Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בתינוקת (ביקורת משתמש מפי אחד שלא רצה ילדים)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה לעזאזל,

איך הצלחתי לפרסם את זה ב״רכב כללי״?

(אבקש להעביר לאוף טופיק)

• מצחיק 3

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

וואי וואי וואי, הרבה מחשבה השקעת בעניין(לא בציניות), אם אני הייתי משקיע כל כך הרבה מחשבה בזה, כנראה שהייתי נוהג היום על אלטו ולא רכב 7 מקומות.
למרות שיש לי כמה ילדים, כל לידה, מרגישה לי כמו הילד הראשון, הפרספקטיבה משתנה לחלוטין.
תהנה מהילדה חבר...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל כתיבה יפה וילדה חמודה.

ילדים דורשים המון אבל גם נותנים המון. 

המון מזל טוב ותהנו מהמשפחה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, oryo כתב:

מה לעזאזל,

איך הצלחתי לפרסם את זה ב״רכב כללי״?

פשוט מאד - התכוונת לכתוב משהו על מושבי בטיחות, אבל נסחפת לדיון פילוסופי.

חייב לומר שהעיניים השחורות העצומות האלה מדהימות.

אז שיהיה בהרבה מזל טוב, גם אם זה באיחור (אתה אשם, סיפרת לנו על טסלה במקום על ... יו...) . 

ועצה קטנה מזקן (שלא חיכה 10 שנים, פשוט כיוון שנפגש עם המיועדת לאחר גיל 30) - אם אתה רוצה לתת לה מתנה ממש טובה - תתחילו לעבוד על אח\ות. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל טוב ובשעה טובה.

מעכשיו מתחיל השלב שבו אתה הולך ונובל, והם גדלים ופורחים. בדיוק כמו בטבע, זאת דעיכה פיזית ממשית כתוצאה ממחסור בשעות שינה ולחץ נפשי.

בנוגע לתוספות - לא מתערב לאף אחד פה בהחלטות, תעשו מה שנוח ונעים לכם. כל מה שאני יכול לומר זה שעד שני ילדים יכולת התמרון היא סבירה, המשבר מתחיל עם הילד השלישי מבחינת התנהלות - והיא דורשת יצירה מחודשת של הרגלים אחרים כדי לשמור על השפיות.

מכל הדברים שגיליתי על עצמי בעקבות ההורות הוא שאני נהנה יותר מחברת הילדים שלי מאשר חברת מבוגרים. זה מתחיל בערך בגיל 4, שבו כבר אפשר לדבר איתם בצורה מעמיקה על שלל דברים, לערוך ניסויים ותצפיות, ולעבד סיטואציות חברתיות. בכלל, זה מה שאני עושה רוב הזמן, עוזר לילדים לעבד - כמו שבעבר אימא שלהם עיבדה אוכל והפכה אותח לחלב...

• מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשמחתי צלחנו את סיפור השינה מהר מאוד, בעקבות אימון שינה מגיל 3 חודשים היא ישנה לילות מלאים, ואין לי ספק שזה עזר ועוזר לנו מאוד בהתנהלות השוטפת. אני מניח שיהיו משברים האלו ואחרים אבל בסהכ אנחנו די בסדר בקטע הזה (בינתיים). 

מרתק מה שאתה מספר בנוגע לחברה, נשמע לי תמוה (עבורי, באופן אישי) להינות מחברת ילד בן 4 ברמת העניין - מאחל לעצמי להרגיש כמוך אם וכש... הלוואי. 

וכן, האתגר בהחלט נראה אקספוננציאלי ביחסית לכמות העוללים, לי נשמע שהמעבר 1 ל2 יהיה מאוד מאתגר. 

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במעבר ליותר מאחד יתווסף לך תפקיד של כוח הפרדה של האו"מ. בתור אב ל-3 בנים זכרים הייתי צריך להקדיש הרבה זמן ואנרגיה למניעת תקריות, עד שהתבגרו וגילו שטוב שיש אחים.

לגבי החברה של הילד\ה - אין לי ספק שתהנה ממנה. אם זה לבנות אתה בלגו ואם לענות על ה"מה" וה"למה" בגילים המתאימים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מזל טוב.

גם אנחנו התחדשנו לאחרונה וזה באמת אחד הדברים שאתה לא מבין למה צריך אותם עד שפתאום יש לך. הכימיקלים האלה במח, לך תבין.

מעניין לשמוע איך חווית הלידה בבית חולים בארה"ב, כי פה בארץ הקודש היה לנו חתיכת שיט שואו. 

• מעניין 2
  • רעיון טוב! 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נולד ילד קקה?

• מצחיק 2
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, oryo כתב:

מנגד, כמובן שיש גם חברים עם ילדים חמודים, ואני מוכרח לציין שבאיזשהו אופן תמוה נדמה לי כי ישנה קורלציה הפוכה בין כמה הילד חמוד ובין כמה ההורה מספר לכל העולם שזה הילד הכי חמוד בגלקסיה וההחלטה הכי טובה מאז שרכש ביטקוין ב$50 ליחידה. לך תבין.

