Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזו רשת סלולרית היא הטובה ביותר?

gabif
שימו לב! השרשור הזה בן 1456 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההגיון אומר שכל אתר פעיל חייב להיות חוקי ולהופיע כאתר פעיל באתר המפות , אלא אם כן הם מפעילים פיראטית את האתרים

לפני 2 שעות, WonderDin כתב:

כרגע צהל עובד עם פרטנר,הסלולר הצבאי החדש (המחליף של "הוורד הרים") רץ על תשתית 4G של פרטנר.

לכן בהמון מקומות נידחים ברמת הגולן(נותן דוגמא מנסיון,לא יודע איך זה בשאר הארץ) הקליטת 4G מאוד מאוד טובה,אם כי יש מקומות כמו מוצבים בסיסים ואפילו חמלים שאין לך אפשרות לשיחות או אסמסים,רק אינטרנט.

https://www.telecomnews.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=5062783&seaWordPage=%26quot%3Bורד+הרים%26quot%3B

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, gabif כתב:

ההגיון אומר שכל אתר פעיל חייב להיות חוקי ולהופיע כאתר פעיל באתר המפות , אלא אם כן הם מפעילים פיראטית את האתרים

https://www.telecomnews.co.il/site/detail/detail/detailDetail.asp?detail_id=5062783&seaWordPage=%26quot%3Bורד+הרים%26quot%3B

כל האתרים חוקיים, זה שהאתר הממשלתי לא מתעדכן, זו אינה הבעיה של המפעילים, המידע מועבר למשרד, מעבר לזה תמה אחריות המפעיל. אל תחפש הגיון בנושא IT ברשויות המדינה. במילה אחת, אין.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור - סלקום עם הפריסה הרחבה ביותר ככל הנראה (גם הכי הרבה לקוחות) איכות קול לא משהו , כנראה מופעל volte ו wificalling לפי דרישה.

רשת phi פרטנר והוט מובייל ירדו במהירות , איכות שיחה בסדר פריסה די טובה.

פלאפון המהירים ביותר , איכות שיחה טובה , יש volte ו wificalling באזורים תעשיות הייטק , אין קליטה הכי טובה בחניונים בעיקר ממינוס 2 ומטה - כי פלאפון פחות פעילים בזכיונות בחברות הייטק (פרטנר יותר פעילים) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, gabif כתב:

בקיצור - סלקום עם הפריסה הרחבה ביותר ככל הנראה (גם הכי הרבה לקוחות) איכות קול לא משהו , כנראה מופעל volte ו wificalling לפי דרישה.

רשת phi פרטנר והוט מובייל ירדו במהירות , איכות שיחה בסדר פריסה די טובה.

פלאפון המהירים ביותר , איכות שיחה טובה , יש volte ו wificalling באזורים תעשיות הייטק , אין קליטה הכי טובה בחניונים בעיקר ממינוס 2 ומטה - כי פלאפון פחות פעילים בזכיונות בחברות הייטק (פרטנר יותר פעילים) 

אתה נחרץ למדי, יש לך ידיעה ברורה שפלאפון לא מציעה מערכות לפריסה בתוך מיבנים?

ד"א, במבנה בו ממקום המשרד שלי נאלצנו לשלם אי אלו אלפי שקלים על מנת שקבלן התקנות יפרוס לנו מערך הגברה בבניין  עבור הרשת של פרטנר. עיקר התשלום הוא לקבלן ולא לציוד. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלאפון מציעים מערכות לפריסה בתוך מבנים, אפילו מערכות ביתיות עם ראוטרים של Cisco או Nec

https://www.pelephone.co.il/digitalsite/heb/support/cellular-router/ims/natav/

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, zaf כתב:

גם לא תראה, מידע פנימי של החברות. מיקום תוכל לקבל תמיד. אתר המפות לא דינמי ולא יכול להתעדכן בזמן אמת. הרשתות "נושמות" אתרים יורדים ועולים באופן שוטף. האפליקציות על גבי הטלפון תמיד יראו את האתרים שהטלפון "רואה" זה אמור להספיק. 

כל תשובה אחרת תהיה נכונה אך ורק לרגע נתון לא באופן גורף או רצוף.

