבי הנהיגה היומיומיים ניכר הדיליי בלחיצה על המצערת והיעדר דרמה, וזה מצויין כשרוצים לנהוג רגוע. במצב ספורט פלוס תגובת המצערת הופכת לברוטאלית, ולזה מתלווה מופע אימים מכיוון האגזוז עם פיצוצים וגרגור חזק בהורדת הילוך או בעזיבת המצערת. זה נשמע קיטשי ומגניב בו זמנית, ובהחלט משפר את מצב הרוח ואת הרצון לנהוג בה כמו שמהנדסי AMG תכננו.

בכביש מפותל מגלים שהאחיזה גבוהה מאוד, וה-35 מהודקת מאוד בפניות ולא מראה סימני עייפות. ההנעה הכפולה תורמת מאוד לתחושת הבטחון, וזה מרגיש שאין משהו שיכול לגרום לה לשבור את הכלים. גם הבלמים אגב הראו נחישות יוצאת דופן ולא זכורה לי התעייפות בכושר הבלימה. ללא ספק מדובר במכונית שיודעת לספק כמויות של פאן - לא רציתי להפסיק לנהוג בה.

IMG_5414.jpg

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CLA35AMG או איך שלא כותבים את השם שלה נכון. רכב יפיפה שאיזה ליצן החליט להציג בצבע הצהוב. מה לחברת מרצדס השמרנית וצבע צהוב? אנחנו מדברים כאן על מונית מהשטחים? מצד שני, הצבע מתלבש כ"כ טוב על הרכב הזה.

CLA35 נראית מעולה! ממש אהבתי את העיצוב החיצוני. סדאן-קופה אגרסיבית כאשר הצבע הצהוב מוסיף ארסיות למראה. למעט החישוקים השחורים, הספויילר הקטן מאחור וכיתובים קטנים קשה לחשוד שמדובר על גרסת AMG. מצד שני, למי איכפת?

בפנים, הקו העיצובי הנוכחי של מרצדס נראה מדהים. אני מאוד אוהב את לוח המכוונים שמשולב עם מערכת המולטימדיה. בכללי, כל העיצוב, איכות החומרים והמרקמים פשוט מעולה. חגורות הבטיחות האדומות הינן הסממן היחיד כמעט שאנחנו נוהגים ב-AMG.

החסרונות הראשונים צצים עוד בחניה. הספסל האחורי פשוט לא נוח! המושב נמוך מידי וקצר מידי אפילו לגובה שלי. גם מרווח לכפות הרגליים מצומצם ולא נוח.

עבור הנהג, המושב אוחז טוב ברובו אך לי הייתה חסרה תמיכה בגב התחתון. אבל אולי לא בדקתי מספיק את אפשרויות הכיוונון.

הנסיעה המנהלתית מספקת. הרכב קשה כצפוי אבל בולמי הזעזועים עושים עבודה טובה. בחזרה מנסיעת המבחן עם הקליאו שלי הרגשתי הרבה יותר את השיבושים על הכביש.

כביש הנהיגה הקרוב לביתי היה עמוס מאוד, הרבה מעבר לרגיל. בנוסף, אחרי יום מסלול נהייתי קצת חלוד ככה שהנהיגה הספורטיבית הייתה מאוד מוגבלת מבחינתי. מה שכן יכול לציין הוא מנוע שדוחף חזק ומהר את הרכב ומחובר לתיבת הילוכים רובוטית שעובדת נהדר. כל מופע העברת הכוח כולל פס קול נהדר של באק-פיירים מעוררי תאבון. אחיזת הכביש מעולה והרכב נוסך ביטחון. הזמן שהיה מוקצב לי היה מוגבל מאוד ובשילוב ההסתייגויות מפתיחת הפסקה אני יכול לציין שה-AMG הזו עושה את העבודה טוב, רק צריך להתרגל אליה. אציין לטובה את ההגה. התחושה שלו, העובי והמראה יוצרים הגה שפשוט רציתי לקחת איתי לבית.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, In Flames כתב:

רכב יפיפה שאיזה ליצן החליט להציג בצבע הצהוב. מה לחברת מרצדס השמרנית וצבע צהוב? אנחנו מדברים כאן על מונית מהשטחים?

🤣🤣🤣🤣🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת יצאתי מבולבל מהרכב הזה...

מבולבל כי לא הצלחתי להחליט אם אהבתי או לא.

בהתחלה הוא הרגיש לי מגודל מדי, אני רגיל למיאטהND - הכל מגודל לידה, כולל סמארט... אבל זה היה אקסטרא מגודל.

אני גם לא ממש חסיד גדול של הנעה כפולה - מבלבל אותי כל פעם מחדש. כל הנעה כפולה שנהגתי התנהגה בצורה בלתי צפויה...

אני מניח שאחרי כמה זמן זה נהיה צפוי ולומדים לשלוט בזה, אבל אישית - לא כל כך אוהב.

בחזרה ל CLA - האינטיריור פשוט מהמם. לא יודע כמה פונקציונאלי - לפבל היו לא מעט הערות, אבל הוא פשוט נראה כל כך טוב.

הכל נראה טוב. התאורה, המסכים, הלחצנים, המושבים - פשוט הכל.

במבט ראשון המושבים נראים להיט! הייתי מבסוט... אחרי בערך 15-20 דק' התחיל לכאוב לי הגב קצת... על זה נאמר - אל תסתכל בקנקן.

עשיתי כמה פעמים את כביש בית אריה שאותו עשיתי לא מעט פעמים עם לא מעט רכבים.

