Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי כבר [או: שרשור פריקה על תרבות החניה בישראל]

Skity
שימו לב! השרשור הזה בן 1465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשיתי החלטה אמיצה, אני מודה, קניתי רכב שנחשב לקצת "מיוחד" בשוק הישראלי, ואני חרד לו מאוד, כל ביקור בקניון זה אומר לחנות במינוס *הכנס כאן את המספר הכי קטן שיש במעלית* על מנת שלא יפתחו עליי דלת, במקומות בלי חניונים תת קרקעיים זה אומר לחנות לפחות קילומטר מהמקום באיזור שלא חונים שם (דרך אגב, זה גרם לי להבין למה קוראים לרכב ספורט רכב ספורט! וזה לא קשור בכלל לרכב), אפילו עברתי דירה לאחרונה ואחד מהשיקולים העיקריים שלי הוא שרציתי חניה פרטית סגורה!

אבל לצערי כל פעם דואגים לנפץ לי את החלום, אתמול בעבודה למזלי (או לחוסר מזלי) בדיוק הייתי מחוץ לסניף, שמתי לב לגברת עם רכב לא הכי "שמור" שעומד לפני הרכב שלי  ובכל מקרה לא אהבתי איך שהרכב שלי חנה, אמרתי לעובד השני שאני הולך רגע להזיז את האוטו, ובעוד שאני הולך לכיוון הרכב, הגברת ברכב מכניסה לרוורס, שמה גז ונכנסת לי ברכב בטמבון הקדמי, מכאן היא שמה דרייב ופשוט מתחילה לנסוע, אני צועק לה שתעצור, היא פותחת את החלון ואני אומר לה "פרטי ביטוח בבקשה", היא משיבה ב"אין לי ביטוח" ומתחילה בנסיעה, אני חוסם לה את הדרך וממהר לצלם את המספר שלה, היא לא ממהרת לעצור וממשיכה לשים קצת גז, תוך כדי אני מתקשר למשטרה ואומר להם שהייתי עד לתאונת פגע וברח ושהנהגת מנסה לדרוס אותי, בתשובה אני מקבל צרחות מהמוקדנית שאומרת לי "תפנה לה את הדרך מיד!", וכל מה שעובר לי בראש זה "לא פלא שלא סומכים עליכם יותר", היא שברה שמאלה חזק וטסה משם בנסיעה פרועה.

לאחר מכן זיהיתי את הרכב שלה, נסעתי אחריה ופגשתי אותה ברכבה מחוץ לביתה, תחילה סירבה לפתוח את החלון בכלל וצעקה שניסיתי לרצוח אותה (???????) ושהיא חזרה עכשיו מהמשטרה, מבולבל מתמיד אמרתי לה שהיא מדברת שטויות ושהיא צריכה לשלם על הנזק שגרמה לרכב שלי, אך כבר אימצה גרסה שכל מה שאני אומר לא קרה ושאני מדמיין, הראיתי לה תמונה של הנזק והיא אומרת "אני לא רואה כאן שום נזק, לא יודעת על מה אתה מדבר" ומפה הבנתי שכסף כנראה אני לא הולך לראות, מבאס, לעבוד 12 שעות בשביל 350 ש"ח בצל המגפה הזאת, ועוד בגלל טובה שהסכמתי לעשות לעובד אחר, ובסוף אני נקנס בכ-600 ש"ח, ואני מבין שעדיף שהייתי נשאר בבית, היה נשאר לי יותר כסף.

This is why we can't have nice things.

הנזק: שפשוף בצבע וטמבון סדוק.

nezek1.jpg.1f96e9b0ef6f3302e119ee149a8774ab.jpg           nezek2.jpg.4d8ffe7147c52e993ff8473c0db5f084.jpg

עריכה אחרונה על ידי BlaCk ChaoS
  • מבאס 5

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא בדיוק הבנתי איפה חנית אבל יכול להיות שיש מצלמות באזור שתפסו את האירוע.

מכעיס אבל בארץ אסור לנסוע ברכבים נדירים ביום יום מבלי לקחת סיכון.

מכיר לא מעט אנשים שמחזיקים שני רכבים בבית, אחד ספורט לסופשים ואיזו יונדאי I20 ישנה לנסיעות ביום יום לעבודה ובית.

אמנם יוצא טיפה יותר יקר בסוף חודש על האחזקה אבל אז אתה לא מסכן את הרכב שלך בגלל נבלות כמו האישה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני כמוך, שומר על הרכב כמה שאפשר.

בארץ אין כבוד לאף אחד (מרביצים למורים/שוטרים/פקחים), דוקרים על מקומות חניה או סתם כי בא להם, ומרשים לעצמם לפגוע ברכוש אחרים כאילו שזה נורמלי לחלוטין, זה מעצבן ומכעיס ברמות, הבאסה שזה רק יחמיר יותר עם הזמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האנשים לא מייחסים חשיבות לרכב שלהם, גם רכבים/רכוש של אחרים לא מעניינים אותם.

מה שתיארת זו התרבות בארץ, אם עושים לך נזק פשוט מכחישים הכל ואם זה לא עוזר מאשימים אותך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.autoguide.com/top-10-best-bumper-guards-to-avoid-scratches

איך אני אוהב שאנשים חושבים שכל דבר רע זאת התרבות הישראלית.

