Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה מקרי רצח בזוגיות תמיד מצד הגברים?

Bob Ross
שימו לב! השרשור הזה בן 1408 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 17 דקות, Asaf-R כתב:

מעניין מה גרם לעלייה ב-2018 ולאחר מכן לירידה ב-2019 (ב-50%)? האם סתם טעות סטטיסטית או משהו אחר?

אל תתיחס לזה כאל סטטיסטיקה מכמה סיבות:

1. 174 קורבנות בעשור מבחינה סטטיסטית זה לא טווח רחב מספיק כדי להתייחס לזה כאל סטטיסטיקה.

2. יש כאן גניבת דעת ממדרגה ראשונה.

מתוך ה-174 81 נרצחו ע"י בן זוג, עוד 16 ע"י בן זוג לשעבר, בגלל שהמספרים לא מסתדרים אני אניח שזה ללא 2020 משמע סה"כ 85 ע"י בן זוג ו-16 ע"י בן זוג לשעבר.

מה הקשר בין הנושא, ובין נניח אלו שנרצחו ע"י בן (16), אח (17), קרוב משפחה אחר (23), או אפילו לא ידוע (16)?

אם ניקח רק את החלקים הרלוונטיים נגלה שמספר הנרצחות ע"י בן זוג הם משנת 2011 וקדימה:

14, 13, 11, 8, 9, 6, 9, 7, 4, 4

וע"י בן זוג לשעבר:

4, 0, 4, 1, 2, 2, 1, 2, 0, 0

אז אם כבר לשחק בארגז החול של הנתונים, דווקא לאורך השנים יש ירידה משמעותית

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • מעניין 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 שעה, Bob Ross כתב:

מעניין מה שאתה אומר הנס. אתה בעצם טוען שהכל ביולוגי? "חווטנו" ביולוגית להיות אלימים יותר מהמין השני?

יותר ישירה.

אלימות פיזית היא אלימות "ישירה".

בבתים שיש בהם התעללות, מצד האישה זאת בדרך כלל התעללות מילולית או רגשית. שמצידה גורמת לתגובה פיזית מצד הגבר (כי הוא ישיר), וככה יש יותר מקרי רציחות של נשים על ידי גברים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שאלה בכלל בנוגע להתפרצויות אלימות אצל גברים? 

מי הולך מכות בבית הספר? 

מי שולט באיגרוף וכל הספורט האלים הזה?

רק עכשיו נשים התחילו קצת להתקרב לנושא כמו ב UFC וכדומה.

ובנוסף מרבית המקרים אכן קורים במגזר החלש, ובעדות בהם רצח על כבוד המשפחה נחשב מעשה נורמלי לצערי.

התנכרויות בין בני זוג גרושים לא נחשב כמעשה אלימות אבל לכו תדעו מה עובר לאותו הגבר בראש ומתי זה מתפוצץ אצלו.

עריכה אחרונה על ידי liav12
  • מעניין 1

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, mh53 כתב:

גברים מתאבדים ועל זה אתה לא שומע

עריכה אחרונה על ידי Bob Ross
  • מבאס 2
לפני 16 שעות, Transporter כתב:

אתה לא מקבל שום זרע בפה אני לא יודע מה אתה עושה עם המקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבעד לשאלה שבכותרת, הנפגעים הכי גדולים של סגר הקורונה הם הסובלים מאלימות במשפחה. ילדים, נשים או גברים שנשארים כלואים הלכה למעשה עם המתעללים שלהם.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

פחחחחחחחחחחח 

אישה בעולם המודרני יכולה לרסק חיים של גבר ב-5 דקות שיחה טלפון. 

אז אל תתקין טלפון במטבח. זהו. היא לא יכולה לצאת משם וגם אין לה טלפון. ניצחת.

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ChemGuy85 כתב:

פחחחחחחחחחחח 

אישה בעולם המודרני יכולה לרסק חיים של גבר ב-5 דקות שיחה טלפון. 

