Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיתון כלכלי ? מישהו מרגיש משהו ?

stum
שימו לב! השרשור הזה בן 1053 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

בן אדם שאין לו מספיק כסף בשביל משולש פיצה ומתעקש לגור בשכונה "נחשבת" בתל אביב רק כדי להיות מגניב הוא אולטרה דביל אבל כמה באמת כאלה יש?

המון.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא באמת. גם חברים שמחפשים דירה עכשיו מספרים שבערך לשבוע היתה תחושה שרבים עוזבים, וזה די נגמר.

וזה אכן עניין של עלות - תועלת. אני גם לא הייתי משלם 9000 לשלושה חדרים. לדעתי זה הרבה יותר מהממוצע, אבל אני עוקב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נשמע כמו תייר ש"רוצה לחוש את האווירה". בסופו של דבר לכל אחד סדר עדיפויות, אבל אני מתקשה לראות את הטעם להפוך לעבד של שכר טירה.*

יש איזה נקודת איזון, וכמה צעירים שאני מכיר שמים אותה בצד המגניב, לא בצד הכלכלי. עולה להורים שלהם הרבה כסף.

*שכר טירה, מתוך אתר "דורבנות" הוא שכר דירה שבמקום אחר מספיק לשכירת טירה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, יבגניפ כתב:

לא באמת. גם חברים שמחפשים דירה עכשיו מספרים שבערך לשבוע היתה תחושה שרבים עוזבים, וזה די נגמר.

כנראה גל הנטישה הראשוני די נרגע. רבים עדיין יושבים על הגדר מחכים לראות מה יקרה. 

ציטוט

וזה אכן עניין של עלות - תועלת. אני גם לא הייתי משלם 9000 לשלושה חדרים. לדעתי זה הרבה יותר מהממוצע, אבל אני עוקב.

מעל הממוצע כן, אבל לא בצורה קיצונית. דירה 3 חדרים בצפון הישן מושכרת ב-7,000 - 7,500. נניח אם מדובר בדירה משופצת עם חנייה 9,000 נשמע "סביר". 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, כשגרתי עם שותף, התחלנו ב-6000, אבל זה היה מזמן. היום כנראה ממוצע לדירה כזו הוא 7000.

לפני 22 דקות, sperial כתב:

אתה נשמע כמו תייר ש"רוצה לחוש את האווירה". בסופו של דבר לכל אחד סדר עדיפויות, אבל אני מתקשה לראות את הטעם להפוך לעבד של שכר טירה.*

אתה מדבר אליי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מדבר על ההתעקשות לגור באמצע של הצנטרום ולשלם שכר דירה על גבול היכולת או מעבר לה. אני מבין שאתה לא בקטגוריה. 

ככל הנראה כתבנו הודעות במקביל, אני על הטלפון אז מקליד לאט ומנסה לתקן שגיאות, כך שלפעמים התגובה היא כמה הודעות לאחור.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה. וכן, גם זה קורה. אנשים כאלו ממלאים את הערים הגדולות בעולם מאז שהן קיימות. לפעמים הם מצליחים ולפעמים לא. אני מניח שזה גם עניין של גיל, וצריך לזכור שבארץ הכל מתחיל בגיל מאוחר יותר.

