Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת סופר מיני חדשה

ליצן צהוב
שימו לב! השרשור הזה בן 1451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היאריס ההיברידית משתרכת מאחור בקטגוריה, כנראה אחת המכוניות המיושנות בקטגוריה.

אני לא מאמין שלפני כמה חודשים שקלתי לקנות אותה, אחרי נסיעת מבחן ירד לי ממנה לגמרי.

זה יפה שהיא שומרת על הערך ושיש לה צריכת דלק טובה, אבל הרכב מיושן, מרגישים את זה.

האבזור לא להיט, תא הנוסעים פשוט מאוד ביחס למחיר, גם הבטיחות לא וואו ביחס למתחרות.

כרכב עירוני הוא בסדר, מחוץ לעיר הסחיבה הייתה גרועה וצריכת הדלק זינקה משמעותית (1:12 זה מביך).

הרכב התקשה לטפס עליה בכביש בינעירוני.

ביצעתי את אותה נסיעה באותו יום בסיאט איביזה FR, ההבדל היה עצום, בלתי יתואר.

אני לא מתבייש להגיד שהייתי מעדיף להישאר עם הפיאט 500 שהייתה לי ולא לעבור ליאריס היברידית (אם לא היו מתחרות אחרות בקטגוריית הסופר מיני).

אפילו דבר מאוד טריוויאלי שיש ברכבים שעולים הרבה פחות מהיאריס, כמו איתות בנגיעה - אין. אפילו בפיאט שהייתה לי היה את זה.

בקרת שיוט - אין. על אדפטיבית כמובן אין מה לדבר. אפשר להוסיף, אבל זה בהתקנה מקומית. למה? אני לא מכיר רכב חדש בקטגוריה שאין לו בקרת שיוט רגילה במקור.

זיהוי שטחים מתים - אין. אבל בסדר, זה אין לעוד מתחרות.

הבלימה האוטונומית עובדת במלואה עד 30 קמ"ש ומפחיתה מהירות בין 30 ל-80 קמ"ש לפי מה שנאמר לי.

חיישני רוורס מקוריים - אין.

נוחות נסיעה - לא משהו בכלל.

לא רואה שום הצדקה לשלם על הרכב הזה 110-115 אלף ש"ח.

שוק טוב יש גם למתחרות אחרות בקטגוריה, למשל: איביזות במצב טוב ומעלה נחטפות במהירות.

מישהי שעובדת איתי חיפשה איביזה ב-50-60 אלף ש"ח, מצאתי לה אחת בת 4 עם נתונים טובים (יד ראשונה, היסטוריית טיפולים מלאה ופחות מ-40 אלף ק"מ) בשעות הבוקר. היא התקשרה בערב - הרכב נמכר.

זה גם מה שאני שמעתי מחברים שמחפשים סיאטים באופן כללי. סביר להניח שהמצב דומה גם בסקודה ובפולקסווגן.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ערב טוב לכולם, 

עדיין לא ניתן לבצע נסיעות מבחן, אך ככל שחלפו הימים מאז שפתחתי הנושא, ולמרות שהייתי דיי סגור על המאזדה,אני נוטה יותר ויותר לאחת מהשתיים הבאות ,כפוף כמובן לנסיעות מבחן שאעשה לכשיאפשר:

1. קליאו החדשה RS.

2. איביזה ,כנראה FR.

אני יודע שהרנו חדשה מאוד מה שמקשה על קבלת חוות דעת לגביה,אך אם הייתי שואל אתכם-

איזו מבין השתיים הייתם בוחרים ,ומדוע? 

עריכה אחרונה על ידי ליצן צהוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי התנסות עם הרכבים הנ״ל אבל אם אתה שואל על בליינד - זאת אומרת מהידע שצברתי ממבחני רכב ביוטיוב ובכתב ומחוות דעת שונות אז הייתי הולך על הקליאו בקלות בהנחה שמרווח של מושב אחורי לא מאוד חשוב לי.