כימגיא, אתה יודע שאני אוהב אותך, אבל נראה לי לא הבנת את כוונת המשורר פה.

הוא לא אמר שנשים הם מלאך תמים שלא מסוגלות לפגוע בגבר בצורות אחרות, הוא סה"כ אמר דבר נכון - שברגע שגבר משתמש בכח הפיזי שלו ,

בעליונות הפיזית שלו על אשה שלא יכולה  להתנגד לכוחו הפיזי הרב בהשוואה אליה,  הופך את האשה באותו רגע לקורבן, ואותו לאפס מאופס. אין על כך שום עירורין.

אין שום תירוץ לאלימות נגד נשים. שום תירוץ. אחת כמה וכמה שמדובר על אונס או רצח.  וזה לא משנה בכלל אם אותה אשה התעללה בך נפשית שנים על שנים,

רוקנה לך את חשבון הבנק, או בגדה בך, ברגע שהרמת יד עליה,כל הדברים האלה שהיא עשתה לך פשוט לא מעניינים. לא אותי, ובטח לא את בית המשפט.

לא טוב לך בזוגיות? אשתך משפילה אותך? בוגדת בך? מתעללת בך ? קח את הרגליים , תקום ותעזוב אותה. אל תהייה "גבר" בזה שתרים עליה את היד,

תהייה גבר בזה שתאזור אומץ, קח אחריות על החיים שלך, תפסיק לרחם על עצמך ועל הנסיבות שהביאו אותך עד הלום ופשוט תקום ותעזוב. 

• רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעזוב רגע גברים/נשים (לא נעים) - אני מעדיף לדבר על קרנפים וסוסים.

בהינתן מצב תיאורטי שבו לקרנפים ולסוסים רמות אלימות זהות לגמרי (שניהם עונים בדיוק את אותן תשובות בשאלון) =>

הקרנפים יהרגו יותר חיות, מכיוון שהם חזקים יותר מסוסים. פיזיקה פשוטה.

זאת הסיבה שתחרויות של אמנויות לחימה תמיד מחולקות למשקלים.

אני עדיין סבור שרמות האלימות אצל הקרנפים גבוהה יותר - זה מתבטא בשאלונים ויש לזה מדדים,

אם כי כמו כל דבר שקשור לפסיכולוגיה, המדד קצת יותר מעורפל ממשהו קל למדידה כמו מאסת שריר.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Bob Ross כתב:

כימגיא, אתה יודע שאני אוהב אותך, אבל נראה לי לא הבנת את כוונת המשורר פה.

הוא לא אמר שנשים הם מלאך תמים שלא מסוגלות לפגוע בגבר בצורות אחרות, הוא סה"כ אמר דבר נכון - שברגע שגבר משתמש בכח הפיזי שלו ,

בעליונות הפיזית שלו על אשה שלא יכולה  להתנגד לכוחו הפיזי הרב בהשוואה אליה,  הופך את האשה באותו רגע לקורבן, ואותו לאפס מאופס. אין על כך שום עירורין.

אין שום תירוץ לאלימות נגד נשים. שום תירוץ. אחת כמה וכמה שמדובר על אונס או רצח.  וזה לא משנה בכלל אם אותה אשה התעללה בך נפשית שנים על שנים,

רוקנה לך את חשבון הבנק, או בגדה בך, ברגע שהרמת יד עליה,כל הדברים האלה שהיא עשתה לך פשוט לא מעניינים. לא אותי, ובטח לא את בית המשפט.

לא טוב לך בזוגיות? אשתך משפילה אותך? בוגדת בך? מתעללת בך ? קח את הרגליים , תקום ותעזוב אותה. אל תהייה "גבר" בזה שתרים עליה את היד,

תהייה גבר בזה שתאזור אומץ, קח אחריות על החיים שלך, תפסיק לרחם על עצמך ועל הנסיבות שהביאו אותך עד הלום ופשוט תקום ותעזוב. 

נו בחיאת

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Bob Ross כתב:

זה לא משהו שהוא נכון באופן גורף.

