Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזו רשת סלולרית היא הטובה ביותר?

gabif
שימו לב! השרשור הזה בן 1438 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תחזוקת רשת הרדיו היא הדבר האינטנסיבי והיקר ביותר ברשת סלולר. אתרי הרדיו סובלים מחבלות חוזרות ונשנות במקומות שונים ואזורים שונים כמעט בכל שבוע. אם בהצתת עמודי אנטנה , כן ממש הצתה כפי שהיה לא אחת באתרים לאורך ואדי ערה. בין אם זה ניסיונות לגנוב כבלים. ולא אחת חבלה במתקן עצמו. מהירות התגובה של המפעילים אינה אחידה ומותנה בגורמים רבים. מעבר לכך פעילות שוטפת של תחזוקה ואופטימיזציה של הרשת במונחי כיסוי היא תהליך שגרתי. תלונות על העדר כיסוי במבנים ידועות. מה שלא ידוע למתלוננים שבתוך מבנים יש לפרוס אמצעים הגברה והפצה של האות האלחוטי. במקרים רבים זוהי אחריות בעל הנכס להזמין כזו התקנה. אותות רדיו לא חודרים לחניון תת קרקעי לרמת -2 או -3 ללא הגבר (תשכחו מהסרטים בהם אות GPS נקלט ממעבה האדמה ) 

תוסיפו לזה תלונות תושבים המחייבות הורדת אנטנות מפחד התושבים (מבלי להכנס לנושא מוצדק או לא) גורמת להורדת כיסוי. דוגמא אחרונה מימים אלה, הורדה של האתר מעל בניין עריית ראש העין (לא משנה הסיבה) פגעה בכיסוי בחלק מהעיר. (זמנית, עד שיוקם אתר חליפי) 

• רעיון טוב! 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, gabif כתב:

ולמי עבר המכרז של צהל ? כן אני זוכר שהרשת הקודמת

של פלאפון קלטה בכל חור 

כרגע צהל עובד עם פרטנר,הסלולר הצבאי החדש (המחליף של "הוורד הרים") רץ על תשתית 4G של פרטנר.

לכן בהמון מקומות נידחים ברמת הגולן(נותן דוגמא מנסיון,לא יודע איך זה בשאר הארץ) הקליטת 4G מאוד מאוד טובה,אם כי יש מקומות כמו מוצבים בסיסים ואפילו חמלים שאין לך אפשרות לשיחות או אסמסים,רק אינטרנט.

Seat Ibiza 3d 2010 כרגע...

ובעתיד...אלפא אלפא אלפא ואלפא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, gabif כתב:

והנה השבוע מופיעות פרסומות על נפח גלישה עד 170G בחודש, חחחחחחח אין מילה אחרת. כמה זמן יקח לך לצרוך 170G כשאתה גולש חלק גדול מהזמן ב 5מגה או פחות. אז מה אכפת לתת לך כמות כזו גבוהה? אילו היית במדינה בה יש רשת 4G טובה היית גולש ב 100 מגה רוב הזמן ובוודאי שלא היו מעניקים לך מתנות שיווקיות של 100G או יותר

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, zaf כתב:

והנה השבוע מופיעות פרסומות על נפח גלישה עד 170G בחודש, חחחחחחח אין מילה אחרת. כמה זמן יקח לך לצרוך 170G כשאתה גולש חלק גדול מהזמן ב 5מגה או פחות. אז מה אכפת לתת לך כמות כזו גבוהה? אילו היית במדינה בה יש רשת 4G טובה היית גולש ב 100 מגה רוב הזמן ובוודאי שלא היו מעניקים לך מתנות שיווקיות של 100G או יותר

שתדע שאני עם פרטנר מגיע ברוב המקומות ברמת הגולן ובקריות לממוצע של 70-75 מגה בייט הורדה ו25 מגה העלאה,

לפני זה כשהייתי עם פלאפון הייתי מגיע למהירות דומות בקריות איך ברמת הגולן הייתי על מקסימום מגה בייט אחד בודד העלאה והורדה.

Seat Ibiza 3d 2010 כרגע...

ובעתיד...אלפא אלפא אלפא ואלפא!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, WonderDin כתב:

שתדע שאני עם פרטנר מגיע ברוב המקומות ברמת הגולן ובקריות לממוצע של 70-75 מגה בייט הורדה ו25 מגה העלאה,

לפני זה כשהייתי עם פלאפון הייתי מגיע למהירות דומות בקריות איך ברמת הגולן הייתי על מקסימום מגה בייט אחד בודד העלאה והורדה.

בקרית מוצקיו שכונת נווה גנים כבר מעל שלושה חודשים עם פרטנר /012 מובייל - בדיקה עם 5 מכשירים , סביב חצי מגה הורדה (לעיתים אני ממש מצופר ומקבל 2 מגה הורדה) ומהירות של 1.5 העלאה . 

עד לפני כמה חודשים , המהירות היתה כמה עשרות מגה הורדה והעלאה - פניתי לפרטנר וטוענים שיש תקלה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, WonderDin כתב:

ברמת הגולן בחלק מהרשתות יש כ 100 משתמשים בו-זמנית על אתר לכן עומדת לרשותך מהירות הורדה פנטסטית במונחי ארצנו הקטנטונת. לו היית במשחק בסמי עופר אם היית רואה 5 מגה זה היה בצד האופטימי 😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, WonderDin כתב:

כרגע צהל עובד עם פרטנר,הסלולר הצבאי החדש (המחליף של "הוורד הרים") רץ על תשתית 4G של פרטנר.