כולן משקיעות על פי צורך.

לפני כשעה, zaf כתב:

אתה נחרץ למדי, יש לך ידיעה ברורה שפלאפון לא מציעה מערכות לפריסה בתוך מיבנים?

ד"א, במבנה בו ממקום המשרד שלי נאלצנו לשלם אי אלו אלפי שקלים על מנת שקבלן התקנות יפרוס לנו מערך הגברה בבניין  עבור הרשת של פרטנר. עיקר התשלום הוא לקבלן ולא לציוד. 

אמרתי שהם לא מציעים? פשוט בעל המבנה יעדיף לפרוס את הרשת שהחברה שלו מקבלת ממנה שירותים , אני עובד במתם בחיפה , בכל החניונים התת קרקעיים יש פריסה של סלקום (שפעם היו זכיינים והשאירו את הציוד שלהם) ושל פרטנר , פאלפון קליטה 0 , כך גם בעוד במקומות בחיפה .

תסתכלו במפה הרשמית של המשרד לאיכות הסביבה ותראו מי מוביל באזורי הייטק 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, m3x7r3m3 כתב:

פלאפון מציעים מערכות לפריסה בתוך מבנים, אפילו מערכות ביתיות עם ראוטרים של Cisco או Nec

https://www.pelephone.co.il/digitalsite/heb/support/cellular-router/ims/natav/

יש לך ניסיון עם המוצר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אבל שוקל כרגע את האופציה הזו...

בגדול זה לא מוצר "חכם" יותר מדי, הוא תחנת בסיס מרכזית מנוונת וחלשה.

מה זה אומר? שהוא מפיץ רשת סלולר אלחוטית בתדר מתאים בתוך הבית שלך כדי לתקשר עם המכשירי סלולר, את המידע הוא מעביר ומקבל לרשת פלאפון על גבי האינטרנט שלך. זה מה שהופך אותו לתחנת בסיס מרכזית (עורק אחורה הוא אינטרנט, עורק קדימה אלחוטי תדר סלולר).

למה מרכזית? כי תחנות בסיס מתחלקות ל-2:

מרכזית - עורק אחורה הוא אינטרנט או סיב אופטי, המידע יורד לקרקע ומשם למרכזיות של הרשת.

לא מרכזית - עורק אחורה אלחוטי לתחנת בסיס מרכזית, בדרך כלל ע"י אנטנת "תוף" כיוונית, נראית קצת כמו למעלה של דרבוקה. אין לה חיבור לקרקע, היא מקבלת מידע ומעבירה לתחנת בסיס מרכזית.

אגב יש לשים לב שזה לא נותן למשל אינטרנט סלולרי (Wifi נשאר דלוק) אלא רק רשת דור שני, שיחות ו-SMS.

לכן זו תחנת בסיס מנוונת.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

מה זה אומר? שהוא מפיץ רשת סלולר אלחוטית בתדר מתאים בתוך הבית שלך כדי לתקשר עם המכשירי סלולר, את המידע הוא מעביר ומקבל לרשת פלאפון על גבי האינטרנט שלך. זה מה שהופך אותו לתחנת בסיס מרכזית (עורק אחורה הוא אינטרנט, עורק קדימה אלחוטי תדר סלולר).

מרכזית - עורק אחורה הוא אינטרנט או סיב אופטי, המידע יורד לקרקע ומשם למרכזיות של הרשת.

לא מרכזית - עורק אחורה אלחוטי לתחנת בסיס מרכזית, בדרך כלל ע"י אנטנת "תוף" כיוונית, נראית קצת כמו למעלה של דרבוקה. אין לה חיבור לקרקע, היא מקבלת מידע ומעבירה לתחנת בסיס מרכזית.

אגב יש לשים לב שזה לא נותן למשל אינטרנט סלולרי (Wifi נשאר דלוק) אלא רק רשת דור שני, שיחות ו-SMS.

לכן זו תחנת בסיס מנוונת.