החלק הכי מדויק!

לפני 2 שעות, hans כתב:

בנוגע לתוספות - לא מתערב לאף אחד פה בהחלטות, תעשו מה שנוח ונעים לכם. כל מה שאני יכול לומר זה שעד שני ילדים יכולת התמרון היא סבירה, המשבר מתחיל עם הילד השלישי מבחינת התנהלות - והיא דורשת יצירה מחודשת של הרגלים אחרים כדי לשמור על השפיות.

לא יכולת להגיד לי את זה לפני השלישי?

זה נכון מאוד אגב.

ההבדל בין 2 ל3 הוא עצום מבחינת היכולת לשמור על שפיות. מניסיון.

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

מעניין לשמוע איך חווית הלידה בבית חולים בארה"ב, כי פה בארץ הקודש היה לנו חתיכת שיט שואו. 

אני לא אור - אבל יכול לתת לך פרספקטיבה - כי ילדנו 2 ילדים בארץ ואחד בארה״ב.

אין מה להשוות. ישראל מרגישה כמו מדינת עולם שלישי מבחינת התנאים - יחד עם זאת הסגל (כנראה בגלל כמות הלידות) מנוסה יותר.

בארה״ב היה לנו חדר לידה פרטי בגודל של חצי מהדירת 3 חדרים שהיתה לי בארץ - עם טלוויזה , ומקום לנוח. רופאה זמינה בלחיצת כפתור ואחות שמצוותת רק אלינו.

הטיפול היה מדהים ואחרי הלידה עוברים לחדר פרטי (אוכל מתפריט שמזמינים ...) שמפנק פי כמה ממה שהמלונית בארץ - וזה הסטנדרט.

בוחרים את בית החולים , בוחרים את הרופא והאחות והכל מתנהל בדיוק איך שבחרנו.

בארץ זה היה אחות בלחץ , עשו מה שבא להם (בהחלטות כמו ואקום , חתך חיץ , מתי לתת זירוז) והיו מאוד לוחצים.

החוויה של אחרי (3 בחדר , ביקורים מתי שבא להם , אוכל כשר לפסח וחיפוש בתיקים ועוד מליון חוויות שליליות) גם לא משהו.

לגבי ההתחברות לילד והבילוי זמן איתו - אצלי היו (עם שלושתם) 2 נקודות עיקריות:

איפה שהוא בגיל שנתיים הקשקושידה נהיית באמת משפטים ותקשורת - וזה שלב מדהים. terrible twos? הפוך - התקופה הכי מדהימה של הפיכה מתינוק לבן אדם דוגרי.

מבחינת תקשורת איתם ולעשות דברים איתם - זה תלוי בילד אבל 4-5 מתחילים ממש לתקשר (ולחפור :) )

לפני 1 שעה, oryo כתב:

כן, האתגר בהחלט נראה אקספוננציאלי ביחסית לכמות העוללים, לי נשמע שהמעבר 1 ל2 יהיה מאוד מאתגר. 

דווקא זה manageable לגמרי.

המעבר ל3 הוא לגמרי רעידת אדמה לעומת זאת.

קשה / בלתי אפשרי בגילאים צעירים לאחד להעסיק שלושה בצורה שהיא לא ״קחו אייפד״ ואפילו כשיש את שניכם - אי אפשר להקדיש 1:1 עם כל ילד בנפרד.

ולא לשכוח שיש רק 2 ידיים.

באמת - 3 זה התמודדדות אחרת.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, oryo כתב:

נשמע שהמעבר 1 ל2 יהיה מאוד מאתגר. 

הפוך, גוטה. :-)

דווקא בגלל שאתה מתגלח עם מס' 1, מס' 2 נולד לתוך מערכת והכול מרגיש קליל וזורם.

אותה תחושה של "קליל וזורם" מובילה לרוב למס' 3 כי היי, אנחנו כבר מנוסים, פיצחנו את השיטה, ואז אתה חוטף את הזפטה בפרצוף חזק.

מה שכן, אחרי איזון מחודש של המערכת עם מס' 3, מס' 4 הופך להיות קל למדי, גם בגלל שההורים כבר משופשפים עם צלקות קרב, אבל בעיקר (!!) בגלל שהאחים / אחיות הגדולים מכניסים אותו למערכת, ושותפים בגידול למרבה ההפתעה, שתרצה או לא. שיעור מרתק.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אני לא חוויתי לידה בישראל, אבל יש לי המון חברים שעשו זאת - ונשמע שההבדל תהומי.

