Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבוש הזו תתאים לשימוש ביתי?

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1452 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 57 דקות, amosbmw כתב:

לא אשנה את דעתי שאני מאוד אוהב את המברגה הזאת ואני משתמש בה המון וממליץ עליה, אבל לא הייתי קודח איתה בקירות. בשביל זה יש כלים אחרים אבל כבר מיצינו את זה.

יש עניין נוסף. כל המברגות האלה שבמבצעים זה הדגמים עם מנוע פחמים.

מאחר ויש לי שתי מברגות כאלה, אחת עם מנוע פחמים ואחת עם מנוע brushless, אני ממליץ להוסיף כסף על המנוע brushless.

המברגה יותר קלה, יותר חזקה והשליטה במהירות שלה מאוד מדויקת. היא גם יותר חסכונית בחשמל.

לגבי הכלים היותר כבדים, הפטישון, מקדחה 220V ואימפקט אין צורך בbrushless. ואפשר לסתפק במנוע פחמים.

נכון, אבל בשביל השימוש שאני עושה איתה, אני לא חושב שזה משנה אם זה עם פחמים או בלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 113
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 26.3.2020 בשעה 23:06, gsi16v כתב:

סתם נגיד קיבלתי עכשיו עונש בבית לתלות וילון ואין לי פטישון.

2 חורים בכל צד, לעמוד על סולם, הקדיחה היא או בתקרה או שנפלתי על רצועת בטון בקו הקיר שסמוך לתקרה.

אם כל חור הולך לקחת לי 5-10 דקות עם היידים למעלה חצי שעה שהכתפיים שורפות כשאני על סולם ויש לי את האפשרות לסיים את הקדיחה הזו ב 2 דקות, לחסוך את העינוי הזה ולהפוך את העונש לכיף בהשקעה שתשתלם גם בעתיד ותעלה 300 או אפילו 600, אז אני רץ לקנות פטישון. כן גם אם חד פעמי כדי לדעת שיש לי פטישון ולא אפחד מחורים לעולם icon_smile.gif.a5c07751e041a45b800f801050cdfb97.gif

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

אתה גם מקרר את המקדחים עם הידיים למעלה?

זה קירור מקדח, לא שוד.

יש לך אפשרות לסיים את הקדיחה ב-2 דקות, גם לפות"ש, יש לזה מחיר, כ-300 שקל בארץ, 170 מאלי אקספרס.

אתה מוכן לשלם 300 וגם 600, זה אומר שפות"ש הוא בדיוק כמוך?

אולי הוא מוכן לשלם 170 ו-200 אבל לא 300? אולי 300 ולא 600?

אל תניח שכולם בדיוק כמוך.

בתאריך 26.3.2020 בשעה 23:56, mazinya כתב:

אני מניח שכדי לקדוח בממד, זה אמור להספיק?

https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=754922

לא מומלץ, זה מקדחה רוטטת ולא פטישון.

בתאריך 27.3.2020 בשעה 16:22, baer כתב:

5 דקות לחור??? עם פטישון סיני מהום סנטר בן כמה שנים טובות כל חור גם בממ"ד לוקח שניות בודדות..

Sent from my H3123 using Tapatalk

כמובן, וכמו שציינתי קודם, יש לזה עלות כספית מסוימת, הצבתי את כל הפרמטרים בפני פות"ש, שיעשה את החשבון שלו בעצמו.

בתאריך 28.3.2020 בשעה 15:30, mazinya כתב:

אם כך כדי לכסות את עצמי לכל מקרה שאצטרך, החלטתי קודם כל לקנות את המברגה מקדחה של בוש. אחרי הנחת 30% של חבר יוצא 347 שח

בנוסף לזה אקנה את הפטישון הזה מעלי במחיר  של 160 שח

https://www.aliexpress.com/item/32795945609.html?spm=a2g0o.cart.0.0.58633c00cJHi5s&mp=1

סהכ אחרי מקדחים/ביטים סביבות ה 600 שח הוצאה

מצוין

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.3.2020 בשעה 18:37, m3x7r3m3 כתב:

Bosch X-Line 50 היא מקיפה מספיק לדעתי (לא בדקתי מחירים, תשווה, הלינק הוא כדי שתקבל רושם).

מכילה מקדחי עץ, ברזל ווידיה בגדלים שונים, ביטים שונים שמתאימים לרוב המוחלט של העבודות

הסכין יפנית גם מצוינת, הבוקסות בכמות ממש קטנה אל תבנה עליהם יותר מדי

הסט הזה כולל מקדחי SDS לפטישון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ואני גם לא מכיר קיטים איכותיים שמכילים גם מקדחי SDS.

בהתחשב בצרכים הייתי בוחר באחת מהאופציות:

1. בודק סט של SDS כמו זה (גם באייס תופס הכרטיס חבר)

2. קונה בנפרד מקדחי SDS טובים (נניח של בוש) בגדלים נפוצים - 6, 7, 8, 10 מ"מ נניח (סדר גודל של 14 שקל לכל אחד אחרי הנחת חבר)

3. קונה לפי הצורך (משמע מחכה עד שאני צריך לקדוח, רואה מה הגודל שאני צריך, וקונה מקדח או סט מתאים) - תלוי בך.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קדחתי עם מקדחה רוטטת עשרות חורים בחודשיים האחרונים (מעבר דירה), לא הייתה בעיה לקדוח בשום מקום בבית, גם לא בממד...
חוץ מזה, ביום הראשון למעבר כשאבא שלי הגיע לעזור לי עם הכלים שלו (פטישון של מקיטה) הוא קדח הכל על מצב רטט... לא היה שום צורך בפטישון [emoji848]

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא, ואני גם לא מכיר קיטים איכותיים שמכילים גם מקדחי SDS.

