Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט פונטו קבריולט 95 כחולה

liorwohl

פוסטים מומלצים

היום הרכבנו את הצינור החסר, נראה שהמנוע עובד טוב. היה מונע לדיי הרבה זמן, שמנו גז בחניה ולא הצליח להגיע לחצי בשעון טמפרטורה בכלל, רק קצת לפני. אני קצת מסרב להאמין שאין בעיה יותר אחרי שכלכך הרבה פעמים היא לא נפתרה 😄

הייתי שמח בשלב הזה ללכת לעשות טסט, לראות אם אומרים לי שמה להחליף איזה גומיה מיובשת ודברים בסגנון הזה. גם להרגיש את האוטו בעצמי, אם משהו במתלים\ברקסים\הגה מרגיש טעון שיפור. היה לאוטו טסט עד אוקטובר אז כנראה שלא יהיה שמה משהו מזעזע אבל אי אפשר לדעת באיזה צורה הוא עבר טסטים עד עכשיו.

אבל קורונה, ואני לא יכול לעשות אישור נסיעה זמני כי משרד הרישוי סגור. גם לא ברור אם המכוני טסטים יהיו פתוחים שבוע הבא במידה ואני גורר את האוטו לשם.

אז לא יודע מה לעשות כרגע, מקסימום נחכה עוד...

יש כמה דברים לא קריטיים שאפשר לעשות בבית בנתיים:

להחליף ידית איתותים ואורות (בעלים קודמים שמו מתג מכוער עם חור בדשבורדׂ)

להכניס את המכסה של הטיימינג למקום, אבל צפוף שמה

לסדר את החוטי חשמל ליד המצבר (זה של המאוורר רדיאטור, עשו שמה בלאגן לא ברור)

לנקות את הכסא האחורי המזוהם 

אם למישהו יש חלקים של פונטו אני אשמח לשמוע, אני צריך בעיקר בית פילטר אוויר, מאוורר רדיאטור, פגוש קדמי, ג'נטים 14 מקוריים של פיאט מכל דגם, וכל פלסטיק רנדומלי שאולי שמרתם במחסן :)

IMG_20200327_114934.jpg

וחידה קטנה שגם אני אשמח לשמוע את התשובה אליה כדי אולי למצוא כזאת באיביי, באיזה רכב של פיאט \ אלפא \ Pininfarina היתה מנורת תקרה כזאת:

s-l500.jpg

(של פונטו רגילה לא מתאים)

עריכה אחרונה על ידי liorwohl
  • אהבתי 1
  • מעניין 3

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 217
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שרשור נהדר שכיף נורא לקרוא!!
מעריך אנשים כמוך שלוקחים על עצמם פרויקט והולכים איתו עד הסוף :)

כמה שאלות:
מדוע כל הפונטו קבריו בארץ מושחטות/קרועות/מוזנחות מבחינה קומסטית? זה משהו כולל ולא רק בזו הספציפית שלך
מה ההבדל בזמינות חלפים בין ה1.2 פייר ל1.6? הוצעו עוד מנועים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Pecan כתב:

מדוע כל הפונטו קבריו בארץ מושחטות/קרועות/מוזנחות מבחינה קומסטית? זה משהו כולל ולא רק בזו הספציפית שלך

כמו כל רכב ישן וקבריולט בפרט שעבר המון ידיים בארץ, רובם עברו ע"י צעירים ובמוסכים ללא ידע רב על הדגם.

מפה כמות הקומבינות של פיאט בכלל כרכב מתחמם בשנות ה2000, גרמה להרבה אנשים לנטוש או לזרוק לפח.

בפונטו קבריולט הוצאו 3 גרסאות

*1.6 - ראשוני הפונטו - אופציה למנוע הזה הוצאה ב 1995 בלבד לפיאט פונטו (גם לא כולל קבריולט) והפיק 90 כוח סוס.

לאחר 1995 הפסיק יצור המנוע הזה בפונטו.

המנוע הוא מנוע ותיק מתצורת SOHC שמשותף לפיאט טמפרה, ושימש המון סוגים של פיאט כבר משנות ה 80

https://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_128_SOHC_engine

הדובדבן שבקצפת בגרסאות ה 1.6 קבריולט של פונטו, הוא גג נפתח הידראולי הנפתח בלחיצת כפתור.

כולל עוד אבזור, כמו ג'אנטים מגנזיום כמו של דגם ה Punto GT, חצאיות, סלון מרופד קטיפה, שעון זמן ועוד. 

