Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש התייעצות כלכלית

Romanbeliavsky
שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת על עצמי:

יאני בחור בן 25 מתכנן לעזוב את דירת ההורים עוד שנתיים שלוש. לאחר המון חישובים בין רכישת רכב או להשכיר דירה ברור לי שהחסכון נמצא ברכב.

בהתחלה חיפשתי רכבים מיד 2 בטווח 50K(הכסף הנזיל שברשותי) ולא מצאתי רכבים עם נתונים טובים של שנתון רמות איבזור וכו'.

לכן,  כרגע האופציה הכי הגיונית מבחינתי היא רכב חדש ב85K עם אפשרות מימון ל 3 שנים.

(בדיוק הזמן שאני יעבור מההורים, למעשה אסיים את הקנייה, וההלוואה שהחברה נותנת עם ריבית יחסית נמוכה ככה שאני רואה את זה כסוג של מינוף).

הייתי בנסיעות מבחן בקיה, סוזוקי, מיצובישי ויונדאי. ניסיתי את הרכבים והכי התחברתי לפיקנטו במיוחד בדגם הGT LINE שמציע המון איבזור בתוספת לא גבוהה וגיר אוטומטי פלנטרי ולהגיד את האמת אני פחות סומך על הגירים החד מצמדיים.

עיקר הרכב הוא למציאת עבודה במרכז (גר בפריפריה,אני הנדסאי אבל אין באמת עבודה בתחום פה לצערי כך שאין לי ברירה, מתכנן נסיעות של 100 קמ יומיות)

והתניידות קלילה יותר(חברה גרה במרכז).

הייתם מייעצים לי לעשות משהו אחרת? ובמידה בקנית רכב חדש, האם כדאי לחכות כבר עד סוף השנה לשנתון חדש כביכול? הרכב לא קריטי לחצי שנה הקרובה.

תודה רבה לעונים:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

85K לא נותן לך הרבה אופציות לרכב חדש מלבד מכוניות מיני או איזו דאציה סנדרו. אז קודם כל תכנס לסוכנויות ותראה איזה רכב הכי מתחבר אליך, תשב בפנים ותעשה גם נסיעת מבחן, לפעמים התחת יחליט בשבילך...

לגבי הקיה היא עומדת ממש לפני החלפת דגם ותוכל להשיג הנחות משמעותיות מהיבואן, קח בחשבון שהדגם החדש מגיע עם גיר רובוטי חד מצמדי כמו זה שיש ממש עכשיו ביונדאי I10 החדשה.

100 ק"מ ביום זה לא מעט ואולי שווה לך לחפש סופר מיני יד 2 שתהיה נוחה יותר בכבישים בין עירוניים, בסכום כזה תוכל למצוא אחלה 208 עם ק"מ נמוך ומנוע טורבו עדכני למשל.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הסנט שלי בנושא:

אני טיפה יותר גדול ממך (בן 27), אני יכול להגיד לך שבאיזשהו שלב יש סיכוי שתתייאש מהנסיעות האלו.

אני גם תכננתי לעבור למרכז רק כשנתיים אחרי שהתחלתי לעבוד (אני עובד כבר כמעט 8 חודשים, משרת פיתוח ראשונה שלי), בפועל הנסיעות האלו מתישות, אתה מבזבז הרבה זמן על הכביש, שורף דלק, משלם על כביש 6 וכו'.

המצב שלי עוד טוב כי אני חולק את הנסיעות האלו עם שני חברים מהלימודים שגם עובדים איתי באותו מקום וגרים בבאר שבע, ככה שיוצא שאני נוהג רק פעם - פעמיים בשבוע.

רק כדי שתבין, אני כבר שוקל מעבר למרכז.

אני חושב שלנסועה כזו עדיף סופר מיני משומשת או להתאמץ מעט עבור יד שניה 0 ק"מ.

החיסכון אגב לא נמצא ברכב.

מדובר על כ-25 אלף ק"מ רק לנסיעות לעבודה, בלי הנסיעות האישיות שלך.

הרכב שלך ייסע 30 אלף ק"מ בשנה (נניח), פיקנטו לא נחשבת חסכונית במיוחד, אבל בוא נצא מנקודת הנחה שתקבל מה שאני הצלחתי להוציא מפיקנטו מחוץ לעיר בנהיגה מאוד רגועה (1:16), מדובר על קצת פחות מ-2000 ליטרים בשנה.

