Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם, הרי אפשר להגיב גם בלי, וממש לא בא לנו להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

stum

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

Recommended Posts

קראתי את כל השרור ומדהים בעיני איך זה עבר מנושא השרשור, למחירי הדיור, לפוליטיקה ואז לעסקי מזון ומה טעים.

אם נחזור רגע לנושא השרשור - יש משבר ויש מיתון, עם הזמן אני שם לב ליותר יותר סימנים.

נתחיל מזה שלאחרונה כמות קורות החיים שאני מקבל בתחם שלי (הייטק) קפצה.

יש חברות שקיצצו בשכר ופיטרו (עם זאת יש הרבה חברות שהרוויחו מהמצב ומגייסות יותר) ורואים הרבה מעבר בין עבודות כרגע.

ההייטק במצב טוב יחסית וזה נראה בינתיים כאילו מדובר במכה קלה בכנף, אבל בשאר התחומים במשק הקושי מתחיל להיערם, יש המון אנשים מובטלים, המון.

בארה״ב כבר נתחיל גל פשיטות רגל:  https://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3823370,00.html

״ג'יי.סי פני היא הקמעונאית הרביעית בארה"ב שמגישה החודש בקשה לפשיטת רגל - אחרי J.Crew, ניימן מרקוס ו-Stage Stores.״

אפשר לטעון שחלק מהקמעונאיות האלה כבר היו גם ככה בדרך למטה (זה נכון), אבל היה להם עוד סיכוי לעשות שיפט בעסקים שלהם ואולי להציל את החברה. מה שהקורונה מנעה מהם לעשות כי היא האיצה את הנפילה.

טראמפ מחפש אשמים כי תכף בחירות אז הוא חוזר למלחמות הסחר עם סין מה שמאוד ישפיע על הכלכלה העולמית.

חברות תיירות בקשיים, הרבה צרכנים לא קיבלו עדיין כספים חזרה על חופשות שהתבטלו (אני ביניהם). 

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מאלה שעדיין לא הרגישו את הפגיעה ירגישו אותה מאוחר יותר. היום הרבה פרוייקטים כבר תוקצבו ויצאו לדרל אבל אף אחד לא יודע אם יצאו פרוייקטים חדשים.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)
לפני 35 דקות, wa11a כתב:

אפשר לטעון שחלק מהקמעונאיות האלה כבר היו גם ככה בדרך למטה (זה נכון), אבל היה להם עוד סיכוי לעשות שיפט בעסקים שלהם ואולי להציל את החברה. מה שהקורונה מנעה מהם לעשות כי היא האיצה את הנפילה.

טראמפ מחפש אשמים כי תכף בחירות אז הוא חוזר למלחמות הסחר עם סין מה שמאוד ישפיע על הכלכלה העולמית.

חברות תיירות בקשיים, הרבה צרכנים לא קיבלו עדיין כספים חזרה על חופשות שהתבטלו (אני ביניהם). 

הקורונה האיצה הרבה מאוד תהליכים שהתרחשו שנים מאחורי הקלעים.

הדבר ש-grinds my gears בזמן האחרון זה כל כתבות הבכי שעושים על "הדור האבוד" צעירים בני 20 שמצאו את עצמם "קורבנות" לקורונה וכמה החיים שלהם נהרסו ואין להם יותר סיכוי להשתקם. 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5730368,00.html

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3822691,00.html

https://www.ynet.co.il/economy/article/H10ju8VKI

ואני חשבתי שהדור האבוד היה הדור שנלחם במלחמת העולם הראשונה, ראה את חבריו מתים בחזית וממגפת השפעת הספרדית, חזרו הביתה מכורים לסמים קשים וטראומה מהחזית רק בשביל לחטוף בפרצוף את השפל הכלכלי הגדול שנמשך 15 שנים. אבל אולי אני טועה וחוסר אפשרות לצאת לטיול אחרי הצבא זה אירוע טראומתי באותה מידה. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

כימגאי איך משיחה על שיפודי פרגית קפצת לבחורות בת"א?

• מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הפרגיות הזכירו לו.

• מצחיק 2

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 54 דקות, ChemGuy85 כתב:

הקורונה האיצה הרבה מאוד תהליכים שהתרחשו שנים מאחורי הקלעים.

הדבר ש-grinds my gears בזמן האחרון זה כל כתבות הבכי שעושים על "הדור האבוד" צעירים בני 20 שמצאו את עצמם "קורבנות" לקורונה וכמה החיים שלהם נהרסו ואין להם יותר סיכוי להשתקם. 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5730368,00.html

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3822691,00.html

https://www.ynet.co.il/economy/article/H10ju8VKI

ואני חשבתי שהדור האבוד היה הדור שנלחם במלחמת העולם הראשונה, ראה את חבריו מתים בחזית וממגפת השפעת הספרדית, חזרו הביתה מכורים לסמים קשים וטראומה מהחזית רק בשביל לחטוף בפרצוף את השפל הכלכלי הגדול שנמשך 15 שנים. אבל אולי אני טועה וחוסר אפשרות לצאת לטיול אחרי הצבא זה אירוע טראומתי באותה מידה. 

