Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

5G - קונספירציה, או חשש אמיתי?

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1424 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ונקודה שאנשים אוהבים לשכח - עד היום משתמשים באותם אורכי גל ממש בתור טיפול אלטרנטיבי לסרטן :)

חפשו millimeter wave therapy...

לפעמים האירוניה בעצמה לא מאמינה למה קורה בעולם.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 שעות, discoTD5 כתב:

מאותה משפחה של מתנגדי חיסונים, בקרת אקלים (מטוסים מרססים אותנו, "שמעתי את זה מטייס בכיר"), כדור הארץ שטוח, וכד'. 

לצערי אני חסום בקבוצות האלה בפייסבוק, כי כשהייתי בפנים היה משעשע. 

תחפש את הקבוצות של מנהיגי העולם הם בעצם אנשי לטאה או שהציפורים הן בעצם רחפני ריגול של הממשלות.

לנושא השרשור, הבנתי שמעבר לרשת הזו שיש בה הרבה יותר אנטנות ומעבר נתונים מהיר יותר רק תפחית את החשיפה שלנו לקרינה. 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון איזה טמבלים הם האלו שחושבים שהעולם עגול ולא מוחזק על צב ענקי ובעצם מסתובב מסביב לשמש פשוט אידיוטים עם תעודות.

בהיסתוריה לא חסרות דוגמאות לכך שרוב האוכלוסיה טעתה בדעותיה ודווקא אלו שנחשבו הזויים צדקו.
היהירות של חלק מהמשתתפים בפורום שמנסים להראות את עצמם כאנשים משכילים רק מוכיחה את ההפך.

שלא תבינו לא נכון אני לא מתומכי ה5G קונספירציה או מתנגדי חיסונים אבל אני גם לא תומך במחנה הנגד בגלל הסיבה הפשוטה שב99.9% מהמקרים לאף צד אין את הבסיס או ההוכחות כדי להגיד חד משמעית שהצד השני טועה. ומכך ההחלטה של אנשים להצתרף לצד כזה או אחר לרוב מתקבלת על בסיס רגשי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את החלק על ״אודות״ הקבוצה
ואז ראיתי שמקשרים שם לעוד קבוצה שטוענת שכדור הארץ הוא לוח שטוח, סגרתי את המחשב ויצאתי לנשום אוויר צח כי אני יותר מידי זמן בבידוד (שבוע שלישי של עבודה מהבית)

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 24 דקות, gkiler כתב:

הסיבה הפשוטה שב99.9% מהמקרים לאף צד אין את הבסיס או ההוכחות כדי להגיד חד משמעית שהצד השני טועה. ומכך ההחלטה של אנשים להצתרף לצד כזה או אחר לרוב מתקבלת על בסיס רגשי.

טענות מטומטמות כמו אנשי לטאה וציפורי מעקב בטוח מתקבלות אך ורק על בסיס רגשי.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, gkiler כתב:

במחנה הנגד בגלל הסיבה הפשוטה שב99.9% מהמקרים לאף צד אין את הבסיס או ההוכחות כדי להגיד חד משמעית שהצד השני טועה

אה ... לא נכון.

זה שיש 2 דעות או ״מאמרים״ משני הצדדים לא אומר ששניהם יושבים באותה רמת אמינות.

צד אחד נדבק לחצאי אמיתות במקרה הטוב וקריאה סלקטיבית - והצד השני מגובה במדע מאושש. זה דומה לעניין ההתנגדות לחיסונים - אבל שונה מהמצב שמביאים תיאוריה חדשה שמנפצת קיימת באמצעות הוכחות מדעיות.

זה לא ״בסיס רגשי״ - זה הבנה איך תקשורת עובדת ואיך אנחנו משתמשים היום באורכי גל ואנטנות ומה השימושים הבאים.