*1.2 מנוע FIRE דגם 60 כוח סוס עם הזרקה חד נקודתית

*1.2 מנוע 16V שלא הגיע לארץ ברמת האבזור הזאת

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Pecan כתב:

שרשור נהדר שכיף נורא לקרוא!!
מעריך אנשים כמוך שלוקחים על עצמם פרויקט והולכים איתו עד הסוף

כמה שאלות:

האוטו בן 25 ויד 11. אמנם נסע רק 150 אלף, אבל כל יד חשבה שהיא עוזרת במשהו כשהם עשו פתרונות מגעילים לדברים במקום פשוט להזמין חלק חדש מקורי שעולה גרושים, חלק סתם לא טיפלו באוטו כמו שרואים גם כשקונים אוטו משומש בן 5. בקיצור לך תבין אנשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות בגיל הזה, ובמיוחד כאלו שעברו אצל צעירים אתה רואה הזנחה פושעת (וסליחה על ההתבטאות). מפלאגים לא תואמים עד קומבינות במערכת החשמל עד פילטרים שלא הוחלפו כלל. מדהים. לפחות המכונית הזו זכתה ליד אוהבת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

השגתי את הג'נטים 14 פח הספציפיים שהיו לי בפונטו הירוקה מהתיכון. תיכף נפתר מהג'נטים 13 השבורים האלה שיש עכשיו. (מישהו שמר טאסות 14 מקוריים של פיאט?? 😄)

היום ניקיתי את הכסאות האחוריים שהיו מאוד מזוהמים. כשקניתי את האוטו הם היו מכוסים בכיסוי אוטודיפו מעפן כזה, אז לא ראו. בכלל הכיסויים רק עשו יותר נזק ממה ששמרו, כי נצבר מלא ג'יפה מתחתיהם. בכסאות הקדמיים הספוג של הכיסויים ממש התאחה עם הבד של הכסאות, אז למה לשים כיסוי בכלל אם זה רק עושה נזק ונראה רע כל חיי האוטו?

החלק העליון של הכסאות האחוריים שקרוע הוא חלק נפרד שאפשר לפרק ולרפד בנפרד, אז לא עבדתי היום לחינם. צריך כיוון לבד בטקסטורה כזאת גם לחלק הזה וגם לדיפוני צד האחורים שלא אמורים להיות שחורים.

IMG_20200409_093303.jpg

IMG_20200409_090816.jpg

IMG_20200409_093318.jpg

IMG_20200409_093333.jpg

IMG_20200409_093554.jpg

IMG_20200409_101557.jpg

IMG_20200409_102451.jpg

• אהבתי 4
  • מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע... אתה באמת עובד יפה
אבל הניקיון הזה היה מיותר לחלוטין הבד הרוס והרכב חייב טיפול מלא של רפד ולא יעזור כלום.

בכל מקרה תמשיך לעדכן... שרשור מקסים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מעניין 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד, פרוייקט מעניין, אתה עושה עבודת קודש

בהצלחה

Volvo 960 3.0 24V 1996

Volvo 940 GLE 2.0 Turbo 1997

Volvo 940 GLE 2.3 1995

Oldsmobile Cutlass Supreme Brougham 5.0L V8 1982

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרויקט מעניין מאוד! אעקוב אחרי ההתקדמות.

בדקת עלויות עם רפד? אולי שווה לבדוק מה יש לרפד רכב להציע, כי קשה לי להאמין שעבור רכב בגיל כזה תמצא מושבים במצב טוב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלך.
עוקב!

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, סולל הדרך כתב:

תשמע... אתה באמת עובד יפה
אבל הניקיון הזה היה מיותר לחלוטין הבד הרוס והרכב חייב טיפול מלא של רפד ולא יעזור כלום.

בכל מקרה תמשיך לעדכן... שרשור מקסים.

כמו שכתבתי, החלק העליון הקרוע הוא נפרד, אפשר לפרק אותו ולרפד בנפרד וזה מה שאעשה.

אם אני סתם אקח את האוטו לרפד אז או שזה יעלה יותר מכל האוטו, או שזה לא יהיה ריפוד של פונטו יותר אלא איזה משהו חסר צורה או במקרה הטוב משהו שנראה סבבה אבל לא מתאים לאווירת שנות ה90 של הפונטו. ואז מה עשיתי בזה? אם הייתי רוצה אוטו חדש הייתי קונה ואם הייתי מחפש לשפר ולעצב מחדש הייתי קונה משהו אחר.

ככה זה אמור להראות, ואני מעדיף לנסוע עם קרוע מאשר לשלם לרפד על משהו שאני בכלל לא רוצה. לא ממהר לעשות הכל בשבוע.

גם אני מוצא את הכיף שלי עם האוטו בלפתור את הבעיות לבד, להשיג חלקים וחומרים לבד. לרפד אני אלך כשיהיה לי גליל ביד בטקסטורה הזאת ביד (לתפור לבד אני מוותר :))

fiat-punto-cabrio-23.jpg

עריכה אחרונה על ידי liorwohl
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה והפונטו הזו במצב טיפ טופ מבחינה מכנית כאשר כל הטיפולים היו בזמן, אז העלות אחזקה תהיה קרובה או דומה לפונטו בסיסית מאותו שנתון? או שמא איבוד הגג גרם לעליה במחיר האחזקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...