Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בתינוקת (ביקורת משתמש מפי אחד שלא רצה ילדים)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיפור טיפה שונה.

אני לא מכיר עת תחומי היילוד וההנקה, אבל בעולם הרפואה מקובל מאד שארגונים מקצועיים מפרסמים "הנחיות" לטיפול. כמובן שכל ההנחיות האלה מסוייגות בכך שיש להתאים את הטיפול אישית למטופל, אבל, מעשית, הרשויות, בתי המשפט והמבטחים מתייחסים אליהן כ"כזה ראה וקדש" והרופא/אחות/איש צוות רפואי אחר שאינו נצמד אליהן ככתבן וכלשונן עלול לעמוד במצב לא נעים, גם אם הסיבות לחריגה מוצדקות ומתועדות.
ולו זו בלבד, אלא שבמקרה שתואר פה בשרשור, אם השיקול של רופא/ה עבור יילוד עם פיגור גדילה הוא לטרוח להאכיל אותו הרבה ושיהיה ילד רגזן ומציק להורים, למול ילד רגוע עם סיכוי להיפגע ואף למות משלל המצבים שיכולים להיגרם בשל בעיות הגדילה, אז 10/10 כולנו נבחר באופציה א'. לא?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• רעיון טוב! 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באף מקרה לא מדובר על סיכוי להיפגע מבעיות גדילה, מדובר על ניסיון להתאים את הילד לגרף ע"י האכלה תכופה.

תינוקות שבסיכון לבעיות גדילה זה סיפור אחר שמטפלים בו אחרת, הרבה פעמים עם תמ"ל רפואי שמיועד לגדילה.

וזה לא רק זה, אלא שזה לפעמים ממש מגיע למצב של "בא לברך ויצא מקלל", מעירים את הילדה לפי השעון, היא גמורה מעייפות, אין לה כוח לינוק חלב מהבקבוק, קל וחומר מפטמה.

ואז כדי לכסות על זה יש את אלה שעוד ממליצים להוסיף קצת יותר מים שהחלב ייצא יותר מדולל ויצא יותר בקלות מהפטמה.

כשכל זה היה נמנע אם היו נותנים לילד לישון כמו תינוק כדי לצבור כוח

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ניקו פ.ההתייחסות שלי היה לאחיות הנוקשות. לא להחלטה על מועד הלידה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, windsurfer כתב:

לדעתי, התופעה של "עבודה לפי הספר" ללא פתיחות לחלופות, מאפיינת לרוב אנשים פחות מקצועיים או עם בטחון עצמי נמוך.

זה הולך יחד אם אי-לקיחת אחריות, הרי לא טעיתי... הלכתי לפי הספר...

בזה הרגע תיארת בערך 75% מכח העבודה בעולם, או 95% מעובדי התאגידים והחברות הממשלתיות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דריש, זה מאפיין את מקומות העבודה לא פחות מאת העובדים. ראה מה שכתבתי על ההנחיות שאמורות לאפשר גמישות מחשבתית (וצוותי רפואה אמורים להיות גמישים, בגלל מורכבות המצבים בהם הם נתקלים), במציאות המנהלים, ובמיוחד המשפטנים מדכאים את היצירתיות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באף מקרה לא מדובר על סיכוי להיפגע מבעיות גדילה, מדובר על ניסיון להתאים את הילד לגרף ע"י האכלה תכופה.
תינוקות שבסיכון לבעיות גדילה זה סיפור אחר שמטפלים בו אחרת, הרבה פעמים עם תמ"ל רפואי שמיועד לגדילה.

וזה לא רק זה, אלא שזה לפעמים ממש מגיע למצב של "בא לברך ויצא מקלל", מעירים את הילדה לפי השעון, היא גמורה מעייפות, אין לה כוח לינוק חלב מהבקבוק, קל וחומר מפטמה.
ואז כדי לכסות על זה יש את אלה שעוד ממליצים להוסיף קצת יותר מים שהחלב ייצא יותר מדולל ויצא יותר בקלות מהפטמה.

כשכל זה היה נמנע אם היו נותנים לילד לישון כמו תינוק כדי לצבור כוח
ראיתי בשרשור שמישהו כתב על ילד שנולד עם חשד לפיגור גדילה ולא טרחתי לחפש אחורה מי, לזה חשבתי שספריאל התייחס. מחילה על הבלבול.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, netco כתב:

יש אנשי מקצוע שפשוט הולכים לפי הספר ימות העולם, וזה יכול לחרפן, ובמיוחד עם רגשות אשם טבעיים שיש לאימהות במצב הזה זה בטח לא מוסיף, וקשה לנעול את האוזניים ולא לשמוע את זה. 