בהתחשב בצרכים הייתי בוחר באחת מהאופציות:

1. בודק סט של SDS כמו זה (גם באייס תופס הכרטיס חבר)

2. קונה בנפרד מקדחי SDS טובים (נניח של בוש) בגדלים נפוצים - 6, 7, 8, 10 מ"מ נניח (סדר גודל של 14 שקל לכל אחד אחרי הנחת חבר)

3. קונה לפי הצורך (משמע מחכה עד שאני צריך לקדוח, רואה מה הגודל שאני צריך, וקונה מקדח או סט מתאים) - תלוי בך.

אם כך אשאל אחרת.. האם הפטישון יכול לקבל מקדחים רגילים או רק SDS?  האם יש אפשרות בפטישון גם לעבוד במצב מקדחה רוטטת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עד היום קודח בכל מקום עם רוטטת של B&D.

להגיד שזה כיף? בערך כמו לקדוח בבטון עם הנטענת.

ואם כבר רוטטת גם ככה עולה קרוב ל-300 שקל, עדיף להשקיע עוד 20-30 שקל ולקחת פטישון סיני (INGCO או ג'נרי אחר) לפי עצות של אנשים פה (ברווז, איציק)

לפני 11 דקות, mazinya כתב:

אם כך אשאל אחרת.. האם הפטישון יכול לקבל מקדחים רגילים או רק SDS?  האם יש אפשרות בפטישון גם לעבוד במצב מקדחה רוטטת?

לדעתי זה תלוי בכל פטישון בפני עצמו, מה שכן - אם יש לך מצב פטישון למה שתרצה מצב מקדחה רוטטת?

אגב נראה שמהלינק שלך הוא מגיע עם 3 מקדחי SDS בחבילה כבר וגם ראש למקדחים רגילים:

H25530a769551441896d04af56cb86225r.jpg

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

גם אני עד היום קודח בכל מקום עם רוטטת של B&D.

להגיד שזה כיף? בערך כמו לקדוח בבטון עם הנטענת.

ואם כבר רוטטת גם ככה עולה קרוב ל-300 שקל, עדיף להשקיע עוד 20-30 שקל ולקחת פטישון סיני (INGCO או ג'נרי אחר) לפי עצות של אנשים פה (ברווז, איציק)

לדעתי זה תלוי בכל פטישון בפני עצמו, מה שכן - אם יש לך מצב פטישון למה שתרצה מצב מקדחה רוטטת?

אגב נראה שמהלינק שלך הוא מגיע עם 3 מקדחי SDS בחבילה כבר וגם ראש למקדחים רגילים:

H25530a769551441896d04af56cb86225r.jpg

המחיר של זו זול יותר מהפטישונים הסינים שמוכרים פה אז מעדיף את זו. אז הראש שיש פה בתמונה הוא בשביל מקדחים רגילים ואם אני רוצה להשתמש ב SDS שהם נותנים אני לא מרכיב את הראש. הבנתי נכון? אם כך אז לא אמורה להיות בעיה. הפטישון הזה די סוגר את כל הפינות מסחינת פטישון ומקדחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחנויות אמיתיות של כלי עבודה, איפה שבעלי מקצוע קונים, אין צורך בחברות במועדון או כרטיס חבר כמו ברשתות האלה.

ברשתות דופקים לך קודם מחיר ואחר כך תביא את הקופון / חבר מועדון..

חוץ מזה שמבחר הכלים מצומצם יותר.

יש חנויות מקצועיות בכל עיר וגם אונליין.

מקדחה רוטטת ופטישון עולים בערך אותו הדבר, כשמסתכלים על מותג דומה. בין אם זה סיני או בין אם זה מותג מקצועי.

הם פשוט כלים שונים. 

נכון שאפשר לקדוח בטון עם מקדחה רוטטת. גם אני נהגתי כך במשך שנים. אבל זה דורש מאמץ מסוים, ומרגע שיש פטישון אין לזה טעם.

לכן למי שצריך לבחור כלי אחד מביניהם הייתי ממליץ על הפטישון, כי יש קירות (אומנם נדירים) שאי אפשר עם המקדחה הרוטטת.

המקדחה משמשת אותי לעץ/מתכת. ובמצב רוטט אך ורק על מנת לקדוח בתוך חיפוי חרסינה.

• רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, mazinya כתב:

המחיר של זו זול יותר מהפטישונים הסינים שמוכרים פה אז מעדיף את זו. אז הראש שיש פה בתמונה הוא בשביל מקדחים רגילים ואם אני רוצה להשתמש ב SDS שהם נותנים אני לא מרכיב את הראש. הבנתי נכון? אם כך אז לא אמורה להיות בעיה. הפטישון הזה די סוגר את כל הפינות מסחינת פטישון ומקדחה

צודק

עמוס - סיכמת היטב את מה שכתבתי בכמה הודעות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לקבל רק sds, אבל יש מתאם מ sds למקדח רגיל. אצלי בסיני המתאם הגיע עם הפטישון אבל הוא מאוד מסורבל, לא שימושי בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, baer כתב:

יכול לקבל רק sds, אבל יש מתאם מ sds למקדח רגיל. אצלי בסיני המתאם הגיע עם הפטישון אבל הוא מאוד מסורבל, לא שימושי בכלל.

איזה סיני יש לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה אחרונה ברשותכם לצורך הבהרה.. האם פטישון יכול לקדוח ביעילות גם בקירות רגילים שאינם בטון/ממד?  כלומר אני יכול לחסוך את הכסף בקניה של פטישון ומקדחה ופשוט להשתמש בפטישון לקדיחה בכל סוגי הקירות?

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...