מה שאני אוהב בכתבות של ווינט על האלו שנפגעו קשה מהקורונה,זה הקטע שכולם מבלבלים שם את המח שהם צריכים לרדת ברמת חיים שלהם,לא יכולים לאכול 3 פעמים ביום מסעדה וידה ידה...ממש כואב לי הלב בשבילהם.

רק מראה עד כמה אנשים פה חיו בכך שכל הזמן יהיה בסדר ואף לא תגיע אלהיים תקופה שחורה.

ציטוט

"בשעות הפנאי שנוצרו לי אני מתנדב בחלוקת מזון כדי לא להשתגע לבד בבית", מספר שלום. "אני רואה אם חד הורית עם שבעה ילדים שאין לה מה לאכול, ואני מנסה למצוא בשבילה תרומות. פשוט זוועה מה שהולך פה, מדינה מחורבנת מכל הכיוונים".

לא הבנתי מה הוא רוצה,הבחורה החליטה להוליד שבעה ילדים,אנחנו אמורים לרחם עלייה?

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני כשעה, arturkopit כתב:

לא הבנתי מה הוא רוצה,הבחורה החליטה להוליד שבעה ילדים,אנחנו אמורים לרחם עלייה?

מזה אני מבין שאין לך ילדים.

עזוב אם הסיפור נכון או לא נכון - אמא ל7 ילדים, נשמע לך הגיוני לתת לה ולהם לרעוב למוות בישראל 2020 ?

אז כן, אנחנו כן אמורים לרחם עליה וכן אנחנו כן אמורים לתת לה את המינימום (אפילו קצת יותר) כדי שתוכל היא והילדים שלה להתקיים

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

^ מה זה קשור?

הדבר היחיד שהמדינה אשמה בו בהקשר של מטומטמת עם שבעה ילדים, זה שהיא תמכה באופן אקטיבי בהשרצה חסרת רסן.

לא צריך לתת לאף אחד למות מרעב. צריך לחנך אנשים מטומטמים לשים קונדום, לקחת גלולות, לקשור את החצוצרות או כל דבר אחר.

כותבים מאות פוסטים על חסרי אחריות שקונים רכב בהלוואת בלון. מה זה רווק עם רכב ב100,000 אל מול זוג מפגרים שגוזרים עוני וחיים מתרומות על ילדים, כי הם לא מסוגלים לצאת מימי הביניים?!

• תודה 1
  • עצה טובה! 3

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
פורסם (נערכה)
לפני 1 שעה, arturkopit כתב:

רק מראה עד כמה אנשים פה חיו בכך שכל הזמן יהיה בסדר ואף לא תגיע אלהיים תקופה שחורה.

החבר'ה האלה באמת לא מכירים מציאות אחרת.  

המשבר הכלכלי הקשה האחרון שפקד את ישראל היה ב-2001-2002 באינתיפאדה השנייה באותה תקופה הם בקושי נגמלו מחיתולים. משבר 2008 פסח עלינו. ב-20 השנים האחרונות ישראל נהנתה מצמיחה חסרת תקדים, אקזיטים, עלייה ברמת חיים לצד עלייה במחירי נכסים ויוקר מחייה. אי אפשר להאשים אותם שהם פתאום בשוק שאי אפשר לטוס לחו"ל והם לא יכולים לאכול בחוץ. מה שמעצבן אותי זה שהתקשורת מתמקדת באנשים שיהיה להם הכי קל להשתקם סה"כ חבר'ה צעירים, בריאים, ללא התחייבויות קצת מהדקים את החגורה ועוברים את זה בשלום. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • תודה 1

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לדון על בחירת הכתבות של התקשורת, זה כמו לדון ברצינות על בחירת הזוגות ב"חתונה במבט ראשון" 

הם יודעים טוב מאוד מה צריך לעשות, ומה לא צריך לעשות, העניין הוא שזה בכלל לא מעניין. 

מעניין אך ורק מה מביא לקליקים ולרייטינג. 

משרת בקריה וסובל? האישה/חברה מרביצה לך? סתם מחפש כתף לבכות עליה? אין בעיה!

״גש לאפסנאות וחתום על שק אשכים״.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 57 דקות, stum כתב:

מזה אני מבין שאין לך ילדים.

עזוב אם הסיפור נכון או לא נכון - אמא ל7 ילדים, נשמע לך הגיוני לתת לה ולהם לרעוב למוות בישראל 2020 ?

