Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקורכב2 – מפגר טורבו עם מגדש – או קניתי 5 DS שנת 2014

lanosforce

פוסטים מומלצים

לפני 43 דקות, nadavd4 כתב:

הנחת היסוד שלי היא שמנוע שתוכנן לתנאים X יעבוד בהם כמתוכנן

אכן, אם היצרן מתכנן את מפת ניהול המנוע לעבודה עם אוקטן 95 בלבד, אז הוא ימליץ על שימוש בדלק באורטן 95 בלבד בעזרת מדבקת היצרן מתאימה על מיכל הדלק + הנחייה בספר הרכב (שמנחה את המשתמש להסתכל במדבקה...).

אם מצויין 95 ו-98, ביצועים אופטימאליים יושגו בשימוש באוקטן הגבוה, אך המנוע יודע לעבוד עם האוקטן הנמוך. אם מצויין רק אוקטן 95, שימוש בדלק באוקטן 98 לא יתרום דבר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדב4-תראה לוג של לחיצה מלאה ב 40 מעלות חום על דלק 95 שלא יהיו בו תיקוני הצתות. לכל הסקפטים תנסו 4-5 מיכלים מלאים של 98 ואז תחזרו ל 95. יש הבדל בתגובות ,יש הבדל איך שהמנוע מגיב בסלד גבוה , בסרק . כמעט בכל מצב. לא יום ולילה אבל קיים. כל מה שחוויתי היה רק עם מנועי טורבו .

• אהבתי 2

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אדי הפרש של חצי שקל לליטר לטובת אוקטן 98 לא ישבור אותי,

אני מתדלק כבר 3 שנים בתחנת מבוא שומרון בחולון ,

שם אוקטן 98 נמכר ב 5.76 שקל,

ב 2 רכבים עם מנועים טורבו,

הונדה סיויק 1500 שנת 2017,

ויונדאי i 30 שנת 2019,

במעבר מדלק באוקטן 95 ל 98,

הרכב מגיב יותר מהר בלחיצה על דוושת הגז, אתה מרגיש דחיפה טיפה יותר מהירה בכל הילוך.

בסל"ד סרק נעלמו הגימגומים, המנוע עובד חלק יותר.

בסריקת תקלות בזמנו בסיויק כשהתלוננתי על גימגומים בסל"ד סרק, נמצאה מצערת מנוע מלוכלכת,

במעבר לדלק באוקטן 98 ובבדיקה חוזרת ,מצב המצערת היה תקין.

במדבקה במיכסי הדלק בשני הרכבים היה כתוב לתדלק את הרכב באוקטן 95 מינימום.

עריכה אחרונה על ידי avi60769
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, menir1 כתב:

אם מצויין רק אוקטן 95, שימוש בדלק באוקטן 98 לא יתרום דבר

menir1, זה לא מדוייק.

אוקטן 98 יכול לעזור במקרים מסויימים של מנוע 'מצלצל' עם אוקטן 95.

מצרף טקסט:

The only time you might need to switch to a higher octane level is if your car engine knocks when you use the recommended fuel. This happens to a small percentage of cars.

מתוך הדף בקישור הבא:

https://www.consumer.ftc.gov/articles/0210-paying-premium-high-octane-gasoline

כלומר, גם אם מצויין אוקטן 95, הרי ששימוש באוקטן 98 יכול לעזור ולמנוע דטונציה שיכולה להיגרם ממשקעי פיח/עומס/תנאי עבודה לא אופטימליים (לדוגמה: תאוצה).

צלצולים במנוע יתרחשו רק בחלק מהמקרים, לכן רשמו

( small percentage of cars).

לפעמים הצלצולים נובעים מתקלה שצריך לתקן, ואז שינוי אוקטן לא יעזור, כמובן.

אבל חשוב לדעת שאוקטן 98 כן יכול לעזור במצבים רגילים של נקישות במנועי 95 אוקטן, מכיוון שנקישות הן דבר טבעי בפעולה, ובטח כחלק מבלאי במכוניות ומנועים ותיקים,

כך שהחלפת אוקטן ל98 פותרת את הנקישות והצלצולים במנוע מבלי לפרק מכלולים ולהיכנס להוצאות מיותרות.

