Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בחירת סופר מיני חדשה

ליצן צהוב
שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תאכלס אני ממש אוהב המאזדה 2,העניין שאני מתבאס מכך שמגיעה מתוחת פנים בקרוב...אם יכולתי להמתין מספר חודשים עם הרכישה  הייתי שמח,גם כך מדובר בתקופה בעייתית ואי ודאות כפי ששירן כתבה,רק שכפי שכבר ציינתי אני עם רכב לשבועיים הקרובים ואז אני נשאר ללא רכב,כך שאין לי ברירה כנראה אלא לרכוש כעת...נראה לי שלהשכיר רכב למספר חודשים יהיה בזבוז כסף מוחלט.

עריכה אחרונה על ידי ליצן צהוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על התגובות אבל עדיין לא קיבלתי תשובה למה ששאלתי לצערי...אנסה לחדד:

לא שאלתי איזה רכב סופר מיני כדאי לקנות,שאלתי אם הזמנתי יונדאי i20 כבר, האם כדאי לחכות ל2021 לגרסה החדשה,לאחר מתיחת פנים...

כי מצד אחד יש מיקרו היברידית ו-4 צילנדרים, מצד שני תקציב של עד 100 אלף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז נשארת רק עם מה שנמכר עכשיו , וממה שציינת נראה שהאופציות העיקריות הן אחת מהיפניות הקיימות , או הקיה ריו שלפחות מגיעה עם כל מה שצריך + אחריות ארוכה ל7 שנים על יחידת ההינע שאמורה לתת שקט נפשי מבחינת תקלות פוטנציאליות מכיוונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, ליצן צהוב כתב:

תאכלס אני ממש אוהב המאזדה 2,העניין שאני מתבאס מכך שמגיעה מתוחת פנים בקרוב...אם יכולתי להמתין מספר חודשים עם הרכישה  הייתי שמח,גם כך מדובר בתקופה בעייתית ואי ודאות כפי ששירן כתבה,רק שכפי שכבר ציינתי אני עם רכב לשבועיים הקרובים ואז אני נשאר ללא רכב,כך שאין לי ברירה כנראה אלא לרכוש כעת...נראה לי שלהשכיר רכב למספר חודשים יהיה בזבוז כסף מוחלט.

אם אתה אוהב את המזדה 2- אז תיקח. זה לא משנה שמגיעה מתיחת פנים.

ניקח לדוגמא את הריו  "החדשה" שהיא כבר לא ממש חדשה.

אז אותה יעדכנו עוד שנתיים. 

אבל אם אתה מעדיף את המזדה 2 עליה - אז אני לא רואה סיבה לקחת אותה כי המזדה 2 תעודכן עוד חצי שנה.

תעשה נסיעות מבחן בכולן וקח לך את זאת שהכי התחברת אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Nakamichi כתב:

אם אתה אוהב את המזדה 2- אז תיקח. זה לא משנה שמגיעה מתיחת פנים.

ניקח לדוגמא את הריו  "החדשה" שהיא כבר לא ממש חדשה.

אז אותה יעדכנו עוד שנתיים. 

אבל אם אתה מעדיף את המזדה 2 עליה - אז אני לא רואה סיבה לקחת אותה כי המזדה 2 תעודכן עוד חצי שנה.

תעשה נסיעות מבחן בכולן וקח לך את זאת שהכי התחברת אליה.

זה מה שאעשה. תודה לכולכם הסבלנות והעזרה! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, Shirani91 כתב:

תודה על התגובות אבל עדיין לא קיבלתי תשובה למה ששאלתי לצערי...אנסה לחדד:

לא שאלתי איזה רכב סופר מיני כדאי לקנות,שאלתי אם הזמנתי יונדאי i20 כבר, האם כדאי לחכות ל2021 לגרסה החדשה,לאחר מתיחת פנים...

כי מצד אחד יש מיקרו היברידית ו-4 צילנדרים, מצד שני תקציב של עד 100 אלף

איך נענה לך על זה? כ-כלל תמיד טוב לחכות אם אפשר, שינוי לרעה לא יכול לקרות, או שתחכי ותקני את הדגם החדש המדובר או שתחכי ותחליטי בסוף (במידה והחדש לא מתאים או יקר מדי) לקנות את הקודם כנראה במחיר זול יותר (בגלל שיש דור חדש)

בקיצור אם אין לך בעיה לחכות אז תחכי, אם הדור הנוכחי מספיק קורץ לך ובא לך לקנות ולא להתייבש אז תקני, אין פה באמת נוסחה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה באה בעיקר מחוסר ידע  לגבי הרכבים בשוק עם 3 צילינדרים...

