Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה כלכלית בקבוצת רכישה (נדל"ן)

Dark Crystal
 שיתוף
עוקבים 8
שימו לב! השרשור הזה בן 368 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שלום לכולם,

אשמח לייעוץ והסבר למצב שסבתא שלי נקלעה אליו.

היא הצטרפה לקבוצת רכישה לבית חדש ושילמה את רוב הסכום הדירה מהון עצמי.

ממה שהבנתי הסכום שהיא שילמה נמצא בקופת הנציגות, היום התקשרו מהנציגות ובקישו אישור להשתמש בכסף הזה על מנת לשלם לקבלן להמשיך בעבודה.

הסיבה לכך הם אומרים שהבנק טרם העביר להם כסף ועדיין לא נכנס (לפי דבריו?)

אנחנו ממש לא מבינים את זה, בעיקר מזה שבמשפחה היינו נגד הצעד של הצטרפות לקבוצת רכישה כזו (אבל מה שהיה היה וזה אבוד).

האם סבתא שלי צריכה לתת להם אישור להשתמש בכסף הזה? האם אין סיכון (לפי מה שהנציג אומר אין סיכון בכלל, כי כל האנשים בקבוצה ערבים זה לזה).

אשמח לתשובה ויעוץ מכם, תודה.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בעיקרון אם יש ליווי בנקאי לפרויקט, הבנק מעביר כסף לקבלן לפי שלבים מוגדרים בהתקדמות הבניה.

אם הבנק לא מעביר כסף, צריך לבדוק טוב טוב למה הוא לא מעביר. שלא יצא שסבתא שלך עם ההון העצמי שלה מממנת חברים אחרים, שתלוים בתשלום של הבנק.

כל זה כמובן, אם ואם ואם. ואני לא איש מקצוע, רק הייתי בעבר במשהו שדומה לקבוצת רכישה.

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תשמע אני מסכים עם כל מילה ומילה שכתבת

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין כלום בקבוצות רכישה. אבל זה:

לפני 12 שעות, Dark Crystal כתב:

האם אין סיכון (לפי מה שהנציג אומר אין סיכון בכלל, כי כל האנשים בקבוצה ערבים זה לזה).

זה "פה חשדתי" קלאסי. כזה שעושים עליו meme.

כל פעם שמישהו עם אינטרס אומר לך שאם תשלם לו אין סיכון בכלל - כל הנורות האדומות צריכות להדלק.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלן בנה פעם בניין שלם?

אפשר לסמוך עליו?

זה לא אותו אחד שחשב לבנות את המגדל החדש בשרונה ת"א עד שנגמר לו הכסף?

מה זה יעזור אבל, אם סגרו על דירות של מיליון ש"ח המחיר הסופי יהיה לפחות מיליון וחצי.

עכשיו שכל העולם תקוע בגלל הקורונה המחיר יעלה אפילו יותר.

קבוצות רכישה זה ביזיון, לוקחים מאנשים כסף בלי שהם יודעים מה הם הולכים לקבל.

כל אחד במדינה הזאת חושב שהוא גאון נדלן ומשקיע בדברים שהם לא מבין בהם.

אייל

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לא מצליח להבין את טרנד קבוצות הרכישה הזה.

בשביל לחסוך כ10 אחוז מערך הדירה וגם זה רק אם הכל הולך חלק לפי התוכניות, אנשים פרטיים נכנסים להרפתקאות של מיליוני שקלים.

כמובן שמשחק פה גם תפקיד של להרגיש ולספר לכולם שהם לא פראיירים וסיפוק של לכאורה לדפוק את השיטה, אבל אנשים בוגרים אמורים להצליח להתעלות מעבר לזה.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בוא ניתן לקבלן לגנוב את סבתא בגלל שהתייעצנו באיזה פורום עם המון אנשים אקראים שאין להם יותר מידי ידע לגבי קבוצות רכישה...

או שאולי נשלם לעו״ד כמה מאות שקלים כדי שילווה אותנו בתהליך.