יש את המוצר הזה, ראיתי הרבה מכוניות בניו יורק איתו.

לא מזמן ראיתי מישהו עם זה באיילון.

אתה בטח חושב שרק ישראלים קונים נייר טואלט נגד קורונה

citybumper-rear-bumper-guard.jpg

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

היא לא קיימת ברוב העולם.  ובצדק.

מכונית זה מוצר צריכה המוני זריק.  בארץ העלות שלו גבוהה יחבית א0ל בזה זה נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, David17 כתב:

לא בדיוק הבנתי איפה חנית אבל יכול להיות שיש מצלמות באזור שתפסו את האירוע.

מכעיס אבל בארץ אסור לנסוע ברכבים נדירים ביום יום מבלי לקחת סיכון.

מכיר לא מעט אנשים שמחזיקים שני רכבים בבית, אחד ספורט לסופשים ואיזו יונדאי I20 ישנה לנסיעות ביום יום לעבודה ובית.

אמנם יוצא טיפה יותר יקר בסוף חודש על האחזקה אבל אז אתה לא מסכן את הרכב שלך בגלל נבלות כמו האישה הזאת.

מה הטעם בלקנות רכב כ"כ יקר אם כל השבוע הוא יושב בחניה? 

אם יש לך רכב יוקרתי עם הרבה פוזה והרבה נוחות, שהשקעת עליו ממיטב כספך, נצל אותו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם יש לך נעליים ב1000$ ואתה יודע שאתה חייב להסתובב בבוץ ובחרא 6 ימים בשבוע אתה עדיין תנעל אותן כל הזמן, או שתשמור אותן רק לאירועים מיוחדים?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 2

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל אני לא רואה את זה ככה, ואני בטוח שרבים אחרים כמוני. 

קניתי שעון חדש ויקר, ואני עונד אותו ביום יום (לא כל יום), ולא מחביא אותו בארון בבית מחשש שאולי הוא ישרט. כי הרי למה קניתי אותו אם לא כדי שישרת אותי וכדי שאהנה ממנו? 

כנ״ל לגבי רכב. אם הייתי קונה איזו מרצדס חדשה, לא הייתי מסתיר אותה בחניה. להפך.

עריכה אחרונה על ידי yorng
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם יש לך שעון חדש ויקר, הוא חשוב לך מאד ואתה עובד בעבודה שסביר להניח שהוא יהרס בה, עדיין תלך איתו לעבודה כל יום?

לדעתי רוב האנשים במצב הזה יעדיפו לקנות שעון פשוט ליום יום ואת השעון היקר לענוד רק בהזדמנויות מיוחדות.

במציאות שלנו, זה אותו הדבר עם רכב. בשימוש יום יומי כל רכב יקבל דפיקות ושריטות. זה בלתי נמנע. ה"מוזר" שרוצה לשמור על הרכב שלו צריך לקחת את זה בחשבון.

אתה לא יכול באמת לצפות מאנשים לשמור לך על הרכב כמו שאתה לא יכול לצפות מהג'יפה על הרצפה לזוז כשאתה הולך כדי לא להרוס לך את הנעל.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בגישה שאם קנית כבר אז תהנה ותספוג את מה שיקרה, עדיף להיות מוכנים מראש לדברים כאלה, להסתכל על זה כעובדה שמשהו מתישהו יקרה בין אם באשמתך או באשמת אחרים, לקוות שזה תמיד יהיה ברמה שטחית של שריטות/שפשופים ולא חלילה תאונה רצינית ולנסות להיות פחות רגשיים כשהדבר הזה קורה וזהו, לשחרר. לקנות רכב מדהים ובסוף לנהוג ביונדאי מאובקת כדי להמנע משריטות ומכות זה קצת מגוחך.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני בגישה של לקנות רכב בשביל להנות ממנו. לא בשביל להשתעבד אליו.

רכבים נדפקים, משתפשפים ונפגעים קלות ביום יום.

זוהי עובדה. מוגמרת ומוחלטת.

אפשר להתעצבן על זה, או שאפשר להשלים עם זה.

אגב, בדיוק מסיבה זו יש אנשים שמעדיפים לקנות רכב משומש ויוקרתי, על פני חדש ופשוט. פחות כאב לב על כל שריטה, יותר הנאה מכל שקל.

אני ממש ממש לא מצדיק את הזלזול בכספו של אדם אחר.

אותו אדם, מהפרספקטיבה שלו, הוא פושע ומושחת.

אבל אני, מהפרספקטיבה שלי, לא יהרוס את החוויה וישמור את הרכב בכספת רק בגלל שאנשים אחרים מושחתים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי זה קרה גם בטמבון, לשקט הנפשי שלי השלמתי עם הפגיעה ומאז לא שפשפו אותי יותר.. שפשוף במדינה שלנו זו 'חמסה'לרכב נגד שפשופים חדשים.

לדעתי התגובה שלך קיצונית מהסיבה הפשוטה שהסוף ידוע מהרגע הראשון, לכן היית צריך לוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1465 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...