אם אתה רוצה גירסא מונגשת ללמה ה5G בטוח או לא ממליץ לך על זה:

https://gimletmedia.com/shows/science-vs/j4h39x/5g-welcome-to-the-revolution

תשים לב לtranscript שכולל לינקים לכל ההפניות , מאמרים והתיחסויות בכתבה

מעבר לרקע בסיסי בהנדסה , אני אישית גם מכיר כמה מהמהנדסים שעבדו בזמנו עם החברה בנוקיה , מוטורולה ועוד כמה חברות על הטכנולוגיות האלו.

וכמו שאמרתי במקרה הזה - הגלים האלו נחקרו ומשומשים לצרכים אחרים כבר הרבה זמן , שלא לדבר על עוצמות שידור , מיקומי אנטנות וכו.

לא המציאו פה שום דבר חדשני מבחינת השידורים האלו וזה הופך את הטענות האלו לעוד יותר מגוכחות.

עריכה אחרונה על ידי Liviur
  • רעיון טוב! 1

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Liviur כתב:

אה ... לא נכון.

זה שיש 2 דעות או ״מאמרים״ משני הצדדים לא אומר ששניהם יושבים באותה רמת אמינות.

צד אחד נדבק לחצאי אמיתות במקרה הטוב וקריאה סלקטיבית - והצד השני מגובה במדע מאושש. זה דומה לעניין ההתנגדות לחיסונים - אבל שונה מהמצב שמביאים תיאוריה חדשה שמנפצת קיימת באמצעות הוכחות מדעיות.

זה לא ״בסיס רגשי״ - זה הבנה איך תקשורת עובדת ואיך אנחנו משתמשים היום באורכי גל ואנטנות ומה השימושים הבאים.

אם אתה רוצה גירסא מונגשת ללמה ה5G בטוח או לא ממליץ לך על זה:

https://gimletmedia.com/shows/science-vs/j4h39x/5g-welcome-to-the-revolution

תשים לב לtranscript שכולל לינקים לכל ההפניות , מאמרים והתיחסויות בכתבה

מעבר לרקע בסיסי בהנדסה , אני אישית גם מכיר כמה מהמהנדסים שעבדו בזמנו עם החברה בנוקיה , מוטורולה ועוד כמה חברות על הטכנולוגיות האלו.

וכמו שאמרתי במקרה הזה - הגלים האלו נחקרו ומשומשים לצרכים אחרים כבר הרבה זמן , שלא לדבר על עוצמות שידור , מיקומי אנטנות וכו.

לא המציאו פה שום דבר חדשני מבחינת השידורים האלו וזה הופך את הטענות האלו לעוד יותר מגוכחות.

תראה לדעתי האישית זה בדיוק כמו נושא התקשורת הסלולרית בכללי. התחלנו להסתובב עם טלפונים סלולריים בכיס לא כול כך מזמן בזמנו היו מתנגדים רבים לסלולר ואני בטוח שיש כאלו גם היום לפי מה שאני זוכר אז התנגדות לסלולר נבאה מתוך זה שלא היו מחקרים ארוכי טווח שחקרו את ההשפעה הריאלית של מכשיר פולט קרינה 24\7 על כמות מספקת של בני אדם לאורך עשרות שנים כי זה פשוט לא היה קיים מספיק זמן. במקרה של הדור 5 או 4 או 6 אנערף אני גם חושב שיכולה להיות בעייתיות אבל כדי להתקדם במציאות צריך לקחת סיכונים הבעיה שאנשים מסוימים פשוט מבועתים מכך.

במקרה של ה5G בצל הקורונה כול העולם שיושב בבית עכשיו משועמם וקורא תאוריות קונספירציה אז הפיסבוק שלי מפוצץ בכול מיני פוסטים כאלו וראיתי לא מעט פוסטים מכביכול פרופסורים או אנשים מוסמכים בתחום שמתריעים בקול רם נגד זה אבל לא נכנסתי לקרוא מה הם בדיוק צועקים שם כי אני יודע שאין לי את הידע להגיד אם אני מסכים או לא עם אותו פרופסור אז פשוט דפדפתי הלאה במקום לקרוא ואולי לקבל בחירה רגשית ולהזדהות עם אותו תוכן.

