Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סטייג 1 לסיאט לאון 1.2

שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,יש ברשותי לאון סטייל שנת 2015 מנוע 1.2TSI עם 105-110 כוחות סוס.

הכוח לא מספק אותי,הרכב זריז ואני מופתע לטובה ממנו אבל עדיין מרגיש צורך בעוד,אני רוצה רכב שאני אהנה ממנו מבחינת כוח גם,

אין לי תקציב להביא לאון FR או מנוע חזק יותר,ולא רציתי ללכת על הצורות הישנות או רכב ישן יותר

המליצו לי על סטייג 1 של SLS,ואני יכול לעשות אותו ב2000,ורציתי להתייעץ עם זה משהו שבאמת שווה את זה?

כמה כוחות לדעכתם זה יוסיף לי?איך ההאצה תהיה מה אני ארגיש מבחינת כוח?

יש שיפורים גם בצריכת דלק?

לגבי חוקיות,עושים בעיות עם זה או אם בעתיד ארצה למכור את הרכב איך אוכיח שיש בו סטייג?שאלות שמסקרנות אותי פשוט.\

ואתם ממליצים לי ללכת לכיוון הזה?כמובן שרק סטייג 1 ולא יותר,לא רוצה להכביד על המנוע יותר מידי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסיף לך בין 30-40 כוח סוס והסטייג של SLS מומלץ מאוד

אבל מה שכן זה עדיין לא יהיה ברמה של לאון 1.4 מבחינת הביצועים. שלא לדבר על מנועי 1.8.

בצריכת הדלק יכול להיות שיפור במידה ואתה נוסע בצורה רגועה ולא מרבה לאמץ את המנוע - אבל אם אתה מחפש חסכון בדלק, לא מומלץ לצרוב תוכנה על הרכב אלא להשאר עם המקורית.

אחרי שאתה מתקין סטייג' נותנים לך קבלה/חשבונית וכך אתה יכול להוכיח שמותקן עליו תוכנה. רוב האנשים לפני שמוכרים, מחזירים את הרכב למצב רגיל - כלומר זה לא משהו שמעלה את ערך הרכב, זה נטו בשביל ההנאה שלך.

עריכה אחרונה על ידי avnercohen
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, avnercohen כתב:

יוסיף לך בין 30-40 כוח סוס והסטייג של SLS מומלץ מאוד

אבל מה שכן זה עדיין לא יהיה ברמה של לאון 1.4 מבחינת הביצועים. שלא לדבר על מנועי 1.8.

בצריכת הדלק יכול להיות שיפור במידה ואתה נוסע בצורה רגועה ולא מרבה לאמץ את המנוע - אבל אם אתה מחפש חסכון בדלק, לא מומלץ לצרוב תוכנה על הרכב אלא להשאר עם המקורית.

אחרי שאתה מתקין סטייג' נותנים לך קבלה/חשבונית וכך אתה יכול להוכיח שמותקן עליו תוכנה. רוב האנשים לפני שמוכרים, מחזירים את הרכב למצב רגיל - כלומר זה לא משהו שמעלה את ערך הרכב, זה נטו בשביל ההנאה שלך.

לא יגיע לרמת כוח של ה1.4?מבאס

הכוח לא מספק אותי,מה אתה ממליץ לרדת בשנתון ולהביא רכב אחר,או להשאיר עם הלאון ולעשות סטייג?

1.4 היה רחוק מהתקציב שלי פשוט,אז התפשרתי על ה1.2,אני מופתע לטובה יש כוח וזריזיות אבל עדיין אני רוצה עוד קצת לספורטיביות

עריכה אחרונה על ידי Maor Sibony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתלבטות שלך מאוד מזכירה לי את המצב שהייתי בו ולכן כדאי שתקרא:

אני הייתי עם איביזה fr ידנית 2016 עם מנוע 1.0 שמוציא 110 כוח סוס כמו הלאון שלך. שבועיים לאחר שקניתי אותה התקנתי עליה תוכנת ניהול מנוע. נהנתי מאוד מהרכב, אבל לאחר שנה הרגשתי שהוא כבר לא מספק אותי והתחלתי לבדוק עם המכונאי האם אני יכול לשים פילטרים פתוחים/ שיפורים נוספים. הוא רמז לי בעדינות שאין ממש מה להתעסק עם המנוע הזה מבחינת פוטנציאל שיפורים.