רב האנשים שאני מכירה אין להם רכבים עם שלושה צילינדרים אז ככה שאין להם המלצה בשבילי אם לחכות (כי בגרסה החדשה יש 4)

ממה שקראתי באינטרנט, רכב עם ארבע צילינדרים כביכול יותר מחזיק ופחות נשחק..כי יש מספר זוגי והם מאזנים זה את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את באמת לא יודעת כמה רכבים מגיעים היום עם 3 צילינדרים,רמז..הרבה יותר ממה שאתה חושבת.

אין קשר בין כמות הצילינדרים לשחיקה במנוע,לגבי אזון במנוע עצמו,משתמשים היום בגלי איזון ואמצעים נוספים לכן יש מנועי 4 צילינדר שעובדים הרבה פחות עגול מ כאלה עם 3 צילינדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום חברים, בהמשך לנושא הנל שבו ציינתי כי אני נוטה לכיוון מאזדה 2(רמת אבזור פיור וויט/ספורט),הספק שוב עולה בי ו"פתאום" צצ לי מן חשק כזה לסיאט איביזה(סטייל).

העניין הוא שאת המאזדה אני מכיר היטב ואיתה זה דיי ללכת על המוכר והבטוח,ומנגד את האיביזה אני מכיר רק על סמך מבחני הדרכים, ולצערי לא ניתן לקיים נסיעת מבחן בתקופה הקרובה בשל הקורונה...כך שזה ממש "לקחת צאנס"...

אני מודע לכך שהאביזה עלולה לסבול מבעיות (אך יש אחריות כך שזה פחות מטריד) וכן יש את עניין הגיר הרובוטי שמעולם לא יצא לא לנהוג עליו ...אך מנגד אני מניח שהאביזה מודרנית,נוחה ובטיחותית יותר מהמאזדה וגם זולה יותר ולכן חשבתי לרכוש אותה.מה דעתכם? 

האם בכלל הייתם  שוקלים לרכוש רכב מבלי לבצע עליו נסיעת מבחן? 

עריכה אחרונה על ידי ליצן צהוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיאט איביזה יתרונות על המאזדה בתחום המרווח הפנימי והביצועים. יש לה בקרת שיוט אדפטיבית שאין במאזדה ובלימה אוטונומית ממהירות גבוהה יותר, אבל היא מסתפקת במובילאיי להתרעה על סטייה מהנתיב ואין מערכת מקורית כמו במאזדה. אם כבר איביזה הייתי מציע לשקול את ה-FR שמציעה מראה מושך יותר ורמת אבזור עדיפה.

למאזדה תא נוסעים שמרגיש איכותי יותר, במיוחד ברמות האבזור הגבוהות ולפחות כרגע הגרסאות האלה גם שומרות על רמת סחירות גבוהה מאוד. וכן גם בנושא האמינות היא מחזיקה כרגע ברקורד אמינות מוכח ביחס לסיאט.

אישית, בלי נסיעת מבחן לא הייתי מבצע רכישה לכן אם אתה יכול למצוא דרך לדחות את הרכישה זה יהיה עדיף. אם זה חייב להיות עכשיו הייתי מעדיף לרכוש משהו מוכר ומוכח ולא לקחת הימור של 100,000 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכישה לחוצה לך, הייתי מחפש לשכור אחת.

אולי תקבל את הרכב ברמת גימור רפרנס שהיא רמת הגימור הנמוכה ביותר שזמינה בארץ, אבל לפחות תקבל תחושה לגביי הביצועים, הגיר, נוחות הנסיעה (לרפרנס ולסטייל יש אותו גודל צמיגים וג'אנטים, מה שלא נכון לגביי ה-FR) וכו'.

הרפרנס לא מאוד מאובזרת וגם פחות יפה מבחוץ לדעתי (ידיות שחורות, טאסות וכו'), אז אל תתייחס לנושא הזה אם תשכור אחת כזו.

אם אתה מחזיק הרבה זמן את הרכב, הייתי שוקל אולי ארונה יד שניה 0 ק"מ, אם תמצא כזו.

גם היא תגיע ברמת הגימור הנמוכה יותר (סטייל) ולא ברמת הגימור הגבוהה יותר (FR), אבל הארונה לדעתי נוחה יותר מהאיביזה (לפחות ב-FR מול FR) ויש לה יתרונות מסוימים באבזור, כמו למשל מערכת מקורית עם מסך 8" ומערכת Full link, לעומת מסך 6.5" באיביזה סטייל ללא Full link.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה משהו בין הסטייל ל-FR מבחינת אבזור,

מה שכן, יש לה מערכת של Beats שאין ב-FR.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לחשוב גם על יאריס היברידית. קצת לכיוון הפלוס בתקציב

היא כוללת את רוב מערכות הבטיחות ומלבד אמינות וצריכת דלק הטובות בקטגוריה היא גם תשמור על הערך טוב יותר מכל סופרמיני אחרת ויש לה שוק מטורף ביד 2.

החיסרון גם לה צפויה מחליפה בסוף השנה. מצד שני זה יכול לשמש כלי טוב במשא ומתן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...