אני, בכל מקרה, גם לא מאמין שצריך לשלם כל מחיר על הזכות לגור במקום מסוים, גם אם מאוד אוהבים אותו. אם עליית המחירים תמשך, העיר באמת תתרוקן, וזה לא ישרת אף אחד. העיריה, כאמור, כנראה מבינה את זה. והאמת שהדבר הכי טוב שהם יכולים לעשות, זה לדחוף להרס של בערך כל הצפון הישן והחלפתו בבניינים בני 7-8 קומות, עם מבחר דירות בגדלים שונים. אבל זה מאוד מאוד רחוק ובטח גם לא באמת יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תושבים זה נטל כלכלי על העיר. כל עיר מנסה למצוא את האיזון בין תושבים, סוג התושבים ועסקים. עסקים הם אלו שבאמת מייצרים הכנסה עבור העיר בזכות ארנונה (ועוד שלל אגרות) שהיא פי כמה וכמה לעומת ארנונה של תושב שברוב המקרים, לא מכסה את העלות של העירייה פר תושב. כמובן שהתושבים בסוף משלמים על אותה ארנונה במחירים גבוהים בחנויות, בתי הקפה והמסעדות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ אני לא מחובבי תל אביב ומעולם לא הייתי. אבל אני מניח שחלק מהקסם של הצפון הישן הוא אופי הבניה הלא גבוהה. גם הסמטאות יתקשו לתמוך בשילוש מספר התושבים, מן הסתם יהיה צורך בהרבה מאד עבודות תשתית, אפילו שינוי המפה. פרוייקט כזה יהיה מסובך, ממושך ויקר.

חוץ מזה, הליכי פינוי בינוי ממושכים מאד. מהזכרון אני מכיר בחיפה פרוייקט אחד גדול שבוצע (רמות רמז) ואני עדיין לא יודע עד כמה הוא מוצלח. יש עוד פרוייקטים בשלבים שונים של ביצוע ועוד כמה בתכנון, כנראה יעסיקו את העיריה כמה עשורים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום כמו הצפון הישן יורידו רחובות שלמים לפינוי בינוי או בקוביות.

בחיפה אני מכיר את הפינוי בינוי בכצנלסון,ונראה שהבעיה העיקרית תהיה לצאת משם בבקרים כשיהיה מבול של רכבים מהמרכז המסחרי ומהדירות לתוך הצומת המסכנה הזו בזיו.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל האיזור של חביבה רייק הוא פינוי בינוי שהסתיים.

הפרוייקט העצום באמת הוא הבניה באצטדיון קרית אליעזר - הרעיון הוא להעביר לשם את תושבי קרית אליעזר ואז לבנות מחדש את השכונה הזו. וגם "נוה דוד" שלא ברור לי איך היא מתקדמת בכיוון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, יבגניפ כתב:

סבבה. וכן, גם זה קורה. אנשים כאלו ממלאים את הערים הגדולות בעולם מאז שהן קיימות. לפעמים הם מצליחים ולפעמים לא. אני מניח שזה גם עניין של גיל, וצריך לזכור שבארץ הכל מתחיל בגיל מאוחר יותר.

אני, בכל מקרה, גם לא מאמין שצריך לשלם כל מחיר על הזכות לגור במקום מסוים, גם אם מאוד אוהבים אותו. אם עליית המחירים תמשך, העיר באמת תתרוקן, וזה לא ישרת אף אחד. העיריה, כאמור, כנראה מבינה את זה. והאמת שהדבר הכי טוב שהם יכולים לעשות, זה לדחוף להרס של בערך כל הצפון הישן והחלפתו בבניינים בני 7-8 קומות, עם מבחר דירות בגדלים שונים. אבל זה מאוד מאוד רחוק ובטח גם לא באמת יקרה.

אנשים ממציאים פנטנטים לשרוד לדוגמא תופעת שותפים מעל גיל 30, העברות בנקאיות מההורים, דירות מחולקות לא ראויות למגורי אדם, הפיכת הדירה ל-Airbnb מאחורי גבו של בעל הבית לפרק זמן קצר, סאבלטים ועוד. 

בסופו של דבר יש נקודת שבירה. מעניין איפה נמצאת נקודת שבירה של האנשים האלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, sperial כתב:

יבגניפ אני לא מחובבי תל אביב ומעולם לא הייתי. אבל אני מניח שחלק מהקסם של הצפון הישן הוא אופי הבניה הלא גבוהה. גם הסמטאות יתקשו לתמוך בשילוש מספר התושבים, מן הסתם יהיה צורך בהרבה מאד עבודות תשתית, אפילו שינוי המפה. פרוייקט כזה יהיה מסובך, ממושך ויקר.