ה CLA35 באמת שומרת על קצב גבוהה בלי שום מאמץ.

ההגה הרגיש לי במשקל הנכון והיה נחמד לשחק איתו.

אני לא ממש מכיר הגהים הידראוליים של פעם ולא ממש חוויתי "הגה מתקשר" - אבל המשקל הרגיש לי נכון.

היתה חסרה לי דרמה. יכול להיות שזה משהו שמגיע עם המהירות וכשנוהגים ברכב לא שלך שאתה לא מכיר - מן הסתם לאט - לא תהיה דרמה,

אבל היו רכבים אחרים בדיוק באותו כביש שנתנו הרבה הרבה יותר דרמה ופאן בהרבה פחות כסף.

כל זה מובן לגמרי - הרכב הזה הרבה יותר אוחז הרבה יותר חזק הרבה יותר טכנולוגי - הגיוני שהוא יהיה פחות דרמתי... 

בסופו של דבר אני פשוט לא מצליח להבין מי ישלם כל כך הרבה כסף על הרכב הזה?

אני לא אומר שהוא לא שווה את זה, אני פשוט חושב שאין לו ממש קהל יעד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Morningstar כתב:

בסופו של דבר אני פשוט לא מצליח להבין מי ישלם כל כך הרבה כסף על הרכב הזה?

אני לא אומר שהוא לא שווה את זה, אני פשוט חושב שאין לו ממש קהל יעד.

כנראה לא קהל של לקחת את הרכב למסלול אבל כן אנשים מבוססים כלכלית, שאוהבים את איך שהרכב נראה (והוא נראה מצויין), את הסמל, היוקרה, ואת הכוח שאני מאמין שאפשר תמיד להנות ממנו ושלא קשור להתנהגות הרכב. 

לצורך הדוגמא בצורה מוקצנת עם בנאדם שעשיר בכמה רמות מעל קהל היעד של הרכב הזה, אייל גולן הוא בעלים של פרארי לבנה, אני בספק אם אי פעם עשה איתה משהו מעניין מבחינה ספורטיבית מעבר ללפתוח איתה ברמזור, אבל הפוזה, היוקרה, הסמל והכוח מספיקים. 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, menir1 כתב:

כתוב מצויין והתמונות... פששש, כל מבחן פבל שובר את השיא הקודם של עצמו.

מסכים! משום מה הרכב לא מעורר אצלי עניין, יכול להיות שפיתחתי איזה אנטי למרצדס (לא משהו רציונלי) -

אבל בשביל הברקות כאלה שווה לקרוא גם סקירות על קורולה:

בתאריך 21.5.2020 בשעה 18:14, פבל כתב:

מאחור נמצא עכשיו ליפ-ספוילר פצפון שמצליח לשבור את הקו של תא המטען שכל כך הפריע לי בגרסה הרגילה וסוגר את העיצוב כמו סצנה מחוקה שפתאום מסדרת את כל המשמעות של סרט.

פשוט מבריק :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה כולם על הפרגונים 🥰 זה גורם לכל העבודה להיות שווה את זה.

לפני 2 שעות, Doron_Z כתב:

כנראה לא קהל של לקחת את הרכב למסלול אבל כן אנשים מבוססים כלכלית, שאוהבים את איך שהרכב נראה (והוא נראה מצויין), את הסמל, היוקרה, ואת הכוח שאני מאמין שאפשר תמיד להנות ממנו ושלא קשור להתנהגות הרכב. 

זה דווקא לחלוטין כן רכב של לקחת למסלול. במסלול אתה לא צריך דרמות והחלקות, אתה צריך ביצוע נקי ורכב מתקשר שיעזור לך להוציא ממנו את המקסימום, וזה בדיוק מה שיש כאן. המון אחיזה, המון כוח שמגיע בצורה מאוד חלקה ובלי הפתעות, וימבה תקשורת שמאפשרת לך להבין איפה במעגל האחיזה אתה נמצא וכמה עוד אחיזה יש לך. הוא אולי תפיק תמונות פחות יפות במסלול כי היא לא תהיה בנעילה נגדית מלאה בכל פניה, אבל את העבודה היא תעשה יופי.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי על קהל הלקוחות שלו, לא בהכרח שהרכב לא יעשה עבודה טובה במסלול.

איכשהו אני לא רואה ״חולה נהיגה״ במובן הקלאסי מוציא סכום כזה דווקא על הרכב הזה, הוא בסוף יותר משדר לי סטטוס ויוקרה מאשר רכב שאתה קונה כדי להתחרע איתו במסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אמר חברינו דיסקוטד5 - יש תחת לכל מושב. אני לא רואה שום סיבה לקנות את הרכב הזה או כל אחד אחר שנמצא על אותה משבצת בשביל רושם. עדיף לקנות את ה-CLA180 (או לצורך העניין איביזה AMPM או איך שלא קוראים לה) ולשים עליה ג'אנטים ומדבקות ממיטב התוצרת של הרפובליקה העממית. ברחוב בערך 1 מתוך 100 איש יבחינו בהבדל. 

המכוניות האלה, היקרות להחריד והמבצעות להפליא, דווקא פונות יותר לאנשים שמחפשים בדיוק את זה. אחרת למה? זה כמו שרווק יקנה בית עם 34 חדרי שינה. זה נורא ירשים את הבחורות שהוא יביא, אבל עמוק בפנים הוא יודע שהוא יצא קצת טאמבל ואולי היה עדיף להוציא את הכסף הזה על משהו שימושי יותר.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1402 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...