ולמה לא לשים ראווטר חזק ולהשתמש ב wificalling ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים קיבלתי שלילי בזנ"ט מפלאפון ופרטנר לגבי הפעלת VoLTE ו-WiFi Calling למכשירים מחוץ לרשימה הסגורה והמצומצמת שלהם.

לאשתי לא הייתה בעיה להפעיל VoLTE בפרטנר לגלקסי S10, אני קיבלתי שלילי משתי החברות ל-Razer Phone2 שלי.

בגדול אתה צודק וזה ייתן את אותו אפקט בערך.

הראוטר הסלולרי נותן יתרון קל בכך שככל הנראה יודע לעבוד על תדרי 850 או 950 מגה הרץ ולא רק 2.4 גיגה הרץ כמו WiFi.

תדר נמוך = קצב נתונים נמוך אבל טווח גדול יותר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, m3x7r3m3 כתב:

לכן זו תחנת בסיס מנוונת.

אין כמו תמסורת מיקרוגל. אחת הסיבות למה אסור לבנות במקומות מסוימים בתל אביב לדוגמא לגובה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

שים לב שיש מגבלה על כמות המכשירים שיכולה להתחבר למכשיר בו זמנית.

עד כמה שהבנתי מקולגות בעבודה שהתקינו את זה, שלפעמים הם לא מצליחים להתחבר ולדעתי זה נובע ממצב שבו שכנים מתחברים ואז הם לא מצליחים.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, garicho כתב:

אין כמו תמסורת מיקרוגל. אחת הסיבות למה אסור לבנות במקומות מסוימים בתל אביב לדוגמא לגובה :-)

ברור, תהליך הקמת תחנת בסיס הוא ארוך וכולל אישורים רבים.

תאר לך שהם עושים תהליך כזה מחשבים איפה לתקוע אנטנת תוף שתהיה בקו ראייה עם אנטנת תוף של תחנת בסיס מרכזית ופתאום תוקעים להם בניין באמצע הקו הזה.

ובשביל בטיחות ואמינות התקשורת הקווים האלה יושבים בגבהים יחסית גבוהים, לא 5 מטר מהקרקע.

לפני 1 שעה, אורי מ. כתב:

שים לב שיש מגבלה על כמות המכשירים שיכולה להתחבר למכשיר בו זמנית.

עד כמה שהבנתי מקולגות בעבודה שהתקינו את זה, שלפעמים הם לא מצליחים להתחבר ולדעתי זה נובע ממצב שבו שכנים מתחברים ואז הם לא מצליחים.

בקטע הזה אני דיי מכוסה האמת כי הבנייה היא כזו שכמעט ולא מאפשרת תקשורת מחוץ לקירות החיצוניים של הדירה.

המקסימום זה אולי הדירה מעליי שתוכל לקלוט, ובעוצמה ממש נמוכה הדירה מעליהם...

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות גם לקנות עצמאית מגבר, כמו בלינק. לפי המלצות בפייסבוק זה עובד מצויין, אבל אם זה נבדק במכס לא מכניסים לארץ (לשים לב רק שהתדר של המגבר הוא התדר של החברה הסלולרית). 

https://www.ebay.com/itm/LTE-1800MHz-4G-GSM-DCS-Cell-phone-Signal-Booster-GSM-Repeater-Amplifier-Yagi/273191510522?hash=item3f9b7ba1fa:g:T-kAAOSw3YJZVKll

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Aדי כתב:

יש אפשרות גם לקנות עצמאית מגבר, כמו בלינק. לפי המלצות בפייסבוק זה עובד מצויין, אבל אם זה נבדק במכס לא מכניסים לארץ (לשים לב רק שהתדר של המגבר הוא התדר של החברה הסלולרית). 

https://www.ebay.com/itm/LTE-1800MHz-4G-GSM-DCS-Cell-phone-Signal-Booster-GSM-Repeater-Amplifier-Yagi/273191510522?hash=item3f9b7ba1fa:g:T-kAAOSw3YJZVKll

זה בדיוק ההבדל בין תחנת בסיס מרכזית לאחת שלא, לזה אין עורק אחורה בקרקע, הוא מקבל אות אלחוטי ומשדר אות אלחוטי, משמע חובה שהוא יקלוט משהו כדי להגביר אותו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...