למה? מאובזרת יותר, טכנולוגית יותר, יפה יותר (לטעמי, במיוחד בצבע הכתום שמופיע בפרסומים), איכות חומרים אולי הכי גבוהה בקטגוריה לצד ה 208 החדשה, אני בטוח גם שמהנה ומתנהגת יותר (האיביזות לא חזקות בקטע הזה במיוחד), חזקה מאוד. לא רואה ממש על הנייר יתרון בולט לאיביזה מלבד מרווח מאחור וסחירות עתידית שזה חשוב אבל אישית עבורי אני מוכן לספוג את המכה אם אצטרך ולבחור ברכב שבאמת עושה לי את זה.

מבחינת אמינות - לשניהן גיר רובוטי כפול מצמדים אז אין פה יתרון מובהק, כנראה בכל זאת האיביזה קצת בטוחה יותר היות שהדגם וותיק יותר בשוק. בהתלבטות בין שתיהן זה לא היה משנה את ההחלטה, אם זו היתה מאזדה 2 עם יתרון אמינות כנראה וודאי המחשבה היתה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי בוחר בקליאו.

הסלון מרגיש מודרני יותר בזכות שילוב צבעים ולוח מחוונים דיגיטלי,  היא חזקה יותר, מפרט בטיחותי עדיף.

מבחינת נוחות ותמיכת צד הייתי מעדיף דווקא את מושב האיביזה.

הגיר בקליאו בדור הנוכחי חלק ונעים, היא נוחה יותר מאשר הדור הקודם.

אגב שקלת את אופל קורסה?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דורןן-תודה רבה על תגובה מפורטת ומנומקת, חומר רב למחשבה סיפקת לי !

יוליאן-האמת שיצא לי לחשוב לא מעט גם על הקורסה, ניתן להניח שמבחינת הגיר יש לה יתרון,לפחות מבחינת האמינות שלו,אך דווקא משיטוט בפורום בתקופה האחרונה ,כולל בנושא זה,ראיתי שההמלצות (גם שלך...) הלכו לכיוון הקליאו ולא לכיוון הקורסה.הלא כן?בל נשכח שהיא גם היקרה מכולן, ונשאלת השאלה האם בצדק?פערי המחירים  מצדיקים את עצמם ?

עריכה אחרונה על ידי ליצן צהוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על הקליאו 5, ממבחני רכב נראה שהיא בצמרת הקטגוריה ואולי הכי טובה נכון להיום בייחוד בגרסת הrs. 

המנוע 1.3 קיים ברוב דגמי רנו- ניסאן ובמרצדס a קלאס מזה כשנה ומצטייר כאמין ועד עתה לא נשמעו תקלות. 

תיבת ההילוכים גם חדשה ואין קשר בינה לתיהל שהייתה בקליאו 4. 

מההתרשמות שלי הקליאו מאובזרת מאוד, בעלת מנוע חזק וחסכוני, מפרט בטיחות טוב ולא פחות חשוב נראית מעולה. 

החסרון הוא מרווח בתא נוסעים אם זה משהו חשוב מציע לבדוק.

מניח שאם הייתי בהתלבטות דומה, זה הרכב שהייתי בוחר.

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה לא מציעה משהו ״יותר״ מאשר הקליאו ואכן יקרה יותר, אבל היא ניראית לדעתי טוב יותר, גיר פלנטרי כך שאין מצמדים, בנסיעה אם אתה אוהב לנהוג מהר/דינמית הצליל שלה נשמע טוב יותר (בעזרת רמקולים, גג נפתח  גדול שאין בקליאו.

מושב אחורו נוח יותר מאשר בקליאו ולדעתי אחד היושבים האחורים הנוחים בקטגוריה אם זה משנה.

סך הכול עוד אופציה טובה מאוד לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! אבדוק גם הקורסה.

שאלה שתשמע אולי מוזרה /לא שכיחה ...