יש לי חבר טוב שבדיוק מכר לאון ידנית עם מנוע 1.4 עם 150 כ"ס אך לצערי לא הספקתי למכור את הרכב שלי והוא כבר מכר את שלו. אחרי כמה שבועות,

ראיתי במגרש איביזה קופרה 2016 עם מנוע 1.8 ידנית, דיי שמורה, בדגש על "דיי", כי קשה למצוא קופרות שלא עברו שיפורים, תאונות חס וחלילה ושינויים כאלו ואחרים - שנסעה מספר קילומטרים כמעט כמו שלי וגם עלתה לכביש באותו זמן כמו שלי. לאחר כמה בדיקות שעשיתי לה החלטתי להחליף את האיביזה שלי בקופרה (כמובן שהוספתי קצת כסף). עכשיו חווית הנהיגה השתנתה לגמרי וקיבלתי את הכוח שרציתי,  עליתי מ-135 כוח סוס עם איביזה סטייג' 1 לבערך 230-240 כוח סוס עם קופרה סטייג' 1, אבל יש בעיות אחרות כמו...: צריכת הדלק (כמובן שמנוע גדול יותר שותה יותר דלק, ובמקרה שלי, במקום רכב שעושה 1:20 או 1:18 בנהיגה עצבנית, קיבלתי רכב שעושה 1:10 או 1:14 במקרה הטוב).

בשורה התחתונה תעשה את החושבים שלך, אם יש לך תקציב, אני יכול לעזור לך לחפש לאון 1.4 אבל קח בחשבון שהיא גם תשתה לך יותר דלק :) עם תוכנה, אתה תגיע איתה ל 190 כוח סוס.

אחרי הכל זאת בסך הכל סיאט ולא מרצדס AMG או BMW M2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, avnercohen כתב:

ההתלבטות שלך מאוד מזכירה לי את המצב שהייתי בו ולכן כדאי שתקרא:

אני הייתי עם איביזה fr ידנית 2016 עם מנוע 1.0 שמוציא 110 כוח סוס כמו הלאון שלך. שבועיים לאחר שקניתי אותה התקנתי עליה תוכנת ניהול מנוע. נהנתי מאוד מהרכב, אבל לאחר שנה הרגשתי שהוא כבר לא מספק אותי והתחלתי לבדוק עם המכונאי האם אני יכול לשים פילטרים פתוחים/ שיפורים נוספים. הוא רמז לי בעדינות שאין ממש מה להתעסק עם המנוע הזה מבחינת פוטנציאל שיפורים.

יש לי חבר טוב שבדיוק מכר לאון ידנית עם מנוע 1.4 עם 150 כ"ס אך לצערי לא הספקתי למכור את הרכב שלי והוא כבר מכר את שלו. אחרי כמה שבועות,

ראיתי במגרש איביזה קופרה 2016 עם מנוע 1.8 ידנית, דיי שמורה, בדגש על "דיי", כי קשה למצוא קופרות שלא עברו שיפורים, תאונות חס וחלילה ושינויים כאלו ואחרים - שנסעה מספר קילומטרים כמעט כמו שלי וגם עלתה לכביש באותו זמן כמו שלי. לאחר כמה בדיקות שעשיתי לה החלטתי להחליף את האיביזה שלי בקופרה (כמובן שהוספתי קצת כסף). עכשיו חווית הנהיגה השתנתה לגמרי וקיבלתי את הכוח שרציתי,  עליתי מ-135 כוח סוס עם איביזה סטייג' 1 לבערך 230-240 כוח סוס עם קופרה סטייג' 1, אבל יש בעיות אחרות כמו...: צריכת הדלק (כמובן שמנוע גדול יותר שותה יותר דלק, ובמקרה שלי, במקום רכב שעושה 1:20 או 1:18 בנהיגה עצבנית, קיבלתי רכב שעושה 1:10 או 1:14 במקרה הטוב).

בשורה התחתונה תעשה את החושבים שלך, אם יש לך תקציב, אני יכול לעזור לך לחפש לאון 1.4 אבל קח בחשבון שהיא גם תשתה לך יותר דלק :) עם תוכנה, אתה תגיע איתה ל 190 כוח סוס.

