Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מספר שאלות למתחילה על שיטת ניקוי, ותכשירים מתאימים

שימו לב! השרשור הזה בן 1471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם , ברוכים הנמצאים .

שמי נטלי, עברתי על כול מיני שרשורים פה בפורום ועדיין יש לי מספר שאלות ( מצטערת מראש על החפירה )

שיטת הניקוי שלי :

גרניק עם מים > ריסוס סבון עם אקדח קצף> -טבילת כפפה בדלי עם סבון (כפפת שטיפה של  Chemical Guys MIC_493 , סבון Mr pink ) לעבור על חלק קטן מהאוטו ואז לטבול בדלי מספר 2 עם מים נקיים.
ייבוש : מעבר על חלק ולהחליף צד..לסחוט מדי פעם ( 
MIC_1995 Woolly )

חישוקים : ריסוס wheel cleaner של car guys ומעבר עם מברשת שערות רגילה.

1. מה אתם אומרים לגבי שיטת הניקוי והחומרים ?

2. בחיים לא ניקיתי את האוטו מבפנים , אפשר המלצה על חומרים ושיטת ניקוי שמתאימה לניקוי פנימי ?? מצרפת3 תמונות של פנים הרכב

3. נתתי את הרכב לניקוי פנסים , אחרי שעה עבודה , שבוע נסיעה , המצב חזק לקדמותו והם נראים לא טוב . יש פתרון ?! מצרפת תמונה של פנסי הרכב

4. איך כדאי לקנות את שולי הרכב ( שפותחים את הדלתות .. )

תודה רבה !!!

20200403_154555.jpg

20200403_154621.jpg

20200403_154716.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום נטלי, ברוכה הבאה, תמיד משמח לראות נשים שמתעניינות ברכבים. 

בסך הכל, שיטת השטיפה שלך כפי שציינת אותה היא בסדר למעט כמה פרטים שהייתי משנה. ראשית, הייתי נותן לקצף של הסבון לשהות כמה דקות על הרכב, שוטף אותו לחלוטין, ואז שוטף בשיטת שני הדליים כאשר אחד מהם עם סבון. כדי להיות עוד יותר בטוח, אפשר להשתמש בעוד קצף על הרכב במקביל. עבור הניגוב הייתי משתמש בספריי ווקס או ספריי דיטיילר, איתו תוכלי לנקות גם את שולי הרכב, לאחר מעבר ראשוני עם כפפה וסבון. 

לגבי הפנים, צריך לשאוב טוב טוב אבק, לנקות את הפאנלים באמצעות all purpose cleaner, ומשם להגן על הפלסטיקה ושאר המשטחים. עבור עור יש תכשיר של סונאקס שעולה מעט מאוד ועושה לטעמי עבודה טובה, ועבור הפלסטיקה הייתי משתמש בתכשיר של 303, הוא פשוט מעולה. בנוסף, עבור עור יש להשתמש בתכשירי ניקוי מיוחדים לעור. 

לגבי הפנסים, מוזר בעיניי שקרה תוך שבוע. הם צריכים לעבור פוליש איכותי, ומיד לשים עליהם הגנה, הייתי מנסה להשתמש בציפוי נאנו, לא אמור לעלות הרבה בשביל הפנסים, ולא אמור להיות מסובך ליישום, וייתן הגנה הרבה הרבה יותר ארוכה, אבל לא תמידית, התהליך יצטרך לחזור על עצמו, לכל הפחות יישום הגנה מדי כמה זמן. הפתרון האולטימטיבי הוא יריעת מגן, או ppf, אבל זה יהיה יקר. 

שקלי יישום תכשיר מגן כמו אוטם על הרכב, על מנת להפוך את תהליך השטיפה לקל יותר בעתיד, תוך כדי הגנה טובה יותר על הצבע. 

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי , קודם כול תודה רבה רבה  על התגובה , אשמח אם תגיב לי להערות הצבעוניות :)

לפני 25 דקות, imprezadude כתב:

עבור הניגוב הייתי משתמש בספריי ווקס או ספריי דיטיילר, איתו תוכלי לנקות גם את שולי הרכב, לאחר מעבר ראשוני עם כפפה וסבון. 

לגבי הניגוב , פשוט לרסס על המטלית מיקרופייבר ולהמשיך ניגוב כרגיל? יש לך תכשיר שאתה ממליץ עליו ?

לגבי שול הרכב , אני לא עוברת עם מים בשול הרכב כי הוא מרטיב את פנים האוטו , אז לדעתך אותו תהליך כמו על החלק החיצוני בנוסף עם ספריי דיטיילר ?

לגבי הפנים, צריך לשאוב טוב טוב אבק, לנקות את הפאנלים באמצעות all purpose cleaner, ומשם להגן על הפלסטיקה ושאר המשטחים. עבור עור יש תכשיר של סונאקס שעולה מעט מאוד ועושה לטעמי עבודה טובה, ועבור הפלסטיקה הייתי משתמש בתכשיר של 303, הוא פשוט מעולה. בנוסף, עבור עור יש להשתמש בתכשירי ניקוי מיוחדים לעור. 

אני לא חושבת שזה עור אמיתי , השאלה אם להתייחס לזה כמו אל עור רגיל ? פשוט לרסס תכשיר ניקוי עור על מיקרופייבר ולנגב ? איזה עוד תכשירי עור נדרשים , לא רק לניקוי הכוונה, גם להגנה ??

לגבי הפנסים, מוזר בעיניי שקרה תוך שבוע. הם צריכים לעבור פוליש איכותי, ומיד לשים עליהם הגנה

התייעצתי עם ידיד שאמר לי שצריך לפרק את הפנסים , מתלכלכים מבפנים ושהעלות תהיה לי מאוד יקרה. 

