Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 159 מוצלחת? להיכנס להרפתקה הזאת?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 147
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דווקא זה שמכר אותה היום ב16 אלף שקל העביר את כל המידע על הרכב כולל צילום רישיון רכב.

זה הגיע לרמת צילום הנגד שמקולקל {חודשיים נוסע ככה. למה לא החלפת?! אתה מודע לסכנה של חימום מנוע?!!}

העביר תמונות וקבלות והכל. ממש רציתי לנסוע לראות את הרכב.

לא נורא, מה שצריך להיות שלך, יהיה שלך!

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נעשה Reality Check - הייתה לי 159 סלספיד שנת 2010 בת שבע שנים (קניתי ב-2017). חרשתי את הלוחות, בדקתי כמה רכבים, והרכב שלי היה יד שנייה עם פחות מ-60,000 ק"מ. עבר בדיקה אצל אחד ממומחי האלפות באיזור המרכז, ולאחר מכן טופל אצל מומחה אחר. החזקתי בו שנה וחצי.

לטובה - רכב יפייפה, עדיין מושך תשומת לב היום, עיצוב פנימי שמרגיש איכותי מספיק, עם אלומיניום וריפודים נעימים, ומנוע שעד כמה שהוא חסר ייחוד (זה ממש לא V6) היה חזק מספיק כדי להיות מהנה. 

אבל, לשלילה - עלויות תחזוקה לא שפויות בעליל. שים בצד צריכת דלק, ביום טוב, של 1-8 ותקרא לפחות פעמיים את הפסקה הבאה - במהלך שנה וחצי כמות תקלות ובלתמים לא סבירות, שעלו בערך 17-20 אלף ש"ח (עברו שנתיים, כבר לא זוכר במדויק). משאבת דלק - 3,500 ש"ח, משאבת סלספיד - 7,000 ש"ח למקוריית 2,500 ש"ח למשופצת, ועוד שלל הצקות קטנות ("רק" 1,500 ש"ח פה ושם), ושלא נדבר על רובוט לסלספיד או סתם משולשים ששם כבר שמים קרוב לעשירייה (למזלי, זה לא נפל עליי). ולא - זה לא מהרכבים שבהם יש חלק תחליפים "בזול", ראשית, כי אתה לא רוצה לשים ברכב זבל סיני (כי אז החוויה תהיה גם מקבילה לריקשה...), ושנית, כי גם החלפים התחליפיים עדיין יקרים יותר מחלפים מקוריים לרכב אחר.

עכשיו, אל תחשוב שאני מתחרט. בסה"כ מאוד אהבתי את הרכב, בעיקר כי הציפיות שלי ממנו תאמו את המציאות - רכב יפה שנוסע (קצת) מהר, ושעולה לא מעט כסף לתחזק. קניתי אותו בידיעה שהוא יעלה הרבה יותר מהספיריט החדשה יותר של אשתי (כן, גם לאחר שקלול ירידת ערך...) ואולי אם הוא היה אמין יותר, הייתי ממשיך להחזיק בו, אבל ביקורי המוסך הקבועים הפכו את הבעלות לחוויה פחות מהנה. כל זה, אני מזכיר, ברכב שנקנה עם פחות מ-60 אלף קילומטר, ושהיה במצב לא רע בכלל (לפי מוסך מומחה, בין המומלצים בפורומי האלפיסטים השונים).

אז כן, אתה יכול לקנות אחת שהיום תהיה זקנה בכמה שנים טובות משלי, ושנסעה פי שלושה או ארבעה קילומטרים, והיא אפילו תעלה לך סכום מצחיק ביחס לרכב עצמו. אבל אל תטעה - בקלי קלות מדובר בתחזוקה של 10K בשנה (או בהשבתות של הרכב כשאתה מחכה לחלקים מחו"ל, ועדיין מוציא סכומים נכבדים מאוד). אם אתה נכנס לזה, תכנס בעיניים פקוחות, ואל תחשוב שמצאת רכב דיילי יפה במחיר נמוך. וגם אל תחשוב שאני חריג - בתקופת הבעלות יצא לי לדבר עם לא מעט בעלי רכבים זהים, וכל שיחה הסתיימה במסקנה זהה - יקר. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

PUG-306 XSI MK2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדון יבין, המחירים שאתה ורבים משלמים באיזור המרכז, הם לא המחרים שאני אשלם.

מספיק מקומבן.

דבר שני, המטרה- קניה בזול ואחזקה בזול.

הצלחתי?

תענוג!

לא הצלחתי?

למכירה: אלפא רומיאו לחלקים או לפירוק או לתיקון או לברזל, תלוי מה ימות בה.

האם אקנה? ימים יגידו. לבינתיים בחל"ת יש לי שעתיים חופשיות מהילדים כל יום בין 12:00 ל14:00 שהם ישנים. בזמן הזה טלפונים והודעות בפייסבוק לכל דחיפין. מה אכפת לי?

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ירצה השם

לזה התקשרתי, אמרתי בלב אם ימכור ב20 אעשה מאמץ ואקנה

הוא רוצה44!

אין סאן רוף, אין ריפודי עור, אין כיסאות חשמליים עם חימום.

איחלתי בהצלחה לחייל.

