Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטייג 1 לסיאט לאון 1.2

שימו לב! השרשור הזה בן 1391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 10 שעות, GR8Day כתב:

אני חלילה לא מטיל ספק ביכולות הנהיגה שלך, אף לא לרגע אחד.

אני מתייחס נטו להנאה מהנהיגה.

אני מאמין שאם תעשה קורס נהיגה מתקדמת/ספורטיבית אתה תהנה הרבה יותר מכל נסיעה ברכב, מאשר אם תשקיע את אותו סכום כסף על החלפה לרכב אחר.

אך זו רק דעתי.

לרכבים בסגנון הזה זו תוצאה טובה והגיונית למי שנוהג בכיף שלו בלי להשתולל יותר מדי.

אגב, מחשב הדרך לא תמיד מדויק. בהרבה מקרים הוא אופטימי ונותן נתון גבוה יותר ממה שתקבל אם תמדוד במשאבה.

נהגתי הרבה בטולדו 1.4 וקיבלתי צריכה של בערך 14-14.5. כמובן שבנסיעה שרובה עירונית הצריכה תהיה גבוהה יותר.

ואגב, במצב ECO בדר"כ המנוע/הילוכים מכוונים לחיסכון ולכן גם הנסיעה מרגישה 'עדינה' יותר.

לא נשמע לי יעיל להחליף לרכב חזק יותר בשביל עוד כוח ואח"כ לנהוג במצב ECO.

התכוונתי שיהיה לי תאופציה לחיסכון בדלק,אולי שאתחיל ללמוד בעתיד זה יהיה חשוב לי,ובקשר לקורס נהיגה מה יכולים ללמד אותי כדי להנות יותר מהנהיגה?שואל מסקרנות בחיים לא חשבתי על זה פשוט

לפני 8 שעות, motizkn כתב:

כמה קילטמראז אתה עושה בשנה שהדלק הוא פרמטר כזה חשוב?

ו 1:15 זה אחלה צריכת דלק לרכב משפחתי, ניכר שאתה נוהג מאד רגוע.

האמת שאני נוהג די הרבה, בחצי שנה בערך שיש לי את הלאון נסעתי 12 אלף ק''מ..

ולגבי לימודים יכול להיות שאלך ללמוד במכללה רחוקה מאוד מהבית שלי,שעה וחצי נסיעה לא יודע כרגע עוד איך אעשה את זה ואלמד,אבל זה יכול פרטמר חשוב אם אני מסתכל לכיוון הרחוק

בגלל זה הסתכלתי על הצריכת דלק שהוא פרמטר חשוב מאמין בתקופה כזאת.

שאלה קטנה:  S LINEAUDI A1 2014  אבא שלי רוצה לקנות אותה,שקלתי אולי לבקש ממנו שאקח את הלאון שלי ואני אקח את הA1,לדעתכם זה שווה או עדיף להשאר עם הלאון 1.2 2015 שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, יש לך אחלה רכב עם צריכת דלק מעולה. נראה שאתה יותר מחפש לשנות מאשר לשפר עמדות.

עצתי שמור את הכסף ללימודים כי ברגע שתתחיל ללמוד לא היה כסף וגם לא היה לך זמן לרכב החדש.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Maor Sibony כתב:

ובקשר לקורס נהיגה מה יכולים ללמד אותי כדי להנות יותר מהנהיגה?שואל מסקרנות בחיים לא חשבתי על זה פשוט

לצערי עדיין לא עשיתי את זה (מחכה לשילוב של זמן וכסף מיותרים) ולכן אוכל לומר לך רק מההתרשמות שלי ממה שאחרים כתבו.

בכללי מלמדים אותך איך לנהוג מדויק יותר ונכון יותר, להכיר את המגבלות האמתיות של הרכב שלך ושתוכל לקחת אותו לשם בביטחון. כשתנהג נכון יותר, התוצאה תהיה נהיגה מהירה יותר ומהנה יותר.

אם תרצה מידע מדויק יותר, תוכל לשאול בפורום הכללי. יש הרבה חברים שעשו קורסים ויוכלו לתת לך מידע והמלצות.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, GR8Day כתב:

לצערי עדיין לא עשיתי את זה (מחכה לשילוב של זמן וכסף מיותרים) ולכן אוכל לומר לך רק מההתרשמות שלי ממה שאחרים כתבו.

בכללי מלמדים אותך איך לנהוג מדויק יותר ונכון יותר, להכיר את המגבלות האמתיות של הרכב שלך ושתוכל לקחת אותו לשם בביטחון. כשתנהג נכון יותר, התוצאה תהיה נהיגה מהירה יותר ומהנה יותר.

אם תרצה מידע מדויק יותר, תוכל לשאול בפורום הכללי. יש הרבה חברים שעשו קורסים ויוכלו לתת לך מידע והמלצות.

לפני 10 שעות, motizkn כתב:

לדעתי, יש לך אחלה רכב עם צריכת דלק מעולה. נראה שאתה יותר מחפש לשנות מאשר לשפר עמדות.

עצתי שמור את הכסף ללימודים כי ברגע שתתחיל ללמוד לא היה כסף וגם לא היה לך זמן לרכב החדש.

כן אני בטוח,נראלי שאשאר איתו במקום לחפש הרפתקאות,יש פשוט הרבה מכוניות שקורצות לי ואני גם שוקל לרדת במחיר ולקחת אוטו זול יותר כמו רנו קליאו או משהו בסגנון ותכסף לשים בצד ללימודים,נראה מה אעשה בינתיים לקראת הלימודים עדיף של אצא להרפתקה חדשה במיוחד שאני בקטע של וואגיות(dsg7)

לפני 2 שעות, GR8Day כתב:

שמח לשמוע נשמע טוב,אולי בעתיד שיהיה כסף מיותר וזמן תודה על ההצעה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 4.6.2020 בשעה 14:26, GR8Day כתב:

אני עשיתי לפני לא מעט שנים קורס נהיגה מתקדמת, מדובר בקורס שלדעתי הוא הכרחי ורצוי בוריאציה כזו או אחרת לכל חובב רכב וחובב נהיגה ואולי אפילו לכל נהג שעולה על הכביש.