שקלי יישום תכשיר מגן כמו אוטם על הרכב, על מנת להפוך את תהליך השטיפה לקל יותר בעתיד, תוך כדי הגנה טובה יותר על הצבע. 

כול כמה זמן משתמשים באוטם שכזה , אחרי כול רחיצה ? יש לך אולי וידיאו איך מיישמים את זה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אענה לפי הצבע.

סגול - הכוונה היא לרסס כמות קטנה על הפאנל במהלך הניגוב, ופשוט לנגב אותו יחד עם המים. לדעתי אם תשטפי עם כפפה את מפתני הדלתות לא יקרה שום דבר, אבל ספריי דיטיילר יוכל לעזור לך במידה ולא תרצי לעשות זאת. וכן, על מנת לנקות יש פשוט לרסס ולנגב.

אדום - לפי התמונות נראה שזה bmw x1, אם אינני טועה, לכן הייתי בטוח שאלה מושבי עור. לא מצאתי תשובה חד משמעית, אז עד שתהיה כזו אזרום עם התשובה שלך. במידה ולא מדובר בעור, ניתן כמו עם הפלסטיקה להשתמש במנקה הכללי, עדיף עם מברשת טובה (כמו של נעליים, אבל כזו רכה), ולאחר מכן להשתמש בתכשיר של 303. שוב, הכל כאשר לא מדובר בעור.

כחול - לא ראיתי את הרכב בעצמי, לי זה נראה נטו כמו הצהבה רגילה של פנס, למרות הזמן הקצר. ובכל מקרה, עדיף להתחיל מהקל לכבד, ראשית בפוליש ידני אפילו עם חומר כמו plastx של מגוויר, ומשם לשים אוטם, ולראות כמה מחזיק והאם באמת יש לכלוך מאחורי הפלסטיק. האם בחורף נכנסים לשם מים גם? במידה ולא, ייתכן שאותו ידיד טועה ולא מדובר בלכלוך אלא במה שאני אמרתי.

ירוק - יש המון מוצרים, אחד מהם, שהוא חדש ונראה שמעולה הוא זה:

https://www.amazon.com/Protectant-Automotive-Technology-Carnauba-Sealants/dp/B07B7D9NW4/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=ethos&qid=1585925583&sr=8-1

לגבי אופן היישום, יש לנקות את הרכב טוב, לייבש אותו, ולפני יישום החומר (עם פד מיקרופייבר או ספוג, פשוט למרוח שכבה דקה על פני הפאנל) להשתמש בipa על מנת שהחומר באמת ישב טוב, יספק הגנה טובה יותר וייראה טוב יותר. יש למרוח שכבה חדשה מדי 2-3 חודשים מניסיוני. דוגמא למוצר כזה:

https://www.autostore.co.il/product/מסיר-עקבות-והכנה-לווקס-chemical-guys-wipe-out/

לגבי התכשיר שהצעתי, הנה סרטון שמדבר בדיוק עליו:

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב תודה לך,

אז הרכב הוא באמת BMW x1 , אסכם את מה שאמרת - תכשיר עור לניקוי + תכשיר להגנה על עור  , לגבי פלסטיקות - APC רגיל עם מטלית ?

אנסה את האוטם כמו שהמלצת אחת לשלושה חודשים , נראה שמביא לתוצאה יפה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הפנים - בדיוק מה שאמרת.

זכרי שהמלצתי גם על ipa, אני משתמש במה שהמלצתי, שלב הכרחי לפני הגנה על הצבע.

מכאן תמיד אפשר לעלות ברמת ההשקעה והתוצאות, אבל זה תלוי בך :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה דווקא נראה שהפנסים לא עברו שייף נכון לכן זה חזר אחרי שבוע. לדעתי עשו פוליש בלבד

וזו הסיבה שזה חזר.

בשביל למקסם אוטם צבע רצוי להשתמש בתכשירי QD . זה גם נותן מראה בעל ברק, ובנוסף הגנה מסומים

והגנה על האוטם צבע שכבר קיים משחיקה מהירה. יש שרשור שלם על הנושא.

הגנה על פלסטיקים/דשבורד, יש מספר מוצרים מומלצים שכדאי לקרוא בשרשור הנעוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו שנה הרכב? האם חונה בשמש רוב הזמן?

אין צורך לפרק את הפנסים, יש מספיק תכשירים טובים, טכניקות ואנשי מקצוע שיודעים להחזיר את הפנס לימיו היפים. נשמח לתמונות של הרכב בשלמותו, נראה שאת מטפלת בו באהבה

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כול תודה רבה לכולם על התגובות והעזרה ..מתחילה להתקדם :)

אני מחלקת את הניקיון לשלושה שלבים ,

1. פנימי כולל שטיחים מושבים ופלסטיק , יש לי עוד כמה שאלות קטנות , הרכב הוא אכן מסוג bmw x1 , חונה בשמש .

אני רוצה להתחיל מניקוי שטיחים > מברשת לשטיחים עם חומר ייעודי של מגוויר לניקוי שטיחים. ייבוש עם מיקרופייבר.

השאלה מה לעשות לגבי המושבים , זה לא עור אמיתי לפי מה שהבנתי. איזה תכשיר לקנות ואיזה אוטם ??

2. חישוקים וצמיגים, מצלמת טבלה של חומרים שהזמנתי וסדר פעולות , תגידו מה דעתכם .

image.png.1a7e1949d29f20f39972decce153cfea.png

3. חיצוני - עוד לא הגעתי לזה.

עריכה אחרונה על ידי karinavas
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...