אחרי הכל זאת בסך הכל סיאט ולא מרצדס AMG או BMW M2.

קודם כל תודה רבה על העזרה!מעריך את זה

אני כן די בהתלבטות רצינית אני יאמר לך את האמת,יש לי אחלה רכב,שמור,שנת 2015 ואני רק בן 22
אני כרגע חוסך ללימודים,את הכל החסכון שלי עדין עכשיו שמתי על הלאון,ואולי שאם אצטרך ללמוד רחוק מהבית אצטרך למכור את הרכב,לכן חבל

לי להשקיע אבל מצד שאני יודע שאני לא רוצה לוותר על הרכב ועל האיכות חיים הזאת, ואני לא רוצה לוותר על זה לתקופה לתקופת הלימודים אפילו

אני כן יכול להוציא את כל החסכון שלי ולהביא לאון FR (אין לי רישוין ידני גם)אבל זה לא יהיה הצד החכם ומעדיף שיהיה לי ביטחון כלכלי כי לך תדע מה יהיה,אפילו מבחינת טיפולים לרכב

חשבתי אולי להביא איביזה FR במקום הלאון סטייל,אבל זה מרגיש לי ירידה ברמה ובאיכות וחשבתי אולי עדיף לוותר על הקצת כוח הזה ולהשאר עם הלאון,אוטו מצוין,אוכל לי 1/15 זה סבבה ואם יסתכן ביותר צריכה דלק יהיה לי קצת קשה בתקופת הלימודים אני מאמין

אשמח לשמוע מה דעתך בנושא ולאיזה כיוון אתה ממליץ לי לפנות,מעדיף לא להשתמש בכל הכסף שיש לי ולהשתגע,אלה להשאר באזור ה50 אלף

עריכה אחרונה על ידי Maor Sibony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשרוף חסכונות בשביל כמה כוחות סוס זה לא חכם.

אני מבין שבעיקר מה שעושה לך זה את זה לחיצות, אבל רכב יכול לתת הרבה יותר מזה.

יש לך אחלה של רכב, מספיק בהחלט לכל דרך שתחבר והמנוע הזה מפתיע לטובה והוא די נמרץ.

אל תשכח שביטוח של לאון יעלה לך יותר ויש חברות שבכלל מסרבות לבטח לאון FR לנהגים בגיל שלך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, Maor Sibony כתב:

קודם כל תודה רבה על העזרה!מעריך את זה

אני כן די בהתלבטות רצינית אני יאמר לך את האמת,יש לי אחלה רכב,שמור,שנת 2015 ואני רק בן 22
אני כרגע חוסך ללימודים,את הכל החסכון שלי עדין עכשיו שמתי על הלאון,ואולי שאם אצטרך ללמוד רחוק מהבית אצטרך למכור את הרכב,לכן חבל

לי להשקיע אבל מצד שאני יודע שאני לא רוצה לוותר על הרכב ועל האיכות חיים הזאת, ואני לא רוצה לוותר על זה לתקופה לתקופת הלימודים אפילו

אני כן יכול להוציא את כל החסכון שלי ולהביא לאון FR (אין לי רישוין ידני גם)אבל זה לא יהיה הצד החכם ומעדיף שיהיה לי ביטחון כלכלי כי לך תדע מה יהיה,אפילו מבחינת טיפולים לרכב

חשבתי אולי להביא איביזה FR במקום הלאון סטייל,אבל זה מרגיש לי ירידה ברמה ובאיכות וחשבתי אולי עדיף לוותר על הקצת כוח הזה ולהשאר עם הלאון,אוטו מצוין,אוכל לי 1/15 זה סבבה ואם יסתכן ביותר צריכה דלק יהיה לי קצת קשה בתקופת הלימודים אני מאמין

אשמח לשמוע מה דעתך בנושא ולאיזה כיוון אתה ממליץ לי לפנות,מעדיף לא להשתמש בכל הכסף שיש לי ולהשתגע,אלה להשאר באזור ה50 אלף

קודם כל אני לא חושב שבשנת 2020 יש כזה מושג של "לשרוף חסכונות" בכל מה שקשור לרכב. יש היום המון אופציות של מימון וליסינג, תבדוק את זה.

