Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הקשר בין פתיחת דלת נוסע לבין פעולת המאוורר? (ברלינגו 2016)

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני הייתי מנתק את חיישן הטמפ' החיצונית ובודק שוב פעם איך המערכת עובדת. אולי אין קשר בין הטמפ' החיצונית להפעלת המאוורר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, מרק10 כתב:

אני הייתי מנתק את חיישן הטמפ' החיצונית ובודק שוב פעם איך המערכת עובדת. אולי אין קשר בין הטמפ' החיצונית להפעלת המאוורר.

אני מוכן לעשות את זה רק אם אפשר להגיע לפלג של המראה בלי לפרק את הריפוד של הדלת.

אם צריך לפרק את הריפוד - סליחה זה לא עד כדי כך מעניין אותי 🙂

הקשר בין הטמפרטורה החיצונית להפעלת המאוורר מאוד ברור, עשיתי כבר איזה 10 בדיקות. ב 34 מעלות הוא כבה, ב 35 מעלות מופעל. 

וכן בהחלט ב 35 מעלות מטבטלת מערכת Start&Stop רק שאין אותה בברלינגו עם גיר ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל ברור לגבי חיישן ופעולת מאוורר עם טמפרטורה מעל 35 מעלות אבל לי לא מסתדר דבר אחר איך זה קשור לפתיחת דלת ?

אין שינוי מהיר בחיישן טמפרטורה ,אלו שחייב להיות בדיוק על הגבול המעבר שזה גם על גבול והמצב קיצוני.

גם לי יש חיישן במראה לא קיים שינוי מהיר לוקח מספר שניות לדגימה לאיבוד נתונים.

יש מצב שבפתיחת דלק במצב שמנוע עובד נעשה דגימה של מחשב סוג של ריסט בתוכנה גילוי שחום מעל 35 מעלות ואז הפעלה מאווררים מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתיחת דלת יכולה להצביע על עמידה ממושכת או דימום מנוע קרוב ולכן המאוורר מקדים ונכנס לפעולה?

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר לדלת, זה רק ענין הטמפרטורה החיצונית שמשום מה, אולי בגלל מגעים רופפים, משנה את סיגנל החיישן כאשר פותחים את הדלת. 

למה זה קשור לטמפרטורה חיצונית? השד יודע..וגם כנראה יודע איזה מהנדס משועמם במרכז התכנון של פיג'ו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בדיוק, לדלת עצמה אין קשר.

מישהו עם פיז'ו/סיטרואן דיזל מהשנים האלו יכול לבדוק האם גם אצלו המאוורר פועל קבוע בטמפרטורה מעל 35 מעלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנה אפשרות נוספת: מחשב הרכב, ברגע שמזהה פתיחת דלת נוסע, מפסיק להתייחס לנתון שמספק החיישן במראה ומשערך את הנתון ממקור אחר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

מישהו עם פיז'ו/סיטרואן דיזל מהשנים האלו יכול לבדוק האם גם אצלו המאוורר פועל קבוע בטמפרטורה מעל 35 מעלות?

אנסה לזכור בחמסין הבא

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.5.2020 בשעה 23:17, Buki כתב:

פותח את דלת הנסע, לאחר מספר שניות המאוורר מפסיק.

סוגר את הדלת, לאחר מספר שניות המאוורר מתחיל לעבוד שוב ועובד רצוף.

פותח שוב את הדלת בצד הנוסע - מפסיק.

סוגר את הדלת - שוב מתחיל. 

לפני 5 שעות, danniel כתב:

אין קשר לדלת, זה רק ענין הטמפרטורה החיצונית שמשום מה, אולי בגלל מגעים רופפים, משנה את סיגנל החיישן כאשר פותחים את הדלת. 

למה זה קשור לטמפרטורה חיצונית? השד יודע..וגם כנראה יודע איזה מהנדס משועמם במרכז התכנון של פיג'ו. 

זו גם דעתי. 

לפני 5 שעות, Buki כתב:

כן בדיוק, לדלת עצמה אין קשר.

התבלבלתי...

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, yuvk כתב:

התבלבלתי...

הדלת עצמה לא קשורה. חיישן שמדווח דלת פתוחה/סגורה ומדליק את האור הפנימי לא קשור. 

מה שקשור זה רק חיישן טמפרטורה חיצונית שנמצא במראה הימנית. 

לא הצלחת עדיין להבין מדוע פתיחת הדלת גורמת לשינוי (לא תמיד עקבי) בקריאה של החיישן הזה. 

בעיקרון החיוט שעובר לדלת לא נקרע כל כך מהר, נדיר שיש עם זה תקלות. וזה לא אוטו ישן. 

לגבי למה בכלל צריך את הקירור הזה מעל 35 מעלות, אין לי מושג. אבל צריך לקחת בחשבון שבדרך כלל, ב 99% מהזמן בטמפקטורה חיצומית מעל 35 מעלות המהג מדליק מזגן אז המאוורר עובד בכל מקרה לטובת המזגן.

למה החליטו שצריך להפעיל אותו גם ללא מזגן, לא ברור. כמו שרשמתי בהתחלה, אולי לטובת קירור כללי של תא המנוע, לא של המנוע עצמו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי ומצאתי ציטוטים מפורום ברלינגו לגבי צמת החיווט. למשל:

https://www.berlingoforum.com/thread-13315.html

https://www.berlingoforum.com/thread-991.html

Popped into my local Citroen Dealer today and was told that the sensors are £23.50+vat but he went on to tell me they don't go wrong that often, so before I purchase a new one I should check the connections as that can seemingly give a false reading. 

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל יכול להיות אבל זה בבריטנה, מדינה עם מזג אוויר הרבה פחות ידידותי משלנו למחברים חשמליים ושנית אצלם צד ימין זה דלת נהג, דלת שנפתחת בתדירות יותר גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Buki כתב:

הכל יכול להיות אבל זה בבריטנה, מדינה עם מזג אוויר הרבה פחות ידידותי משלנו למחברים חשמליים ושנית אצלם צד ימין זה דלת נהג, דלת שנפתחת בתדירות יותר גבוהה.

אם אתה נהג באובר אז דלת צד הנוסע או דלת אחורית נפתחת מספר פעמים רב יותר מדלת הנהג. 😃

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...