Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

5G - קונספירציה, או חשש אמיתי?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1430 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@kobi_g

האם יש לך מידע מוצק על תחסית פרישת רשתות 5 G בראץ, כולל התקן בו ייפרשו? אם אין לך בסיס מוצק לא הייתי משקיע מאמץ וכסף במכשיר עם תכונות שיהיו שימושיות בעוד שנתיים במקרה הטוב. לאיזה צורך תזקק לדור החמישי במכשיר הכיס שלך? לחסוך 2 שניות בהורדת סרטון? הרי הדור החמישי נועד לנפחים ומהירויות גדולים לצרכים מסחריים, ולצרכים האישיים כנראה שדור 4 יספיק לך לפחות לעוד 3-4 שנים, ואז ממילא תזקק למכשיר חדש. וזה בלי להתחשב באפשרות הלא בלתי סבירה של קלקול, אבדן או גניבת המכשיר לפני כן. אישית הייתי קונה היום מכשיר mid-high range שיספק אותך 3 שנים ואז רוכש מכשיר מעודכן. כמובן, בתנאי שאין לך כעת צורך ממשי בתכונות של הדגם האחרון.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, sperial כתב:

@kobi_g

האם יש לך מידע מוצק על תחסית פרישת רשתות 5 G בראץ, כולל התקן בו ייפרשו? אם אין לך בסיס מוצק לא הייתי משקיע מאמץ וכסף במכשיר עם תכונות שיהיו שימושיות בעוד שנתיים במקרה הטוב. לאיזה צורך תזקק לדור החמישי במכשיר הכיס שלך? לחסוך 2 שניות בהורדת סרטון? הרי הדור החמישי נועד לנפחים ומהירויות גדולים לצרכים מסחריים, ולצרכים האישיים כנראה שדור 4 יספיק לך לפחות לעוד 3-4 שנים, ואז ממילא תזקק למכשיר חדש. וזה בלי להתחשב באפשרות הלא בלתי סבירה של קלקול, אבדן או גניבת המכשיר לפני כן. אישית הייתי קונה היום מכשיר mid-high range שיספק אותך 3 שנים ואז רוכש מכשיר מעודכן. כמובן, בתנאי שאין לך כעת צורך ממשי בתכונות של הדגם האחרון.

נכון לכרגע לא ידוע לי על רשת של 5G בארץ.

אם עוד שנה וחצי יהיו רשתות כאלה בארץ אז התוספת של 150$ זניחה ביותר עבור מכשיר שישמש אותי ל 4-5 שנים כפי שהנוט 5 הקיים שלי משרת אותי.

אני לא רואה לנכון לרכוש עוד 3 שנים מכשיר חדש וההפרש הזה הוא מינורי ושווה לי את החלפת המכשיר בעוד כמה שנים אפילו שכרגע יהיה ללא שימוש.

למשל דגם S20+  שעולה עם תמיכה ב 5G כ 3500 שקל ובארצנו דגם ללא 5G עולה יותר - 3590

המס על המכשיר הוא 165$ אם שולחים לארץ וזה עדיין משתלם לדעתי

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה שלי קצת שונה, אני לא קונה מכשירי דגל או high end, מעדיף מכשירים יותר זולים ולהחליף פעם בשנתיים כדי להשאר פחות או יותר מעודכן (דרך אגב, לגבי רכב הגישה שלי הפוכה, מעדיף להחליף לעתים רחוקות). כיוון שה-5G עדיין רחוק מאתנו, וכיוון שעדיין לא ידוע התקן בו יפעל בארץ, אני נוטה לרכוש מכשיר עכשווי ב-2000 ש"ח ולהחליפו כאשר לא יספק את הצרכים, אני מניח שבעוד 2-3 שנים, במכשיר שיהיה מעודכן, גם אם לא top of the line.

בסופו של דבר השיפורים אינקרמנטליים, ומהפיכות ממש לא מתרחשות לעתים כל כך קרובות.