כך גם עם הפודקסט תודה ששמת את הקישור אני מבין שהשקעת זמן בזה כדי שאקשיב לו אבל ה5G זה נושא שאני באמת לא רוצה להיכנס אליו ויש לי מספיק דברים בחיים מעבר ללחקור דעות משני הצדדים הסיבה שנכנסתי והגבתי לפוסט זה בין אדם לחברו פשוט יהירות כזאת של אנשים מאוד מעצבנת אותי גם של כאלו שהם נגד 5G מהסיבה הפשוטה שלא חסרות דוגמאות בהיסתוריה שבהן אנשים טעו ולהעיד שהצד השני טועה בצורה כזאת אם אין לך הוכחות "יד ראשונה" לדעתי מראה רק על טיפשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא ההוכחה יד ראשונה הוא מגוכך.

אם אין לי הוכחה יד ראשונה שנחתו על הירח , זה אומר שלגיטימי לטעון שלא? לא טסתי סביב העולם כדי להיוכח שהוא עגול - אז אולי הוא שטוח כי אין לי הוכחה יד ראשונה...

אין לי הוכחה יד ראשונה על הרבה מאוד דברים חבר. זה לא טיעון אמיתי.

הנקודה היא למי אתה מקשיב ואיזה מחקר הוא עשה.

כמובן שהיו טעויות / גילויים שהפריכו מחשבות קודמות (דגש על השני)  - א ב ל - במקרה הזה זה פשוט לא המצב.

זה לא מקביל לשימוש הראשון בתשתיות סלולאריות - אין פה איזה unknown היסטרי או שום דבר כזה.

יש תיאוריות קונספירציה על חצאי אמיתות - ויש מחקרים וטכנולוגיה קיימת כבר שנים עם שימוש חדש.

הפודקאסט הנ״ל לא נשלף ממקום רנדומלי / חיפוש - אני מקשיב לו דיי בצורה שוטפת והוא עוקב אחרי הרבה נושאים של תיאוריות ותפיסה לעומת המדע שעומד מאחורי זה וכל פרק כולל סקירות וראיונות עם מומחים בתחום וכל מילה מגובה בלפחות כמה מאמרים - ואם יש דעות מוכחות משני הצדדים - שתיהן מובאות.

מומלץ בחום - כולל הפרק על החיסונים.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Liviur כתב:

נושא ההוכחה יד ראשונה הוא מגוכך.

אם אין לי הוכחה יד ראשונה שנחתו על הירח , זה אומר שלגיטימי לטעון שלא? לא טסתי סביב העולם כדי להיוכח שהוא עגול - אז אולי הוא שטוח כי אין לי הוכחה יד ראשונה...

אין לי הוכחה יד ראשונה על הרבה מאוד דברים חבר. זה לא טיעון אמיתי.

הנקודה היא למי אתה מקשיב ואיזה מחקר הוא עשה.

כמובן שהיו טעויות / גילויים שהפריכו מחשבות קודמות (דגש על השני)  - א ב ל - במקרה הזה זה פשוט לא המצב.

זה לא מקביל לשימוש הראשון בתשתיות סלולאריות - אין פה איזה unknown היסטרי או שום דבר כזה.

יש תיאוריות קונספירציה על חצאי אמיתות - ויש מחקרים וטכנולוגיה קיימת כבר שנים עם שימוש חדש.

הפודקאסט הנ״ל לא נשלף ממקום רנדומלי / חיפוש - אני מקשיב לו דיי בצורה שוטפת והוא עוקב אחרי הרבה נושאים של תיאוריות ותפיסה לעומת המדע שעומד מאחורי זה וכל פרק כולל סקירות וראיונות עם מומחים בתחום וכל מילה מגובה בלפחות כמה מאמרים - ואם יש דעות מוכחות משני הצדדים - שתיהן מובאות.