בקשר לדטונציה, זה לא מצב של הצתה מוקדמת,

מצרף עוד לינק

http://www.misterfixit.com/deton.htm

זה לינק טוב,

מופיע גם בערך engine knocking

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Engine_knocking

עריכה אחרונה על ידי BEEKER
הוספת לינקים
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדב4-תראה לוג של לחיצה מלאה ב 40 מעלות חום על דלק 95 שלא יהיו בו תיקוני הצתות. לכל הסקפטים תנסו 4-5 מיכלים מלאים של 98 ואז תחזרו ל 95. יש הבדל בתגובות ,יש הבדל איך שהמנוע מגיב בסלד גבוה , בסרק . כמעט בכל מצב. לא יום ולילה אבל קיים. כל מה שחוויתי היה רק עם מנועי טורבו .
אין לי מושג מה המצב בסיוויק - יכול להיות ששם, כמו שחלק טוענים שקורה במנועים של וואג מחשב הניהול יודע להשתמש במפה אחרת עבור אוקטן 98.
מנועי THP למיטב הבנתי משתמשים אך ורק במפה עבור אוקטן 95, והדרך היחידה לנצל אוקטן גבוה יותר הוא שינוי תוכנה כך שתהיה מפה אחרת.
לגבי "שים דלק ובדוק" - כבר שמתי, 3 מיכלים מלאים. מדדתי. כרגע מחכה לחזור לכמה מיכלים של 95, ואז אמדוד שוב - אולי אהיה מופתע.
אבל בהרגשה שהיתה כששמתי 98 של מבוא שומרון - לא היה שום הבדל. כלום. נאדה.
כל מבחן אמיתי שמצאתי ברשת, על סמך *מדידות* ולא *הרגשה* אמר אותו דבר - ברכבים מסוימים יש שיפור בכוח, באחרים לא, וזהו.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכחו שבלאי של THP155 נמדד בשנות כלב ולא בשנות אדם - עמלק! 

• מעניין 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע - 120 בשנות כלב זה בערך 17.5 שנים - אסתפק גם בזה! היא סה"כ בת 6 :classic_ninja:

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע - 120 בשנות כלב זה בערך 17.5 שנים - אסתפק גם בזה! היא סה"כ בת 6 :classic_ninja:
אני תוהה אם במוזיאונים בעוד 100 שנה, יהיה רכב עם מנוע THP ששרד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לעבור את 2020 אני אגיד תודה. 

• מצחיק 1
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.8.2020 בשעה 09:44, nadavd4 כתב:

אני תוהה אם במוזיאונים בעוד 100 שנה, יהיה רכב עם מנוע THP ששרד.

למה לא? צרפתיות מצטיינות באקזמפלרים עומדים, ראיתי לאורך השנים לא מעט BX ו-CX, סקסו וקסארה, C3, C4, C5 וכו' עומדות. 😂

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

צרעת! 

לא עדכנתי כאן כבר הרבה זמן - הייתי עסוק. 

אז ככה - איפשהו לפני שבועיים וחצי יצאנו לחופשון עם השבט של אשתי (חמולה) וכמובן לקחנו את הסובארו כי היא מרווחת יותר ונוחה יותר. 

כיסיתי את הDS בכיסוי מלא ואפילו גיליתי שבאמצע הכיסוי יש טבעות עגינה מכל צד - קשרתי חוט והעברתי מתחת לרכב ומתחתי את הכיסוי כך שהוא לא יעוף מהרוחות. 

יוצאים לנופש ובזמן הזה הבולמים האחוריים שהזמנתי הגיעו לעבודה. 

חוזרים הביתה כעבור שלושה ימים (השכן דאג לארנבת הכל טוב) ואני יורד למטה לנקות את הרכבים (עשיתי לסובארו ציפוי הגנה וליטוש פנסים עם פלסטיקX של מגוואיירס) - מסיר את הכיסוי מהDS ושומע חבטה קטנה בצד ימין... הולך ומביט וקולט שהמראת הצד הימנית פשוט נפולה ותלויה על החוטים שלה - ידעתי שהיא תוקנה אצל הבעלים הקודם רק לא ידעתי שהיא פשוט הודבקה לתושבת שלה. 

צרעת. 

"למזלי" תיכף תבינו למה אני אומר למזלי - עשיתי ביטוח עם כיסוי על מראות בהשתתפות עצמית של 250 שקלים 

מדביק את המראה עם דבק חבלה רואה שסה"כ היא תפוסה למקום ואומר לעצמי נעשה נסיעת מבחן כמה רחובות ליד הבית ואם צריך נשבית את הרכב. 