🤔

Time is the only thing standing between me and the throne

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא כמה מאות שקלים לעורך דין, זה יותר לכיוון ה 10k, אבל זה שווה את זה. 

כאשר אני קניתי דירה לא הסכמתי לקחת עורך אחד דין ביחד עם מי שמכר לי אותה, כי היה לי שווה להשקיע עוד 8k בשביל ליווי צמוד ומישהו בלי ניגוד עניינים שיהיה תמיד בצד שלי. בסוף זה הוכיח את עצמו כאשר באמת התעוררה בעיה בעסקה.

בקיצור אל תתקמצנו, תיקחו תמיד עורך דין משלכם בעיסקאות נדל"ן שילווה רק אתכם.

• רעיון טוב! 2
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

לחזק את דברי בובי - עורך הדין שליווה אותי במכירת דירה ורכישת דירה גבה בדיוק את המחיר המקובל. אבל, במחיר הזה, חוץ מכתיבת חוזי העסקות והטיפול מול הרשויות הוא גם בדק לי עוד 2 עסקות אפשריות ומנע ממני הסתבכות. השירות הזה ניתן במסגרת אותם 2% + מע"מ על העסקות שבוצעו בסופו של דבר.

ודרך אגב - אותו דבר ברכישה מקבלן, למרות שהגבלן גובה ממך גם תמורת הייצוג שלו. לפחות פעם אחת ההתקמצנות על עו"ד מטעני עלתה לי כנראה פי כמה באיזה סעיף עקום שהקבלן הכניס, ושעורך דין היה מיישר, או לפחות מזהיר אותי מפניו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

חסרים מספר רב של פרטים על מנת להבין את התמונה הכוללת.

האם הוחל בבניית הבניין? באיזה שלב נמצא הפרויקט?

סביר להניח כי יש מימון בנקאי, וככל הנראה עקב אי הבהירות הקיימת, הקבלן מבקש "להפשיר" כסף מקופת הנציגות. אין בכך פסול, אך צריך להבין מדוע הבנק לא מימן את המשך פעילות בניית הפרויקט.

אני חולק על מה שנכתב לעיל. כאחד שליווה קבוצות רכישה מטעם הדיירים ומטעם הקבלנים, החיסכון יכול להיות משמעותי, אם מתנהלים כשורה.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה מומלץ לו לשלם את הכ 10k עבור עורך דין פרטי משלו שילווה רק אותו ושיעבוד רק בשבילו ושיהיה בלי ניגוד עניינים עם שאר חברי הקבוצה.

לא מבין את זה, אנשים נכנסים להרפתקאה של מיליוני שקלים, אבל מתקמצנים על עוד כמה אלפים שיגנו עליהם.

הכי גרוע זה שעושים קומבינה עם איזה עורך דין חבר משפחה שיעשה טובה ושיעיף מידי פעם איזה מבט על העסקה. מהניסיון שלי צריך מישהו שעובד בשבילך במשרה מלאה תמורת תשלום מלא ולא טובות מאנשים שמכירים, כי עם כל הרצון הטוב שלהם, או זה שלא נעים להם להגיד לא, זה לא אותו הדבר.

עריכה אחרונה על ידי bobi
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא הייתי מספיק ברור בהודעה הראשונה שלי - אתה קונה ״אוטו״ ממישהו שנראה ״אמין״ בלי לקחת לבדיקה וסומך עליו? בלי לבדוק את ההיסטוריה? למה לעזאזל שתשכיב כסף שכנראה נאסף בעמל רב לאורך מספר לא מבוטל של שנים בלי עורך דין? 

תשמע - אתה חייב - חייב! לחייב אותה לקחת עורך דין. חייב. לא מספיק ברור? חייב. שום הודעה פה לא רלוונטית. אתה חייב עורך דין. ניטרלי לא קשור לאף אחד ולא מהמלצה של אף אחד שקשור לפרויקט. 

עריכה אחרונה על ידי Smiro
קישור ישיר להודעה
שיתוף באתרים אחרים
 שיתוף
  • תוכן חדש...