בחלק מהמדינות אישה שעברה התעללות והורגת או רוצחת את בן הזוג המתעלל, טווח העונש נע בין הגנה עצמית (משמע אין עונש) ועד עונש מופחת בגלל סעיף הריגה מצומצם כלשהו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ היו מספר מקרים כאלה - אשה שהרגה בעל מתעלל או ילד שהרג אב שהתעלל באם - לפחות חלקם הסתיימו בחנינה לאחר זמן מסויים. הייתי מכניס לקטגוריה  גם מקרים כמו הבחור שהרג את מי שאנס אותו כנער.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסתבר שגם אצלנו לאחר הרפורמה בעבירות ההמתה יש כזה חוק:

ציטוט

מעבר מענישה מופחתת לאחריות מופחתת -  לפני הרפורמה החוק איפשר הקלה בעונש מאסר עולם כאשר מעשה ההמתה בוצע בנסיבות שונות, למשל כאשר העושה היה במצב של מצוקה נפשית קשה עקב התעללות חמורה ומתמשכת בו או בבן משפחתו בידי המנוח, או כאשר העושה סבל מהפרעה נפשית חמורה שהגבילה את יכולתו להבין את המעשה ולהימנע ממנו. ברפורמה הענישה המופחתת מוחלפת בעבירה חדשה של המתה בנסיבות של אחריות מופחתת, שתאפשר לתת תיוג נכון יותר למעשה ולמידת האשמה של העושה. כך למשל, אשה מוכה שעקב מצוקה נפשית קשה המיתה את בן הזוג המתעלל תורשע לא ברצח אלא בעבירה של המתה בנסיבות של אחריות מופחתת. העונש בצד עבירה זו הוא עשרים או חמש עשרה שנה, בהתאם לנסיבה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

בחלק מהמדינות אישה שעברה התעללות 

בטח שלאשה יהיו נסיבות מקלות במקרה שרצחה את המתעלל, כי היא המין החלש (פיזית). ואני סבור שמדובר בהתעללות פיזית על האשה שגרמה לנסיבות המקלות.

נ.ב

אני רואה שצחקתם מהסרטון על קרול, אז הנה עוד אחד משעשע. אני מזהיר מראש - הפזמון הזה נתקע בראש שעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Bob Ross כתב:

בטח שלאשה יהיו נסיבות מקלות במקרה שרצחה את המתעלל, כי היא המין החלש (פיזית). ואני סבור שמדובר בהתעללות פיזית על האשה שגרמה לנסיבות המקלות.

עד לרפורמה בעבירות ההמתה כנראה שזה היה נכון, לאחר הרפורמה אין הבדלה לפי מין הסובל מההתעללות.

יותר מזה זה נכון אפילו אם הממית אינו הסובל מההתעללות בעצמו אלא רק בן משפחה שלו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

עד לרפורמה בעבירות ההמתה כנראה שזה היה נכון, לאחר הרפורמה אין הבדלה לפי מין הסובל מההתעללות.

יותר מזה זה נכון אפילו אם הממית אינו הסובל מההתעללות בעצמו אלא רק בן משפחה שלו.

במקרה של הקלות לגברים, אתה לא יכול להשוות מקרה בו גבר התעלל בגבר (כמו יונתן  היילו מה גם, שהיה כאן גם התעללות פיזית), לבין נסיבות מקלות לאשה שהתעללה בגבר.

אני מעולם לא שמעתי על מקרה בו היו נסיבות מקלות לגבר שרצח את בת זוגתו. אלא אם כן סבל ממחלות נפשיות בלי קשר להתעללות הנפשית שלה בו.

זה שעל הנייר יש  נסיבות מקלות לא אומר  הרבה , אם בכלל. כי הכל שאלה מה קורה בפועל -  תראה לי שופט שיתחשב בגבר שרצח את אשתו כי היא השפילה אותו נפשית במשך שנים. לא סביר שתמצא כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...