מומלץ בחום - כולל הפרק על החיסונים.

תראה מבחינת העולם הוא עגול לא חסר אנשים שיש להם עדות יד ראשונה על כך (טייסי קרב שטסו גבוהה מספיק אנשים שהתעסקו עם בלונים שטסים בסטרטוספרה ועוד...) סביר להניח שחלק גדול כול כך באוכלוסיה לא חבר במועדון סודי שהמתרה שלו זה לעבוד על כולם ללא כול סיבה מוסברת.

כשמדובר על נחיתה על הירח יש מספיק מוטיבים לפברק את זה יש גם הוכחות לאלו שאומרים שנחתנו יש הוכחות לאלו שאומרים שלא ובשני הצדדים יש עדויות מספיק חזקות ומומחים ברי סמכא לכן אישית גם פו אני דוגל בעמדה שאני פשוט לא יודע וכנראה גם לא יכול לדעת.

לא חסר מומחים בעלי שם עולמי שעמדו לצד מחקרים מפוברקים בשביל כסף ומימון למשל חוקרים ורופאים שעשו קמפיינים לחברות סיגריות או מומחים שעמדו לצד מועצת החלב כולל השדרה הרפואית המרכזית בפועל היום ידוע שחלב ממש לא נחוץ ויותר ויותר רופאים אומרים שהוא אף מזיק. אז מכך שההיסתוריה מראה לך דוגמאות ברורות על כך שגופים גדולים וחזקים יכולים בקלות לקנות מומחים ולפברק מחקרים ולהשפיע בקלות על הדעה הציבורית הרווחת. הייתי מצפה ממך להסיק ששסביר להניח שאתה טועה כשאתה מקשיב למומחים באותה הסבירות שסביר להניח שאתה צודק.

וכשאני מדבר על הוכחות יד ראשונה אני מדבר על איזשהיא הבנה עצמית שאפשר להסתמך עליה כדי לתמוך או להפריך תאוריה כזאת או אחרת. במקרה של חברי הפורום אני מניח שאין לרובם ולא את הידע הבסיסי ביותר של איך קרינה משפיעה על גוף האדם ומדובר על נושא מאוד מורכב לכן הייתי מצפה מהם פשוט לא להגיב בנושא ובמיוחד שלא להלבין את פני חבריהם מהמחנה השני שלפי התגובות פו "יש ביניהם אנשים משכילים מאוד" וגם אם יש להם את ההבנה ואת ההוכחות יש דרך להציג את זה ולרשום את הדברים הללו.

עריכה אחרונה על ידי gkiler
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, gkiler כתב:

כשמדובר על נחיתה על הירח יש מספיק מוטיבים לפברק את זה יש גם הוכחות לאלו שאומרים שנחתנו יש הוכחות לאלו שאומרים שלא ובשני הצדדים יש עדויות מספיק חזקות ומומחים ברי סמכא לכן אישית גם פו אני דוגל בעמדה שאני פשוט לא יודע וכנראה גם לא יכול לדעת.

hold it right there!

איזה הוכחות יש לא נחתנו?

מאיזה מומחים ברי סמכא?

לפני 6 שעות, gkiler כתב:

אני מדבר על איזשהיא הבנה עצמית שאפשר להסתמך עליה

אני יכול לתת לך המון דוגמאות שאין לך באמת מושג (או לי) עד הסוף בהבנה שלהם - זה לא מונע מזה שיש עובדות בנושאים האלו מבוססות מחקרים.

זה לא עניין שת תיאוריות סותרות.

יש לי מידה בריאה של סקפטיות ורצון לחקר עצמי , אבל גם ידע בסיסי במחקרים  ,שיטות מדעיות וכו - השפעות של קרינה מיננת ושימושים בתדרים האלו הם לא דבר חדש.