מתקשר לביטוח שחוזרים אליי אחרי יומיים - אה תשמע, אין בארץ את הכיסוי של המראה נצטרך להזמין מחול וזה יקח שבועיים אבל רצינו לאמר לך שהביטוח מכסה על המראה רק עד לנזקים של 2500 שקלים כאשר סך החלקים של המראה שלך עולים 3800 ולכן אתה צריך להוסיף לנו 1300 שקלים!!! 

מפה לשם נכנס לאיבי ומגלה שיעלה לי אותו הדבר להביא מראה כזו בעצמי אז חזרתי לביטוח ונתתי את האשראי שבוע הבא כל החלקים אמורים כבר להגיע ואז אגש להחלפת המראה - אצטרך לקחת יום חופש אבל למזלי יש לי עוד 28 כאלה לנצל אז... פאקיט. 

שבוע שעבר - אחרי שולשה ימים של נסיעות, בא לחזור הביתה מהעבודה וקולט שהמראה והדבק - נפולים... מה אני עושה עכשיו? שיפצרתי מהר מחדש את המראה ונסעתי בזהירות - זה החזיק עד שהגעתי לצומת הכפר הירוק לכוון כביש 5 שם עצרתי בתחנת דלק מנטה ונכנסתי לחנות הנוחות שם בכדי לחפש דבק חבלה וכבר הייתי מוכן להשבית את הרכב ולגרור למוסך של ממסי.

ואז נזכרתי שיש מוסכים מאחורה - מוסך הכפר הירוק 

תקשיבו, פגשתי בסוג של "מלאך שביל" נקרא לזה - בחור נחמד במוסך הזה ראה את הרכב ואמר עזוב יש לי משהו יותר טוב בשבילך מדבק חבלה. 

לקח לוחית רישוי ישנה, גזר אותה לרצועות וקיבע את המראה לתושבת שלה עם ברגים! (גם ככה יחליפו שם את הכל) 

ביקשתי לשלם לו - סירב! 

אמרתי לו שאתן המלצה חמה וכאן עכשיו כך עשיתי. 

נסעתי לדרכי. 

הבוקר הרכב נכנס שוב לגבע - החלפת הבולמים האחוריים 

שמעו - הגעתי ברבע לשבע הבחור כבר עובד! (יוסי) 

עד שבא חבר מהעבודה לאסוף אותי הבולם השמאלי כבר היה בתהליך הרכבה. 

סביבות 12 היום אצא לאסוף את הרכב, שבוע הבא מקווה שכבר יהיה אפשר להחליף את המראה ובזה אני מקווה שסיימתי סוף סוף את יישור הקו של הרכב - כניסה לשגרה? 

עוד 5K קילומטרים - שמן, פילטר שמן. 

3d3c1a08-1fef-42cc-8e31-4d59f9daee1d.thumb.jpg.cdcfb92763fbf8226b48839e6fc075fd.jpg

baa67a30-553b-4f86-ab53-edbbffac92e0.thumb.jpg.567a1d3e1e0c6642a5a2ef3b4df3c911.jpg

אפרופו המראה כרגע - שמתי דבק חבלה שחור על רצועות המתכת שיהיה קצת יותר אסטתי. 

הבולם השמאלי התקין אבל מחליפים בזוגות (שימו לב שהBOOT שלו כבר קרוע). 

cbe0f8c4-9ddf-4884-9bfe-4a1991e19474.thumb.jpg.470077609798ec2183cf805f234e815a.jpg

הבולם הימני - קשה לראות אבל כולו שמן. 

e811d01b-045c-4648-b9e7-90a961fa1e4c.thumb.jpg.42d620648e96532ad22870b960c60f1e.jpg

ככה קיבעתי את המראה לפני הברגים.

ff1bdc59-e53e-4243-97eb-215374119bf1.thumb.jpg.b73a6e8d5a764a24bc95c1c5541353f8.jpg

• מעניין 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף היא מתחילה להראות כמו רכב צרפתי מזדקן!

דברים תפוסים עם ברגים,איזו חבלה, נשאר לך לקדוח את הלוחיות רישוי לתוך הפגוש ואתה על הגל!

• אהבתי 1
  • מעניין 3

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשבוע-שבועיים בלבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...