דבר שני, מחיפוש של 10 שניות, אני כבר רואה סיאט לאונים שנת 2014-2015 עם מנוע 1.4T במחירים של 60 אלף ש"ח כך שאתה ממש לא תצטרך להוסיף הרבה (לא הסתכלתי אם זה ידניות או אוטומטיות).

לדעתי, פשוט תלך למגרשים ותבדוק איזה אופציות יש לך. זה מה שכולם עושים היום. אני אישית כמו שכתבתי לך החלפתי לרכב עם הרבה יותר כוח ואני לא מצטער לרגע על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד לילד בן 22 להיכנס להלוואות כשהוא הוא עוד רגע הופך לסטודנט ואולי יפסיק לעבוד או יצמצם בשעות בעבודה, זה גם לא חכם.

אומנם אנחנו בפורום רכבים, אבל לפעמים כדאי לראות את התמונה הגדולה והאחראית.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא צריך לקחת שום הלוואות - לא נראה לי שאתה מבין מה קורה בשוק. 

הוא יכול לעשות החלפה על הרכב שלו תמורת לאון עם מנוע 1.4. הוא לא יצטרך להוסיף הרבה כסף (כמובן ש "הרבה" זה יחסי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.5.2020 בשעה 23:58, avnercohen כתב:

קודם כל אני לא חושב שבשנת 2020 יש כזה מושג של "לשרוף חסכונות" בכל מה שקשור לרכב. יש היום המון אופציות של מימון וליסינג, תבדוק את זה.

דבר שני, מחיפוש של 10 שניות, אני כבר רואה סיאט לאונים שנת 2014-2015 עם מנוע 1.4T במחירים של 60 אלף ש"ח כך שאתה ממש לא תצטרך להוסיף הרבה (לא הסתכלתי אם זה ידניות או אוטומטיות).

לדעתי, פשוט תלך למגרשים ותבדוק איזה אופציות יש לך. זה מה שכולם עושים היום. אני אישית כמו שכתבתי לך החלפתי לרכב עם הרבה יותר כוח ואני לא מצטער לרגע על זה.

בתאריך 26.5.2020 בשעה 00:51, shachar187 כתב:

להגיד לילד בן 22 להיכנס להלוואות כשהוא הוא עוד רגע הופך לסטודנט ואולי יפסיק לעבוד או יצמצם בשעות בעבודה, זה גם לא חכם.

אומנם אנחנו בפורום רכבים, אבל לפעמים כדאי לראות את התמונה הגדולה והאחראית.

בתאריך 26.5.2020 בשעה 23:54, avnercohen כתב:

הוא לא צריך לקחת שום הלוואות - לא נראה לי שאתה מבין מה קורה בשוק. 

הוא יכול לעשות החלפה על הרכב שלו תמורת לאון עם מנוע 1.4. הוא לא יצטרך להוסיף הרבה כסף (כמובן ש "הרבה" זה יחסי).

ה1.4 בתקציב הזה הם ידניות,בדקתי את הנושא,האוטמטי עולות עוד הרבה יותר ואני לא רוצה לשרוף תכסף שלי על הרכב, האופציות היחדיות זה לרדת ברמה לסופרמיני כלשהי עם יותר כוח או להשאר עם עם הלאון הנוכחית,אשמח לשמוע את דעתכם בנושא,להוסיף עוד כסף ללאון fr אוטמט אם כמה שמתחשק אני לא אעשה כי זה הצעד החכם בנושא לפני הלימודים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית, אם הייתי במקומך (עד כמה שאני מבין אותו מתוך דבריך), הייתי משקיע קצת (יחסית) כסף בקורס נהיגה מתקדמת ונהנה יותר.

לא הייתי רוצה להשקיע הרבה (יחסית) כסף בלהחליף רכב ולהשאר עם אותם כישורי נהיגה. נשמע לי פחות מתגמל לכל שקל שאשקיע.

בנוסף, השיפור שלך כנהג ילך איתך בעתיד לכל רכב שתקנה אי פעם.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה להוסיף הספק ועוד לשמור על צריכת דלק.. לא הולך ביחד, מנועי טורבו שותים דלק בלחיצות במיוחד הקטנים 1.2 וכו.. 