הקורס שעשעתי התחיל ביסודות, ראם סמואל עצמו התעצבן עלי כשראה שנכנסתי לאוטו את תנוחת הישיבה שלי שהייתה נמוכה מאוד עם גב משוך לאחור וידיים ישרות שבקושי הגיעו לחלק העליון של ההגה, תנוחת נהיגה שאומצה על ידי הרבה צעירים שהושפעו מסרטים כמו מהיר ועצבני. 

אז כאמור מראים לך איך לשבת נכון בצורה כזו שהגוף מתייצב בתוך המושב ומוחזק בתוכו ואתה לא משתמש בהגה עצמו כנקודת ייצוב, אח"כ עוברים לכיוון מראות נכון ושדה ראיה וזה לפני שאתה בכלל מתניע את האוטו.

בעקרון הקורס מלמד אותך כיצד להיכנס לסיבוב, לבלום בסיבוב, לנצל את יכולת הבלימה של האוטו בצורה האפקטיבית ביותר (תתפלא איך מרחק הבלימה יכול להתקצר אם בולמים נכון ובלימה זה לא רק ללחוץ על הדוושה), כיצד להתחמק ממכשול בזמן בלימה (כשאני עשיתי את הקורס מערכת בקרת יציבות עוד לא הייתה בכלל במחשבה של מתכנני הרכבים), אח"כ אתה עובר לפרקטיקה של שימור מומנט בנהיגה ושימר הכוח הזמין של האוטו, מלמדים אותך להיכנס לעיקול בהילוך הנכון ולצאת ממנו תוך שמירה על הכוח הזמין של המנוע, אפילו עקרונות של עקיפה נכונה לדוגמא: מה שעושים רוב האנשים זה להיצמד לרכב שלפניהם ולחכות שהנתיב הנגדי פנוי ואז לצאת מהנתיב ולתת קיק דאון  וזה למעשה מאריך את זמן השהייה שלך בנתיב הנגדי ובעיקר מקטין את שדה הראיה שלך ומעלה את הסבירות שתופתע במהלך העקיפה, כשלמעשה אתה צריך לפתוח מרחק מהרכב הנעקף ולראות בעזרת שדה הראיה קדימה שנפתח לך מתי הכביש פנוי ואז כשאתה מזהה הזדמנות להאיץ ולצמצם פער מהרכב הנעקף וכשאתה חוצה לנתיב הנגדי אתה למעשה נמצא כבר במהירות גבוהה מהרכב הנעקף ולא נמצא במהירות זהה לו וזמן העקיפה שלך מתקצר בעשרות אחוזים.

במילים אחרות הקורס מומלץ מאוד, הוא ילמד אותך לנהוג נכון, למצות את היכולת של הרכב שלך גם אם הוא אינו רכב ספורטיבי ובעיקר בעיקר מלמד אותך את ההבדל בין נהג טוב לנהג מצוין, כשנהג טוב יודע לצאת ממצבים שנהג גרוע נהרג בהם אבל נהג מצוין לא נכנס אליהם מלכתחילה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם נכנס לנושאים לא קשורים

הוא ביקש כוחות סוס ולא איך לנהוג נכון בנס הרים.

אתה בכיוון הנכון ווגיות הכי נכונות לקו ישר(מה שבסיבובים אני בספק, עדיין לא צרפתיות)

קח לאון 1.4 או 1.8 ותהנה אפילו בלי שיפור תוכנה אתה תרגיש שינוי אדיר, חוץ מזה תשאר עם הרכב ואל תחפש הרפתקאות.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.6.2020 בשעה 14:22, admtaynov13? כתב:

אתה בכיוון הנכון ווגיות הכי נכונות לקו ישר(מה שבסיבובים אני בספק, עדיין לא צרפתיות)

קח לאון 1.4 או 1.8 ותהנה אפילו בלי שיפור תוכנה אתה תרגיש שינוי אדיר, חוץ מזה תשאר עם הרכב ואל תחפש הרפתקאות.

תחליט קודם בבקשה אם אתה שולח אותו להחליף רכב או לא. יש לבחור 1.2TSI.

שנית - קורס נהיגה יוכל לתת לו עוד קצת מהרכב הנוכחי שלו (לאו דווקא בנס הרים).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, חולגי כתב:

תחליט קודם בבקשה אם אתה שולח אותו להחליף רכב או לא. יש לבחור 1.2TSI.

שנית - קורס נהיגה יוכל לתת לו עוד קצת מהרכב הנוכחי שלו (לאו דווקא בנס הרים).

שרואים את זה מהצד זה נשמע טפשי אבל הכוונה שלי זה או תשדרג ללאון מנוע חזק יותר, או תשאר עם הרכב שלך ואל תנסה לשפר=לחפש הרפתקאות.

וכן אני מסכים שקורס נהיגה מלמד אותך הרבה על הרכב, אבל אין לזה שום השפעה בקו ישר.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.6.2020 בשעה 15:22, admtaynov13? כתב:

אבל הוא מסביר שאין לו תקציב ללאון 1.4 ובטח שלא ל 1.8.

אני הייתי מציע לו פשוט לחפש איביזה קופרה אם הוא מוצא אחת שמורה, ולקבל את הכוח שהוא מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...