רק 2000 ליטרים דלק בשנה הם קרוב ל-10 אלף ש"ח במחיר הדלק הנוכחי (שאמור לעלות בחודש הבא) ותחת הנחה שאתה רוב הזמן תנהג מחוץ לעיר ורגוע.

ביטוח במקרה הטוב יעלה לך 3000-3500₪ לשנה.

אין פה שקלול של כביש 6 אפילו, כי אני לא יודע אם אתה צריך או לא.

יש גם ירידת ערך.

יש שני טיפולים שתצטרך לעשות בשנה עם הנסועה הזו, צמיגים יוחלפו לפחות פעם אחת במשמרת שלך (תחת הנחה שתחזיק את הרכב 3 שנים נניח) ואולי אפילו פעמיים.

כנראה שלא תקבל מחירון על הרכב שלך, כי יהיה לך קילומטראז' מעל הממוצע.

איך זה משתלם?

אתה תעשה מה שאתה רוצה ומה שנראה לך לנכון, אבל נראה לי שעדיף לקנות רכב משומש במצב טוב ב-50 אלף ש"ח (אפשר למצוא, מניסיון של מכרים מהעבודה שחיפשו בתקציב הזה ומצאו דברים במצב טוב, רכבי סופר מיני בני 3-5) ולעבור לגור במרכז, לא לנסוע הרבה ולא לבזבז הרבה כסף על דלק ונסיעות.

• רעיון טוב! 2

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך בכיוון ההפוך: מוצא עבודה, רואה מה השכר שלי וכמה אני צריך לנסוע, ואז מחליט האם צריך לרכוש רכב, ואם כן איזה, האם לשכור דירה (עצמאית או עם שותפים) או כל מהלך אחר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 4
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Roycohen1979 כתב:

85K לא נותן לך הרבה אופציות לרכב חדש מלבד מכוניות מיני או איזו דאציה סנדרו. אז קודם כל תכנס לסוכנויות ותראה איזה רכב הכי מתחבר אליך, תשב בפנים ותעשה גם נסיעת מבחן, לפעמים התחת יחליט בשבילך...

לגבי הקיה היא עומדת ממש לפני החלפת דגם ותוכל להשיג הנחות משמעותיות מהיבואן, קח בחשבון שהדגם החדש מגיע עם גיר רובוטי חד מצמדי כמו זה שיש ממש עכשיו ביונדאי I10 החדשה.

100 ק"מ ביום זה לא מעט ואולי שווה לך לחפש סופר מיני יד 2 שתהיה נוחה יותר בכבישים בין עירוניים, בסכום כזה תוכל למצוא אחלה 208 עם ק"מ נמוך ומנוע טורבו עדכני למשל.

נכון אני מכיר את הנושא לכן אני מעדיף לקנות את הדגם של השנה, לקחתי את הספייס סטאר הפיקנטו וה10 לנסיעת מבחן והכי התחברתי לפיקנטו. אני לא אכנס לזה יותר מדי אבל אני פחות מחפש רכב אירופאי.

שקלתי גם את הספארק אבל אני רואה שהירידת ערך שלה דרסטית. מבחינת נוחות אני לא אדם גדול וברכב יהיו מקסימום שני אנשים(זה רכב שני במשפחה להורים יש CX5), בכל זאת אתה חושב שעדיף סופר מיני משומשת?
לפני ההנדסאי היה לי פוקוס פשוט כי מצאתי אחת במחיר נמוך מאוד אבל זללה לי דלק אחד ל9 לנסיעות של 80 ק"מ יומיות, נהנתי ממנו אבל הרגשתי בזבוז לנסוע ברכב משפחתי בשביל זוג.

לפני כשעה, dorsht כתב:

שני הסנט שלי בנושא:

אני טיפה יותר גדול ממך (בן 27), אני יכול להגיד לך שבאיזשהו שלב יש סיכוי שתתייאש מהנסיעות האלו.

אני גם תכננתי לעבור למרכז רק כשנתיים אחרי שהתחלתי לעבוד (אני עובד כבר כמעט 8 חודשים, משרת פיתוח ראשונה שלי), בפועל הנסיעות האלו מתישות, אתה מבזבז הרבה זמן על הכביש, שורף דלק, משלם על כביש 6 וכו'.