לרוב הבניינים בסמטאות אין שום ערך ארכיטקטוני. מה שראוי לשימור נמצא בעיקר סביב אחד העם. הבנייה החדשה פה משתלבת יחסית עם הסביבה, אני לא יודע אם יש הנחיות מסוימות (בערים אחרות יש), אבל הבניינים החדשים נראים טוב. הקסם של האזור הוא גם לא רק ברחובות הקטנים, שישמרו גם בפינוי בינוי, אלא ביכולת שלך להגיע לכל מקום ברגל, באופן שבו גם הרחובות מחוברים ומייצרים בערך רשת.

שינוי תשית? העיריה תצטרך לתמוך בהמון שירותים נלווים, כמו גני ילדים, שירותי ניקיון וכו'. הגישה הכללית היא צמצום ברכב פרטי, וזה לגמרי הגיוני (וזה גם נעשה האמת) לקבוע שבבנייה חדשה תלך בכיוון הזה. 

לפני כשעה, ChemGuy85 כתב:

אנשים ממציאים פנטנטים לשרוד לדוגמא תופעת שותפים מעל גיל 30, העברות בנקאיות מההורים, דירות מחולקות לא ראויות למגורי אדם, הפיכת הדירה ל-Airbnb מאחורי גבו של בעל הבית לפרק זמן קצר, סאבלטים ועוד. 

אתה מפרט רשימה של דברים שלא נראים לצמ'גיא. אני מכיר המון אנשים שחיו עם שותפים אחרי גיל 30, מתוך בחירה, מכל מיני סיבות, שהן לא כלכליות. 

מה הבעיה בסאבלטים אני גם לא יודע - אם זה מוסכם על בעל דירה או לא איכפת לו.

לצורך העניין, אני לא הייתי מסבלט את הדירה שאני גר בה, כי פחות בא לי שאנשים זרים ישנו לי במיטה. אבל הרעיון הבסיסי של airbnb הוא זה. ועדיין יש אשכרה בעלי דירות בעולם שבאמת משכירים את הדירות שלהם ככה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, sperial כתב:

כל האיזור של חביבה רייק הוא פינוי בינוי שהסתיים.

הפרוייקט העצום באמת הוא הבניה באצטדיון קרית אליעזר - הרעיון הוא להעביר לשם את תושבי קרית אליעזר ואז לבנות מחדש את השכונה הזו. וגם "נוה דוד" שלא ברור לי איך היא מתקדמת בכיוון.

קריית אליעזר שכונה של זקנים עולי ברה"מ,

לא בטוח שתהיה שם הסכמה למהלך הזה.

הייתי שם פעם אחת בטעות,איזור דיי גרוע.

לגבי תל אביב,המון בניה על עמודים מהשנים שבהן לא פחדו מרעידות אדמה.

אם לא יחזקו וישפצו עכשו,זה יקרה בלית ברירה ברעידת האדמה הבאה שתהיה כשהכל יפול.

עריכה אחרונה על ידי halperin96

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@יבגניפ

לגבי צפון ת"א - התכוונתי לכך שמדובר בבניינים יחסית קטנים. אין התיחסות לערך הארכיטקטוני. בניית בנינים של 7-8 קומות תצופף מאד את השכונות. מן הסתם יימצאו קונים ושוכרים גם בתנאים האלה.

@halperin96

קריית אליעזר שכונה ותיקה מאד של שיכוני רכבת, מה שיפה בה הוא שהמרווחים בין הבתים גדולים. אכן מדובר באוכלוסיה יחסית חלשה. מה שמיוחד בפרוייקט הזה הוא שלא יהיה לתושבים שלב ביניים של מגורים בשכירות עד השלמת הפרוייקט, אלא שהם יקבלו דירות בבניינים החדשים שנבנים באצטדיון, ואז הבניינים הישנים יהרסו לטובת בניה חדשה.

בשנים האחרונות החוקים השתנו מאוד לטובת ביצוע פרוייקטי תמ"א 38, עם הרבה יותר אפשרות לאלץ אנשים לחתום עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...