דרך אגב, המכשיר הקודם שלי היה low-mid range, ומבחינתי עשה את העבודה היטב שנה וחצי - שנתיים לפני שהתחלתי לסבול ממנו, ואז משכתי אותו עוד מספר חודשים עד שנשברתי והחלפתי אותו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה"ב זה דגם שונה מבוסס על קוואלקום ולא סמסונג ובפועל יש הבדלים

https://www.anandtech.com/show/15647/samsung-galaxy-s20-ultra-snapdragon-exynos-battery-life-preview

לא יהיה פה 5G בשנים הקרובות, המכרז לא מסתיים בקרוב ורק נדחה ונדחה 

https://www.gov.il/he/departments/publications/Call_for_bids/15072019

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להסיט את השרשור לשרשור סלולר - הסמסונגים היוקרתיים שמגיעים לארץ מגיעים עם ה SoC של סמסונג (האקסינוס, טפי), שלרוב יבלוס יותר סוללה ויהיו לו ביצועים גראפיים נחותים משמעותית. בזמנו סדרת הנוט היתה מגיעה עם שתי האופציות (נעצר בנוט 5, אאל"ט).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, kobi_g כתב:

אכן צודק 🤣

אנשים לצערנו חסרי הבנה (רובם) שרוכבים על גלי שמועות מאנשים אחרים שסיפרו שזו טכנולוגיה צבאית ויש רצון לדלל את העולם ולכן משתמשים ב 5G

לשמחתי אני בא ממקום שמתמחה במכ"מ וכל הנושא פשוט הוא צחוק אחד גדול על התאוריות הללו.

אני למשל עם note 5 וחושב על החלפה ובין היתר הדילמה לחכות ל note 20 או לרכוש S20 על אחת מהגרסאות שלו אבל אני 

לא הולך להשקיע סכום כל כך גדול בטלפון שלא יתמוך בדור 5 (כיוון שבטוח שעוד שנה/שנתיים הטכנולוגיה תהייה כאן) כיוון שאני לא מאלה שמחליפים טלפון כל שנה אז

כעת כבר עובד על חיפוש טלפון (מהסדרות שלא נמכרות בארץ לצערנו וזה ביזיון) שכן תומך בדור 5.

פשוט מצפים ממישהו שרוכש טלפון ב 3K+ שעוד שנה יחליף טלפון כי אז תגיע התמיכה בדור 5?  - פשוט היבואנים בארץ היו כן צריכים לייבא דגמים עם תמיכה.

לילה טוב לכם אנשים יקרים ובריאות לכם ולכל בני משפחותיכם (מצטער על החפירה שהגיעה כעת במשמרת שניה של העבודה בזמן הפסקה)

זה פשוט, בשביל לייבא לארץ הוא חייב להיות תואם לתדרים שהוקצו לאותה טכנולוגיה (5G בארץ).

אבל כרגע לא רק שאין הקצאת תדרים לטכנולוגיה, אלא יש את המסמך למעלה שרק מבקש להקצות את תחום התדר לטכנולוגיה.

משמע לא ניתן לייבא כרגע באופן רשמי מכשירי 5G לארץ.

לפני 11 שעות, Legend כתב:

נפרסה בכלל אנטנת 5G אחת בארץ?

יש מפה שאפשר לראות בה פריסת אנטנות 5G? (ולא המפה של כל אנטנות הסלולר).

לא, מה יפרסו לפני שיש הקצאת תדרים?

אף אחד לא קנה אפילו אנטנה כי היא צריכה להיות תואמת לתדרים שיוקצו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

זה פשוט, בשביל לייבא לארץ הוא חייב להיות תואם לתדרים שהוקצו לאותה טכנולוגיה (5G בארץ).

אבל כרגע לא רק שאין הקצאת תדרים לטכנולוגיה, אלא יש את המסמך למעלה שרק מבקש להקצות את תחום התדר לטכנולוגיה.

משמע לא ניתן לייבא כרגע באופן רשמי מכשירי 5G לארץ.

לא, מה יפרסו לפני שיש הקצאת תדרים?

אף אחד לא קנה אפילו אנטנה כי היא צריכה להיות תואמת לתדרים שיוקצו

לא חושב שמכשיר סמסונג מאירופה לא יעבור את המכס בארץ.

אפילו אם יש בו את התוספת של התמיכה בדור 5 איני חושב שהמכס מסוכל לעלות על התמיכה,  וממילא משלמים מס על זה אז עבור יחידה אחת ממש לא חושב שתהייה בעיה.

כל דגמי אירופה: SM-G986F, SM-G986N, SM-G986U, SM-G986U1, SM-G986XU יתאימו

דבר נוסף שאני מחכה שבארץ יתחילו לתמוך במכשירים עם eSim כדוגמת Pixel 4 XL או סדרת S20 של סמסונג

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במזוודה בטח יעבור.

אולי גם בייבוא עצמי יעבור, כנראה שאף אחד לא יסתכל שהדגם הוא X ולא Y כש-X תומך 5G ו-Y לא ומיובא רשמית.

אם אתה יבואן שמייבא ולא מביא במזוודות אז זה לא יעבור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, m3x7r3m3 כתב:

במזוודה בטח יעבור.

