Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פונטו קבריולט 95 כחולה

liorwohl

פוסטים מומלצים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רציתי להגיב כבר מזמן אבל רק לייקקתי- פרויקט מעניין מאוד עם תיעוד מהמעלה הראשונה.

רק כדי להבהיר- האם לך או לאבא שלך יש רקע במכונאות? קשורים, איכשהו, לענף החלפים לרכב?

תמשיך לעדכן.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.5.2020 בשעה 12:19, baer כתב:

זה אותו אוטו הוא פשוט צובע אותה כל פעם...

IMG_20200515_172334.jpg

IMG_20200515_172400.jpg

IMG_20200515_172406.jpg

IMG_20200515_172410.jpg

88460e845b795f9e92ef693ad008256f.jpg

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 2

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

נסעתי עם האוטו 350 ק"מ בלי תקלות, אפילו קצת עם מזגן שעובד (רק בלי מגביר טורים), אז צריך לקלקל משהו: המאוורר רדיאטור שהיה על הפונטו היה חתוך ב3 תושבות מתוך 5, אחת הוחלפה בקומבינה מגעילה ו2 וויתרו. החשמל שלו היה אמנם אחרי שיפור זריז אבל עדיין לא יפה ונראה כאילו יש מצב שעוד רגע מתנתק.

מצאנו בארץ מאוורר מקורי חדש ב250 שקל (האחרון שהיה, מחיר ל"קח את זה ממני") במזל הוא מתאים בול לרדיאטור שיש לי. יש כמה קומבינציות של רדיאטורים ומאווררים שעלולות להיות לפונטו, תלוי במנוע (55, 60, 85, 90, דיזל, GT - לך תדע של מה הרדיאטור שקניתי)

במקורי לפי שרטוט חשמל המאוורר מקבל + ו- קבועים, היוניט של החום מים יושב ממש קרוב למאוורר על הקו של ה+ שלו וסוגר מעגל כשצריך - הכי בסיסי שקיים, בלי ממסר ובלי מחשב. אחרי שהוסיפו מזגן בארץ זה קיבל ממסר במיקום מרוחק שמאריך, מבלגן ומסבך הכל. עם השנים כנראה ש"חשמלאים" התעסקו כי זה היה יותר מדי מסובך ומבולגן בשביל משהו שיצא אפילו מהתקנת מזגן בארץ.

אז תכלס - כל החוטים שהגיעו אל המאוורר והיוניט נזרקו לפח, חוברו 3 חוטים שהולכים בלי פיצולים וסיבוכים מיותרים + - מהמצבר ואחד של המזגן מאיזה ממסר שלו. אבא שלי התעקש שמאוד כדאי ממסר למאוורר למרות שבמקור אין, אז שמנו אותו על התושבת של המאוורר למטה, שיראה כאילו המאוורר עדיין מקבל רק + - שעוברים דרך חוט קצרצר מהיוניט. 

כל החיבורים הולחמו עם שרינקים ושרשור פלסטיק מסביב לצמה החדשה שנוצרה. וזהו הכל עובד.

לעתיד - מעל הרדיאטור תלוי שקע מקורי של + - קבועים שכנראה עוברים בפיוז מקורי, והיה עוד יותר יפה להתחבר לזה במקום אל המצבר עם פיוז חיצוני, אבל אין לי את הצד זכר של השקע הזה. בעתיד אני מקווה להשתמש בו ולהוריד את החוטים מהמצבר. גם השקע של המאוורר עצמו התחברנו אילו בנעלי כבל, אז צריך למצוא תקע מקורי שישב יפה במקום.

ונעבור לתמונות - זה הלפני, לא כלכך היו לי תמונות של הכל בבירור:

IMG_20200112_072803.jpg

IMG_20200331_153041.jpg

IMG_20200524_202116.jpg

זה המאוורר החדש, והשרטוט שתיארתי מקודם.

IMG-20200519-WA0000.jpg

IMG-20200524-WA0005.jpg

IMG_20200519_190543.jpg

וזה אחרי ההתקנה:

הממסרים מאחורי המצבר שקרובים יותר לקיר אש הם של המזגן בלבד עכשיו.

החוטים המלופפים עם האיזולירבנד ליד הפנס הם של הפנס, לא הגענו אליהם :)

IMG_20200524_075319.jpg

IMG_20200524_075216.jpg

IMG_20200524_075208.jpg

העבודה הזאת לקחה כמה שעות אבל הכל צפוי בה פחות או יותר, יודעים שאם זה עבד בנסיון אחד אז הכל סבבה.