כמה המחירון?

אה הוא לא משקף. טוב מחר שהרכב יגנב חס ושלום אז אדון יצחק לוי יתן 22 ברוטו, כמה נטו?

11111.png.467d0c2637ea9e1c23b0323fa6628893.png

עריכה אחרונה על ידי eladns

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי יגנוב אלפא בחייך? תשאיר אותה מונעת עם דלתות פתוחות באמצע מחנה פליטים עם שלט "קח אותי מחמוד" וכנראה הטלפון היחיד שתקבל זה מהמשטרה שתבקש ממך לבוא לאסוף את הרכב כי הוא מפריע לתנועה.

לדעתי הבינאקי עיוורה אותך לגמרי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • מצחיק 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה די סגור על הרכישה, מכיר את התחושה של ההתרגשות עד שתשיג את מבוקשך, זה אחלה רכב להסתכל עליו וגם לשבת בו, אם הוא ייראה כמו האדומה - הרווחת רכב באמת יפה להסתכל עליו.

בהצלחה, אותי מסקרן איך זה יסתיים, והאם היועצים כאן יאכלו את הכובע או שאתה תפרסם חלק חלק עם המק"ט שלו ב ebay...

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כנראה שתקנה בסוף, השאלה איזו. 

הטובות והתקינות, נמכרות בסכומים שונים מעל המחירון.

זו ספציפית נמצאת אצלו 8 שנים, זה לא מעט זמן. כנראה שבזמן הזה היא קיבלה את מה שהייתה צריכה וסיכוי גבוה שלא חסכו עליה ושהמחלות טופלו.

אני מכיר אישית לפחות 5 בעלי אלפא 159 מדגמים שונים, כולם מחזיקים בהן לפחות מספר שנים, רכבים טובים, מטופלים ושמורים. כנראה שיבקשו עליהן יקר יחסית, אם בכלל ימכרו.

אני בעצמי אוהב את הרכב, אבל לא יודע אם הגודל הזה מתאים לי.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.4.2020 בשעה 18:04, eladns כתב:

ש לי עשרייה שחסכתי לאט {לא הולך לנערות ליווי, לא ממלא לוטו, לא טס, לא הולך לקזינו}

עדיף שתיקח את העשירייה ותלך לנער ליווי. כשהוא יזיין אותך זה פחות יכאב מכשהאלפא תעשה את זה.

אם אתה מחפש רכב בעשירייה אז לא חסר רכבים שישנעו אותך בנוחות ובבטיחות בלי להרוג אותך כלכלית. אלפא זה לא רכב להגיע מ א' ל ב' אלא רכב לאנשים שיודעים להנות מהערך המוסף שלו, מוכנים להשקיע את מה שזה עולה ויש להם את הזמן והנכונות להשקיע את זה.

אתה לא כזה וגם הרבה מאיתנו לא כאלה כולל אלה שחושבים שהם כן.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver
  • אהבתי 2
  • מצחיק 1
  • מעניין 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולכם צודקים.

ימים יגידו

ואם אני חוזר לעבודה בראשון כמו שזה נראה אז סבבה,נוכל להוסיף עם מעט שקלים אבל עדיין, לא אסכן סכום גבוה.

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, Night Driver כתב:

עדיף שתיקח את העשירייה ותלך לנער ליווי. כשהוא יזיין אותך זה פחות יכאב מכשהאלפא תעשה את זה.

לפנתיאון!

אבל זה לגמרי נכון.

תראה בחתימה שלי, יש לי רביעיה תובענית כזו.

כבר יותר מעשור עם חלקן.

יותר ישנות , אבל יותר אמינות. בטח מחלק מהצרות של 159.

כל אלפא, בטח 159, היא לא דיילי זולה.

אם מבחינתך לקנות אוטו ב 15 ולזרוק אותו לברזל אחרי חצי שנה זה בכיף - אז לך על זה.

למיטב זכרוני אין לך אף מוסך שמכיר את הרכבים האלה לעומק בירושלים.

איציק הוא אחלה אבל הוא ברחובות, תיסע אליו על כל שטות? (ויהיו לך מלא ׳שטויות של 1000₪׳, בלי סוף).

זו לא A112. היו לי 3 כאלו.

זה משהו אחר לגמרי.

בידידות ובדאגה - אל תלך על זה.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אל אלפא מוריס.

ויש את מאיר וציון חלפים שמביאים חלפים לאיטלקיות.

שניהם עסקים חופפים לעסק שאני עובד בו ויש יד רוחצת יד.

התחלתי לבדוק את מה שאתם אומרים פה עם המחירים. לא דומה בכלל למה שאתם אומרים.

משאבת דלק שאתם זועקים 3500 תעלה לכם בירושלים 1700 ולי הרבה פחות.

כמו כן כבר איתרתי כבר מגרש של 159 מפורקות ושימו לב להודעה היפה שכבר נותנת לי רשת ביטחון:

טעיתי? לכי על גרר על חשבון הביטוח לXXXX והכסף יועבר אליי.

IMG_4255.PNG.30fef09ef9202b2a2d0a7cc2a411cd0a.PNG

BMW E36 M40 year of 1992

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1428 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...