אולי גם בייבוא עצמי יעבור, כנראה שאף אחד לא יסתכל שהדגם הוא X ולא Y כש-X תומך 5G ו-Y לא ומיובא רשמית.

אם אתה יבואן שמייבא ולא מביא במזוודות אז זה לא יעבור.

אתה צודק וממה שמצאתי יש בארץ גם מישהו שמוכר את ה S20 Ultra 5G ובמחיר "די שפוי" (אני עדיין לא אקנה במחיר כזה אבל דומה למחיר של הרגיל בתוספת 300 שקלים.  (4800 שקל במקום 4500 לרגיל)

קובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא אם זו השוואה של תפוחים לתפוחים.

כי אם תשווה רגיל ב-4500 ביבוא של סאני מול 4800 ל-5G בלי אחריות (או אחריות של ~"גבי פון") זה לא תפוחים לתפוחים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי קצת מאוד לא שפוי שהגענו למחירים כאלו בסלולר- אני כרגע עם נוט 8 (ששלפתי פחות משנה אחרי שהושק עבור כ 1400 ש"ח, שנראה לי סביר לכל הדעות), המכשיר הבא יהיה כנראה תוצרת סין מהחברות הלא קקיוניות.

גם ככה כולם משתמשים ב SOC של קוואלקום, גם ככה המצלמות החדשות כולן IMX48 של סוני, המסכים הם AMOLED של סאמסונג

מותג העל שיושב בלוגו על המכשיר כבר פחות משנה. (רק שיש ללא מעט חברות בסין מנהג מעצבן לא לשים NFC)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, kobi_g כתב:

דבר נוסף שאני מחכה שבארץ יתחילו לתמוך במכשירים עם eSim כדוגמת Pixel 4 XL או סדרת S20 של סמסונג

להבנתי פלאפון תומכת ב-eSIM. לפחות בשעונים שכוללים eSIM.

הם מוכרים אצלם באתר שעונים עם eSIM.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, Pika007 כתב:

נראה לי קצת מאוד לא שפוי שהגענו למחירים כאלו בסלולר- אני כרגע עם נוט 8 (ששלפתי פחות משנה אחרי שהושק עבור כ 1400 ש"ח, שנראה לי סביר לכל הדעות), המכשיר הבא יהיה כנראה תוצרת סין מהחברות הלא קקיוניות.

גם ככה כולם משתמשים ב SOC של קוואלקום, גם ככה המצלמות החדשות כולן IMX48 של סוני, המסכים הם AMOLED של סאמסונג

מותג העל שיושב בלוגו על המכשיר כבר פחות משנה. (רק שיש ללא מעט חברות בסין מנהג מעצבן לא לשים NFC)

כולם מנסים למתוח את גבולות השוק למעלה, אם זה אפל, אם זו סמסונג שהתחילה עם ה-NOTE ועכשיו עם ה-S20, ואם זו LG עם סדרת ה-V.

כל אחד מחפש איך לגרום לך להוציא +- 1000 דולר על מכשיר דגל.

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו משרד התקשורת נאלץ להסביר (חכמת המונים = טימטום, בורות ופייק ניוז     😬 )

https://www.telecomnews.co.il/הטירוף-של-הקישור-בין-5G-לנגיף-הקורונה-שיגע-את-צמרת-משרד-התקשורת.html

הסערה הזו התלקחה, בין היתר, בטענה ההזויה, שקשרה את נגיף הקורונה ב-5G וחיברה זאת לשימוע (כאן) לנושא הגלים המילימטריים, שימוע, שהגיבו לו תוך 2 יממות לא פחות מ-7,615 תגובות היסטריות לחלוטין (ולא נכונות, כי "גלים מילימטריים" זה לא 5G).

כל מה שקרה ביממות האחרונות מוביל לכך, שהתכנית של הגלים המילימטריים כנראה נקברה. זאת, משום שקשה לראות כעת את חברי הכנסת שמאשרים זאת.

ככה זה, כשחבורת שלומיאלים ורשלנים (שהוגשו נגדם כמה תלונות ליועמ"ש ולמחלקת המשמעת של נציבות שירות המדינה), מנהלת את משרד התקשורת. לא היה בהיסטוריה של משרד התקשורת ומשרדי הממשלה בכלל, מקרה בו משרד שלם הוכחד וחדל לבצע את משימותיו, רק כדי לשרת את האינטרסים הכלכליים של חברת סלולר אחת, כדי שלא תתמוטט כלכלית.  

בנוסף, במהירות הבזק, העלו לאתר משרד התקשורת פורטל שלם עם הרבה מסמכים (כאן), בנושא דור 5 והקרינה הסלולרית.

https://www.gov.il/he/departments/news/01042020_2

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...