שמח שבסוף הסתדר לכם, זה לא טריוויאלי לכל הנשים הקטע של הנקה בטח כשאין מספיק חלב וכאלה (להבנתי זה גנטי, אנאעארף). 

"אין מספיק חלב" זה מקרה הרבה יותר נדיר ממה שחושבים. לאחר לידה באופן טבעי התינוק יכול לרדת באחוז די רציני מהמשקל אחרי הלידה: אחד מהילדים שלנו ירד 450 גרם.

בקבוק זה פתרון נוח לכולם: לתינוק הרבה יותר קל לינוק מבקבוק ואחרי שהוא נתרגל למה שיתאמץ לינוק מהשד? זה מאוד מעייף אותו...

לאמא זה גם יותר קל שאין מי שלועס אותה רק בדלל שהוא עוד לא למד לינוק (וכן, למרות האיסטינקטים יש פה תהליך למוד הדדי)...

ולצוות זה הכי קל כי אז התינוק באחוזון ואפשר יהיה להעיף אותו מהמחלקה.

באחת הלידות אחרי שראיתי שהצוות נותן בקבוק לתינוק בלי להתייעץ כדי ש"האמא תנוח", נאלצתי להבהיר להם שאם הם יעשו את זה לנו אתבע אותם על תקיפה. הם טרחו לסמן היטב "אסור לתת בקבוק הנקה מלאה".

אנחנו מודעים לזה שאנחנו היינו יותר קיצונים מרוב האנשים, אבל זו הבחירה שלנו. וכל אחד יעשה מה שמתאים לו.

ואור @oryo, מזל טוב, וברוך הבא לעולם האמיתי. אל תדאג, אין מצב שתתחרט, גם עוד 16 שנה כשיא לא תחזור בזמן מאיזה מקום ;)

עריכה אחרונה על ידי borsood

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, ניקו פ. כתב:

ראיתי בשרשור שמישהו כתב על ילד שנולד עם חשד לפיגור גדילה ולא טרחתי לחפש אחורה מי, לזה חשבתי שספריאל התייחס. מחילה על הבלבול.

בוא נאמר שיש הבדל דיי מהותי בין "חשד לפיגור גדילה" ובין "סיכון לפיגור גדילה".

הראשון נזרק לאוויר במחלקת יולדות ובתינוקיה המון, ובלי הצדקה בכלל, ואין גם דרך לגבות את החשד הזה של החשוד.

השני הוא משמעותי, כמעט ולא תשמע אותו, וכשכן זה יתוקשר בצורה מתאימה ע"י הצוות הרפואי, יחד עם המידע על התמ"ל הרפואי כשבד"כ ימליצו לשלב הנקה עם אותו תמ"ל

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

אוי, איזה חייכן מתוקי. ממיס את הלב.

תתחדשו ותיהנו.

בנוגע לקלות גידול - זכיתם, זה מאוד תלוי בילד גם במשפחות הכי טובות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.3.2020 בשעה 09:22, sperial כתב:

ועצה קטנה מזקן (שלא חיכה 10 שנים, פשוט כיוון שנפגש עם המיועדת לאחר גיל 30) - אם אתה רוצה לתת לה מתנה ממש טובה - תתחילו לעבוד על אח\ות. 

כמה שאני נהנה להסתכל על שרשורים מוקפצים ולכתוב: אמרתי לך!!!

שיהיה בהרבה מזל טוב, וכשאני רואה את התמונות אני אומר: המשך כך.

דרך אגב, גם אצלי יש אחד שקיבל מהמטפלת שלו את הכינוי "תולעת" כי הוא היה נעלם בפינה אחת ומופיע באחרת. הבחור אוטוטו בן 30, ועדיין, מפעם לפעם, מכונה "תולעת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, oryo כתב:

הפודקאסט החזיר אותי לימים לא נעימים שעברתי בחיים הפרטיים וגם קצת כאן, אבל באיזשהו קטע זה גם גרם לי להתגעגע לדברים הטובים שהיו, אולי זו נוסטלגיה? לא יודע. החלטתי לתת לזה נסיון נוסף אז שחזרתי סיסמא ובאתי. 

אני מאמין שרוב חברי הפורום שמחים שחזרת לכתוב בפורום. 

חבל רק שלא הבאת איתך את חבר הפורום היקר בנצי.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, oryo כתב:

בתמונה: חביתה, וחתול

מזל טוב! 

החתול לא מתרגש, אה?

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור. ממש, אבל ממש, התגעגעתי.

הילדה והילד מתוקים מאוד

קצת קשה להרשים אבות אחרים עם מתיקות של ילדים אבל פה הצלחת בגדול.

בהצלחה בעסק החדש. הפרק בגיקונומי מאלף.

• אהבתי 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מזל טוב! איזה ברנש משובח הצטרף אליכם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...