אבל כדי להכניס את המאוורר החדש עם כל התושבות שלו היה צריך לנתק את הצינור מים העליון. המערכת מים בפונטו דור ראשון זה הדבר היחיד טכני שממש מעצבן בה. כל דבר אחר פשוט בסיסי וצפוי, רק המים כל הזמן עם אוויר אם רק נושמים לידם לא נכון. הבנתי שזה ככה גם בעוד דגמים של פיאט ואלפא מהתקופה. במודרניות 2010+ נראה שזה עבר להם ואם יש מים במיכל אז הכל טוב ואפשר לנסוע.

אז אחרי כמה שעות של חשמל התעצלנו ולא חשבנו שיהיה צריך להוציא אוויר מהמערכת, לא נשפך הרבה מים. הפונטו התעקשה שזה לא מתאים לה. בנסיעה התקררה אבל בעמידה ארוכה התחילה להתחמם עד שחוזרים לנסוע. נסעתי ככה איזה 15 ק"מ בלילה כבר אבל זה כמובן לא ישאר אצלי ככה יותר מחצי יום.

אז היום הוצאתי אוויר, שזה קצת כמו וודו כי יש מלא הסברים באינטרנט על איך לעשות את זה, חלקם קצרים ומשמיטים פרטים, חלקם סתם לא ברורים, חלקם סותר הסברים אחרים, חלקם חושב שפרפלו זורם בחינם בברזים, והכי טוב - רובם מניחים שאין שום בעיה לסגור ברגי הוצאת אוויר עם היד כשמים רותחים משפריצים מהם.

אז לא יודע אם מה שעשיתי זה מושלם אבל זה עשה את העבודה והאוטו עמד בחניה הרבה זמן בלי להתחמם. אני אכתוב את זה בשביל עצמי לעתיד ואולי זה יעזור למישהו עם פונטו כזאת. אם יש באג בדרך הזאת אשמח לשמוע - 

1. לא להניע, אוטו קר, לפתוח פקק רדיאטור.

2. לפתוח את הבורג ניקוז שעל הרדיאטור בצד נוסע למעלה.

3. למלא נוזל במיכל עד שיוצא זרם חלק בלי אוויר מהניקוז הפתוח, ואז לסגור את הניקוז.

4. לפתוח את הניקוז השני שקרוב לקיר אש, יושב על איזה T של הצינורות מאחורי הראש מנוע.

5. למלא נוזל שוב עד שיוצא זרם חלק בלי אוויר מהניקוז הזה, ואז לסגור. במקרה שלי מפה יצא הרבה אוויר היום.

6. עכשיו תקועים עם הרבה מים במיכל מעל המקסימום, אז לפתוח שוב את הניקוז של הרדיאטור, יצאו עוד מים אבל לא מספיק. לעשות טבעת עם 2 אצבעות על הפקק מילוי של הרדיאטור ולנשוף קצת עד שיוצא מים - כמה שניות ככה והמים יורדים לקו של המקסימום.

7. לסגור את הניקוז, לסגור את הפקק רדיאטור

8. להניע, לחכות כ20-30 דקות לראות שהאוטו לא עובר את החצי בשעון טמפרטורה והמאוורר נדלק מדי פעם. מדי פעם אפשר לתת גז. (אם הראש מנוע מת אז לתת גז ימלא את המערכת באוויר והאוטו יתחיל להתחמם, אם הכל תקין אז גז מוריד את הטמפרטורה)

• אהבתי 2
  • מעניין 4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מים רותחים מורידים מדבקות וצבע של בית ששכחו שנים על האוטו

היה צבע בז' של בית על ה2 ספי דלתות

היה מדבקה לבנה מתחת לסמל GTR שעוד היה על הפונטו ביום שקניתי אותה (זה כבר הורדתי ממזמן בתכלס)

היה צבע כחול על הגומיה בין הדלת לכנף לבין הקורה של החלון קדמי בצד ימין 

כמה דקות עבודה ושדרוג גדול.
עד שמתישהו אני אצבע את כל האוטו. אבל זה יחכה לכשיבוא לי, חניה יותר טובה, כנפיים ומכסה מנוע חדשים, דלת נהג חדשה... בקיצור לא מאוד בקרוב. לא רוצה לצבוע חפיף סתם ב3000 שקל על בסיס רעוע ושפכטל, או שעושה משהו מושלם לכל החיים או שנוסע ככה. רק המכסה מנוע ממש ממש חייב לצבוע בקרוב (למישהו יש מכסה מנוע?) ואני הולך לשים פגושים שחורים למרות שאף אחד לא יסכים איתי שזה יפה  😆

IMG_20200529_095135.jpg

IMG_20200529_091104.jpg

IMG_20191220_124145.jpg

IMG_20200528_161507.jpg

IMG_20200529_090832.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...