המצב שלי עוד טוב כי אני חולק את הנסיעות האלו עם שני חברים מהלימודים שגם עובדים איתי באותו מקום וגרים בבאר שבע, ככה שיוצא שאני נוהג רק פעם - פעמיים בשבוע.

רק כדי שתבין, אני כבר שוקל מעבר למרכז.

אני חושב שלנסועה כזו עדיף סופר מיני משומשת או להתאמץ מעט עבור יד שניה 0 ק"מ.

החיסכון אגב לא נמצא ברכב.

מדובר על כ-25 אלף ק"מ רק לנסיעות לעבודה, בלי הנסיעות האישיות שלך.

הרכב שלך ייסע 30 אלף ק"מ בשנה (נניח), פיקנטו לא נחשבת חסכונית במיוחד, אבל בוא נצא מנקודת הנחה שתקבל מה שאני הצלחתי להוציא מפיקנטו מחוץ לעיר בנהיגה מאוד רגועה (1:16), מדובר על קצת פחות מ-2000 ליטרים בשנה.

רק 2000 ליטרים דלק בשנה הם קרוב ל-10 אלף ש"ח במחיר הדלק הנוכחי (שאמור לעלות בחודש הבא) ותחת הנחה שאתה רוב הזמן תנהג מחוץ לעיר ורגוע.

ביטוח במקרה הטוב יעלה לך 3000-3500₪ לשנה.

אין פה שקלול של כביש 6 אפילו, כי אני לא יודע אם אתה צריך או לא.

יש גם ירידת ערך.

יש שני טיפולים שתצטרך לעשות בשנה עם הנסועה הזו, צמיגים יוחלפו לפחות פעם אחת במשמרת שלך (תחת הנחה שתחזיק את הרכב 3 שנים נניח) ואולי אפילו פעמיים.

כנראה שלא תקבל מחירון על הרכב שלך, כי יהיה לך קילומטראז' מעל הממוצע.

איך זה משתלם?

אתה תעשה מה שאתה רוצה ומה שנראה לך לנכון, אבל נראה לי שעדיף לקנות רכב משומש במצב טוב ב-50 אלף ש"ח (אפשר למצוא, מניסיון של מכרים מהעבודה שחיפשו בתקציב הזה ומצאו דברים במצב טוב, רכבי סופר מיני בני 3-5) ולעבור לגור במרכז, לא לנסוע הרבה ולא לבזבז הרבה כסף על דלק ונסיעות.

קודם כל מודה לך על התגובה המפורטת בדיוק בשביל זה רשמתי בכותרת התייעצות כלכלית!
כשאני אומר חסכון ברור שאני לא מצפה לייצר כסף מהרכב כי מרגע הקנייה יש רק הוצאות וירידת ערך, אך עם זאת בחישוב כללי שעשיתי בין רכב לדירה לתקופה של 3 שנים נניח, כשהחישוב הוא שדירה עולה 2500 שכירות+ארנונה חשמל מים אינטרנט אוכל וכ'ו מצטבר לכ 4.5K בערך, כלומר שנתי נעגל 50K, ו3 שנים 150K כאשר בסוף התקופה הכסף "נשרף" אבל קיבלתי תנאים טובים יותר במקום לנסוע ממקום למקום. ברכב חישבתי את התשלום הראשוני שאני מכניס(35K) ו40K שפרוסים ל3 שנים+ ביטוח אגרה טיפולים מסתכם בכ115K , וזאת כעבור 3 שנים אני נשאר עם רכב ביד - לצורך הדוגמא ניקח ירידת מחיר של 50% תוך 3 שנים - הרכב שווה 40K בקיזוז יוצא 75K כלומר "חסכון" של פי 2. דלק לא חישבתי בפרמטרים כי נסיעה בתחבצ או ברכב תצא בערך אותם המחירים(חישוב של אחד ל14). לפני ההנדסאי גרתי בדירת שותפים אני מכיר את הנושא לעומק לצערי אני לא רואה את עצמי שוב עובר לגור עם אנשים נוספים רק אולי בת זוג(השותפים הקודמים היו חברים טובים והקשר נהרס,זו גם הסיבה שבשנה השנייה העדפתי לקנות רכב יד 2 ולא שכירות).

לגבי רכב ב50K יכול להיות אני אמשיך לבדוק אבל מרפרוף קטן שעשיתי הממוצע ליונדאי 20 בשנתון 2016 יד 1 הוא 50K אבל עם 100 אלף.