יודע/יודעים לומר משהו באשר לאיכות הרמקולים במכוניות הללו ? מאוד חשוב לי(במיוחד בסדרי גודל של מחירים כאלה) לקבל איכות שמע גבוהה ומוצלחת ככל הניתן,וזה משהו שאף פעם לא מתייחסים אליו במבחני הנסיעה ברשת...ניתן לצפות לאיכות טובה בכולן? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ליצן צהוב כתב:

ערב טוב לכולם, 

עדיין לא ניתן לבצע נסיעות מבחן, אך ככל שחלפו הימים מאז שפתחתי הנושא, ולמרות שהייתי דיי סגור על המאזדה,אני נוטה יותר ויותר לאחת מהשתיים הבאות ,כפוף כמובן לנסיעות מבחן שאעשה לכשיאפשר:

1. קליאו החדשה RS.

2. איביזה ,כנראה FR.

אני יודע שהרנו חדשה מאוד מה שמקשה על קבלת חוות דעת לגביה,אך אם הייתי שואל אתכם-

איזו מבין השתיים הייתם בוחרים ,ומדוע? 

אם שוק עתידי בטוח חשוב לך - איביזה.

אחרת - תבצע נסיעת מבחן. זה ייתן לך נקודת מבט טובה לדעתי.

מהרושם שלי (וזו הסיבה העיקרית שלא רכשתי C3 או C3 איירקרוס) השוק של הצרפתיות בארץ לא להיט. קח בחשבון.

אני לא יכול לצפות מה יהיה עם הקליאו כמובן.

אני באופן אישי שקלתי את האיביזה ובסופו של דבר רכשתי ארונה, האיביזה FR פחות נוחה וחסר בה גם אבזור שמגיע בארונה FR.

זה משהו שלא רק אני הרגשתי אלא גם אנשים אחרים בפורום וכתבי רכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים....אופל קורסה או הקליאו? לא שואל יותר באשר לדגמים אחרים! כמובן ששתיהן ברמות האבזור הגבוהות....מי הנוחה מביניהן?  ומה עדיף,שילוב של גיר רובוטי +מנוע 4 צילינדרים (רנו) או גיר פלנטרי + מנוע 3 צילינדרים(אופל)תודה רבה רבה וחג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת מושבים לדעתי הקליאו, מבחינת מנוע שתיהם זריזות מאוד עם תיבות די חלקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה ברמת איבזור הגבוהה בעיר די סבירה, על הקליאו נהגתי ברמת איבזור הנמוכה יותר והיא הייתה יותר נוחה אך ברמת איבזור הגבוה בצמיגים בעלי חתך נמוך יותר מה שיפגע בנוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליצן אלו דגמים חדשים לגמרי ומעט מפה התנסו איתם בפועל. 

אתה חייב לקבוע מבחני נהיגה ברגע שיתאפשר ולהחליט. 

מבחינת חוות דעת מדובר בשני רכבים מהרמות הכי גבוהות של הקטגוריה, הקליאו אולי קצת יותר בולטת ומסוקרת אבל בכל זאת לא הייתי מוותר על התנסות אישית בקטע הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי גם בקורסה וגם בקליאו. מבחינתי הקליאו מנצחת.

שילוב המנוע- גיר בקליאו עדיף בעיני משמעותית על זה שבאופל .הרכב מרגיש חזק יותר , שקט יותר ועובד חלק . ( לא יעזור, מנוע ה3 בוכנות באופל רועד בסרק ובמהירויות תמרון/נמוכות - אותי זה מעצבן )

שתיהן יפות ומאובזרות היטב ברמות הגימור הגבוהות . קח בחשבון שהדלת האחורית באופל צרה במיוחד והכניסה למושב מצריכה תמרון ...

האופל מרגישה "עסוקה" יותר בנהיגה נמרצת אולי בגלל הגיר בעל 8 יחסי ההעברה , ככה להרגשתי.

האופל יקרה יותר !

1. מבין שתיהן הייתי בוחר כמובן בקליאו

2. יחד עם זאת , בצע נסיעת מבחן - רצוי יותר מ10 דקות ובתנאים משתנים בשני הרכבים. 

3. בהצלחה :) 

4. נ"ב: מבחינת ירידת ערך , לדעתי שתיהן "יחטפו" חזק כך שזה לא שיקול במקרה הזה. נכון להיום , לא אופל ולא רנו נחשבים מותגים חזקים בישראל. 

עריכה אחרונה על ידי יובל501
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...