בוא.. זה לא רכב ספורט ולא מיועד לזה, מה שתקבל בסטייג זה יותר זריזות וזהו, מנועים כאלה לא בונים כביש ונגמר להם האוויר במהירויות גבוהות, אם אתה כזה קפדן על דלק תישאר עם הלאון שלך כמו שהיא ותיסע רגוע, תלחץ? הרכב ישתה, אין דרך לעקוף את זה.. בא לך כח ? בא לך קופרה ? כסף חביבי..כסף

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 31.5.2020 בשעה 13:57, GR8Day כתב:

אישית, אם הייתי במקומך (עד כמה שאני מבין אותו מתוך דבריך), הייתי משקיע קצת (יחסית) כסף בקורס נהיגה מתקדמת ונהנה יותר.

לא הייתי רוצה להשקיע הרבה (יחסית) כסף בלהחליף רכב ולהשאר עם אותם כישורי נהיגה. נשמע לי פחות מתגמל לכל שקל שאשקיע.

בנוסף, השיפור שלך כנהג ילך איתך בעתיד לכל רכב שתקנה אי פעם.

לא מחפש כרגע להשתפר בנהיגה,גם מאמין שאני נוהג בסדר גמור וכבר מה שנים רישיון,מחפש רכב שישרת אותי בצורה הכי טובה שאפשר

לפני 18 שעות, AloniM3 כתב:

אתה רוצה להוסיף הספק ועוד לשמור על צריכת דלק.. לא הולך ביחד, מנועי טורבו שותים דלק בלחיצות במיוחד הקטנים 1.2 וכו.. 

בוא.. זה לא רכב ספורט ולא מיועד לזה, מה שתקבל בסטייג זה יותר זריזות וזהו, מנועים כאלה לא בונים כביש ונגמר להם האוויר במהירויות גבוהות, אם אתה כזה קפדן על דלק תישאר עם הלאון שלך כמו שהיא ותיסע רגוע, תלחץ? הרכב ישתה, אין דרך לעקוף את זה.. בא לך כח ? בא לך קופרה ? כסף חביבי..כסף

מאמין שדלק זה פקטור ממש חשוב,אבל אני יודע שגם בדגמי הFR נגיד יש מצב ECO והוא חוסך הרבה יותר בדלק

הלאון שלי אוכלת בערך 15 לליטר לפי המחשב דרך,זה תוצאה טובה או לא משהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Maor Sibony כתב:

לא מחפש כרגע להשתפר בנהיגה,גם מאמין שאני נוהג בסדר גמור וכבר מה שנים רישיון,מחפש רכב שישרת אותי בצורה הכי טובה שאפשר

אני חלילה לא מטיל ספק ביכולות הנהיגה שלך, אף לא לרגע אחד.

אני מתייחס נטו להנאה מהנהיגה.

אני מאמין שאם תעשה קורס נהיגה מתקדמת/ספורטיבית אתה תהנה הרבה יותר מכל נסיעה ברכב, מאשר אם תשקיע את אותו סכום כסף על החלפה לרכב אחר.

אך זו רק דעתי.

לפני 4 דקות, Maor Sibony כתב:

הלאון שלי אוכלת בערך 15 לליטר לפי המחשב דרך,זה תוצאה טובה או לא משהו?

לרכבים בסגנון הזה זו תוצאה טובה והגיונית למי שנוהג בכיף שלו בלי להשתולל יותר מדי.

אגב, מחשב הדרך לא תמיד מדויק. בהרבה מקרים הוא אופטימי ונותן נתון גבוה יותר ממה שתקבל אם תמדוד במשאבה.

נהגתי הרבה בטולדו 1.4 וקיבלתי צריכה של בערך 14-14.5. כמובן שבנסיעה שרובה עירונית הצריכה תהיה גבוהה יותר.

ואגב, במצב ECO בדר"כ המנוע/הילוכים מכוונים לחיסכון ולכן גם הנסיעה מרגישה 'עדינה' יותר.

לא נשמע לי יעיל להחליף לרכב חזק יותר בשביל עוד כוח ואח"כ לנהוג במצב ECO.

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...