שוב מודה לך על התשובה כמובן שבסופו של דבר הבחירה היא בידי והייתי שמח אם היית נותן לי את נקודת מבטתך על מה שרשמתי.

לפני 48 דקות, Gavrik כתב:

הנדסאי של מה אתה? (חשמל , מכונות, תוכנה) ואיפו אתה גר? 

לפני 38 דקות, sperial כתב:

הייתי הולך בכיוון ההפוך: מוצא עבודה, רואה מה השכר שלי וכמה אני צריך לנסוע, ואז מחליט האם צריך לרכוש רכב, ואם כן איזה, האם לשכור דירה (עצמאית או עם שותפים) או כל מהלך אחר.

תודה לשניכם על התגובות אני אתן תשובה, 

הנדסאי אלקטרוניקה עם ניסיון בתקשורת, גר בעפולה.בצבא הייתי בתפקיד טוב אך לצערי חברות תקשורת יושבות רק באיזורים מסויימים בארץ,השתחררתי לפני שנתיים והציעו לי עבודות בנתניה וחיפה(באיזור ה100קמ נסיעה יומית) משרה של 50 לשעה התחלתי אך העבודה דרשה רכב להגעה, בשנתיים האלה עבדתי באיזור שלי- נצרת- שיצא שגם שם נסעתי בפקקים של שעה, והרווחתי 35 ולא התעסקתי בתקשורת אלא באלקטרוניקה כללית. לכן אני רוצה לקנות רכב כי הוא נותן לי אפשרויות עבודה טובות יותר,ב35 לשעה אני פשוט לא מתקדם יותר מדי.

עריכה אחרונה על ידי Romanbeliavsky
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שב-50 אלף ש"ח יש אופציות יותר טובות מ-i20.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק גם כמה זמן הנסיעות הולכות לקחת לך כי בזמן שאתה נוסע הביתה ולעבודה יכולת להרביץ עוד שעה שעתיים בעבודה שזה בסוף חודש יכול להסתכם בכמה מאות שקלים.

אגב מה עם הסעות? אני עובד באובוטק ואצלנו יש מערך הסעות מבאר שבע עד לירושלים וחיפה. הדבר הכי טוב בשבילך לדעתי זה לחפש מקום עבודה עם מערך הסעות מסודר (בדרך כלל חברות גדולות עם 1000 עובדים ומעלה כמו אורבוטק, התעשיה האווירית, אינטל, HP)

אם בכל זאת לקחת רכב לדעתי באופי הנסועה שלך רכב דיזל יהיה הכי טוב בבין עירוני הם חסכוניים כמו רכבי מיני אבל חזקים יציבים ונוחים יותר ומתבלים פחות.

רנו מגאן או פלואנס תהיה מעולה בשביל המשימה שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעות זה דבר מתיש עוד יותר.

נסעתי תקופה מסוימת עם הסעה מהעבודה, הייתי קם כמעט שעה לפני השעה שאני קם כשאני נוסע עם הרכב וגם חוזר מאוחר יותר, כשעה יותר ממה שלוקח לי עם ההסעה.

שעתיים ביום זה לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I20  רכב נפלא ומשעמם, יש אצלנו בבית יחידה מס 2 כשהקודמת נקנתה חדשה ב2013 והוחלפה רק לפני שנה בחדשה אחרת (דגם חדש), היא נמכרה עם 90 אלף קילומטר של שיעמום מוטורי ותצרוכת דלק שערורייתית למנוע כזה, אבל אפס תקלות ואפס הפתעות !

להכנס להתניע ולהגיע ליעד מבלי להינות לרגע אחת מהאוטו או מהכביש, מנוע אטמוספרי מיושן ורועש במהירות גבוהה, רעשי צמיגים ורוח כבר מעל 100 קמ"ש ומתלים קשיחים, היגוי סביר וזהו...

לדעתי בסכום הזה יש כלים יותר כיפים לקנות אבל אם אתה מחפש שקט נפשי היונדאי היא אחלה רעיון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבת את הפיקנטו gt-line? חפש את הפיקנטו ספורט מודל 2016.

נכנסת בתקציב בלי בעיה (מחירון סביב 48).יחידת הנעה זהה לחדשה מהסוכנות. 

רכב מבוקש בטירוף, צריך להזדרז, כאשר מתפרסם רכב טוב, הוא נמכר לפעמים תוך שעות ספורות. 