אז כן, אנחנו כן אמורים לרחם עליה וכן אנחנו כן אמורים לתת לה את המינימום (אפילו קצת יותר) כדי שתוכל היא והילדים שלה להתקיים

מזה משנה אם יש לי ילדים או אין לי?

אנחנו אמורים לצ'פר אדם אשר בחר להוליד 7 ילדים כאשר אין לו כסף?על מה ולמה?

לתת לה לרעוב?לא.אבל מה זה המינימום בשבילך?להעניק לה קצבת ילדים על 7 ילדים?לא נראה לי הגיוני בעליל.

אנחנו לא אמורים לשלם על הטעויות שלה.היא רוצה כסף?שביבי יתרום לה מהכיס האישי שלו,לא מהכסף של המדינה.

אני גם לא אופתע אם זאת אישה חרדיה.

לפני 40 דקות, ChemGuy85 כתב:

החבר'ה האלה באמת לא מכירים מציאות אחרת.  

המשבר הכלכלי הקשה האחרון שפקד את ישראל היה ב-2001-2002 באינתיפאדה השנייה באותה תקופה הם בקושי נגמלו מחיתולים. משבר 2008 פסח עלינו. ב-20 השנים האחרונות ישראל נהנתה מצמיחה חסרת תקדים, אקזיטים, עלייה ברמת חיים לצד עלייה במחירי נכסים ויוקר מחייה. אי אפשר להאשים אותם שהם פתאום בשוק שאי אפשר לטוס לחו"ל והם לא יכולים לאכול בחוץ. מה שמעצבן אותי זה שהתקשורת מתמקדת באנשים שיהיה להם הכי קל להשתקם סה"כ חבר'ה צעירים, בריאים, ללא התחייבויות קצת מהדקים את החגורה ועוברים את זה בשלום. 

אני לא רחוק מהם בגיל.הייתי ילד קטן ב2001-2002 לא הבנתי את ההשפעה זה ולא הרגשתי אותה.

זה שהמדינה התפתחה ב20 שנה האחרונות ויש תרבות בעולם של צריכה,אינסטגרם וכדומה...לא משנה את העובדה שבכל תקופה יכולה להיות לך תקופה "שחורה\קשה" בחיים.אני מבין שהם רק סיימו צבא וכדומה...אבל זה לא משנה את העובדה שיש חב'רה בגילם שמכירים מציאות אחרת-מציאות יותר קשה .

הם חיו בסוג של בועה ועכשיו היא התפוצצה והם "נדפקו"[ממש ממש לא,סה"כ טיול]אז כן אפשר להאשים אותם בכך שהם סירבו לראות שיש מציאות אחרת ממה שהם חיים בה.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא שחור ולבן. אמנם אני מסכים שהמדינה לא צריכה להתעסק בהנדסה חברתית ובעידוד ילודה, אבל אם לא מדובר בחרדים שבחרו בחיי עוני אלא במשפחה עובדת ויצרנית שהתקיימה בכוחות עצמה עד המשבר הזה?

לא צריך לצ'פר אנשים על זה שיש להם ילדים אבל מצד שני לא צריך להגיע למצב שקבצנים והומלסים נלחמים על טריטוריה ברחובות. זה לטובת כולם, גם מי שלא צריך עזרה.

.Volvo 740. It's hip to be square

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
לפני 1 שעה, arturkopit כתב:

אנחנו אמורים לצ'פר אדם אשר בחר להוליד 7 ילדים כאשר אין לו כסף?על מה ולמה?

אתה לא מצ'פר את ההורים אלאמציל את הילדים. אני לא מנהל מלחמה עם דביל על הגב של הילדים שלו.

לא יודע מה איתך אבל אני לא אשן טוב בלילה אם אדע שיש ילד רעב שיכולתח לעזור לו ולא עשיתי כלום.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
אתה לא מצ'פר את ההורים אלאמציל את הילדים. אני לא מנהל מלחמה עם דביל על הגב של הילדים שלו.

לא יודע מה איתך אבל אני לא אשן טוב בלילה אם אדע שיש ילד רעב שיכולתח לעזור לו ולא עשיתי כלום.
וואלה,יש מיליוני ילדים רעבים בעולם ולא נראה לי זה מפריע לך לישון.
הדבר הכי טוב לילד יהיה לשלוח אותו לאימוץ למשפחה עם יכולות ,או למקום כמו 'כפר הילדים' ששם יהיה לו סיכוי יותר גבוהה להצלחה וירחיק אותו מהרחוב.

לתת עוד כסף להורים?צ'יפור של המשפחה,לא עזרה אמיתית לילד.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

או שפספסת או שהתעלמת מה "יכולת לעזור לו". 

אם אני יכול לעזור אז אני עוזר. עזרתי בעבר ואעזור גם בעתיד למרות המחיר האישי ששילמתי ועדיין משלם.

שתף הודעה זו

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...