Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

    היי, היי אתה (או את) שם!

    אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

    אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

    אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.
     

Recommended Posts

בשעה טובה מכרתי את הרכב השני. עדיין לא קניתי רכב במקומו, ולכן החלטתי לבטל את הביטוח. מדובר בביטוח חובה + ג' שנשארו לו 20 ימים עד סיומו. פניתי לסוכנות הביטוח שלי, ונאמר לי שהביטוח יבוטל, אך ע"פ ההנחיות מחברת הביטוח, מכיוון שנשאר פחות מחודש לתום הביטוח אינני זכאי להחזר. לא מדובר בהרבה כסף, (בערך 100ש"ח), אבל מכיוון שחברת הביטוח לא הייתה מוותרת לי בקלות על 100 ש"ח, החלטתי לבדוק את הנושא...

 

לאחר בירור קצר בגוגל, קיבלתי רושם שחברת הביטוח אמורה להחזיר את הסכום היחסי ללא קשר למספר הימים שנשארו. ע"פ הכתוב באתר משרד האוצר:

לגבי ביטוח החובה: "אם הביטול נעשה על ידי המבוטח עקב מכירת הרכב, גניבה של הרכב או יציאתו מכלל שימוש - סכום ההחזר שיקבל המבוטח יהיה יחסי לתקופה שלא נוצלה."

לגבי צד ג' ומקיף: "חשוב לציין כי במקרים של ביטול פוליסה עקב העברת בעלות ברכב המבוטח, עקב החזרת רישיון הרכב למשרד הרישוי או עקב פטירת נהג שהיווה נהג יחיד, יוחזר החלק היחסי מדמי הביטוח ששולמו. ראה בהקשר זה סעיף 26(א) לפוליסה התקנית לביטוח רכב פרטי."

 

כלומר, בעת מכירת רכב, ישנה זכאות ע"פ חוק, להחזר מלא של החלק היחסי של כל הביטוחים (חובה / צד ג' / מקיף). שום עמלות ושום תנאים.

 

האם אני טועה, או שעושים עלי (ועל אחרים) סיבוב בשיטת המצליח?

שתף הודעה זו


קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכרתי רכב שהיה בחודש האחרון של הביטוח ( אצלי עברו רק 3 ימים מתחילת החודש האחרון) וקיבלתי החזר.


Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שתף הודעה זו


קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא טועה

 

צעקה אחת במייל ותקבל את ההחזר המגיע לך


ישראל סבא בסבבא של :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שתף הודעה זו


קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי במיילים, אבל בנימוס... רציתי לברר לפני שאני צועק.

מעניין אם זה באמת הנחיה של חברת הביטוח, או יוזמה מקומית של סוכנות הביטוח.

 

מישהו נתקל במקרה דומה? זה נפוץ? אני יודע שהם אוהבים לעשות את הקטע של "אין לך את תעודת הביטוח המקורית? כמה חבל שלא נוכל להחזיר לך", אבל זה משום מה חוקי. לא לשלם בגלל שנשאר פחות מחודש, סיפור אחר לגמרי.

שתף הודעה זו


קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

  Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...