את החזר ההלוואה שתיכננת לקחת תוכל לשמור לאחזקת הרכב (ביטוח, טיפולים, טסט). הוצאת הדלק זהה כאמור. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך רישיון על ידני? די  צועק פה "208 דיזל". בהנחה שאתה מסוגל להשתחרר מהסטיגמות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי הכל לכן מחילה אם יש כמה דברים שחוזרים על עצמם.

ראשית לא אספר לך כמה מתיש זה נסיעות כי, אני בטוח שיספרו לך על זה. אבל בעיקר כי זה מאוד אינדיבידואלי!!

אני אישית מכיר כאלה שאחרי יום אחד יקחו מצית וג'ריקן דלק וישרפו את האוטו וגם מכיר כאלה שעושים 150 קמ ביום וזה לא מפריע להם.

זה מאוד תלוי בך ולכן אף המלצה בנושא הזה אינה רלוונטית.

מה שכן רלוונטי הוא שזה בזבוז זמן. זאת עובדה, זה לא אינדיבידואלי כלל.

לנסוע זה יותר כלכלי. אין פה אפילו צל של ספק. זה מתבטא בכל דבר מקטן ועד גדול, כשאתה גר בבית של ההורים אתה מבזבז זמן על נסיעה אבל חוסך זמן על עשרות דברים אחרים. הכל זמין ומוכן, אין דאגות של אוכל,בגדים וכל שאר הדברים.

ואני עוד לא מדבר על השכרת דירה שעדין מצריכה נסיעה כל שהיא, אתה לא תשכור דירה בבניין שאתה עובד בו.

אבל - יכול להיות שלשכור דירה כן יהיה יותר נוח עבורך, ולפעמים לשלם קצת יותר כדי לקבל נוחות זה משתלם.(בעיקר אם את כל הדברים שכתבתי כמו אוכל ובגדים אתה עושה בכל מקרה גם בבית ההורים).

עד כאן יעוץ כללי שלא קשור לרכב אלא לחיים עצמם.

כעת לגבי הרכב. אל תקנה מיני לנסיעות בין עירוניות! אני אישית אפילו לא ממליץ סופר מיני.(למרות שיש סופר מיני שכן יבצעו את הנסיעות בצורה טובה)

איך שלא תסובב את זה, כל משפחתית כמעט תבצע את הנסיעות האלה יותר טוב.

אם אתה מוכן לקחת מימון, באזור ה85 כבר נכנסת לך אוריס היברידית בת כשלוש/ארבע.

הייתי ממליץ עליה אם אתה יודע בוודאות שאכן תסע 100 קמ ביום כפי שאתה מתכנן.

ב50 אלף לנסיעות ארוכות אולי כדאי לשקול דיזל כמו פלואנס שמורה אבל לקחת מעט סיכון באמינות - לדעתי, האמת ששמעתי עליה רק טוב.

אם אתה מעדיף אמינות על פני צריכת דלק, סיוויק\אוריס ב50 אלף יענו לך על כל הדרישות חוץ מחסכון בדלק.

אגב, אם אתה כבר מוכן להתפשר על נוחות הנסיעה וחוזק הרכב, למה אתה מעדיף פיקנטו?

קח לך מיקרה שתהיה הרבה יותר חסכונית מכל פיקנטו, זולה יותר, ואפילו תהנה קצת מפתיחה מהירה יותר.

אם כבר אתה עושה ויתור בתחום מסוים תראה שאתה יוצא ברווח בתחום אחר.(אלא אם כן אבזור חשוב לך מחסכון)

בהצלחה!

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה לבצע את הנסיעות האלו בסופר מיני, כל עוד מדובר על סופר מיני מודרנית וחזקה יחסית.

הרבה מהאנשים שעובדים איתי עושים את הנסיעות האלו במכוניות סופר מיני שונות ואין להם שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין בעיה עם ידנית אז הרכב החדש הכי טוב בסכום של 85K זה רנו קליאו דור 5 ידנית, אין מה להשוות בינה לבין אף אופציה אחרת מבין רכבי המיני המקבילים החדשים. 

מה שכן זה באמת המון קילומטר נסיעה ליום, לא יודע כמה ערך ישאר ממנה עוד כמה שנים כאלו. 

אני גם בדיעה שעדיף משומשת, לפחות שלא תאבד כל כך הרבה על ירידת ערך של רכב חדש ושחוק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1426 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...