לכן בהמון מקומות נידחים ברמת הגולן(נותן דוגמא מנסיון,לא יודע איך זה בשאר הארץ) הקליטת 4G מאוד מאוד טובה,אם כי יש מקומות כמו מוצבים בסיסים ואפילו חמלים שאין לך אפשרות לשיחות או אסמסים,רק אינטרנט.

לי היה ידוע שהצבא עובד עם פלאפון 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zaf כתב:

תחזוקת רשת הרדיו היא הדבר האינטנסיבי והיקר ביותר ברשת סלולר. אתרי הרדיו סובלים מחבלות חוזרות ונשנות במקומות שונים ואזורים שונים כמעט בכל שבוע. אם בהצתת עמודי אנטנה , כן ממש הצתה כפי שהיה לא אחת באתרים לאורך ואדי ערה. בין אם זה ניסיונות לגנוב כבלים. ולא אחת חבלה במתקן עצמו. מהירות התגובה של המפעילים אינה אחידה ומותנה בגורמים רבים. מעבר לכך פעילות שוטפת של תחזוקה ואופטימיזציה של הרשת במונחי כיסוי היא תהליך שגרתי. תלונות על העדר כיסוי במבנים ידועות. מה שלא ידוע למתלוננים שבתוך מבנים יש לפרוס אמצעים הגברה והפצה של האות האלחוטי. במקרים רבים זוהי אחריות בעל הנכס להזמין כזו התקנה. אותות רדיו לא חודרים לחניון תת קרקעי לרמת -2 או -3 ללא הגבר (תשכחו מהסרטים בהם אות GPS נקלט ממעבה האדמה ) 

תוסיפו לזה תלונות תושבים המחייבות הורדת אנטנות מפחד התושבים (מבלי להכנס לנושא מוצדק או לא) גורמת להורדת כיסוי. דוגמא אחרונה מימים אלה, הורדה של האתר מעל בניין עריית ראש העין (לא משנה הסיבה) פגעה בכיסוי בחלק מהעיר. (זמנית, עד שיוקם אתר חליפי) 

שלא נדבר על גניבת מצברים, גניבת גנרטורים/דלק מגנרטורים באתרים היותר מרוחקים. ואתר אחד כזה יכול להיות התחלה של שרשרת מיקרוגלים שבתורו מפיל 10 אתרים עוקבים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, garicho כתב:

שלא נדבר על גניבת מצברים, גניבת גנרטורים/דלק מגנרטורים באתרים היותר מרוחקים. ואתר אחד כזה יכול להיות התחלה של שרשרת מיקרוגלים שבתורו מפיל 10 אתרים עוקבים...

אבל כאן לא אמור להיות קשר לחברה מסויימת , הרי הציוד רדיו פחות או יותר זהה לכל החברות , זה לא שיש עדיפות לגנוב מחברה מסויימת 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, gabif כתב:

אבל כאן לא אמור להיות קשר לחברה מסויימת , הרי הציוד רדיו פחות או יותר זהה לכל החברות , זה לא שיש עדיפות לגנוב מחברה מסויימת 

גנבי ארצנו גונבים ציוד ללא העדפה כזו או אחרת, מתכת ומצבר הן היינו הך, מה זה משנה אם זה אריקסון או נוקיה או כל יצרן אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, zaf כתב:

גנבי ארצנו גונבים ציוד ללא העדפה כזו או אחרת, מתכת ומצבר הן היינו הך, מה זה משנה אם זה אריקסון או נוקיה או כל יצרן אחר.

בגלל זה גם אין קליטה בכפרים הערביים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, zaf כתב:

לו היית במשחק בסמי עופר אם היית רואה 5 מגה זה היה בצד האופטימי 😉

תבוא למשחק בזמן הפסקת המחצית, לא תקבל אפילו 0.1 ...

מניסיון שלי, בשכונות הכרמל בחיפה הכיסוי של סלקום הוא טוב, כמו כן במקום העבודה שלי בגליל המערבי.

פרטנר בינונית בשני המקומות. פלאפון לא היה לי מעולם.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא איפה אני יכול למצוא נתונים של סה״כ האנטנות פעילות של כל חברה - ואז אפשר לדעת איזה חברה משקיעה הכי הרבה בפריסה.

באתר המפות הממשלתי רואים מיקום אנטנות אבל לא רואים סה״כ כמה פרוסות במדינה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, gabif כתב:

השאלה היא איפה אני יכול למצוא נתונים של סה״כ האנטנות פעילות של כל חברה - ואז אפשר לדעת איזה חברה משקיעה הכי הרבה בפריסה.

באתר המפות הממשלתי רואים מיקום אנטנות אבל לא רואים סה״כ כמה פרוסות במדינה

גם לא תראה, מידע פנימי של החברות. מיקום תוכל לקבל תמיד. אתר המפות לא דינמי ולא יכול להתעדכן בזמן אמת. הרשתות "נושמות" אתרים יורדים ועולים באופן שוטף. האפליקציות על גבי הטלפון תמיד יראו את האתרים שהטלפון "רואה" זה אמור להספיק. 

כל תשובה אחרת תהיה נכונה אך ורק לרגע נתון לא באופן גורף או רצוף.

כולן משקיעות על פי צורך.

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...