מודלים של כמה קרינה וכו קיימים וידועים והם לא מצביעים על שום בעייתיות (אם כבר הפוך) במעבר ל5G.

ה״מומחים״ היחידים שטוענים אחרת הם אנשים שטוענים שיש קונספירציות בנושא וקוראים חצאי מחקרים (במקרה הטוב) או מחקרים שקוראם נתונים אמיתיים לא נכון במקרה הרע.

תמיד יש עוד מה לחקור - אבל המודל של אני מאמין רק למה שיש לי הבנה בסיסית בנושא - שבור מאוד.

בכנות יש לנו אי הסכמות על כמה דברים מאוד מהותיים במה שכתבת.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים מעלים בקבוצות האלה בפייסבוק תמונות של ריבוי אנטנות, של ריבוי נורות לד שעליהן מותקנות אנטנות.

לפי מה שאני הבנתי, ריבוי האנטנות הוא בגלל שאנטנת ה-5G יכולה לשדר למרחק פחות גדול ממה שאנטנות 3 ו4G יכולות, לכן צריך יותר כאלה על שטח קטן יותר.

אני לא יודע אם זה באמת נכון, אני חושב שיש היסטריה גדולה מידי מהעניין, לא הולכים להפוך אותנו לדיירים באח הגדול, לא הולכת להשתלט על העולם ממשלה אחת שתשלוט בכל המדינות.

אני לא מאמין בזה, אבל מה שכן צריך לדאוג מהעניין של הקרינה כמו מכל מכשיר חשמלי שפולט קרינה, ועדיין לא עברו מספיק שנים כדי שיבוא איזה מחקר אמיתי עם הוכחות, שיוכיח לכאן או לכאן שקרינה מאנטנות וממכשירים סלולריים לא גורמת לסרטן בבני אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, hondacivic02es כתב:

אני לא יודע אם זה באמת נכון, אני חושב שיש היסטריה גדולה מידי מהעניין, לא הולכים להפוך אותנו לדיירים באח הגדול, לא הולכת להשתלט על העולם ממשלה אחת שתשלוט בכל המדינות.

אחת הסיבות למה הפסקתי להשתמש בפייסבוק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, hondacivic02es כתב:

אנשים מעלים בקבוצות האלה בפייסבוק תמונות של ריבוי אנטנות, של ריבוי נורות לד שעליהן מותקנות אנטנות.

לפי מה שאני הבנתי, ריבוי האנטנות הוא בגלל שאנטנת ה-5G יכולה לשדר למרחק פחות גדול ממה שאנטנות 3 ו4G יכולות, לכן צריך יותר כאלה על שטח קטן יותר.

אני לא מאמין בזה, אבל מה שכן צריך לדאוג מהעניין של הקרינה כמו מכל מכשיר חשמלי שפולט קרינה, ועדיין לא עברו מספיק שנים כדי שיבוא איזה מחקר אמיתי עם הוכחות, שיוכיח לכאן או לכאן שקרינה מאנטנות וממכשירים סלולריים לא גורמת לסרטן בבני אדם.

היו אין ספור מחקרים. אנשים מחפשים בכוח נזקים של הקרינה הסלולרית, ולא מצליחים למצוא. והאמת היא שגם תאורטית אין כל סיבה לנזק כזה.

דרך אגב, כך גם לגבי קפה, שמרוב שניסו להוכיח שהוא מזיק כמו עישון (בכל זאת, פעם אנשים היו מסיימים ארוחה עם קפה וסיגריה), ובסוף מצאו שלא רק שאינו מזיק, אלא כנראה מועיל לבריאות.

המכשירים הסלולריים מסכנים את המשתמשים בדרך אחת - על ידי הסחת דעת, למשל בדרך. ואולי גם על ידי השינוי באינטראקציות החברתיות.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, hondacivic02es כתב:

או פשוט להתנתק מקבוצות מסויימות.

זה בכל מקום בפייסבוק. 

לדעתי חסרונות של רשתות חברתיות עולים על היתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...