ביה״ח מתפקד בעצם כמו בית מלון עם אחיות, אתה מקבל חדר פרטי גדול ומרווח, אחיות שמצוותות אליך ובודקות כל אינטרוול זמן מה הסטטוס, ומעביר את הזמן ככה עד שמגיעים לשלב העיקרי. אתה תמיד שומע שלידה לוקחת המון שעות וזה נשמע נוראי, בפועל הזמן עף בטיל והסיפור הרגיש קצר לאללה (הגענו לביה״ח סביב 0900, היא נולדה סביב 1700, בחיי שזה עף הרבה יותר מהר מיום עבודה).

הצוות היה מאוד מקצועי, מכיל ונחמד. מהרגע שהיא קיבלה אפידורל הכל הפך לsmooth sailing. מצחיק אותי איך התפיסה שלי השתנתה ב180 מעלות לאחר הלידה (לפני כן הייתי בגישה של ״תדחי אפידורל עד שאת חייבת״, כעת אני בגישה של ״קחי את זה איך שאת מתאשפזת״, ואולי מיותר לציין אבל בכל מקרה הגישה שלי חסרת משקל ומה שבאמת חשוב זה מה האישה בוחרת היות וזה הגוף שלה). 

מהרגע שהילדונת הצטרפה אלינו, היתה מדיניות 0-הפרדה. היא איתנו בחדר כל הזמן, והזמן היחיד שהיא לא היתה איתנו זה כשלקחו אותה להשקל. בלי תינוקיה או כל מיני דברים בסגנון.

לאחר הלידה, העבירו אותנו לחדר קצת יותר קטן, אבל עדיין גדול. יש בו מיטה לאמא אבל גם מיטה לאבא וספת ״לייזי בוי״ כזו אם רוצים להניק עליה במקום על מיטת האמא (אבל מיטת האמא חשמלית ומתכווננת לכל מצב, אז לא היתה סיבה לעשות זאת). השירותים/מקלחת פרטיים, מה שעוזר לפרטיות בזמן הרגיש הזה.

בלילה הראשון יצאתי לרכוש אוכל כי אני לא מתכוון לאכול אוכל בית חולים, מה אני בעונש? בבוקר לאחר מכן אחרי שהסתכלנו בתפריט החלטנו לתת לזה הזדמנות, וגילינו שמדובר באוכל מצוין, ושהוא כלול במחיר השהייה (היות ויש לי דנ״א ישראלי, ציפיתי שהם ינצלו את זה בשביל לגבות $25 להמבורגר...). לא יצאתי להביא אוכל יותר היות ולא היה בכך טעם.

נשארתי בביה״ח עם הבנות במהלך כל הסיפור, לא הייתי צריך לחזור הביתה לנוח כי היה לי מספיק מקום לנוח שם, זה היה נהדר וסייע לשנינו להתמודד עם המצב החדש.

הילדה היתה בתת משקל בהתחלה, אז השאירו אותנו לילה נוסף בשביל לוודא שגרף המשקל שלה מתנרמל - לשמחתי זה קרה והשתחררנו לאחר 3 לילות הביתה. 

חברה שלנו ילדה באותה תקופה בישראל, ילדה בתת משקל עם צהבת, שלחו אותה הביתה לאחר לילה בשביל לפנות את המיטה בחדר (המשותף). היא היתה בלחץ אטומי. התבאסנו לשמוע את הסיפור. 

לפני 3 דקות, hans כתב:

מה שכן, אחרי איזון מחודש של המערכת עם מס' 3, מס' 4 הופך להיות קל למדי, גם בגלל שההורים כבר משופשפים עם צלקות קרב, אבל בעיקר (!!) בגלל שהאחים / אחיות הגדולים מכניסים אותו למערכת, ושותפים בגידול למרבה ההפתעה, שתרצה או לא. שיעור מרתק.

אלוהים יצר את הרכב עם שלושה מושבים מאחור, מי אתה שתחליט אחרת???

:)

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ-09 עד 17? גם לידה קלה וגם שעות נורמליות?

נו, זכיתם להיות בצד הנחמד והנעים של הסטטיסטיקה בכל הקשור ללידה ראשונה.

לגבי אפידורל - אני במצדדים (לא קובע כלום, כן? רק מצדד...) של "כמה שיותר מוקדם". יש איזו טענה שזה מעכב מעט את הלידה אבל מהססטיסטיקה המקרית שאני אוסף פה ושם - לא קונה את זה. מדובר בסבל שלא יתואר,

לא מוצא שום סיבה להאריך אותו. אם כבר, זה מאפשר לצבור כוח ואפילו לחטוף תנומה לקראת השלב האחרון.

נ.ב.:

התנאים בארץ מבחינת צפיפות ופרטיות הם על הפנים, אבל בכל הקשור ליכולות הצוות - מעל ומעבר. מיילדות מנוסות להפליא, והמקום בסטטיסטיקה העולמית גבוה. ספציפית אצלנו אשתי ילדה ב... מקום העבודה שלה (במחלקה שלה!) אז מן הסתם החוויה הייתה נעימה. אחרי שאת מטפלת ב-25 תינוקות בממוצע למשמרת, לטפל בתינוק יחיד זה כמעט מצחיק :-)

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...